24 máj 25, 00:51:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A nagy ninja háborúk  (Megtekintve 7492 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Dátum: 10 okt 12, 21:33:55 »

Stratégiai megmozdulások, egyezmények, árulások cselszövések, vagyis mindent a hadakozó ninja államokról.

Ide jöhetnek az olyan kommentek, hogy mit gondoltok az egyes haderők megoszlásáról, összetételéről?
 Melyik oldalt tartjátok esélyesnek?
Mi véleményetek bizonyos döntéseiről erre a időszakkal kapcsolatban?
stb

Tehát minden ami az elmult 3 Nagy ninja háborúban történt, és ami majd most fog a 4 folyamán.

viszont valaki pls mondja meg hogy hol vitathatnám meg a fórumon hogy hogy a fr...ba lehet 80 000 shinobijuk mert böki a fülemet, de a spoiler megbeszélést úgy látom berekesztették. (ezt később törlöm)

Elképzelésem szerint Konoha megvan vagy egy százezres lélekszámmal rendelkező "falu" S akárhányszor látjuk a város illetve a faluképet, nem kevés ninját látunk mászkálni a polgárok között (sokan keresik ninjáskodással a kenyerük).
Naruto vs Pein csata után is elég sok shinobit láthattunk a mezőn.

Ha úgy vesszük, hogy a Vas országa adott 5000 katonát, az öt nagy ninja nemzet pedig átlagosan úgy 15000.

Meg én valahogy így lehet kicsit kevésnek tartom ezt haderőt, szal lehet, hogy az egyes országok nem a teljes haderejüket vetették be és el tudok képzelni országonként egy kb minimum 5000-res létszámú tartalékot.
Naplózva

biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #1 Dátum: 10 okt 13, 20:19:32 »

a lélekszámmal egyetértek, ennél szerintem még több is van, csak a chunin vizsga nem engedné meg, de ezt már leírtam.

amúgy itt felvetném a felhőfalu hjuga-klán elleni merényletét mert ez még csak a leg enyhébb dolgok közöt lehetett szerintem.
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
Akimindenttud
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55

avatár törölve (by moderátor Shiro)


« Válasz #2 Dátum: 10 okt 18, 19:23:30 »

Nemtudom szerintem itt 2 fél rendelkezik nagy hatalommal.

Konoha:Mert ott van nekik Naruto és az összes többi szereplő aki nagy erővel bír és ugye a rejtett homokkal együtt szövetkezik

És még az akatsuki v. taka (nemtommár) mivel Madara elég nagy hadsereget csinált+Kabuto+Sasuke

Hát nemtom majd kiderül Nevet

lehet nem is lesz háború a végén ikszdé
Naplózva

/"Fear is not evil. Please pay attention to weakness, and once you get to know them not only stronger, but also become a nicer man."\

Raition
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 7


« Válasz #3 Dátum: 10 okt 24, 09:21:54 »

Szerintem még a köd falunak lenne nagy esélye me sok kegyetlen ninja került ki közülük.pl.(Zabuza és Kisame)
Naplózva
zozo112
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 33



« Válasz #4 Dátum: 10 nov 10, 22:10:02 »

A lélekszámot őszintén én is kevésnek tartom. 75.000 katona 5db országból + a kisebb országok? Ne már! Én valahogy úgy tudom elképzelni, hogy a falukból csak a "legjobb" ninjákat hívták harcba, és még egy 5-10.000 fős haderő/ország áll rendelkezésre tartalékként, vagy csaliként, hogy pl azok indulnak meg, és a "Shinobi" pedig jól oldalba kapja őket vagy valami ilyesmi. Szerintetek?
Naplózva
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #5 Dátum: 10 nov 21, 22:15:59 »

Biztos, hogy vannak tartalékok, helyi haderő. Szerintem csak a chunin és afeletti ninják vesznek részt a háborúban, a geninek kis erősítéssel (pl. Konohában az ANBU jó része) otthon maradnak (legalábbis remélem, hogy Konohamaru nem fog ott feszíteni valamelyik csapatban). Azontúl a nagyon öreg ninják is ott vannak, akiknek lehetnek mobilitási problémái, viszont azért szerintem lehet bennük némi potenciál. Gondolok itt pl. Konoha két tanácsosára, melyek szintén régebben ninják voltak. (Ott voltak, mikor Sarutobi hokage lett).  És öreg ninja nem feltétlenül vén ninja. Lásd: Chiyo nagyi vagy Danzou. Csak az elitebb ninják vannak benne az egyesített haderőben, akiknek esélyük van túlélni. És jobb is így, nincs szükség homokzsák ninjákra, szerintem.
Naplózva
steelshinobi
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 37


« Válasz #6 Dátum: 10 nov 21, 23:06:42 »

Szerintem a 75000 shinobi+szamuráj haderőből kb. 15-20 ezer szamuráj. Szerintem a vas ország szamurájaiból több van mint az 5 nagy shinobi falu ninjaiból külön-külön, ezt arra alapozom, hogy a Kage találkozóra igyekvő Onoki (harmadik Tsuchikage) azt mondta, hogy a vas országa olyan erős szamuráj hadsereggel rendelkezik, hogy a shinobi nemzetek inkább nem támadják meg. http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/456/16
A maradék kb. 55-60 ezer shinobi, de mivel az öt nagy falu sem egyforma erős, ezért az erősebb falvak (Iwa, Kumo és Konoha) pár ezerrel több ninját adnak, mint a gyengébb és kisebb népességű Suna és Kiri.
A falvak erősorrendjét a 2. Naruto Fanbook így értékeli:
Konoha: 3/5 (a falu pusztulása miatt, ha nem pusztult volna el akkor 4/5 lenne)
Kumo: 4/5
Iwa: 4/5
Kiri: 3/5
Suna: 2/5
Szerintem a tapasztaltabb, erősebb geninek is részt vesznek a háborúban. A 2. Nagy Shinobi Világháborúban például részt vett Nawaki (Tsunade öccse) aki csak nemrég lett genin (bár az is közrejátszhatott, hogy Konoha akkor emberhiányban szenvedett és ezért akit csak lehetett mozgósítottak).
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #7 Dátum: 10 nov 24, 21:40:48 »

csak annyi hogy nem azt mondják hogy iszonyat erősek és kerülnék hanem azt mondják hogy megállapodtak abban hogy nem bántják, gondolom mert a szamuráj gyengébb mint a nindzsa. (lsd: történelem meg hogy sasuke ellen egy pillanatig sem bírták és kankuro segítsége nélkül máris kb egy tucat maradt volna ott.)
(ha tévedtem bocsi)
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
zozo112
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 33



« Válasz #8 Dátum: 10 dec 30, 17:03:42 »

biyakingannak igaza van.

Ám szerintem -az eddigi ismereteink alapján- a szamurájok, ha másra nem is, de a fehérzetsu hadsereggel való harcokba szállnak bele. Ugyan fehérzetsutól ismerünk képességeket, de kitudja, hogy ezek milyenekkel bírnak nem?


Szamurájok:
 - 15-20.000 fő
 - Ninjutsut, Genjutsut stb-t nem ismernek
 - Annyit tudunk, hogy kardforgatók

Fehérzetsuk:
 - 100.000 fő
 - Kérdés: Ismerik-e fehérzetsu képességeit? És ha igen mik azok?
 A) Nem ismerik
     - Yamato ereje beléjük lett olvasztva, ami miatt valami képességet kaphattak, esetleg a fizikai állapotuk nőtt.
     - Létszámfölényben vannak
 B) Ismerik
     - Yamato ereje beléjük lett olvasztva, új képesség, vagy esetleg fizikai állapotuk nőtt
     - Zetsu klón jutsuja is elég lenne, tegyük fel Sasukéról létrehoznak egy klónt, és ahogy az előttem szóló is említette, genjutzsutól totálkidőlnének


A harc menete:

A)

A szamurájok a létszámfölény ellenében is szép kis mészárlást rendeznének, én olyan 45-55 ezer elhullott Zetsut tippelnék, szamurájok oldalán természetesen mindenki meghalna, vagy max 100-200 fő élné túl

B)

A szamurájoknak esélyük se lenne, mint fentebb említettem, tegyük fel, hogy létrehoznak egy tökéletes Sasuke klónt, vagy akárcsak magukról, és a veszteségeik felére csökkennének. Ha ez az állás következne be, én veszteségként az egész szamuráj flottát, Tobiéktól pedig maximum 2500 elveszett Zetsut számolnék
Naplózva
Rikudou-sennin
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 157



« Válasz #9 Dátum: 11 dec 29, 16:56:27 »

Dai Yonji Nin Kai Taisen talán ezzel vége is lesz a sorozatnak bár remélem nem
Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #10 Dátum: 12 ápr 06, 23:09:37 »

Hát én eléggé soknak tartom ezt a 800000 főt. Naruto elején chunnin vizsgán lejön hogy évente kb 10-20 genin kapja meg a rangot. Ha ezek életkora 70 év, és tegyük fel hogy az összes konohai akkor 70x10-20 az 700 1400 ember maximum Nevet, meg mikor sasukét elvitte a hang 4es, akkor nemvolt a faluba jounin akiket kb akkor kitett kaka meg gai, ezért eléggé neccesnek ezt a shinobi haderőt. Nem is értem minek ennyi egy átlag chunin is elbánik szerintem egy zetsuval, lehetett volna párezer ninja. Úgyanúgy fail mint a 3. raikage halála, az kb több ezres sereggel csaphatott össze, mikor már rég le volt szabályozva pontosan a chunin vizsgával a ninja létszám.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #11 Dátum: 12 ápr 06, 23:24:24 »

geninek is harcolnak. És emlékeim szerint évi három, avgy kettő vizsga van, nem csak egy.
Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #12 Dátum: 12 ápr 07, 07:31:14 »

Lehet hogy harcolnak, de évente csak 20 tanulót képeznek kb, akiből genin lehet. (bár lehet több osztály is van, mért ne lenne). De pl ott vérköd falu ahol biztos volt vagy 100 ninjájuk mert a többit megölték a társak még pisis korukban Nevet. Lehet ez a nagy létszám csak nekem szúrja a szemem?
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #13 Dátum: 12 ápr 07, 12:41:14 »

A vérköd falu már nem létezik, ne élj a múltban. És amúgyis, igen, valószínüleg több osztály is lehetett. Nekem mindenestre nem tűnik soknak, gondolj bele, végülis, itt sok évtized ninjatermése vonult fel.
Naplózva
Abe
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 246


未知の,神秘的,でありながら強力な


« Válasz #14 Dátum: 12 júl 17, 15:10:45 »

A mostani negyedik nagy shinobi háború jónak érkezett teli akciókkal és történetekkel de még koránt sincs vége. Madara Tobi életben van és kitudja Kabuto fel-e ébred az Izanamiból. Ígéretesnek érkezik Mosolyog
Naplózva

"The moment people come to know love, they run the risk of carrying hate."
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!