24 máj 05, 13:35:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: SasuxSaku  (Megtekintve 8729 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
MinatoItachi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 398



« Dátum: 15 nov 01, 20:27:04 »

Kedves Mindenki!
Habár a Naruto hivatalosan is befejeződött, azért fannak lenni nem szűnünk meg. Mosolyog A topicot azoknak nyitom, akik kimondottan örülnek annak a befejezésnek, hogy Sasuke és Sakura végérvényesen is egymásra talált. Mosolyog
A topicba megírhatjátok rajongásotok okát, itt kielemezhetjük kapcsolatuk logikáját, cselekedeteik mibenlétét, és ehhez kapcsolódó fanartokat, doujinokat, amv-ket is megoszthattok, amik kedvenceitek közé tartoznak.

Üdv SasuSaku világában!

(Igény szerint, 18-as tartalom is lehet)

Ha úgy tévedsz ide, hogy nem szereted a párost, szívesen látunk, de csak kulturált, logikus kinyilatkoztatások mellett!
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 01, 20:33:51 írta MinatoItachi » Naplózva

- Mi történet magával?                 - Mondd, te süket vagy?
- Borotválkoztam Uram.                  Van vanília, tuttifrutti,
- Na de a kezével.                           rumos dió és kávé.
- Abban volt a borotva.                   Pisztácia kifogyott,
                                                     csokoládé nem is volt.
bette96
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 100



« Válasz #1 Dátum: 15 nov 01, 21:20:37 »

Szerintem a legjobb azaz volt, hogy nem volt egyértelmű, hogy összejönnek Nevet legalábbis a manga/anime elején biztos nem Nevet mindig is shippeltem őket és a végén bejött!  Kúl # SSforever
Naplózva

"Saját démonainkat a legnehezebb legyőznünk, hiszen ők ismernek a legjobban."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2 Dátum: 15 nov 01, 21:26:20 »

Mondjuk úgy, hogy nem utálom a párost de nem vagyok a fanja sem.

Erről a párról már mindenki lemondott amikor Saskeboyt úgymond nemzetközileg üldözték. Sakura részéről egyértelmű a dolog attól függetlenül hogy amit érzett/érez, az egy kitartó szerelem, vagy beteges megszállottság (sokszor a 2 közt nincs is nagy különbség), de emoboy csak kötélnek állt (vagy mert nem volt jobb, vagy mert úgy gondolta ő hű hozzá, vagy mert megkedvelte).

De Sarada jól sikerült karakter, ha ezt nézzük nem is baj hogy ezek ketten egymás karjaiban végezték. Nevet

Viszont ha megfigyeljük Kishi párait (a ShikaTema, mert annak nincs konkurenciája és a ChojiKarui kivételével ami csak úgy jött a semmiből) akkor egyértelműen  mindig a nő választ.  Kishi megadta a csajoknak a szerelmeiket.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 01, 21:50:54 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
jamiez-sw
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Válasz #3 Dátum: 15 nov 02, 00:11:15 »

Először is: Örülök, hogy sikerült létrehozni a topicot, ahogy MinatoItachi is írta, elsősorban azért jött létre közös megbeszélés után, hogy a magyar Sasuke és Sakura fanoknak legyen egy hely, ahol nyugodtan kirajonghatják magukat. Mosolyog

A párosról:
Sokkal jobban szeretem őket, mint bármelyik másik párt. Ellentétben a többivel, ők nem unalmasak, nem az a tipikus cliché párosítás, a jó kisfiúval és kislánnyal, ami csupa szív szeretet, napsütés és miegymás, a tökély amibe nem lehet belekötni. Ez fogott meg bennük, a tragikus történet. Akkor kezdtem el nézni a Narutot mikor a történet ott tartott, hogy Sasuke megpróbálta megölni Sakurát. A mai napig nem értem, hogy emberek miért tekintenek erre negatív pillanatként, mikor az egésznek semmi más célja nem volt, minthogy Sakurát felhasználva Kishimoto megmutassa milyen mélyre süllyedt Sasuke...hogy még Sakurára is rátámadt, holott azt normális körülmények között sosem tette volna meg (lásd part 1 előzmények). Személy szerint engem ez nem vetett vissza és számomra egyértelmű volt, hogy a kettő össze fog jönni. Már csak azért is, mert a két lány (Sakura és Hinata) szerepe nagyrészt a szerelmi szál volt, hogy a két fiúnak szeretetet adjon...főleg Hinatáé, szóval...elég gáz lett volna ha Sakura Narutoval jön össze Hinata meg ott marad egyedül. + Nem mondom, hogy Sasuke szerelmes volt még part 1-ben, de az biztos, hogy fontos volt neki a lány, ezt ő maga is aláírta, mikor megkérte Narutot, hogy mentse meg Gaara elől. A híres "köszönöm"-ről meg ne is beszéljünk Mosolyog Én nagyrészt ezekbe tudtam kapaszkodni a sötét időkben Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 02, 00:17:05 írta jamiez-sw » Naplózva
bette96
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 100



« Válasz #4 Dátum: 15 nov 02, 10:46:02 »

Szerintem az az ominózus megöljük egymást pillanat volt az, ahol igazán kijött mennyire is fontosak egymásnak.
Sakura szerintem ugyanannyira összetett karakter mint Naruto és Sasuke.
Szeretni valakit, aki elárult, ellened fordult, elhagyott, üldözött lett, megakarja ölni a legjobb barátod - Igen, Naruto és Sakura nagyon nagyon jó barátok - ezt feldolgozni, elfogadni szerintem baromi megterhelő feladat lelkileg, és eljutni arra pontra, hogy inkább megölöd, mint lásd a mélybe süllyedését , hát...szerintem nagy erő kell. Nekem az volt az a pillanat, mikor Sakura megfordult, már nem csak a rajongó kislány volt.
Sasuke meg azóta azt hangoztatta, hogy mennyire elakarja vágni a kötelékeit amióta dezertált, és bár elég egyértelműen hangoztatta hogy a fenét nem érdekli Sakura és Kakashi, azért nagy vehemenciával akarta őket is megölni. Az elején egyértelműen azért akarta Narutot megölni mert Itachi ezt mondta neki, ám Sakurára ez nem vonatkozott ( ahogy Kakashira sem).
Mindebből csak azt akartam kihozni, hogy Sasuke nem lépett volna fel ilyen agresszívan Sakura ellen, ha nem lett volna közöttük érzelmi háttér. Sasuke akkor minden kötelékét megakarta szakítani és ha annyira megakarta volna ölni Sakurát, akkor nem várta volna meg, amíg hátat fordít neki, hanem szemtől szembe tisztán lerendezte volna. Bár Sasuke egy bunkó, egocentrikus, kicsit nárcisztikus személyiség, oda nem süllyedt le soha, hogy hátulról támadjon le valakit. Még Danzonak is tisztán ment neki. Sakurával erre nem volt képes. Szerintem ez sokat számít. Vagy csak nem becsülte annyira, hogy szemtől menjen neki, de a történet végét tekintve, szerintem ettől az opciótól eltekinthetünk.

Igen most lehet mondani azt is, hogy Narutoval bezzeg nyomta szemtől szemben, de Narutoval is teljesen más a kapcsolatrendszerük. Nevet
Naplózva

"Saját démonainkat a legnehezebb legyőznünk, hiszen ők ismernek a legjobban."
Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #5 Dátum: 15 nov 02, 11:58:42 »

Én ezt egyébként soha nem értettem. Mi az, hogy Sasuke mélyre süllyedt? Hát a 9 egyidőben-végzős kollektíven eldöntötte, hogy pontot tesz az ügy végére. +Leeék. Bár Naruto még tartja magát. Elindulnak azzal a szándékkal, hogy megöljék, de ha Sasuke akar végezni velük, akkor mélyre süllyedt? Hát kérem Sakura gondolja magában: "Ha most le tudom szúrni Sasuke-kun, akkor ezzel mindennek véget vetek." Nem merte bevállalni szemtől szembe? Nézzük egy pillanatra a másik oldalt. A lány azzal akarja a bizalmába fogadtatni magát, hogy azt hazudja; annyira szereti, hogy elhagyja érte a falut, de közben azt tervezi, hogy figyelmetlen pillanatában majd hátbaszúrja a srácot. De Sasuke mélyre süllyedt.

Egyébként azt is el tudom képzelni, hogy sejtette mit tervez. Missing-nin lett, akit a korábbi faluja szempontjából igen fontos eltenni láb alól. Elkerülhetetlen, hogy előbb-utóbb értejönnek. És mivel nem egy átlagos képességű shinobi, teljesen logikus, hogy megpróbálkoznak valamilyen csellel. Ezzel szemben az áll, hogy van egy lány, akit már vagy 4 éve nem látott, és amikor vele volt, akkor sem viselkedett túl kedvesen, vagy egyáltalán beszélgetett vele az adott küldetés témájától eltekintve, kvázi egy idegen. És ez az idegen majd annyit fog áldozni, hogy konkrétan mindent, amije van, kidob az ablakon, mikor a viszonyukat már ecseteltem. Csak gondolkozzunk el melyik esélyesebb.

Egyébként az egész manga erősen hiányos. Azt sem lehet tudni, hogy Sakura tisztában van-e egyáltalán azzal, hogy mi történt Sasukéval. Nemhogy a hídnál, de ez az utolsó pillanatig nem derül ki. Pedig igen fontos lenne. De egyáltalán ahhoz, hogy megítéljük Sasukét, szerintem elemi feltétel, hogy Uchiha vs Konoha konfliktusban tisztán lássunk. Mert szerintem nem olyan egyszerű az ügy, hogy a puccsista Uchihák szembeszálltak az igazságosság megtestesülésével, Konohával. És, hogy miért a Negyedik Hokage választása után jóval? Elszundiztak déltután, és lemaradtak az előző háromról. És, hogy miért küldték el Madarát? Valójában nem azért, mert nem akartak lázadni, csak túl sok volt a karika a szeme alatt. Sasuke meg nem hajt fejet rögtön azoknak, akik halálba küldték a családját? Mélyre süllyedt.

Miért shippelem a párost? Mert Sasuke a kedvenc karakterem. Természetesen, amikor elkezdtem nézni az animét, még nem így volt. Még az első évadba csatlakoztam be, ami annó a Jetixen futott. Természetesen Naruto volt a kedvencem. Taknyosként tetszett, ahogy kiáll a nemes célért minden esetben. Aztán egyre nőttem, és rájöttem, hogy a világ, azért nem ilyen egyszerű. A Narutoban viszont ilyen egyszerű maradt minden. Ahogy a főszereplő a logikát figyelmen kívül hagyja sokszor, de minden esetben ő nyer. Unalmas lett. Fárasztó, néha idegesítő is. Ezzel szemben ott a másik szereplő, akivel minden rossz megtörtént, és ő inkább a logikát követi. Nekem valahogy reálisabb volt. Az lett a fétisem, hogy azokat a szereplőket kedvelem, akiket a legmélyebb lelki fájdalom ért, és nekik szurkolok, hogy rendbetegyék a dolgaikat. Sakurát pedig a hűsége, meg a kitartása tette az ideális párrá.

SPOILERA Boruto filmben is az tetszett, hogy Naruto elcseszte a dolgokat. Jó volt látni végre hibázni. De nem kárörvendésből mondom, hanem őszintén.

A fentiek ellenére megértem a hétereket. Van a Walking Dead-ben egy csaj: Sasha. Meghalt a bátyja, meghalt a szerelme. Tényleg nagy csapások érték, de valahogy mégis idegesít, ha őt mutatják, ahogy szenved. Én sem értem, csak ezt érzem. De ezek ellenére nem megyek semmi fórumra, hogy odaírogassam, hogy emós.

Bocs a hosszú posztért: http://orig03.deviantart.net/4c78/f/2010/205/f/8/naruto_potato_by_roastpotato.jpg
Naplózva
Lilus
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1241



« Válasz #6 Dátum: 15 nov 02, 17:24:23 »

Habár mostanában inkább Ita/Sakut RPzek semmi bajom nincs a SasuSakuval. ikszdé

Igazából nem is nagyon tudnám máshogy elképzelni az animében. Szerintem nagyon jók együbb és bár

SPOILER Sasukét kimondottan megszerettem a borutó miatt ikszdé

Naplózva
jamiez-sw
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Válasz #7 Dátum: 15 nov 02, 18:45:23 »

Sasuke a sötétségben süllyedt mélyre. Ő a 7-es csapatot a családjának tartotta, családot nem gyilkolászunk. Tudom, hogy elakarta vágni a kötelékeit, de kezdetben ennek nem sok köze volt az öldökléshez. Ugye Narutot is csak a sharingan miatt akarta megölni. Az a Sasuke, aki megpróbálta megölni Sakurát nekem olyan, mintha nem is ő lett volna már, teljesen elborult az agya, nem csak Sakuráékat próbáltam meg kinyírni, hanem Karint is, mindenkit. Szerintem nyugodtan mondhatjuk rá, hogy már nem volt magánál.
Sakura azért próbálta őt megölni, mert annyira szerette, hogy már nem volt képes elviselni, hogy Sasukét egyre inkább elnyelni a sötétség és hogy mit művel magával. Ezt Sai magyarázza Narutonak a "szerelmi vallomás" után. Mindent csak szerelemből csinált, magára vette azt a terhet, hogy ő ölje meg. Szerintem ez piszok nehéz....kicsit olyan, mint amikor elaltatják az állatkád vagy az eutanázia. Szereted az illetőt, de érzed, hogy szenved, ezért inkább te adod meg neki a kegyelemdöfést. Sakura esetében amibe bele tudnék kötni az az, hogy olyan extrém mértékben nem volt kitartó Sasukével, mint Naruto, mert ő ugye mindig bízott benne, hogy de igenis Sasuke egyszer még jó lesz....félre ne értés essék, Sakura is sokat nyelt ettől függetlenül. És szerintem ha Sakura ugyanúgy tud az Uchiha mészárlás hátteréről, Itachiról, mint Naruto, akkor ő sem hozott volna ilyen döntést...vagy ha később ő is hallja Tobitól, akkor leáll. Ezt én sem értem különben, hogy Kishi miért hallgattatta el Sakura elől. Remélem azért off panelen megtudta...arra emlékszem, hogy mikor a hídnál Naruto felhozta Itachit, akkor ő is felkapta azért a fejét, szóval valószínű...

Egyébként egyet értek veled, bette96, iszonyatosan nehéz lehetett szeretni Sasukét ekkor.  Mosolyog Nekem ő a kedvenc karakterem (és erre a Boruto movie csak rátett még 1 lapáttal), mert bírom az érzelmes karaktereket és nem elég hogy az, még érdekes is...de én nem vagyok biztos benne, hogy képes lettem volna ilyesmire, mint Naruto és Sakura. Pedig aztán én se adom fel egy könnyen.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 02, 18:47:18 írta jamiez-sw » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8 Dátum: 15 nov 02, 19:59:16 »

Nem hiszem, hogy helyes, ha mindenfélét belemagyarázunk abba, hogy Sasuke miért akarta megölni a hídon Sakuráékat. Az akkori Sasuke, ahogy jamiez-sw is írja, szinte teljesen bekattant, kifordult önmagából.

Amúgy a kapcsolatukról röviden az a véleményem, hogy Sakura végig, az elejétől fogva szerelmes volt belé, majd ez szép lassan átfordult a kislányos rajongásból egy komoly, igazi szerelembe. Amit, amúgy egyáltalán nem értek, mármint, hogy mit szeretett benne, dehát a szerelem sosem volt racionális dolog, szóval ezt könnyen el tudom fogadni.

Sasukenek nyilvánvalóan fontos volt Sakura a part1-ben, de nem hiszem, hogy fontosabb, mint egy csapattárs. A part2-ben pedig semmiféle érzelmet nem mutatott iránta, és nem, azt nem hiszem én sem, hogy teljesen közömbös lett volna neki, hiszen mégiscsak a csapattársa volt (ez akkor is látható volt, amikor visszaemlékezett a hetes csapatra, amikor Bee ellen harcoltak), de kétlem, hogy ennél több lett volna benne. Sasuke igazából mindig is Narutohoz állt a legközelebb, megértették egymást, ismerték egymást, és harcoltak egymás ellen/egymásért.
Én nekem az a véleményem, hogy Sasuke csak a 698. fejezet után gondolkodott el Sakurán, és azon, hogy mit jelent neki. Nem hiszem, hogy szerelmes volt belé, szerintem beleszeretett, tudatosítva azt, hogy mi mindent állt ki a lány korábban miatta.
Persze ez az én véleményem, de szerintem Sasuke fejében meg sem fordult komolyabban Sakura a Part 2 folyamán. Igazából Itachin és Naruton kívül nem sok minden fordulhatott meg komolyabban a fejében Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 02, 19:59:59 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #9 Dátum: 15 nov 02, 22:25:12 »

Itachi is család volt, aztán meg. Sose hallottam még kérdőre vonni a karakterét az Itachi ellen folytatott bosszúhadjáratáért. Nem sokban különbözik a két stádium. Annyi, hogy az utóbbiban a 7-es csapat kollektív ítélet alá esett. De hát megvolt az oka. Az Uchiha klánt is kollektív ítélet érte.

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/459/5

Én nem gondolom úgy, hogy azért akarta megölni, hogy enyhítse a szenvedését. Ezt már inkább a falu érdekében tette. A kulcskérdés: Miért pont most? Ennyi erővel akkor is megölhette volna, amikor csapattársak voltak, akkor is szenvedett. De. Még ha igaz is. Én csak arra akartam kitérni az előző hozzászólással, hogy oké, Sasuke csinált nem szép dolgokat, jogos az elítélés, de a falusiak attól még egy árnyalattal nem jobbak. Szóval, ha Sakura tényleg kegyelemből akarta megölni, az egy kicsit javít ám a képen, de nem menti fel az alól a bűn alól, amit elkövetett volna, ha megteszi. Ráadásul Sai azt mondta, hogy azért akarja megölni, hogy ne süllyedjen mélyebbre. Nem azt, hogy ne szenvedjen tovább. És, ha ebbe belegondolsz, lehet, hogy piszok nehéz, de piszok önző is. Tehát: azért akar embert ölni, hogy megmaradjon a kis fantáziaképe, ne piszkolódjon be, illetve tovább. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy teljesen rendbe vagy azzal, hogy Sakura megöli Sasukét. Szerintem ez azért nincs rendben, mert egy embernek sincs joga elvenni a másik életét, ha az még nem tett olyat, ami után ne érdemelné meg, hogy éljen, vagy nem kéri. Lehetsz bármilyen jószándékú ez ugyanolyan bűn, mintha 10 000 Forintért tennéd.
Narutoról meg: nem extrém mértékben volt kitartó, hanem alapszinten. Ha nem tart ki mellette, azok után, hogy megtudta az igazat, egy utolsó hitvány alak lett volna. De azért dicsőséges dolog, hogy mégis kitartott.

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/470/4
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/470/5

Nagyon csúnya oldalak. A két legrondább oldal az egész mangában. Implicite: Naruto! (Nem mondhatod el, hogy mi az igazság.)

Nem vitatkozom abban, hogy miután megtudta, hogy mi történt Itachival valójában, bekattant, egyetértek. De azért tegyük bele a másik serpenyőbe azokat is, amiket hallott. Nem menti fel. Kicsit sem. De árnyalja a képet. Jobban, mintha Sakura azért ölte volna meg, amiért. Elvégre miért csak Nagato-nak, meg Obitonak jár empátia? Bee-t nem kellett volna megtámadnia, Karint nem kellett volna bántania. Ártatlanok voltak. Ha ezt érted az alatt, hogy sötétségbe zuhant, egyetértek. De szerintem minden támadáshoz amit a falu, vagy annak lakói ellen akart indítani, joga lett volna. Vagyis inkább: ártatlan falusiak esetén joga nem lett volna, de senki egy rossz szót nem szólhatna ellene.



Jon97,
Nem hiszem, hogy helyes, hogy nem hiszed, hogy helyes.
A Törvénytisztelő Polgár c. film esetében sem hagyhatjuk figyelmen kívül az első 5 percet, különben értelmetlen az egész.
Kettejük kapcsolatának ez az egyik legdurvább eleme: alapvetően ők ellenségek. Uchiha srác, akik sose voltak jóban a Senjukkal, később a Senjuk, és a többi klán szövetségével, Konohával. És egy konohai lány, egy Senju tanítványa.
Szerintem nem olyan egyszerű a múltjuk, hogy a bűnöző útra tért sötét emoboy, és a csupa szív végtelenségig kedves, és odaadó rózsaszín hajú leányka. Nem csak Sakura volt az, aki nyelt dolgokat, és küzdött az ellenszélben a másikért, bizony Sasukének is fel kellet adnia dolgokat, hogy a lányhoz közelebb kerüljön. Nekem ezért üt leginkább a párosuk.

Egyébként az egész mangát tekintve kritikus, hogy 'Sasuke miért akarta megölni a hídon Sakuráékat'. Az akatsukis-madarás-infinitytsukuyomis vonalon kívül Sasuke visszahozatala a főszál a mangában. És Narutonak azért kötélen kell táncolni az igazság határvonalán, mert az hadsereg, amiben ő szolgál, szintén nem olyan patyolat tiszta. És különösen szép, hogy úgy cselekszik, hogy nem pártoskodik, nem foglal állást, hanem csak tisztán a barátjának akar jót.

Nem tartom belemagyarázásnak, hogy felvetem: azért lehet, hogy nem Sasuke az egyetlen, aki mélyre süllyedt.
Az a része valóban belemagyarázás lenne, amikor azt mondtam, hogy sejthette Sakura célját. De én azt nem tényként állítottam, csak elgondolkodtatónak szántam.

"Az akkori Sasuke, ahogy jamiez-sw is írja, szinte teljesen bekattant, kifordult önmagából." Szóval: Ha valakinek megtömeggyilkoljuk a családját, és ő ennek hatására bekattan, akkor az már nem is számít, hogy mészárlást rendeztünk?
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10 Dátum: 15 nov 02, 23:09:55 »

"Az akkori Sasuke, ahogy jamiez-sw is írja, szinte teljesen bekattant, kifordult önmagából." Szóval: Ha valakinek megtömeggyilkoljuk a családját, és ő ennek hatására bekattan, akkor az már nem is számít, hogy mészárlást rendeztünk?

Nyilván, de eléggé torzítod az igazságot. Először is, az Uchihák TÉNYLEG puccsot akartak volna, ami Konoha pusztulásával és rengeteg ártatlan ember halálával járt volna. Persze, az Uchihák eléggé sarokba lettek szorítva, meg lettek alázva, azonban nehogy már teljesen felmentsük őket, és csak Danzouékat hibáztassuk. Ahogy Itachi is mondta, az Uchihák el voltak telve maguktól, nem tudtak a klánnál tovább gondolkodni, s ezért neki elege is lett belőle, már elveszítette minden reményét a klánban.
Valószínűleg ha él akkor egy olyan ember Konohában, aki képes elrendezni a helyzetet, akkor máshogy alakult volna a dolog, de nem élt. Sarutobi képtelen volt rá, így jött Danzou. Nem tudjuk, hogy lett volna-e más megoldás, mint amit végül választott.
A másik meg, hogy arra semmi sem ad magyarázatot, hogy ha ártatlanokat öl valaki, semmi. Semmi problémám nem volt azzal, hogy Sasuke ki akartra nyírni a felső vezetést, meg is érdemelték volna. De ártatlanokat, csak azért, mert Tobi azt táplálta a fejébe, hogy mindenki az Uchiha klán ellensége...ez nem megmagyarázható. Sasuke egy...érdekes és összetett karakter, azonban (ahogy Itachi is mondta) rettentően befolyásolható. Igazából egészen a hokagékkal való beszélgetéséig nem volt több, mint egy báb, csak a bábmester változott időnként. Itachi, majd Orochimaru és végül Tobi.

"Nem csak Sakura volt az, aki nyelt dolgokat, és küzdött az ellenszélben a másikért, bizony Sasukének is fel kellet adnia dolgokat, hogy a lányhoz közelebb kerüljön. Nekem ezért üt leginkább a párosuk."
Ezt nem értem. Nem látok semmit, amit Sasukének fel kellett adnia Sakuráért, csak megbékélnie saját magával. Az, hogy most rettentően közvetve Sakuranak a Senjukhoz van köze, az semmit sem jelentett egy pont után Sasukének. Az egész falut ezen az alapon az ellenségének tartotta, mert a Senjukat látta bennük, viszont a hokagékkal való beszélgetése után már semmi ilyen érzelem nem volt benne, legalábbis nem látok semmi erre utaló jelet.

"Narutoról meg: nem extrém mértékben volt kitartó, hanem alapszinten. Ha nem tart ki mellette, azok után, hogy megtudta az igazat, egy utolsó hitvány alak lett volna. De azért dicsőséges dolog, hogy mégis kitartott."
Narutoban az a dicsőséges, hogy MINDVÉGIG kitartott, nemcsak akkor, amikor már tudta az igazat, hanem mindvégig, akkor is, amikor már SENKI más nem bízott Sasukében. Igen, Sakura sem. De nem hibáztatom Sakurát. Nem sokan lettek volna képesek erre, amit Naruto megcsinált.
És igen, Sakura azért akarta megölni Sasukét, mert nem akarta, hogy még mélyebbre süllyedjen. Joga ehhez nyilván nem volt, de ezen az alapon, egyetlen életet sincs jogunk elvenni (és ez amúgy tökéletesen így is van, a való életben). Ez egy sokkal összetettebb kérdés. Mindenesetre van úgy, hogy szükségünk van arra, hogy valaki megvédjen SAJÁT MAGUNKTÓL. Ez esetben Sakura csak Sasuke halálát látta egyetlen megoldásnak.
Viszont az, ahogy ezt csinálta, sunyin és hazug módon, becsapva és manipulálva a barátait, és legfőképpen Narutot, azt egy rettentően gyerekes és szánalmas dolognak tartom. Nem is kertelek, én utáltam Sakurát, a történet nagy részében, mindannak ellenére, hogy nyilvánvalóan, amit akart, ahogy érzett, azok jó dolgok voltak. A módja nem tetszett.

"Nem tartom belemagyarázásnak, hogy felvetem: azért lehet, hogy nem Sasuke az egyetlen, aki mélyre süllyedt."
Az egész shinobi világ mélyre süllyedt, de közvetlenül egyik főbb karakter sem Sasukén kívül. Legalábbis...nem jut eszembe senki. A rendszer volt rettentően romlott, ami okozta Nagato, Tobi és Sasuke szenvedését, sorsát. És ezt akarta megváltoztatni Naruto.
Amúgy nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy Sasuke összetettebb karakter, mint Naruto, vagy hogy szimpatikusabb, mert emberibb. A kis Narutot ki nem állhattam, bár most, lassacskán felnőtt fejjel már nem így látom, de gyerekként utáltam. Viszont Naruto egy remek főhős. Rengeteg mindent megtapasztalt, rengeteg problémával találkozik, és nem, nem tud mindig "jó" maradni, sokszor téved tévútra, de mindig képes túllendülni azokon, és ahogy fejlődik, egyre jobban meglátja, hogy mi van a dolgok mögött. És nem hagyja magát becsapni, befolyásolni, mint Sasuke, hanem képes szembenézni az igazsággal.
Sosem gondoltam volna, hogy a Sasuke szálat Kishimoto képes lesz nemcsak szépen, de logikusan és ésszerűen lezárni, összehozni. De azt kell mondjam, hogy szerintem a 698-699. fejezet tökéletes volt, tökéletes lezárás. Megkaptuk a válaszainkat. És amikor Sasuke végre szembenézett magával és a dolgokkal...az egy katarktikus pillanat. Szerintem. Tökéletes lezárása egy messze nem tökéletes történetnek.

« Utoljára szerkesztve: 15 nov 02, 23:16:15 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #11 Dátum: 15 nov 03, 01:05:39 »

Én nem torzítom az igazságot, csak abból a mondatodból ez jött le, és tisztázni akartam. De erre végülis nem válaszoltál.
Igen, valóban puccsot akartak volna, de erre mondtam, hogy hiányos a manga. Jó lenne tudni, hogy jogosan jutottak-e el a puccsig, vagy egyszer reggel felkeltek, és azt gondolták, hogy akkor nekik jár a vezetői pozíció. Erre hoztam érvnek, hogy kihúzták pár generációig időben, + megesett, hogy Madarának nemet mondtak, amikor előjött azzal, hogy ez nem tuti helyzet. Bár ezek nem bizonyítanak semmit, csak sejtetni engednek. Nem állítottam, hogy jogos lett volna a puccs.

Azt állítottam, hogy Sasuke joggal ölne le minden falusit. Hiszen a falu leölt minden Uchihát. (És ez független a puccs jogosságától. Az még csak egy lapát lenne.) Gondolom gyerekeket is, és olyanokat is, akiknek nem volt fogalmuk sem a puccsról. Legalábbis Fugakuék részéről elég meggondolatlanság lett volna a feltétlenül szükséges embereken kívül mindenkit beavatni, illetve gondolom nem csak a főág leszármazottai voltak kiskorúak. Illetve ismét helyesbítek: nem joggal, de senkinek nem lehetne egy rossz szava rá. Így működik a 'Szemet szemért'. Én ezzel megmagyarázhatónak tartom még az ártatlanokat is. Nem szép, de megteheti, mert vele megtették.

Mindenki befolyásolható. A megfelelő módszerrel mindenki. Egyébként én azt a mozzanatot tartom döntőnek az életében, hogy találkozott Edo-Itachival. A klán becsületének visszaszerzése egy nagyon erős elhatározás lehetett. Szerintem azon a Hokagékkal való beszélgetés nem befolyásolt volna. Viszont amikor találkozott a bátyjával, aki újfent azzá az emberré vált, akit a legjobban tisztel, elszégyelhette magát, mert tudta, hogy Itachi nem ezt akarná. Az egész gyerekkora egy megfelelésért vívott harc volt, biztosan volt benne megfelelési kényszer ahhoz az emberhez.

"Nem látok semmit, amit Sasukének fel kellett adnia Sakuráért"
A klánja becsületéért való harc feladására gondoltam. Nem Sakuráért tette, csak ahhoz, hogy közelebb kerüljön hozzá, meg kellett tennie. Nem is Sasukénak kell jelentenie akármit, hanem Sakurának, mert így jobban kötődött a saját oldalához. Az egész falut ellenségnek is tartotta.

Szerintem minden embernek ki kellett volna tartania mellette, ha tudja az igazat. Mint mondtam, a cél, hogy megsemmisítse a falut, indokolt. A cél, hogy ő legyen az igazi Hokage, egy elég radikális elgondolás. De alapjába véve önzetlen. Hát egyáltalán mi lenne benne neki jó? Nem bízni kell benne. Feltenni azt az ártatlan kérdést, hogy "Mi van, ha nem csak egyszerűen elkattintottak egy kapcsolót az agyában, hanem esetleg valami oka mégis van, hogy ezeket csinálja?"

Mint mondtam: két esetben van jogunk elvenni mások életét: ha az illető maga felruház vele, vagy ha az illető nem érdemli meg többé, hogy éljen. Bár háborús körülmények között elég nehéz bűnöket megítélni, de szerintem Sasuke egyik kategóriába sem esett bele. Éppen ezért Sakura tette nem megmagyarázható. De legfőképpen: azzel sehogy sem védte volna Sasukét, ha megöli. Meghalva lenni nem jó. De legfőképpen irreverzibilis. És számomra elég megbotránkoztató, hogy Sakura ilyen gyorsan ítélt. Gyakorlatilag nulla információ alapján eldöntötte, hogy akkor most elveszi egy ember életét. Legalábbis a ti magyarázatok szerint. Az én magyarázatom szerint helyén van, hogy ezt akarta tenni. Meg tudom érteni, hogy a faluja érdekében kiiktat egy veszélyes személyt. Csak akkor azzal felveszi magára azt a súlyt, hogy az aggresszorok védelmében megölt egy személyt, aki logikusan felelősségre vonja az aggresszor.

"Az egész shinobi világ mélyre süllyedt"
Köszönöm. Ennyi. Ezt akarom hallani. Én egyetértek azzal, hogy Sasuke rossz emberré vált. De nem ő az egyetlen. A falu egy árnyalattal nem jobb. A főbb szereplők csak azért, mert ennek a rendszernek a tagjai. Mert végezni akartak vele, mikor nem volt hozzá joguk. De végül közvetetten tényleg nem keveredtek attrocitásokba, Sasuke pedig igen, szóval valóban, pár árnyalattal jobbak.

Én viszont azt állítom, hogy szimpatikusabb, mert emberibb. Naruto már ilyen Jézus lett. Én nem tudnék felmutatni példát, ahol hibázik. És ez nem emberi. Narutonak nem volt meg az a próbája, hogy hagyja-e magát befolyásolni. Mire gondolsz azalatt, hogy szembenézett az igazsággal?

Szerintem Sasuke nem nézett magával szembe. Azt akkor kellett, volna mikor leszúrta Karint. Egyszerűen Itachi hatására feladta eddigi erős elhatározását, lecserélte egy gyengére. A Naruto elleni vereség megingatta a gyenge hitében, majd engedett a csábításnak, hogy életében először saját maga boldogságáért tegyen.
Naplózva
jamiez-sw
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Válasz #12 Dátum: 15 nov 03, 01:29:50 »

Hát igazából Jon97 már leírta a válaszom 3/4-ét. Még annyit fűznék hozzá, hogy Itachit nem kellene ide keverni, mert ő más tészta. Ő tett róla, hogy kellőképp felhergelje Sasukét. Sasukének a kezdetektől fogva az volt a célja, hogy megölje a bátyját és bosszút álljon...de a 7-es csapatot sohasem akarta bántani, míg be nem kattant. + annak, hogy Itachit akarta megölni oka volt, elég nyomós, készült rá, évekig. De ez, hogy Sakurára rátámadt...hát nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem abszolút nem véletlen, hogy így ledöbbent tőle a fandom. Mert ledöbbent. Hogy egek..mi a fene történik itt..és miért? Mert alap esetben sosem várta volna ezt a fordulatot senki.

Nem, nem vagyok rendben azzal, hogy Sakura ilyen döntésre jutott, hogy megpróbálja megölni Sasukét. De szerintem teljesen logikus tett a részéről. Nálam az, hogy nem akarta hogy mélyebbre süllyedjen egyenlő azzal, hogy azt sem akarta, hogy rossz legyen neki...nem értem, hol itt a probléma? Szerintem tökéletesen következik egyik a másikból. Nem akart Sakura rosszat Sasukének, a módszere rossz volt, azt elismerem.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/474/8
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/474/9<--ez mindent elmond, az egészet csak azért tette mert túlságosan is szerette.
Azt meg nem egészen értem, hogy milyen információra kellett még volna várnia? Ne felejtsük el, hogy ennek az egésznek Itachi és a klán körül ki sem kellett volna derülnie, csak Tobi közbe pofátlankodott. Sasukének sem kellett volna megtudnia az eredeti tervek szerint...akkor mégis hogy várhatjuk el Sakurától, hogy tudjon róla?

És hogy miért pont akkor jutott eszébe? Nos véleményem szerint azért, mert ekkor jött el az a pillanat, hogy úgy látta, hogy nincs vissza út, mikor kiderült, hogy Sasuke körözött bűnöző lett. Azért ez a karakter mélypontja az egész történetben és itt most nem kell feltétlenül arra gondolni, hogy én ezzel szidni akarom őt, mert abszolút nem. De innentől Sasuke már csak felfelé ívelt, ezelőtt pedig csak enyhébb dolgokat művelt. Én teljes mértékben megértem Sasuke tetteit is, azt is, hogy bekattant, azt is, hogy bosszút akart állni Konohán. Igazság szerint még szurkoltam is neki...hogy megölje a felsőbb vezetőket, akik meg is érdemlik. De..ártatlanokat? Meg azokat akiket szeret? Hát ők már abszolút nem tartoznak abba a kategóriába, akik megérdemlik jogos bosszú ide vagy oda. Sasukét annyira elöntötte a düh és a bosszúvágy, hogy nem is törődött velük. De elég csak ránézni Sasuke fejére, nézd meg, azt se látja már kb, hogy ki van előtte, fel se fogja:
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/480/15
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/482/13
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/483/9
És én sem a semmiből szedtem, hogy Sasuke ezzel mennyire mélyre süllyedt. Nézd csak Kakashi szavait:
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/483/11

Egyébként én azért nem csinálok még ügyet a gyilkolásból, hogy kinek milyen joga van hozzá, mert ez a manga ninjákról szól, akik bizony..gyilkolnak Nevet A való életben nyilván másképp értékelném...na de egy ilyen történet kapcsán, aminek központi eleme a gyilkolás...? Nem hiszem, hogy bele kellene kevernünk az emberi jogokat. De egyébként ha úgy veszem, Sasukét bárkinek joga lett volna megölni, mivel körözött bűnöző volt.

Nem értek egyet Sakura szerelmi hazugságával sem, viszont igazság szerint ő Narutonak is csak jót akart, mert azt hitte, hogy a fiú csak azért futkos Sasuke után, mert ő azt anno megígérte neki, hogy vissza hozza a faluba. Felakarta őt oldozni ez alól a teher alól. http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/474/5, http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/474/6

Jon97, egyet értek veled, még a korábbi kommentedhez szeretném hozzá fűzni, hogy szerintem Sakura több volt egy picit, mint csapattárs. Nem szeretnék vitatkozni vagy erősködni, csak szeretném a gondolataimat elmondani. Mosolyog Sasuke pl soha nem köszönt meg semmit senkinek szemtől szembe nyíltan...főleg nem egy lánynak és abszolút nem volt hálás egy csajnak sem. Az a köszönöm, igencsak gyengédre sikeredett önmagához képest. Én úgy vettem észre, hogy a lányok közül Sakurával mindig picit másképp viselkedett, hagyta, hogy ölelgesse, védte, sokszor eszébe is jutott a szerettei kapcsán. Meg én nem tudok párhuzamot húzni Karin és Sakura közt, hogy ők egyenlőek Sasuke szemében, mint csapattárs. Karintól még bocsánatot se tudott kérni rendesen...
Még erre tudom alapozni az érvemet: http://www.fanpop.com/clubs/uchiha-sasuke/articles/28062/title/uchiha-sasukes-profile-from-databook-2 Ez a 2. databookból van, amit Kishi írt, biztos olvastad már.
Towards darkness… The one to appear before him is Sakura. She confesses to him as he tries to leave without looking behind him. She confesses with a blindingly uncompromising mind that does not want to lose him. The one that filled his lonely existence was Sakura. But he cannot let her in. He leaves with just one word of thanks.
Amit kiemeltem, magáért beszél + ez a "he cannot let her in"..hát ez nekem abszolút úgy hangzik, mintha akarná, csak nem tudja.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 03, 01:52:13 írta jamiez-sw » Naplózva
Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #13 Dátum: 15 nov 03, 11:02:04 »

Pont azért hoztam fel Itachit, mert szerintem ugyanaz. A klánjáért akarta megölni Itachit is, meg a Konohaiakat is. De már csak ismétlem önmagam.

Mint már mondtam, a linkelt fejezet alapján nekem nem tűnik úgy, hogy annyira emésztené a szerelme, hogy inkább végez vele, mert nem akarja szenvedni látni. Inkább tűnik úgy, hogy egy hadsereg katonájaként elhatározza, hogy megvédi a hazáját. Biztos van benne szerelem, mert akkor nem sírt volna. De ha csakis kizárólag a szerelméért cselekedne, akkor elhagyná a falut érte ténylegesen. Nekem úgy tűnt, hogy a falut választotta helyette. De akkor ez szubjektív. De legfőképpen megint önmagam ismétlése.

Ez az egyetlen bajom Sakurával. Hogy bizony várnia kellett volna információra. És megint magamat fogom ismételni. Miért nem merült fel benne, hogy Sasukénak megvan az oka, hogy úgy cselekszik? Narutoban felmerült. Látjuk. Ott fekszik a padlón, és emészti magát. Aztán amit linkeltem másik oldal. Azok a csúnya oldalak. Na hát nem tudok rá mit mondani, hogy azt is figyelmen kívül hagyta. Azt meg nem értem, hogy mit akarsz alátámasztani azzal, hogy nem kellett volna kiderüljön.

Az, hogy körözött bűnöző lett, az nem választópont abban a tekintetben, hogy itt már a fájdalma elviselhetetlen volt, és csak az a megoldás, ha kérdés nélkül elvágja a torkát. Pont ugyanakkora fájdalma volt Bee megtámadása után, mint előtte. Sokkal inkább választópont abban a tekintetben, hogy a falu érdekében már nincs halogatás. Hisz eddig el tudták volna intézni falakon belül, de ha nemzetiközire terjed, akkor sokat árt a falunak.

Ártatlanok. Nem érdelmik meg. Ilyenek az Uchihák között is voltak. Mint mondtam, nem szép, nem jogos, sőt csúnya, de mi alapján vonnád felelősségre utána? Valóban bekattant, elöntötte a düh, és bosszúvágy, nem látta, hogy mi van előtte. De ez mit magyaráz meg?

Pontosan Kakashi szavai, amivel nem értek egyet. Két oldallal később meg azt mondja, hogy saját maga akart végezni Sasukéval. Ez nekem egy oximoron. Kettős mérce, ha úgy tetszik. Aztán meg azt mondja, hogy "Nem akarlak megölni." Na hát ott nekem is összecsomagoltak volna az otthoniak, és elutaztak volna messzire. Tehát levágják az egész családját, aztán odamennek hozzá azt mondani nagy kegyesen, hogy nem akarlak megölni.

Nos igen, Sasuke körözött bűnöző lett, joga lett volna bárkinek megölni. De ez az egész történet olyan snassz. Főleg, hogy konohaiak vették kezükbe az ügyet. Holnap meglátogatja a családom egy orosz maffiózó, és leöl midenkit. Eltelik egy tíz év, aztán én is elkövetek egy bűnt, mondjuk autóbalesetet okozok. Aztán a maffiózó azt mondja a bírói székből, hogy: bűnös. Teljesen igaza van, bűnös vagyok. De az egész valahogy olyan snassz.

És nem azt mondtam, hogy Sakura Narutonak tett szerelmi vallomásában van kifogásolnivaló, azt meg tudom érteni. Viszont, hogy Sasukénak bizonygatja a hídon, hogy annyira szereti, hogy elhagyja érte a falut, aztán meg azt tervezi közbe, hogy jól hátbaszúrja, nem vált ki belőlem túl sok megértést.

Nos szerintem ezt át tárgyaltatuk, legalábbis én már csak olyanokat tudok mondani az érveidre, amiket már elmondtam. Talán most tisztábban, érthetőbben fogalmaztam. Én úgy látom, hogy nem fogjuk meggyőzni egymást, ráadásul nem is nagyon topictéma már, szóval szerintem rekesszük be.
Persze ha van még valami mondanivalód, akkor mondd, mert tied a befejezés joga.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 03, 11:09:37 írta Venator » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #14 Dátum: 15 nov 03, 20:08:50 »

Nem hiszem, hogy Sakura a falu érdekét tartotta volna szem előtt, amikor meg akarta ölni Sasukét. Én nem ezt veszem le azokból a fejezetekből.

Amúgy hogy Naruto hol kellett szembenézzen az igazsággal: hát pl. itt. Láthattuk, hogy szenved, láthattuk, hogy fogalma sincs, hogy mi a helyes döntés. Megrendült abban az igazságban, amiben eddig hitt, de nem adta fel, nem adta át magát a haragnak, hanem küzdött, és a saját igazságérzete alapján cselekedett a legvégéig, és megtalálta azt az utat, ahogy el tudja rendezni a dolgokat mind Sasukével, mind a faluval.
Ugyanígy megdőlt az addigi hite akkor is, amikor Nagatóval találkozott. Nem az az ő története, hogy egy tökéletes, gyermeki karakter, aki a jóért harcol, mindig legyőzi a rosszakat, és megvédi a barátait, nem. Sokszor rá kellett jöjjön, hogy az, amiben hitt, az nem (de legalábbis nem teljesen) igaz. Nekem nem tűnik tökéletes karakternek. Itachi is, hogy kioktatta a háborúban.
Ő egy olyan karakter, aki tudott tanulni, és sosem adta fel. Bármilyen snassz is, ez az ő karakterének a lényege, és elsősorban nem is a harcaiban, hanem az igazságkeresésében. És ez szerintem követendő.

jamiez- nem, nem ismertem ezt a databookot...hát nem is tudom. Lehet. Mindenesetre...hm. Az az igazság, hogy sosem érintett meg Sasuke és Sakura kapcsolata, sőt, egyik szerelmi kapcsolat sem, sokkal inkább érdekelt a többi kapcsolat, legyen az mester-tanítvány, baráti, vagy testvéri, mert sokkal szorosabbak a mangában, mint akármilyen szerelem.
Ilyen a Shikamaru-Choiji, Madara-Hashirama és természetesen Sasuke és Naruto, vagy Lee és Gai, vagy Jiraiya és Naruto.

De tudom, ez már off topic. Nevet Rengeteg mindenre lehetne még reagálni a hosszú hozzászólásokból, de most nem érzem úgy, hogy ez vezetne valahová, és fáradt is vagyok hozzá. Már amúgy is csak ismételjük magunkat, ahogy Venator is mondta. Szerintem mindent elmondtunk Mosolyog)

Szerk.:
Amúgy most újra elolvastam azokat a fejezeteket, amikor Naruto és Sasuke a hídnál beszélget (összecsap), és kísértetiesen hasonlít ugye az utolsó csatájukra és beszélgetésükre. Komolyan nem láttam, hogy Kishimoto hova akar kilyukadni a kapcsolatukkal, de az az utolsó két-három fejezet...tökéletes lett. Bárcsak ki tudta volna hozni ezt a háborúból is.
Azon gondolkodtam, miközben olvastam, hogy már nem is emlékszem, hogy mikor érzékenyültem el utoljára egy animén-mangán-filmen-könyvön. De szerintem ha animében rendesen megcsinálják, én ha bőgni nem is, de Sasuke végső mongológjain úgy fogok pityeregni, ahogy nem szégyellek Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 03, 20:19:07 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!