24 máj 11, 23:20:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Psyren  (Megtekintve 19555 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Dátum: 09 júl 19, 22:07:35 »

Hű, csodálom, hogy még nincs téma neki Nevet
Most hétvégén jött ki belőle a 79. fejezet; nagyon izgalmas, (viszonylag) új, shounen manga!
Bemásolom az ismertetőt, amit írtam róla az oldalamon:

Idézet
Különös sztorik keringenek a városban, eltűnt emberekről, egy piros telefonkártyáról és Psyren titkos közösségéről. Yoshina Agehát, történetünk főszereplőjét azonban egészen addig nem érdekli a dolog, míg egyik osztálytársa el nem tűnik. Akkor aztán nyomozásba kezd és hamarosan ő is kap egy titokzatos hívást és egy piros telefonkártyát, amit Psyrennel hoznak összefüggésbe.
Közben az egész világ erre a különös jelenségre figyel; nagy összeg ütheti a markát annak, aki fényt derít a rejtélyre. Ám ki gondolta volna, hogy ezért akár az életükkel is fizethetnek...?

Izgalmas shounen-manga, humorral és elgondolkodtató epizódokkal megfűszerezve. Ha elsőre nem tetszik, ajánlott tovább olvasni még pár fejezetet és akkor meglátod, hogy mennyire magával tud ragadni Psyren titokzatos világa és a kis csoport izgalmas kalandjai, akik a történet során összegyűlnek kacsint
Egyedi karakterek, egyedi múlttal és Psyren levegőjének köszönhetően különleges, pszichés képességekkel. De vajon pontosan mi is ez a Psyren? Ha belekukkantotok a történetbe, meglátjátok kacsint
Tényleg mindenkinek szívből ajánlom, mert nagyon érdekes és izgalmas!^^
(első 2 fejezet TM-en megtalálható)


Szerk.: ja, egyébként az avataromon is az egyik szereplőt láthatjátok Nevet Ő még egy darabig nem fog feltűnni, de nekem nagyon szimpi karakter^^
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 19, 23:02:26 írta Arvael » Naplózva

Lili
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Válasz #1 Dátum: 09 júl 20, 18:19:30 »

Nekem nagyon tetszik ez a manga,igaz még csak az 1. fejezetet olvastam el,de máris megfogott Nevet Emellett pedig még a rajzolása is remek,ami nálam azért elég sokat számít Mosolyog
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #2 Dátum: 09 júl 21, 23:24:57 »

Örülök, hogy így tetszik Nevet Engem rögtön megragadott *.* És nem bírtam abbahagyni - azóta se megy xD

És szánom-bánom, de nagyon siettünk vasárnap és ez bizony meglátszik... szóval egy javított v2-t épp imént töltöttem fel első és második fejezetből is Mosolyog
Elnézést kérünk^^"
Naplózva

perhilien
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


WWW
« Válasz #3 Dátum: 09 aug 06, 17:24:43 »

Juj egyszerűen imádom,  én magyarul kezdtem olvasni  el is olvastam addig ameddig  le volt fordítva  most meg  tűkön ülve  várom a folytatást Nevet Nyelvesít
Naplózva

Humor-zsák:
Ha az úszás jót  tesz az alakkal, mi a helyzet a bálnákkal?
A tanárok olyanok  mint  a  drogosok, mindig  az  anyagon jár  az eszük.
Ha  az iskola az életre készít fel, akkor nem félek a haláltól.
Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #4 Dátum: 09 aug 09, 16:51:28 »

Most frissítettünk *.*
A hetedik fejezetben kiderül, hogy mi is az a Psyren! Persze bővebb infó csak a későbbi fejezetekben várható x'D
Mindenesetre ezzel el is készült az első kötet Mosolyog

No, számítottatok erre? Nevet Mármint, hogy micsoda is tulajdonképpen Psyren? x)
Naplózva

Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #5 Dátum: 09 aug 09, 17:11:37 »

Én is imádom ezt a mangát,rohadtul tetszik a főszerplő Nevet Bírom az ilyne karaktereket Nevet
Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #6 Dátum: 09 aug 11, 13:04:39 »

én ma vettem rá magamat, hogy elolvassam, és nekem is nagyon tetszik .. Nevet bár még csak a másodikat fejeztembe, gondoltam írok, amíg lejön még kettő fejezet. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 11, 14:04:10 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Lili
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Válasz #7 Dátum: 09 aug 11, 13:13:27 »

Most frissítettünk *.*
A hetedik fejezetben kiderül, hogy mi is az a Psyren! Persze bővebb infó csak a későbbi fejezetekben várható x'D
Mindenesetre ezzel el is készült az első kötet Mosolyog

No, számítottatok erre? Nevet Mármint, hogy micsoda is tulajdonképpen Psyren? x)


Én soha sem gondoltam volna ezt  >.<# .Azt szeretem ebbe a mangába,hogy tele van meglepetésekkel Nevet,és a mangaka ráadásul még ilyen drámai hatást is kelt,amikor kiderül valami,legalábbis én így érzem  Nevet.Remélem később is megmarad ez a stílusa a mangának.
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #8 Dátum: 09 aug 11, 21:46:13 »

Örülök, hogy így tetszik Nektek is Nevet
Haha, eddig a legbizonyosabban állíthatom, hogy még mindig tartja ezt a meglepetésekkel teli formáját a mangaka, pedig már a 82. fejezetnél tartunk Nevet Néha olyan váratlan dolgokat tud belekeverni, hogy... csak nézünk ki a fejünkből xDD
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #9 Dátum: 09 aug 11, 21:47:20 »

a fordításban,  vagy úgy ámblokk?
mert ha a magyarban, le vagyok maradva..  >.<#
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #10 Dátum: 09 aug 11, 21:50:29 »

Jah, nem! Nevet A legfrissebb fejezet a 82. volt előző hét végén, ami kijött; ezen a héten fog a 83. kijönni.
Mi a 7. fejezetig publikáltuk és ezen a héten még fogunk feltenni újakat.
Fordításban jóval előrébb haladunk, de ugyebár nem csak abból áll a munka, h. vlki lefordítja azt' szevasz tavasz, mehet a nagyközönség elé smirksweat Szóval azokon még dolgozunk, ám mivel előrébb tartunk, ezért tudjuk tartani heti rendszerességgel a tempót, ha minden jól megy Nevet ~lekopogja~
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #11 Dátum: 09 aug 11, 22:02:32 »

van némi fogalmam arról, hogy miről is szól egy mangafordítás ..  smirksweat

remélem tényleg sűrűn jönnek az új részek, kellenek a népnek. Nevet mert egy nagyon jó manga, jó rajzolással, és ahogy Te is mondtad, a mangaka ért a meglepetésekhez .. Nevet

amúgy akkor most hogy is van a kiejtés? [psziren] vagy [pszájren] ?Nevet

szerk.: végeztem a 7. résszel, és néztem egy nagyot.. o: ez tényleg nagy meglepetés volt .. o:
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 11, 22:17:39 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #12 Dátum: 09 aug 11, 22:29:07 »

Oké-oké, bocsi Pirul Persze, gondolom, hogy van, csak... na, annyi akartam azzal a megjegyzésemmel, hogy habár előrébb tartunk a fordítással, azok közül a fejezetek közül még nem mindegyik van beírva és amelyek már bevannak, azok se mindegyik még publikálásra termett (át kell még őket nézni 1x-2x).
A kiejtés a következő: pszájren - ez azt hiszem, még az első fejezetben kiderül; odaírtuk megjegyzésként, mikor van a sairen-féle vita Agehával és az osztálytársaival xD
Az új fejezeteket igyekszünk olyna rendszeresen tartani, ahogy tőlünk telik Nevet

Hmm... hát igen Nevet engem nagy meglepetésként ért, mikor először olvastam... azt hittem, csak egy másik világban vannak vagy egy virtuálisban vagy valami, de ezt... na, ezt nem gondoltam volna xD

Ui.: mailedre csak holnap fogok tudni válaszolni, remélem, nem haragszol Pirul
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #13 Dátum: 09 aug 12, 09:09:50 »

értem-értem .. Nevet
amúgy azt a fejezetet tegnap olvastam, de nekem nem esett le .. ketten mondtak kétfélét .. xD
bár én arra is gondoltam, hogy a psyren az az angolosított változat, japánul sairen .. és ha jól tudom, az angolban más a kiejtése, mint az a japánban .. Hümm-hümm

amúgy nekem a címről az FMA-s rabló jutott eszembe .. :'D az is Psyren volt, bár ott [szirén]-nek ejtették .. Nevet

lényégében én nem gondolkodtam el róla, de olvasás közben valami ilyesmi jött le nekem is .. egy másik dimenzió .. egy képzeletbeli világ .. de a valós dolog érdekesen jött ki, erre pont nem számítottam .. :'D

ui.: dehogy haragszok .. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 12, 09:10:52 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #14 Dátum: 09 aug 12, 09:18:59 »

Nos, a japán címe eredetileg ez: サイレン [sairen] Viszont ha megnézed rögtön az első oldalát az első fejezetnek (még csak nem is a címlapot) akkor láthatod, hogy: 1. oldal és a címlapon, ami a köv. duplaoldal, a japánok ott is "Psyren"-t írtak.
Szóval innentől kezdve, hivatalosan Psyren. És nem véletlenül, hiszen... na, igen, ez majd most jön vlmelyik fejezetben... ööö a 8-ban, ami a héten kerül ki, hogy psyren "psy" része az angol "psi"-ból jön, ami meg a magyar pszi. És ha belegondolunk, elég furán hat a pusiren xD pusairen vagy mittoménmi, szóval tényleg a sairen az, ami a legközelebbi kiejtéséhez áll a psyrennek xD
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!