24 máj 12, 08:11:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Psyren  (Megtekintve 19560 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #15 Dátum: 09 aug 12, 09:44:46 »

biztos az, hogy azt a japánok írták oda? lehet, hogy ez hülye kérdés, de megeshet, hogy az angolok azért rakták oda a logót angolra fordítva, hogy minden angoltudó ember megértse ..

viszont akkor megcáfolom magam, (bár nem tudom, ez hogy jön ide, ) mert magyarról japánra fordítva a szirén (az a lény, ami a görög mitológiában él, és a monda szerint misztikus énekével csábította el a halászokat .. Nevet ) az ようふ , vagyis youfu .. azonban angolra fordítva már siren .. vagyis arra lehet következtetni, hogy valóban a japánok írták Psyrennek .. az, hogy miért, már nem értem ..

még egy ötletem van, bár ez már inkább hülyeség .. xD bontsuk szét a címet .. psy-ren .. a ren az japánul növény, a psy meg .. meg semmi .. xDD de pár magyar szót lehet ezzel helyettesíteni .. pszichés, pszichológia, stb .. bár a pszichés növény tényleg hülyén hangzik .. x'DDDD mindegy, ezt azért le kellett írnom .. Nevet
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #16 Dátum: 09 aug 12, 10:13:28 »

Hm.... elkezdtem olvasni a TM verziót és nagyon jó
Remélem sok vallási és filozófiai elmefuttatás lesz benne. Mindig is szerettem az ilyen storykat Nevet
Naplózva

Yoropico
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Válasz #17 Dátum: 09 aug 12, 13:05:57 »

szeressük...
főleg amaiyát Hümm-hümm Hümm-hümm Hümm-hümm
a 7. fejezet következik
sztem én is a magyarral fogok menni (de gyorsan dolgozzatok ám Nevet)
Naplózva



Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #18 Dátum: 09 aug 12, 14:18:31 »

Én most tartok a 13-ik fejezetnél Nevet és hát nagyon odavág na Nevet
Naplózva
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #19 Dátum: 09 aug 12, 17:28:57 »

Nekem a kyle xy jutott eszembe róla meg a hösök Az ellőbi hogy az agy 100% felhasználása miatt vannak képességei .
Az utóbbi meg a jövő változtatás meg a képességek.
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #20 Dátum: 09 aug 12, 20:36:22 »

http://mangahelpers.com/downloads/read-online/23949/1 Tessék, csak meg kellett keresnem Neked a RAW-t Nyelvesít Ez az eredeti, japán kiadás scanje (arról nem is beszélve, hogy a borítókon is a "Psyren" felirat szrepel) xD Szal hivatalosan így kell átírni Mosolyog
Nem tudom, hogy konkrétan mi is lehet a jelentése, csak azt tudom, hogy a "psy"-t ugyanúgy kell benne ejteni, mint az angol "psi"-t, ami meg magyarul "pszi", ami meg ugye... mindenki tudja, mit ölel magába és milyen szavak elején szoktunk használni Hümm-hümm Én ezt a kapcsolatot látom Mosolyog

Haku: köszi, örülök, hogy így tetszik Nevet Átadom a többieknek is^^
Yoropico: hetente 2 rész jön ki; most 3 lesz, mivel 1 hét kimaradt és legutóbb is egy hármast tettünk ki, aztán visszakanyarodunk a heti 2-höz Nevet Legalábbis, a terv ez xDD

Ejnye-bejnye, Öcskös Nyelvesít De örülök, hogy tetszik a manga xD
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #21 Dátum: 09 aug 12, 20:48:30 »

jajj, nekem kerested meg?Pirul kedves .. Mosolyog köszönöm a fáradozást. ^^
így már elhiszem .. xP
amúgy erre csak akkor kapunk választ, ha a manga végére érünk .. Nevet mármint, hogy miért pont ezt a nevet kapta .. gondolom van valami jelentése ..

Remélem sok vallási és filozófiai elmefuttatás lesz benne. Mindig is szerettem az ilyen storykat Nevet
én nem nézném ki a folytatásból, hogy Iwashiro Toshiaki vallást is belekeveri ..
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 12, 20:49:17 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #22 Dátum: 09 aug 12, 20:53:45 »

~röhög~ Inkább személyi kultuszra hasonlít Psyren világa x'''''D 1-2 személyi kultusz itt, megint másik ott... vicces, de nem spoilerezek tovább Nevet Majd Ti is felfedezitek magatoknak a dolgokat Nevet
Filozófiai? Lesznek, lesznek, meg ugyebár most visszatértek és... ha belegondolsz, akkor ott van az is, hogy Amamiyának volt vlmi különleges ereje... hogy szerezte, hogy tudja használni, stb. stb., szóval most majd edzésekre és magyarázatokra készülhetünk Nevet

Mir: úgy tűnik, Dantonnal elkerültük egymást, pedig akartam tőle vlmit kérdezni a leveleddel kapcsolatban··" Szal... holnap este, ha végre hazaér és nem szórakozik annyira a nete, akkor... utána ígérem, megy a kimerítő válaszom x'D Addig sajnos a piszkozataim közt kell pihennie a félkész levelemnek^^" Bocsi :S
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #23 Dátum: 09 aug 12, 21:14:12 »

szerintem Amamiyának több köze van Psyrenhez, mint a különleges képessége .. Hümm-hümm
mert ugye ha a hely, ahol voltak a jövő, akkor ez egy ilyen időátjáróház, amiről Amamiyának valahogy tudomást kellett szereznie .. azt mondták, több százan eltűntek már Japánból .. nemtudom, én akkor is kétlem, hogy valaki másnak is lehet ilyen képessége ..

bár még idő kell, hogy beleszokjak a mangaka fantáziájába, szóval így az elején még nem igazán tudok bármit is elképzelni .. csak találgatok .. Nevet

semmi gond .. ^^
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 12, 21:14:52 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #24 Dátum: 09 aug 13, 09:36:39 »

Khm.... Szemét vagy Arv, tudod? ikszdé
Amúgy én csak az NG fanatikuzmosomból miatt említett a vallási cuccost *___*. Mert akkor jó utód lehetne :"D.

Amúgy tudod mi a gáz Miroku? Ha elolvasnánk a mangából még pár fejezetet, tuti kiderülne ^^".
Mondjuk az nálam tiszta, hogy Amamiya, a tövéig benne van, talán felügyelő szerüség, vagy valami védőangyal Pirul ikszdé

És itt jön a kérdés:
"Mikor lesz új Psyren? *___*"  -OF-en ezt a n00bok mindig megkérdezik ikszdé
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #25 Dátum: 09 aug 13, 10:00:37 »

Most hétvégén *.* Vagyis... áh.. uh... fene... oké, szaladok egyeztetni, mert lüke vagyok xD Mindenesetre terveim szerint még ezen a héten, csak... öh... valamit elfelejtettem és... na, szóval remélem, meg tudjuk oldani smirksweat

Hát, érdekes feltételezések Amamiyáról Nevet Először nekem se volt tiszta, miért tud ennyit xD

Haku: én is szeretlek, hugi! Nevet xDD
Naplózva

uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #26 Dátum: 09 aug 13, 12:43:31 »

Ne értek valamit valamit. A Psyrent 2 csapat közösen fordítja akkor hogy lehet hogy az egyik csapat oldalán "csak" 7 fejezet van lefordítva.

Vagy elnézztem valamit?
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #27 Dátum: 09 aug 13, 14:03:07 »

Hm... 3 csapat fordítja a Psyrent, az egyik a Tada-Manga, ők eddig 7 fejezetet fordítottak le, míg az Urahara Shop és az Anime-Kanojo pedíg többet. Az a kettő két külön fordítás. Nevet
Mondjuk én perpill a US verziót olvasom, de azért a Tadásat is elfogom Nevet... Jó lenne beérni Kiráékat :O
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #28 Dátum: 09 aug 13, 16:04:35 »

Oké, hadd osszak meg vlmit a kulisszahátterek közül (és reménykedem, ezért nem fogják leharapni a fejem):
Tehát, a Psyren első fejezetét még régebben lefordítottam, de úgy szerettem volna, ha azután kezdjük csak el publikálni, miután az IY-t már véééégre befejeztük. Ennek keresztbe tett az egész, mikor az Uraharashop elkezdte publikálni, így gyorsan kellett cselekedni; és akkor nagy sietségben ellenőriztük és kipakoltuk az első két részt (amely sietségnek az lett a vége, h. egy v2-t is ki kellett tennünk)...

Szóval ennek hála a Tada-Manga most jelenleg ott tart, hogy:
- január 30-án lett lefordítva a legelső fejezet
- a legmasabb számú fejezet, ami már le lett fordítva, az a 46-os
- összesen 24 fejezet van eddig beírva (némiképp össze-vissza), ebből 7 van publikálva, a mostani 3-on, amit most hétvégén teszünk ki, jelenleg folynak a javítások, a többi még nincs javítva
És úgy döntöttünk, nem zavartatjuk magunkat az Uraharashop publikációi miatt, mi a saját tempónk szerint frissítünk.

Csak úgy éreztem, tisztáznom kell, ki, kit ér be xD Bár ha a publikálásokat nézzük, akkor nem így látszik, de a háttérben így van. Uraharashop pedig tudtommal úgy van vele, hogy amint készen vannak a fordítással-beírással-átnézéssel, rögtön ki is raknak egy adagnyi fejezetet, nem dolgoznak annyira előre, mint mi tettük.
Viszont mi ezzel biztosítjuk, hogy van ez a tartalék, hogy rendszeresen fogjuk tudni frissíteni a Psyrent Pontosan
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 13, 16:05:11 írta Arvael » Naplózva

Dorci
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 717



« Válasz #29 Dátum: 09 aug 14, 21:31:09 »

én most kezdtem el olvasni a 10 fejezetnél járok de még ma meg lesz a 13 fejezet amit eddig meg találtam magyarul nagyon jó manga remélem lesz belöle anime is ^^
Naplózva

Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!