24 máj 05, 14:25:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csillagszellemek  (Megtekintve 30319 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
notarget
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 89

sugárzó, földönfutó anomália


« Válasz #15 Dátum: 10 szep 03, 21:26:45 »

a magyar fordításokban (mangában és animében egyaránt) amikor lehív lucy egy szellemet miért azt monjda hogy "...megnyitÁlak"?
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 03, 21:29:01 írta notarget » Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #16 Dátum: 10 szep 03, 22:07:32 »

Mert jobban jön ki így,mint hogy "megnyitlak".(Legalábbis gondolom.)
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #17 Dátum: 10 szep 03, 23:02:13 »

notarget:

Mert jól hangzik. ^^
_______________________________

rini67:

Van itt azért pár dolog, amit szem előtt kell tartanunk:

12 állatövi csillagkép van, ez 12 arany kulcsot jelent (mangában is elhangzott). Ebből a következők vannak Lucy-nél:
Vízöntő, Kos, (Óriás) Rák, Ikrek, Oroszlán, Nyilas, Skorpió, (Arany) Bika, Szűz.
Ez 9 arany kulcs. Van még 3 db, ami nem nála van: Bak, Mérleg, Halak.

Ezüst kulcsokból pedig a következők vannak Lucy-nél (amikről tudunk):
Kis Kutya, Ingaóra, Lant, Dél Keresztje.

És itt egy kis lista, hogy mennyi csillagkép van még: http://hu.wikipedia.org/wiki/Csillagk%C3%A9p
Ezek után senki ne mondja, hogy nincs választék. Nevet

És még egy megjegyzés: Nem kell minden csillagmágusnak olyan sok csillagszellem. Evaroo hercegének is csak egy volt, Virgo. ^^

Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #18 Dátum: 10 szep 03, 23:49:25 »

Persze, ezt értem de mivel az eddig megjelent csillaglelkek ebből jelentek meg ez azt feltételezi, hogy ebből a 12 csillagképből jelenek meg a megfelelő idézett lelkek. Tehát nem a másik sok ezerből. tehát ez a lista valahogy nem játszik ebben a történetben...... ha csak az író úgy nem dönt! De jelenleg nem tette, tehát a választék nem változott. A történet elején elmondták, hogy 12 arany kulcs létezik amelyeket meglehet venni, küldetésben jutalomként kapni vagy mástól megszerezni. Aranykulcsot nemigen lehet vásárolni mert ezek nagyon erős és értékes kulcsok közé tartoznak. A boltokban leginkább ezüst kulcsok kaphatóak amelyek nem igazán erősek de elvétve arany kulcsot  is vásárolhatsz.

Na igen. Látható is hogyan járt Evaroo. Az egy vagy kétkulcsos megoldással van egy-két baj. Az pedig a szerződési idő. Netán akkor kellene amikor nincs bent a szerződésben vagy esetleg a támadás végrehajtására nincs alternatívája.

Ha már felhívtad a figyelmemet a csillagképekre akkor láthatod, hogy ép az a problémám, hogy nem használják a többi csillagképet a lelkek megidézésére. Remélem azért, hogy lesz lehetőség Lucy fejlődésére illetve a lelkek fejlődésére is.
Naplózva
Fullmoon
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 59

Ethernal Light


« Válasz #19 Dátum: 10 szep 04, 17:13:57 »

Öhm, Dél keresztje, Kiskutya, Ingaóra is ott van a listán ám, tehát mind onnan került ki.
Naplózva


A csapatom teszi a szívemet erőssé, azokért harcolok, akikkel törődöm. Nem érdekel mi történik a testemmel.




Azok, akik nem törődnek a barátaikkal, rosszabbak a szemétnél
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #20 Dátum: 10 szep 05, 11:29:46 »

Persze, ezt értem de mivel az eddig megjelent csillaglelkek ebből jelentek meg ez azt feltételezi, hogy ebből a 12 csillagképből jelenek meg a megfelelő idézett lelkek. ...

Nem, az eddig megjelent csillagszellemek vegyesen vannak az állatövből és a többi csillagképből.
Fel is soroltam az előző hsz-emben. A linkelt oldalon is ott van az utolsó oszlopban, hogy melyik 12 az állatövi csillagkép.
És ahogy Fullmoon is írta, amit felsorolt, azok nem Zodiákus kulcsok. ^^

... Ha már felhívtad a figyelmemet a csillagképekre akkor láthatod, hogy ép az a problémám, hogy nem használják a többi csillagképet a lelkek megidézésére. ...

Talán mert eddig csak 4 csillagmágust ismerünk (Evaroo, Karen, Angel, Lucy). Ezekből akit harcolni is láttunk, az Lucy és Angel (és Evaroo). Lucy csillagszellemeit ismerjük (Plue, Taurus, Aquarius, Lyra, Crux nagypapi, Horologium, Cancer). Virgo Evaroo-tól, Loki Karentől, Aries, Gemini és Scorpius pedig Angeltől "került" Lucy-hoz. Sagittarius kulcsát pedig a szigetes melóval szerezte meg. Ez szerintem egész szép (és elegendő) felhozatal ahhoz képest, hogy inkább mindig a sárkányölőkön van a hangsúly. Ha Mashima-sensei sokkal jobban kibontana egyes mágiákat, akkor a többi mágiára nem maradna oldalszám. Nevet Arról nem is beszélve, hogy a csillagszellemek mind saját személyiséggel (és hóbortokkal ikszdé) rendelkező lények, és ez sokkal sokszínűbbé teszi a csillagmágiát, mint pl. a sárkányölő mágia. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #21 Dátum: 11 jan 10, 13:37:55 »

Az ezüstkulcsokkal is azért lehetne bőven taktikázni, ha a megfelelők vannak az embernél. És szerintem az ezüstkulcsok azért gyakoribbak mert több van belőlük. (elvileg 76). Viszont ha abból lehet kiindulni, hogy a csillagszellem ereje összhangban áll az őt megidéző csillagmáguséval, akkor egy erős csillagmágus kezében Herkules, Orion vagy a Sárkány kulcsa legalább olyan erős lehet, mint egy zodiákus kulcs.

Mindenesetre Caprico(rnus) elég erősnek néz ki, és lehet, hogy az utána felbukkanó, még hiányzó kulcs még erősebb csillagszellemeket rejt.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #22 Dátum: 11 jan 10, 16:11:49 »

Mindenesetre Caprico(rnus) elég erősnek néz ki, és lehet, hogy az utána felbukkanó, még hiányzó kulcs még erősebb csillagszellemeket rejt.

Mivel Loki a legerősebb ezt kétlem, de szerintem az utolsó kulcs valamelyik Raven Tailesnél lesz.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #23 Dátum: 11 jan 10, 18:20:13 »

Mivel Loki a legerősebb
Erről én lemaradtam. Ez a mangában hol hangzik el?

Amúgy pontosításként kulcsok vannak, mert még kettő zodiákus kulcs van (Pisces és Libra), amiről nem tudunk semmit. De két sötét céh is van, ahol ezek a kulcsok megbújhatnak. A Raven Tail mellett ott van a Balam szövetség 3. tagja is, azt hiszem Tartarosnak hívják. Gondolom a manga előrehaladtával mindkét céhet szétverik, és Lucy fejlődése miatt talán mindkét céhben 1-1 kulcs lesz.
Naplózva
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #24 Dátum: 11 feb 11, 21:20:54 »

Hát én az animét nézem és most tartok a 19. résznél. Ezért én még nem ismerem az összes csillagszellemet. De nekem eddig az összes kedvenc. Aquarius szerintem egy menő csillagszellem, én úgy gondolom, hogy ő elég erős. Szeretem nézni, ahogy folyton vitázik Lucyval. xdd Taurus háát  Nevet Le a kalappal, ahogy mindig megvédi Lucyt. És amikor Galuna-szigetén harcolt, és őt irányította az a lány (nem jut eszembe a neve, Leon pártfogoltja), akkor visszagondoltak Lucyval, hogy milyen volt, amikor a szerződést megkötötték. Taurus meg bezárta végül a kaput, az olyan jó pillanat volt. ^^ Aztán ott van Cancer, akit szintén szeretek. Nevet Virgon meg többször is elmosolygom magam, ahogy említettétek is, vannak vicces pillanatai. Horologium, Plue és Libra meg hát.. Nagyon bírom, hogy nekik is van egy tök egyedi személyiségük és hogy mindenki használható valamira. ^^

Egyébként meg szerintem is azért van "megnyitálak"-nak fordítva, mert úgy tökjól hangzik. Nevet
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #25 Dátum: 11 feb 12, 00:58:18 »

... Taurus háát  Nevet Le a kalappal, ahogy mindig megvédi Lucyt. És amikor Galuna-szigetén harcolt, és őt irányította az a lány (nem jut eszembe a neve, Leon pártfogoltja), akkor visszagondoltak Lucyval, hogy milyen volt, amikor a szerződést megkötötték. Taurus meg bezárta végül a kaput, az olyan jó pillanat volt. ^^ ...

Itt van egy kis félreérthetőség az animében. A mangából tisztán kiderül, hogy ott Lucy csinál egy kényszerített kapubecsukást (életében először). De az az együtt csukják be a kaput megoldás sem olyan rossz. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
TiaChan
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 7


« Válasz #26 Dátum: 11 feb 13, 15:31:42 »

Lehet hülyeség, de még szerintem van szellem. Csillagszellemből van csak 12 (ugye) és mivel Plu-t úgy vette, így bizti van még több.
Naplózva
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #27 Dátum: 11 feb 13, 18:53:52 »

A wikipédiás oldal szerint még rengeteg van. És eddig is valós csillagképekből vették, így ez elég valószínű.
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #28 Dátum: 11 feb 15, 21:42:31 »

Asszem 88 csillagszellem van összesen, már ha a csillagképek számából indulunk ki. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #29 Dátum: 11 feb 18, 15:43:22 »

Hát ja, akkor jó sok. Egyébként most az anime szerint Lucy hány csillagszellemet birtokol jelenleg? O:
Naplózva

Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!