24 máj 24, 21:15:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán Mítoszok - Naruto közti kapcsolatok  (Megtekintve 46133 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #30 Dátum: 11 jún 26, 21:16:27 »

amúgy tudom hogy ez nem Japán mítosz, de az kicsit nem ismerős valahonnan, hogy Rikodounak, azaz az első ninjának 2 fia volt és az idősebbik féltékenységből rátámad a másikra???


Hát persze hogy a Káin és Ábel ből van kölcsönözve, csak az az egy a különbség hogy itt nem hal meg egyikőjük sem.
Amúgy meg ugyanaz az indíték, hiszen rikodou, vagyis a ninják istene a fiatalabbik fiút részesítettek a kegyében, amire az idősebbik haragjában rátámadt testvérére. Valamint az uchiha klánnak az úgymond "eredendő bűne" innen származik ahogyan Káin után megtanult az emberiség gyilkolni. (habár ez nem a bibliai eredendő bűn, de nem találtam rá jobb szót)



És mielőtt még bárki is kérdezné, csak azért írtam le mindent kétszer mert az elején csak vázlatosan utaltam a párhuzamra míg a másodikban bővebben kifejtettem azt
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
Nikócca
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Válasz #31 Dátum: 11 jún 28, 21:16:05 »

 nem voltam benne bisztos hogy létezik-e de utánnajártam és ezt találtam:

South-Dakota állam nyugati részének legnagyobb települése Rapid City. A város a csodálatos Black Hill National Forest határán fekszik, innen érdemes felkeresni a közelben található történelmi emlékhelyeket és felfedezni a természet alkotta különleges látnivalókat. Fantasztikus látnivalóval szolgál a két történelmi emlékhely, az óriási sziklás hegyből faragott Mount Rushmore Memorial (A négy amerikai elnök G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt és A. Lincoln sziklába vésett fejein 14 évig dolgoztak), amely négy híres amerikai elnöknek állít emléket, és a szintén egy hatalmas sziklás hegyből faragott Crazy Horse Memorial, amely a híres sziú harcos Crazy Horse-nak (Õrült Ló) állít emléket (jelenleg is készül).A monumentális arcmások létrehozása John Gutzon Borglum, a dán származású
szobrász vezetésével 1927 és 1941 között zajlott.
A 14 év alatt főleg dinamittal munkálták meg a sziklát, az irányított robbantások által
ugyanisjóval könnyebbé vált az elnökök főbb arcvonásainak megformálása, valamint a nehéz megközelítés is akadályozta volna a légfúró használatát. Összesen 450 ezer tonna követ robbantottak le a hegyről, mire elkészült a négy, egyenként 18 méter magas arc.

naruto-ba is ugyanúgy bele vannak vésve az arcok a sziklába mint ott. nem japán mítosz de gondoltam hogy leírom ha valakit érdekel:D
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 01, 21:53:47 írta Nikócca » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #32 Dátum: 11 jún 28, 22:54:40 »

No offense, de azért ez nem volt annyira nagy bravúr  Neeem.
Naplózva
Toodmayne
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 69



« Válasz #33 Dátum: 11 jún 28, 23:16:20 »

Hát igen, azért a Rushmore hegy elég híres ahhoz, hogy ezt mindenki párhuzamba tudja hozni. Egyébként meg a Narutoban nem pont 4 van, mivel már jó ideje ott figyel Tsunade nagyi arcocskája is. Nevet
Naplózva
Nikócca
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Válasz #34 Dátum: 11 jún 30, 20:41:52 »

de azért leírtam. hogy aki nem tudja mostmár tudja. de én mintha csak filmbe láttam volna régen azért írtam le... nem voltam benne olyan bisztos Gondolkozik
Naplózva
Itara
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93

Az akatsuki 3 legerősebb tagja(Nagato nem fért rá)


« Válasz #35 Dátum: 11 aug 17, 17:31:03 »

Nem tudtam hogy a One Piecbe vagy ide írjam de inkább ide gondoltam. Enel isten dobjain látható jelek azok 3 pöttyös sharinganok vajon mi a 2 közötti kapcsolat?
 http://www.google.hu/imgres?q=god+enel&um=1&hl=hu&sa=N&biw=1600&bih=736&tbm=isch&tbnid=vKtrzsDtwLjWMM:&imgrefurl=http://www.gaiaonline.com/profiles/enel-god-of-thunder/11218110/&docid=3komyftHQ4pBTM&w=754&h=1200&ei=a-xLTuUR0ZSzBtmonZ0H&zoom=1&iact=rc&dur=438&page=1&tbnh=138&tbnw=87&start=0&ndsp=33&ved=1t:429,r:3,s:0&tx=45&ty=42
Naplózva

"Nem csak ahhoz kell bátorság, hogy az ember kiálljon és beszéljen, hanem ahhoz is, hogy leüljön és meghallgassa a másikat."- Churchill
"Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani."-Churchill
Kész vagyok a teremtővel való találkozásra. Hogy a "Teremtő felkészült-e erre a megpróbáltatásra, az más kérdés."-Churchill
Csak két hatalom létezik a világon: a kard és a szellem. "Hosszú távon azonban a szellem mindig meghódítja a kardot."-Bonaparte Napoleon
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #36 Dátum: 11 szep 01, 16:39:10 »

Utánanéztem, a japán viharisten, Raijin dobjain is ez a jel díszeleg.
OFF: Lehet, hogy Sasuke egyik új jutsuja a Raijin nevet fogja viselni?
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #37 Dátum: 11 szep 01, 17:39:00 »

ezt a jelet már rengeteg helyen láttam, elsősorban tényleg dobokon, de úgy látszik hogy ez a jel japánban nagyon elterjedt.
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #38 Dátum: 11 nov 11, 08:13:09 »

Támadt egy meredek elképzelésem. Lehetséges, hogy a Mester nem csak a japán mitológiából merít rendszeresen ihletet?
A  nemeai oroszlánt Héraklész kénytelen volt puszta kézzel megfojtani, mert a fenevad bőrét semmien fegyver nem tudta megsebezni. Zeusz fia ezután megnyúzta a bestiát és párnahuzatot varratott annak bőréből. Várj csak... megnyúzta? Hogyan? A válasz: az oroszlán saját karmával, mert csak ő maga volt képes megsebezni a saját bőrét. A mangaolvasóknak már biztosan leesett, hogy egy vén krampusszal is hasonló történt a közelmúltban. De itt még nincs vége a haszonlóságoknak. Szerintem az öreg Raikage haja eléggé hasonlít egy oroszlán sörényéhez. Továbá a Sandaime fekete. Mi jut eszünkbe a feketékről? Afrika. Hol él az oroszlán? Afrikában.
Vélemények?
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #39 Dátum: 11 nov 11, 22:33:08 »

Kismimoto M. sensei rengeteg helyről merít, nem csak a japán mitológiából.
De érdekes a levezetésed. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #40 Dátum: 11 dec 14, 19:40:49 »



Az akatsuki tagok például ugyebár nagyrészt valódi a folklórból vett bijuukra hajaznak, és vicces, de Ksihi azokat a bijuut cserélte le egy-egy (még) fiktív(ebb) szörnyre, akinek valódi "személyét" már egy akatsukis formájában megrajzolta.
Kakuzu például ugyebár az ötfarkú, Kisame a hráomfarkú, Sasori a négyes, Itachi egy menyét... stb.

Ha van rá igény, majd bemásolgathatom id,e amit ott összehordtam (és fogok, ha minden jól megy), de a frissebb fejlemények miatt sok midnen hiányos lehet, és uygebár tényleg csak egy-két fejezet van.
Részemről van rá igén ^^ főleg az akatsuki-tagok körüli mitológiai betüések ^^
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #41 Dátum: 11 dec 15, 06:50:26 »

Valamelyik topicban kifejtette valaki a 3 jel jelentését, amit láttunk enel dobjain, és ez van ugye a sharingan szemben is, meg orochimaru pecsétje is ezen alapszik, illetve tobi legyezőjén is látható. Sőtt Jiraiya is hasonlót rajzolt Naruto kezére amikor a rasengant tanulta. végignéztem nagyon sok témát de nem találtam meg. Valaki esetleg be tudná linkelni ide is?

Nem akarok hülyeséget mondani, de nekem úgy rémlik, hogy ez egy ilyen "energia" gyűjtő valami. Kérnék megerősítést ebben. Túl sok helyen szerepel ahhoz, hogy ne legyen valami háttere.

Szerk.

Meg is találtam a kérdésemre a választ, bár nem vagyok valami jó angolból.
http://en.wikipedia.org/wiki/Magatama
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 15, 06:53:49 írta Duuu » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #42 Dátum: 11 dec 27, 08:48:51 »

Mivel világszerte nagy port kavart a Son Goku név megjelenése a Narutoban, elmondom, hogy Son Goku a japán mitológiában kb. az, amit a Yonbi elmondott magáról, tehát ő a hatalmas Majomkirály, amolyan istenféle.
Ha jól emlékszem, hasonló szerepet tölt be, mint a görögöknél Hermész, a germánoknál Loki, vagy az észak-amerikai indiánoknál a Prérifarkas.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #43 Dátum: 11 dec 27, 20:26:40 »

Na, rászántam mgam, hogy megírom itt ezt az akatsukis-bijuus dolgot, amiről párszor már ebszéltem,  kicsit részletesebben.

Írok mondjuk egy listát a japán mitológia kilenc bijuujáról, itt ugyis látni fogja mindenki, melyik az, ami Kishinél más (azért megjölölöm mondjuk őket kék számmal).
Mindegyiknek megvan a maga saját kis háttértörténete, élettere, meg iylesmi is, de erre most nem térek ki, meg eléggé utána is kéne néznem. Talán csak annyit, hogy háborúban állnak.

1. Shukaku, nyestkutya, azaz tanuki-, vagy mosómedveszerű lény, a szél elem istensége. Ezenkívül a homokot is képes irányítani.

2. A kétfarkú macska, vagyis nekomata, ami általánosságban macskadémon-szellem is, sőt, ami azt illeti, kétfarkú macska van egy rakat is, csak azok picik, és nincs is oylan komoyl erejük, mint enenk az egynek. Úgy tartották, hogy bármilyen macska iylenné válhat, ha elég sokáig él. Tud repülni, meg ilyesmi.
Érdekes, hogy ajpánból tényleg származik egy oylan macska-vérvonal, aminél viszopnylag gyakran jelenik meg kettő farok, vagy "y"-alakú farok, mi nincs az iylen legendák mögött.  Nevet

3. Isonade, egy nagy háromfarkú cápa, a shukakau után a második bijuu, aki az egyik elem jelképe/istene is, nem meglepő módon a vízé. Van egy segédje, vagy szolgája is, egy különleges életerőt zabáló hal, akinek a neve Samaheda. Az első olyan bijuu, aki egy akatsuki karakterként is megjelenik, ebből adódóan Kisame cápaságában felesleges más hátteret keresni.

4. sokou yonbi, nehéz meghatározni, mi is. Hüllő-madárszerű lény, leginkább még kakasra, vagy baziliszkuszra hasonlít, sokszor jelenik meg skorpió farkakkal is. Elég mérgező, a harcban ennek nem csak közelről veszi hasznát, de nem mellékesen képes mérgesgázokat is irányítani. A Sasori név jelentése egyébként skorpió.

5. Gobi Houkou, farkas, vagy kutyaszerű fehér (ez mondjuk itt Kishinél is megfmaraadt) démon, aki mind az öt elemt uralja, mindegyik farka egy-egy elemet hordoz, szimbolizál, mint Kakuzu szívei. Ezenkívl jártas egyébként az illúzióhasználatban is. Érdemes még megjegyezni, hogy egyetlen bijuu győzte le, a kyuubi, de a nyolcfarkú is erősebb nála. Utána elvileg ő jön az erősorrendben, szóval tényleg nem minden  a farkak számán múlik.  

6. Rokubi Raijuu, menyétszerű lény, az villám elem ura. Itachi neve menyétet jelent, és bár itt más összefüggést most nem találok, de aki tud, nyugodtan szóljon ikszdé

7. Shichibi Kaku, a hétfarkú borz. Mit tud? Képes alakváltásra és íráynítani a föld elemet, agyagot. Még mozgó, támadó agyagfigurákat is létre tud hozniúgy, hoyg a szájába veszi, megrágja az agyagot és kiköpi a kész "lényt". Ő az öt elemi bijuu közül a föld, és amúgy a legkisebb testű bijuu is. Általában a föld alatt tartózkodik, és onann próbálkozik, de még így is csak a hetedik a bijuuk közt az erejét nézve.

8.  
A yamata no Orochi, a hatalmas, nyolcfejű és nyolcfarkú kígyó, irdatlan, szörnyű sötét energia ura, a gonosz egyik általános jelképe, a második legerősebb bijuu, kiállt a kyuubi ellen, és szemben másokkal, akik szintén megettték, nem futamodott meg, hanem veszített, és túlélte, bár utána legyengült, és változat szerint emberi alakba kényszerült, ám később visszanyerte az erejét.
A legnagyobb bijuu, kilenc hegynél is jóval hosszabbnak írták le, sokat ellenségeskedett a többi bijuuval is, de más leegndákban is gyakran előkerül, így megküzdött még bazimillió évvel ezelőtt egy igazán jelentős istenséggel, Susanooval is, aki, bár trükk és alkohol segítségével, de legyőzte.

9. Kyuubi no Yoko, nagy, de azért a yamata no Orochinál kisebb, messze a legerősebb bijuu, végtelen nagyságúnak tartják erejét, ő a tűz istene, intelligens, de szadista és kegyetlen, a harcban inkább karmaira és fogaira támaszkodik, mint a tűz elemű támadásokra. A bijuuk királyának is hívják, soha nem sikerült egy kihívójának sem legyőznie, sőt, mind csak a saját életét sodorta veszélybe, emberbe pecsételődős legendája is van elvileg. Nem összekeverni a sima többfarkú, esetenként szintén kilencfarkú rókkaszellemekkel, a kitsunékkal, akik a sima nekomatákhoz hasonlóan viszonylag alacsonyrendű teremtményei a japán folklórnak.
A kilencfarkú róka amúgy érdekes módon több nép meséiben, legendáiban megjelenik ilyen vgy oylan formában, elképzelhető, hogy valami nagyon ősi dolog lehet mögötte.

Valahol elkezdtem amúgy írni egy ilyen összefoglalást a Naruto hátteréről, utalásairól, karaklterekre bontva(olyan sokat nem csináltam ám meg belőle), de nem találom.  Hmm?
Pedig azt is be akartanm ide rakni.  Neeem

Mindegy, ha lesz hozzá türelmem, majd a lecserélt bijuukról is írok, bár Son Goku mondjuk pont most elég jól meg van beszélve mindenfelé, mondjuk itt kicsit feljebb is Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 27, 20:40:11 írta STM » Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #44 Dátum: 11 dec 27, 20:49:49 »

STM,  1 oldallal előrébb van az az írásod (vagy egy része) sztem... Ha nem, akk sry kacsint

Egyébként sok bijuu más, mint az eredeti farkas démonok. Az 5farkút pl sajnáltam hogy farkas helyett delfinló :S
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 27, 20:54:48 írta Zer0 » Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!