24 máj 05, 15:06:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Neked mi az ami nem tetszik a Naruto c. anime/mangában?  (Megtekintve 12854 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Terumi Mei
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55


Mizukage


« Dátum: 12 jún 16, 18:37:05 »

Bizonyára mindenkivel előfordult már, hogy valami nem nyerte el a tetszését a kedvenc animéjében, mangájában. Itt elmondhatjátok, hogy szerintetek mi az, ami nagyon el lett rontva a Narutoban.
Naplózva

"Mégis mi van akkor.... ha ostoba vagyok?
Már az elejétől fogva nem voltunk több, mint egy csapat idióta.
Azért jutottunk el  ilyen messzire, mert nevetséges álmokat kergettünk.
Még meg kell másznunk az emelkedőt.
Nem halhatunk meg itt, visszazuhanva a hegy lábához!"
Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #1 Dátum: 12 jún 16, 18:41:51 »

Nekem az, amikor Sasuke elment, és utána szinte nem is folytatódott a történet, csak küldetésekre mentek, a történet pedig maradt "egyhelybe", szerintem azoknak nem volt sok értelme.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
zoldkabatos
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 438



WWW
« Válasz #2 Dátum: 12 jún 16, 20:06:46 »

-Hát kezdetben Naruto maga idegesített halálra. Szerencse, hogy kibírtam az első 20-30 részt  Pontosan
-Nem szeretem azt a didaktikus agyonhangsúlyozó moralitását, nem kellene olyan sűrűn hangoztatni.
-Szeretem, mert tud sötét és realisztikus lenni (pl. a Gaara vagy Pain sztori), de éppen ezért sokkal jobban zavar, ha meseszerű (pl. nem nagyon halnak meg fontosabb főszereplők - lásd Hinata vagy Kakashi, ha már Painről szó esett), mint más animéknél.
-Nem szeretem a fillereket, mert csak ritkán adnak hozzá valamit a sztorihoz.
-Nem szeretem, hogy egyesek már túlzottan erősek.
Naplózva

TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #3 Dátum: 12 jún 16, 20:12:48 »

Nekem az, amikor Sasuke elment, és utána szinte nem is folytatódott a történet, csak küldetésekre mentek, a történet pedig maradt "egyhelybe", szerintem azoknak nem volt sok értelme.

Azok fillerek voltak és azért készültek, hogy a manga kellőképpen előrehaladhasson. Amúgy 1-2 ilyen küldetés filler eléggé érdekesre sikeredett Nevet

Ami nekem nem tetszik:

-Sasuke viselkedése- oké, hogy bosszút akar állni de azt már túlzásnak tartom, hogy az egész falut el akarja pusztítani néhány öregember bűne miatt. Ölje meg őket, ők már úgyse élnének sokáig.
-Naruto- Néha úgy viselkedik, mint Sakura a part1-ben. Folyton Sasukét 'üldözi'. Egyedül akar elintézni mindent, úgy csinál mintha rajta kívűl senki se tudná megnyerni a háborút
-Naruto és Sasuke agyontápolása- na ez kiverte nálam a biztosítékot. Miért kell nekik minden 10. részben növekedjen az erejük, holott mások semmi új képességet sem sajátítanak el?
-Orochimaru halála  Gyáááá
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 16, 20:15:56 írta TsunadeHime » Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #4 Dátum: 12 jún 16, 20:40:41 »

Nekem az erőviszonyok felrúgása nem tetszik. Manga elején Kakashi maga volt az istenkirályság egy sharingannal, Zabuza meg a másik istenkirályság csak úgy magától, most meg. Hegyeket rombolnak véletlenségből, Naruto meg 2mp alatt 3453453szer ölné meg Kakashit.
Rájött arra is, habár túl későn, hogy Tsunade egy használhatatlan láma, erre adott neki egy olyan jutsut, hogy széttrancsírozott gerinccel/májjal/vesével/tudővel/erekkel rohangál. Köszi, Kishi, Hidan is bekaphatja.
És az Uchihák. Irreálisan erősek, meg mindeki MS-sel szaladgál, és már senki nem lepődik meg, nem úgy, mint az elején. Túl sok az UltimateEvil jutsu.

A háborút először jó ötletnek tartottam, de azok a karaktergyalázások amiket Kishi leművel...hihtetlenek.
Pl. Itachi: mindig is egy jéghideg, faarcú, érzelmek nélküli embernek volt beállítva. Kiderül róla mi van, és jófiú lesz. Oké. De attól még a személyisége nem változik! Aki 7-8 évig a kegyetlen pokerface-t játszotta, az nekem ne nyomjon le oldalankén 3 szentbeszédet. Igen, legyen jó, igen, álljon át a faluk oldalára, de már évek óta kiírtott magából mindenféle érzelmet, nem fog így megváltozni.
Aztán ott van akár Kakuzu. Az egyik legcoolabb karakter, harcban egy vadállat, és első körben Kakashi, Naruto és Shikamaru agya kellett a lenyomásához. Most meg csak úgy mellékesen lerendezik. Sasorival ugyanez... miaz már, hogy lerántják a buckáról? xD Meg Deidara leesik a madaráróL. xD Chakrakontroll luxus? De rá mindjárt visszatérek.
Sasuke meg... vele se tudja mit akar, szal rajta nincs is mit gyalázni. Egyszer maga a SÁTÁN, utána jön a sziruppal leöntött bátyuska, és rögtön kisangyallá konvertálódik.

Kishi egyszerűen nem tudja, mit akar. Belemegy egy háborúba, amiben látszik, hogy kb. fejezetről fejezetre 'tervez'. Visszahozza Deidarát, aki konkrétan egymaga meg tudta voln ölni az egész sereget, és  segítség nélkül megnyerte volna a hábprút, erre meg ő az első akit elraknak az útból.  Aki Gaarát legyőzte nulla információ nélkül, aki az egyik legtaktikusabb harcos volt ez egész mangában...ugyan. És miért? Mert Kishi menet közben rájött, hogy túl veszélyes a csávó...

Kisame haláláról meg nem is beszélek inkább.. gonodlom nem csak bennem hagyott fájó nyomot. Csak azzal tudom magyarázni, hogy más kb. le se tudta volna nyomni, de..áhhrrrggh. Gaysensei? Oh, Kishi, why?

« Utoljára szerkesztve: 12 jún 16, 21:07:27 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
IndianA
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 520


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!


« Válasz #5 Dátum: 12 jún 16, 21:31:03 »

Nos, ami a legingerlőbb az az hogy Narutó semmi új, különleges jutsut nem kap. Rasengan, Kage Bunshin, meg ugye most ez a Kyubi-mód, amibe olyan értelembe nincs semmi új meg különleges, hogy a Bijuu-bomba már nem egyszer volt elsütve. A Sennin-formába is rakhatott volna valami egyedid Kishi. Jó lenne, hogyha Narutó kapna valami abszurdum, teljesen páratlan, egyedülálló, és különleges képességet.
A Sasuke-féle szállal úgy nincs különösebb bajom.
Az hogy az erőviszonyok így feldobodtak... nagyon is jó! Előre halad a történet. Hegyeket vágnak el itt az emberek, na meg zúznak mint Atom, nincs ezzel baj, jó ha valami grandiózus, csak hát... itt a sablonossággalvan a baj.
Ezenkívül van még egy nagyon nagy bib, amit senki se vett észre pedig nagyon feltűnő, na ez a Bijuuk ereje. Gigászi erőt nyílvánítanak nekik, mégis egy idézett lény is felveszi velük a versenyt, meg egyre több shinobi, pl. A. Na.... azért a Bijuuk-nak sokkal Gigászibb erőt kéne tulajdonítani.... Ejnye.

Na szóval, itt most már a Sablonossággal van a baj. Kishi mintha kezdene kifogyni az ötletekből. Na, de azért bízok benne hogy lesznek itt újdonságok.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #6 Dátum: 12 jún 16, 22:23:48 »

Nem tetszik:
-vontatottan halad a sztori
-Naruto "+mentemsasukét mániája" (ez Sakurára is vonatkozik)
-irreális erőkülönbség (Madara leverne mindenkit  5 kage kell a lenyomására vagy még annál is több, 1 A vagy S osztályú mezei ambut + bármilyen kis senki ellenség lever).
-túl sok a filler, aminek kb a 20%-a (lehet h túl sokat mondtam) poénos, de a többi gagyicska (főleg az a strucc)
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #7 Dátum: 12 jún 16, 23:54:58 »

Sabaku hellyel-köze összefoglalta az én gondolataimat is.
Kezdve Hashirama Istenné emelésétől a volt Akatsukisok szétalázásáig a háborúban (ugye Sasori, Kakuzu az élvonalban) sok mindennel nem értek egyet.
Tsunade is valóban elég irreális lett így, sacc ugyan azt csinálja mint Hidan, csak már lassan jobban...
Sok az MS. Itachi, Sasuke, Madara még oké. Na de pl Shisui? Ő is kinyírta a legjobb barátját? Kakashinak is MS, hát bumm.... Itachi MS-szerzését is kb lerombolta Kishi... nekiadta a szemét, és elment meghalni, hát ez kész... smirksweat
Sasuke meg a másik kérdés. Engem nem zavar ha porig rombolja és sóval hinti be azt a nyamvadt falut, de tekeredjen valahová. Vagy jó, vagy rossz. A "vértontásból" se lett semmi. Persze még lehetne, de kötve hiszem...

Kabuto is... ennél többet néztem ki belőle, hogy a "mindenkit magamba kotyvasztok no jutsuval" szerezzen erőt. Orochimaru DNSének beültetése még úgy okés volt, fehérkígyó regenerációs ereje szép és hasznos, sokaknak kellene stb, de ez már túlzás... a fél mangát magába pakolta.

Bijuuk erőegyensúlyával sem vagyok kibékülve. Elviekben a 9farkú chakrájának a fele felér 5 másik Bijuu erejével, ugyan már. Számomra sokkal reálisabb lett volna, ha épp azzal az 1-1 farokkal lenne csak erősebb mindig a következő Bijuu, de lehet én gondolom rosszul.
Naplózva
Terumi Mei
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55


Mizukage


« Válasz #8 Dátum: 12 jún 17, 00:32:09 »

Először is azzal kezdeném, hogy a Naruto a kedvenc animém/mangám, és az is marad, csak vannak dolgok, amik zavarnak a történetben. Ettől függetlenül nézni és olvasni fogom továbbra is ... hála a Naruto-kun csapatának.  Nevet

Ami mondjuk nekem nem tetszik az a:

-sok fillér rész az animében ... egészen rányomja a bélyegét a sorozat hangulatára  >.<#

-Narutón és Sasukén kívül senki nem fejlődik...  csak ők erősödnek, a többiek alig kapnak szerepet a történetben, és akkor is alig mutatnak valamit, mintha semmit sem érnének.

-Az a bizonyos erőegyensúly engem is zavar...  A bijuuk úgy lettek beállítva, mintha valami gyenge kis akármik lennének, Naruton és Sasukén kívül mindenki gyenge. Valami új jutsut is mutathatnának már, mert a régiek már nagyon elcsépeltek. Elég kiszámítható lett a történet, mivel ha fel is bukkan egy új ellenfél, várható, hogy Naruto egyből legyőzi, vagy lenyom egy nyálas szöveget, és az rögtön jó útra tér.

-Itachi halála ... most már csak az vigasztalna, ha valahogy visszahoznák őt az életbe.  ikszdé

-Tobi, aki a jelenlegi főgonosz nagy csalódást okozott, amikor a Negyedik Hokage csak úgy simán lenyomta egy Rasengannal és Naruto is elég jól megizzasztotta.

-Némely szereplőről nem tudni, hogy milyen nemű... vagy csak utólag tudtuk meg. (pl. Yuukimaru a fillérben, és Haku)

-Néhány szereplő nagyon gyorsan le lett rázva... az Akatsuki tagok. Tőlük jóval többet vártam volna.  A Köd 7 kardforgatójáról is alig tudunk valamit. Naruto és Sakura visszaemlékezései helyett mondjuk többet is mutathatna Kishi róluk, vagy mondjuk Shisuiról, Kagamiről, az Első és a Második Hokageról, és más szereplőkről is, akit még annyira nem ismerünk, és mégis nem elhanyagolható karakterek. Kíváncsi lennék az ő hátértörténetükre is.

Nagyjából ennyi lenne. Ezen kívül imádom a sorozatot és elfogadom, hogy nem lehet mindenkinek a kedvében járni. Ettől még élvezhető a Naruto anime és a manga is.  Pontosan
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 17, 00:33:21 írta Terumi Mei » Naplózva

"Mégis mi van akkor.... ha ostoba vagyok?
Már az elejétől fogva nem voltunk több, mint egy csapat idióta.
Azért jutottunk el  ilyen messzire, mert nevetséges álmokat kergettünk.
Még meg kell másznunk az emelkedőt.
Nem halhatunk meg itt, visszazuhanva a hegy lábához!"
P4ndora
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 262



« Válasz #9 Dátum: 12 jún 17, 10:47:25 »

Az hogy az erőviszonyok így feldobodtak... nagyon is jó! Előre halad a történet. Hegyeket vágnak el itt az emberek, na meg zúznak mint Atom, nincs ezzel baj, jó ha valami grandiózus, csak hát... itt a sablonossággalvan a baj.

Többnyire egyetértek azzal amit írtál, viszont azt nem nagyon értem, hogy miért jó az ha már olyan erősek hogy hegyeket tüntetnek el? Éppen ez az ami tönkreteszi az erőegyensúlyt... Még az elején úgy tudtuk hogy a jouninok meg anbuk húú de milyen erősek (bár a chuunin vizsgánál eléggé rácáfoltak erre, főleg az anbuk), most meg kb sz*rt se érnek a háborúban. Még Sakura is erősebb egy csapat anbunál kb. Mellesleg ha valaki képes ledönteni egy hegyet akkor Kishi kénytelen más személyeknek is hasonlóan erős képességeket adni, ami arra vezet ahol most is tartunk, van egy pár erős szereplő aki gyakorlatilag eldönti a háború menetét, a többi meg csak arra jó hogy ott van (pl ahogy írták az Akatsukisok). Az ilyen pusztító erők valóban látványosak lehetnek, de nem hinném hogy olyan izgalmas lenne ha minden csata során új síkságot kéne rajzolni a térképre, ez maradjon meg a blícsben. Én az olyan csatákat részesítem előnyben ahol kevésbé pusztul a környezet és a csata végkimenetele azon múlna, hogy ki mennyire cseles és hogyan használja ki képességeit (chunin vizsgai harcok egész jók voltak), nem azon hogy "suhint" egyet és vagy eltalálja a pusztító ereje az ellent, vagy nem.

Amit nem szeretek az nekem is az, hogy Kishi nem nagyon tud kitalálni új techinkákat. Sima rasengan is erős volt, minek neki még 20 másik változatot adni, ami szinte ugyanolyan csak abban jobb hogy egyre erősebb? Mellesleg Naruto "palástjai" vagy hogy is hívjákjaiban, sennin módban sincs semmi különleges, plusz csakrát ad, erősebb és gyorsabb lesz, de ettől Naruto még mindig nem tud sokkal többet. Igazán kaphatna már valami új különleges jutsut. A másik meg a Sharingan, a történet elején még különleges volt most meg már minden harmadik fontosabb személynek van. Bár nem vagyok egy nagy Naruto-fan így nem nagyon merülök bele a történetebe, de ha jól tudom már a Susanoo-nak is van több formája, aminek szintén nem látom értelmét.
Mondanám, hogy a fillerek is idegesítőek, de mivel nem nézem őket így csak annyit jelentenek, hogy számomra szünetel a Naruto anime egy jó ideig ^^.
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 17, 10:49:55 írta P4ndora » Naplózva

magicnkr
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 129


Turbózombi véruszkár


« Válasz #10 Dátum: 12 jún 17, 16:26:44 »

Nekem az nem tetszik, hogy Sakura mindig gondol egyet bepipul és minden kis/nagy dologért jól elveri Narutot vagy akit épp akar, mikor meg csata van sírva menekül vagy nem tud semmi érdemlegeset alkotni Nevet remélem egyszer ha megint el akarja verni Narutot hozzá vág majd egy Rasen Shurikent, hogy azért tudja hol a helye
Naplózva
Beni-kun
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 139

Akkor jó egy fánk ha utána nem jár a pofánk!


« Válasz #11 Dátum: 12 jún 19, 17:34:55 »

Nektek van már sok bajotok a Naruto-val hát én mindenesetre nagyon szeretem magasan a kedvenc animém. Bár nem nézek túl sokat. ikszdé Persze vannak hibái de ez melyik animéről nem mondható el. Nem gondoltam volna hogy az embereknek ennyi problémájuk van vele de mindenesetre ez elég érdekes. Gondolkozik 
Naplózva

\"Miénk a nukleáris óriások és az érzelmi csecsemők világa. Többet tudunk a háborúról mint a békéről, többet a gyilkolásról, mint az életről.\" Omar Nelson Bradley (amerikai tábornok a második világháborúban és a koreai háborúban)
Terumi Mei
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55


Mizukage


« Válasz #12 Dátum: 12 jún 19, 19:01:48 »

Attól függetlenül, hogy vannak, amik nem tetszenek benne, nekem mégis a Naruto a kedvencem, és az is marad.  Nevet Ennyi manga fejezet, meg anime epizód után nincs olyan, hogy minden tökéletes lenne. Ez nem egy Naruto ellenes kérdés, csupán az érdekel, hogy neked személy szerint mik nem tetszenek.
 Ha nem szeretnénk a Narutot, akkor nem is néznénk.  kacsint
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 19, 19:02:48 írta Terumi Mei » Naplózva

"Mégis mi van akkor.... ha ostoba vagyok?
Már az elejétől fogva nem voltunk több, mint egy csapat idióta.
Azért jutottunk el  ilyen messzire, mert nevetséges álmokat kergettünk.
Még meg kell másznunk az emelkedőt.
Nem halhatunk meg itt, visszazuhanva a hegy lábához!"
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #13 Dátum: 12 jún 21, 16:56:51 »

Jelenleg nagyon felfújják a 4.Ninja háborút...
Szinte az egész 2.rész arról szól,és hogy mi lesz ennek a végkimenetele,főleg most..de szerencsére már a háború
elkezdődött...Meg hiányolom benne a magánakciókat,ilyesmi hogy naruto megküzd vkivel,vagy mondjuk a kakashi csapat..a legjobban viszont azt bírom benne amikor összejön a csapat és akk egymáson viccelödnek,oltogatják egymást ,Azon szakadni lehet  ikszdé (Pl:Amikor Kakashi személyes érzelmeket táplál kamuban Naruto iránt és csinálja a fejét hogy ő ratyi ,naruto meg fél ettől ahogy Yamato arckifejezésétől is:)))...
Naplózva

TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #14 Dátum: 12 jún 21, 18:54:58 »

Elkezdődött? Lassan vége is van.  ikszdé Vagy te csak animét nézel?
Ami nem tetszene ha megtörténne:
- Kabuto-t ennyivel legyőzték
- Madara eltűnik
- a kagék ilyen könnyen megúszták
( az igaz, hogy volt néhány szép mozdulat a kagék felől is de én egy picit kevésnek tartom )
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!