24 máj 11, 20:13:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 8
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Chrno Crusade  (Megtekintve 28155 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kanryu
Vendég
« Dátum: 07 jún 28, 07:41:30 »

..::: Chrno Crusade :::..

Ismertető:

Az 1920-30-as évek U.S.A.-beli New York-jában járunk. Az ország és a város a "boldog békeidő" korát önfeledten tölti az I.Világháború befejezte után. Minden jó: a gazdaság virágzik, az emberek jól élhetnek..., de valami mégsincs rendben. Valami sötét, hatalmas és ijesztő dolog van készülőben - mely sötétebb akármilyen háborúnál -, és ennek előjeleként megjelennek olyan lények, akiket "ördögi bűnösöknek" neveznek.

Ezek a lények, méginkább démonok, akik a békébe, ahogy csak tudnak, úgy rontanak bele. De van egy szervezet, mely arra hivatott, hogy a démonok e fajta szórakozását meggátolja. Ez a szervezet a Magdaléna Rend, mely nem hétköznapi, hiszen fokhagymafűzér és egyéb démonűző eszközök helyett leginkább a gépfegyvereket részesíti előnyben, hogy likvidálja a démonokat. Természetesen a Rend tagjai nem mások, mint apácák és papok.

Ebben a szervezetben található egy 16 éves lány és az -úgynevezett- segítője, név szerint Rosette Christopher (Rosette nővér) és Chrno. Rosette nem volt mindig Isten jegyese, hiszen amiatt került a rendhez, hogy megtalálja eltűnt testvérét, Joshuát, Chrno segítségével.

Chrno és Rosette ismerettsége a történethez képest 4 évvel korábban született egy szövetség által, melyre bizonyítékul szolgál az az órához hasonlító tárgy, mely Rosette nyakában lóg...

Az idő szoros és kevés, hiszen a történet folyamán minden elfogyott perc életekbe kerülhet, ezért sietniük kell a szereplőknek...

A leírásban direkt nem tértem ki a történet egyéb részeire, hiszen az úgy az igazi, ha mindenki maga látja ^__^

A történet 24 része alatt az emberben vegyes érzések támadhatnak, hiszen olyan hatása van a történet kezdésének, mintha egy szeleburdi apáca és egy ügyetlen, gyerekarcú fiú kalandjai közé csöppent volna. De a sorozat előrehaladtával kiderülnek olyan dolgok, melyek hamar megváltoztathatják minden néző gondolkodását és véleményét az animéről. A történet első felében leginkább a vígjáték kap szerepet, és később egyre inkább komolyodik a mondanivalója.

A szereplők egy részének köze van monda- vagy legendakörben található alakokhoz. Kezdésként itt van Kronosz - neve a görög "idő" szóból származik, valószínűleg innen van az animében található Chrno neve is. Valamint van hasonló nevű isten is a görög mitológiában. A másik név: Mária Magdaléna vagy Mária Magdolna - a Bibliában előforduló személy (nem vagyok vallásos, így nézzétek el, ha valami nem stimmel). Szentként kezeli az ortodox, katolikus és az anglikán egyház. Életével kapcsolatban még minig nincs döntő álláspont. Jézus 7 ördögöt űzött ki Máriából.

A történet openingjének a zenéjét Minami Kuribayashi szolgáltatja: Tsubasa wa Pleasure Line; míg az endinget Saeko Chiba, aki mellékesen Azmaria hangja is, a Sayonara Solitare-rel. Nekem az ending nagyon tetszik, egyik kedvencem. Mind az intró és az outró is jól van megcsinálva; míg a kezdés kicsivel mozgalmasabb, addig a történet befejezése egy nyugodtabb, szinte elgondolkodtató outróval zár.

A rajzok és az animáció nagyon szép, a szereplők néha dilisek, máskor nagyon komolyak, ebből is látszik, hogy egy-egy személyiség mennyire összetett.

Korhatárt nem szabnék, mert akkor elfogult lennék ^^, így ajánlom figyelmébe mindenkinek ^^, főleg azoknak, akik szeretik az ilyen és ehhez hasonló animéket, és szeretnek kicsit gondolkozni ... és, kicsit pityeregni ^.~

Ez az anime talán az egyik legjobb a dráma műfajban! A történet szép a karakterek is nagyon el lettek találva és a grafika is csodás! Ez egy felejthetetlen alkotás Nevet Szerintem ezt az animét minden fan-nak látnia kéne... Az anime 24 részbe van összefoglalva de szerintem ez a 24 rész kell is ehhez az animéhez Nevet
Elég szép értékelést kapott:

[[ 9.60 (389 szavazat alapján) ]]
« Utoljára szerkesztve: 07 júl 26, 08:50:53 írta Kanryu » Naplózva
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #1 Dátum: 07 jún 28, 08:03:47 »

Ez egy nagyon jó anime Mosolyog
Épp most akartam topic-ot nyitni neki, de látom megelőztél :-X
Lényeg, hogy mindenkinek ajánlom Nevet Nevet
Naplózva

Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #2 Dátum: 07 jún 28, 08:05:39 »

ezt is elkezdem letöltögetni...
Naplózva
Kanryu
Vendég
« Válasz #3 Dátum: 07 jún 28, 08:11:27 »

hát ez az anime szintén egy remekmű Nevet látnia kell mindenkinek... főleg aki szereti a drámákat Nevet
Naplózva
Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #4 Dátum: 07 jún 28, 08:12:18 »

torrenten csak spanyol, angol és japán nyelvbe van! Nyelvesít Nevet Nevet
Naplózva
Saei-chan
Vendég
« Válasz #5 Dátum: 07 jún 28, 08:14:09 »

Hu ezt már nagyon rég láttam, de tényleg nagyon jó anime.Bár a vége kicsit szomorú...
Rozetta nővér a király XDXDXD
Naplózva
Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #6 Dátum: 07 jún 28, 08:15:24 »

Rozetta nővér...XDAzám...csak most töltöttem le 3.GB Samurai-t...és nem tom, hogy érdemes-e ezt is mellé elkezdeni...???
Naplózva
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #7 Dátum: 07 jún 28, 08:16:58 »

Én most pont ezt a kettőt nézem Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Naplózva

Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #8 Dátum: 07 jún 28, 08:20:09 »

és mi a véleményed? a kettő eccerréről? Nevet
Naplózva
Kanryu
Vendég
« Válasz #9 Dátum: 07 jún 28, 08:25:35 »

mindenképp japán hangal szed le azzal a legjobb sztem Nevet hát igen szomorú a vége mivel egy dráma anime de nekem tetszi a vége is... Nevet
sztem érdemes leszedni mert felejthetetlen anime...amúgy Gaara.kage van hozzá felirat szóval olyan szinkronba szeded amilyenbe csak akarod Nevet
Naplózva
Datti
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 845


« Válasz #10 Dátum: 07 jún 28, 11:58:43 »

jó anime, de jobban szereten a happy endet, bár ez a vég télleg jobban illik hozzá. ja, am. chrno hangja is ishida akira, akárcsak gaaranak
Naplózva
Kazama
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


WWW
« Válasz #11 Dátum: 07 jún 28, 12:22:31 »

Ha jobban szereted a happy endet, akkor a mangát érdemesebb lenne elolvasnod  Nevet Ott sem tökéletes az idill, de a manga második fele teljesen másképp alakul, mint az anime  Nevet
Naplózva

Yondaime fanklub tag kacsint

Yondi 4ever Mosolyog

D.Gray Man fan és manga fordító
Datti
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 845


« Válasz #12 Dátum: 07 jún 28, 13:05:46 »

tiszta fma (bár asse olvastam)
ha tudsz küldeni linket, szívesen letöltögetem a mangát
Naplózva
Kanryu
Vendég
« Válasz #13 Dátum: 07 jún 29, 01:48:07 »

a mangat nem olvastam... lehet én is elolvasom majd Nevet
Naplózva
kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #14 Dátum: 07 jún 29, 01:49:19 »

Mostmar en i kedvet kaptam hozza legalabbis a végét elolvasom Nevet.
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Oldalak: [1] 2 3 ... 8
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!