24 máj 05, 15:50:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gajeel Redfox és Wendy Marvel  (Megtekintve 20212 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #15 Dátum: 10 nov 02, 18:01:08 »

Komolyan így szeretnéd megtudni, hogy elspoilerezze valaki? Nevet Szerintem várd meg a következő hetet, és meglátod. ;D
Naplózva
Den
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 2046



« Válasz #16 Dátum: 10 nov 02, 18:10:59 »

Nem kell egy hetet várnia. Nevet
52. részig van kit az anime. Egyszerűen csak nézd tovább, és ajd megtudod, hidd el, jobb mintha mi itt elspoilereznénk. kacsint
Naplózva

batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #17 Dátum: 10 nov 02, 18:21:16 »

Ohh köszi, bár én kiváncsi természetü vagyok, de ettől fügetlenül, nem érzem azt hogy huha, ha meg tudok valamit a spoiler miatt, mivel nem magam éltem át.
Mert akkor meg elégenék képen szép lánnyal , vagy akár 1 menő kocsival is Nevet
Nha jó tudom hogy ez nem érdekel titeket, csak leirtam a véleményemet Nevet
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
TiaChan
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 7


« Válasz #18 Dátum: 11 feb 13, 15:33:19 »

Szerintem simán le fogja gyúrin Erzát idősebb korában  ikszdé  Nyelvesít
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #19 Dátum: 11 júl 19, 04:37:50 »

Van amit csak a szines változatban lehet észrevenni. ikszdé


Naplózva

RoronoaZoro
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 351



« Válasz #20 Dátum: 11 júl 19, 05:03:05 »

Honnan vettete, h Gazille -nek kell irni? Nem kotoszkodni akarok, de ha Natsu DragonEEl akkor nem GajEEl Redfox. Fairy Tail wikin is igy vannak, de ha nektek biztosabb forrasaitok vannak akkor elmondanatok. Mert helyesen szeretem irni a nevuket.
http://fairytail.wikia.com/wiki/Gajeel_Redfox
http://fairytail.wikia.com/wiki/Wendy_Marvell (itt 2 l-el van)...
Naplózva

''Az örökkévalóság csak egy illúzió, melyet az öregedéstől való félelem szült.''
-Bleach-
''A hit egy szó a tudatlanságra.''
-Dr. House-
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #21 Dátum: 11 júl 19, 08:26:27 »

Nem tudom, hogy miféle forrásaik vannak a fordítóknak, de a wikinél csak jobbak lehetnek.
Meg a Gazille jobban is néz ki.

OFF: Kellene egy olyan szabályt csatolni a Fórumszabályzathoz, hogy tilos a wikipédiára és mindenféle származékaira hivatkozni, mert picit irritáló. smirksweat
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #22 Dátum: 11 júl 19, 08:53:43 »

Gazillének kellet volna egy olyan poén itt Edolasban, hogy annyira akart már egy macskát és most mindenhol macskát lát. >.<# Hogyha a céhben megtudják, hogy ő segítségével mentették meg a hátsójukat, akkor már tényleg az is elfogja őt fogadni bajtársának aki Luxus legyőzésénél még nem bízott benne teljesen. Mosolyog

Off: Happy Sensei előadása !
Hát a nevek az összes wikis oldalakon el vannak rontva mert a kedves angol barátainknak az a mániájuk, hogy az összes nevet angolosítják  Pl a Narutoban is Peint átírták Painre aki így náluk a Fájdalom névre hallgat.
Felállni, meghajolni Aye !  Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #23 Dátum: 11 júl 19, 09:59:19 »

Honnan vettete, h Gazille -nek kell irni? Nem kotoszkodni akarok, de ha Natsu DragonEEl akkor nem GajEEl Redfox. Fairy Tail wikin is igy vannak, de ha nektek biztosabb forrasaitok vannak akkor elmondanatok. Mert helyesen szeretem irni a nevuket.
http://fairytail.wikia.com/wiki/Gajeel_Redfox
http://fairytail.wikia.com/wiki/Wendy_Marvell (itt 2 l-el van)...

Egyetlen nevet említek: Gérard
Ahonnan te linkelted: Jerall
Asszem többet nem is kell mondanom.

Másrészről a katakanás nevek esetében csak azt fogadom el biztosnak, ha Mashima-sensei kiírja a mangában latin betűkkel (kivéve az egyértelmű neveket). Addig pedig lehet villogtatni nyugodtan a Wikipédiákat, amit szintén nem a mangaka szerkeszt. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
RoronoaZoro
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 351



« Válasz #24 Dátum: 11 júl 19, 17:33:49 »

Értem.
gman nem kell semmi szabály. Én csak tudni akartam, hogy hogy helyes és kész. Pláne, h Gazille egyik kedvenc lett Luxus harcok után.  Mosolyog
Naplózva

''Az örökkévalóság csak egy illúzió, melyet az öregedéstől való félelem szült.''
-Bleach-
''A hit egy szó a tudatlanságra.''
-Dr. House-
renato
Vendég
« Válasz #25 Dátum: 11 júl 19, 19:01:21 »

gman, Chakra: amíg nem írja le rendesen Mashima, addig nem kell leszólni szegényt, mert lehet, hogy a Gajeel a helyes (például én One Piece-ben szereplő kedves kék Gyojin nevét láttam már Jimbe-nek, Jinbei-nek, és Jimbei-nek is, mégis az általam legkevesebbszer látott Jinbe a helyes leírás). Szóval ugyanannyi esély van a Gajeelra, mint a Gazille-ra Nevet

Meg a Gazille jobban is néz ki.
A "virág" szó is jobban néz ki, mint az "ürülék" szó (köznapi nevén: szar), mégsem hívhatjuk az ürüléket virágnak, csak mert az jobban néz ki kacsint

Amúgy Chakra, nem tudom hol olvastad a wikin a Jerall-t, én csak Jellal-t találtam. Amit viszont sok más helyen is láttam, úgyhogy még ez is lehet helyes.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #26 Dátum: 11 júl 19, 19:18:10 »

Gazille az Gazille. Nevet Ha nem tetszik akkor egyszerűen csak átírod a feliratban.
És az esetek többségében úgy a helyes ahogy hallod a szinkronban. Nevet  Pl Gazille esetében is azt hallod hogy Gázsilú (legalábbis Levi így mondta) és nem azt hogy gajel. Tisztán lehet hallani a "Z"-ét. Pontosan
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
renato
Vendég
« Válasz #27 Dátum: 11 júl 19, 19:30:59 »

Engem nem a leírása zavar, hanem az, hogy most szegény Zoro-t azért cseszte le, mert megkérdezte mi a helyes, és még példát is hozott fel ennek indokolására.
Amúgy most nem azért, de a "j"-t "zs"-nek szokták ejteni, az "ee"-t meg "í"-nek, úgyhogy rossz felé kapizsgálsz Nevet

Na de hogy ne legyen teljesen off: én is bírom őt, nagyon vicces jelenetei vannak, örülök, hogy a Phantom Lordból átment a Fairy Tail-be, csak azt sajnálom, hogy a jelenlegi arc-ban 2 noname ellenfél elleni harccal kiírták...
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #28 Dátum: 11 júl 19, 22:03:29 »

Az Animében számomra az volt a legviccesebb jelenete, amikor Natuval vitatkoznak egymással amikor úgy be vannak pólyázva a Luxussal vívott harcuk után, hogy ki se látszódnak belőle és Gazille még meg is érti, hogy mit hümmög Natsu. Nevet A második meg amikor mondja Natsunak, hogy az ő fémével és Natsu lángjaival kell meghegeszteni a megrepedt Erzát. ikszdé

Igazad van az Angolban tényleg úgy ejtik de a Magyar közelebb áll a Japán nyelvhez mint az angol. (Ha most valami orbitális baromságot írtam, akkor elnézést kérek  >.<#) És én bízom Chakráék hozzá értésében. Mosolyog
Szegény Zoro jól megkapta de én nem bántottam. Hümm-hümm
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #29 Dátum: 11 júl 20, 06:50:52 »

gman, Chakra: amíg nem írja le rendesen Mashima, addig nem kell leszólni szegényt, ...

Én is ugyanezt írtam. A "Jellal"-t meg elírtam. Ez van. Igyekszem nem megjegyezni ezeket a... neveket. Nevet
Bocs, ha letolásnak tűnt. Csak többször előfordult már, hogy a sokszor butaságot tartalmazó wikipédiákra hivatkozott valaki és a végén nekünk kellett magyarázkodni, hogy miért a mi verziónk a helyes vagy mi miért úgy írjuk. Mosolyog

Válaszom folytatását lásd itt: http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=3764.msg622765#msg622765
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!