24 máj 05, 11:36:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Az Uchiha-Senju-Uzumaki klánok kapcsolata - SPOILER  (Megtekintve 38288 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #90 Dátum: 14 jan 14, 16:40:54 »

Én valamit nem értek, még pedig rikodounak ugye volt két fia, de akkor az uchiha klán meg senju klán miért van külön? Miért más a vezetéknevük amikor testvérek voltak? Valamint rikodounak a vezetékneve miért nem uchiha vagy senju amikor fiainak az?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #91 Dátum: 14 jan 14, 17:15:56 »

Ez szerintem még tisztázásra vár és azt gondolom, hogy meg is kapjuk erre a választ a történetben. Itt megjegyezném azt is, hogy szerintem ebben a történetben még az Uzumakik sincsenek tisztázva teljesen. Például hogyan kapcsolódnak a Senjukhoz és miért nem kapcsolódnak az Uchihákhoz? Alapvetően ha rokoni (még ha távoli is) kapcsolat áll fenn a senjukkal akkor valamilyen szinten ennek élnie kellene az Uchihákkal is, hiszen a Senjuknak és Uchiháknak vérségi kapcsolatban kellene lenniük. 
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #92 Dátum: 14 jan 14, 17:21:52 »

Nem hiszem hogy rögtön más vezetéknevük lett volna. Ez csak hosszú idő alatt alakult ki szerintem, amikor már eltávolódtak egymástól. Vagy netán saját maguk különböztették meg így egymást. Nem hiszem, hogy ha ellenségek vagytok, akkor nagyon praktikus, ha ugyanaz a nevetek.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Nanako
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 12


« Válasz #93 Dátum: 14 jan 14, 17:29:30 »

Azt nem tudhatjuk, hogy az Uzumaki-Senju rokonság milyen régre nyúlik vissza, lehet, hogy mindkét klán a fiatalabb fivértől származik, és csak később váltak szét Uzumaki és Senju ágra, bár ez nem valószínű. Ami engem érdekelne, hogy ugye leírják, hogy van Rikudo-sennin idősebb és fiatalabb fia, de nem volt több gyereke?  ikszdé Mert amilyen hosszú ideig élt én csodálkozom... Nem lehet, hogy volt pl.: egy lánya is, az Uzumakik őse (bocs, Uzumakiknál vmiért mindig nőkre asszociálok) így voltaképpen ugyanolyan rokoni viszonyban voltak az Uchihákkal is? És mikor idősebbik fivér az öccse ellen fordult a lány a fiatalabbik mellé állt. Például. De ez csak egy a sok lehetséges magyarázat közül.

Az Uchiha és a Senju nem volt az eredeti fivérek vezetékneve, így csak a később kialakuló klánokat hívták, akik tőlük származtak. Az elnevezés gondolom a technikákból ered (Uchiha-legyező, Senju-ezer kéz), de szóljon valaki, hogy ha tévedek.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #94 Dátum: 14 jan 14, 17:47:04 »

Idézet
Az Uchiha és a Senju nem volt az eredeti fivérek vezetékneve, így csak a később kialakuló klánokat hívták, akik tőlük származtak. Az elnevezés gondolom a technikákból ered (Uchiha-legyező, Senju-ezer kéz), de szóljon valaki, hogy ha tévedek.

De akkor mi lehetett az eredeti vezetéknevük? Vagy lehet úgy volt náluk, hogy mondjuk vezetéknevük klfdsfsdfésd volt aztán egyik mondta, hogy na akkor ő most Senju lesz a másik meg mondta, hogy ő meg Uchiha aztán a gyerekeiket már automatikusan úgy hívták és az ő gyerekei is és így lettek egy clán.
Naplózva
Papirtigriske
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 485


Milyen Ottó? O.o


« Válasz #95 Dátum: 14 jan 14, 17:59:42 »

Én már arra is gondoltam, hogy mi van, ha az Uchiha és a Senju eredetileg keresztnév volt, majd csak a későbbiekben alakult családnévvé. Egyfajta tisztelgés az ősök előtt.
Naplózva

A stressz akkor jön létre, amikor az agy megtiltja a testnek, hogy seggbe rúgjon valakit, aki amúgy megérdemelné.
fynlyx
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 47



« Válasz #96 Dátum: 14 jan 14, 18:08:06 »

Hát a vezeték nevük nagy valószínűséggel Ōtsutsuki volt, de hogy utána mi lett vagy mivé változtatták azt nem tudni, de lehet erre is kapunk még flashback-t. (remélem Nevet)
Naplózva

Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #97 Dátum: 14 jan 15, 00:43:48 »

Nekem nem is az böki a csőrömet, hogy az Uzumakik, meg a Senjuk hogyan voltak rokonok, mert tulajdonképpen simán lehet, hogy itt is az egyik ősnek 2 gyereke lett, és úgy örökölték az egyik ami a Senjukra illik a másik ami az Uzumakikra. DE. A történet elején még úgy volt, hogy a Hyuugákból lettek az Uchihák, vagy ha nem is pont ez. Elvileg ők is rokoni kapcsolatban állnak. Na EZT senki nem magyarázta meg. Otthagyták nekünk azt az infot, és semmivel nem lett alátámasztva, és megcáfolva sem. Lehet, hogy Kishimoto már nem is emlékszik az egészre, de akkor is idegesít a dolog. Vagy akkor legalább annyival legyen már tisztázva a dolog, hogy vagy ők is így Senju-Uzumaki kapcsolati szinte vannak, vagy pedig az csak egy konoha béli legenda volt, mert kurvára nem tudta senki sem, hogy honnan származnak, esetleg, nem akarták elfogadni a Rikudos legendát, ezért saját, számukra hihetőbb forrásba vitték a klán keletkezésének folyamatát. De most komolyan, valaki mondja már meg, hogy ezt hogy volt képes a levegőben lógva hagyni? Nevet
Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #98 Dátum: 14 jan 15, 08:09:39 »

Egy elejtett félmondat volt Kakashitól, hogy a Sharingan talán(!) a Byakuganból fejlődött ki. Talán! Ez volt nagyjából 500 fejezettel és több, mint 10 évvel ezelőtt. Szerintem nem kellene ezen annyira fennakadni. A manga fejében sincs meg már az első fejezetnél betűről-betűre végig a manga.

... mert kurvára nem tudta senki sem...

Trágárkodni meg minek? Elég színes magyar nyelv, hogy enélkül is kifejezd a nemtetszésedet. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 15, 08:11:29 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #99 Dátum: 14 jan 15, 12:33:35 »

Mivel azt sem tudjuk, hogy az Uchiha sharingan milyen volt abban az időben, csak azt, hogy milyen most. Így nem lehet azért kizárni azt, hogy lehetett kapcsolat a két klán között. Még ha csak annyi is, hogy az első Uchiha egy Hyuga lányt vett feleségül. Végül is valahol el kell kezdeni egy klán létrehozását.  Nevet Így akár azt is el lehet képzelni, hogy a sharingan valamilyen szinten továbbfejlődött a Hyuga vérvonal közbenjárásával. A sharingan megmaradt mert az erősebb vérvonal volt a domináns de beleszólt a Hyuga is kisebb mértékben. Lehet, hogy csak ennyi volt a kapcsolat és Kakashi is csak erre célzott abban az időben de ez akkor is fontos hiszen létrehozhatott egy változást a sharinganban.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!