24 máj 25, 21:51:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 562 563 [564] 565 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1050426 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Zuki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Válasz #8445 Dátum: 14 aug 13, 12:49:53 »

Ha csak 60-40 lenne Obitonak , akkor mikor még Itachi élt akkor miért nem támadt rá Madara/Obitora ?
Mert tudta hogy esélytelen vele szemben, ő is tudta hogy a ő legnagyobb veszély Konohára. De érezte hogy nincsenek egy súlycsoportba,mert ha rá is támad de "besül" az Akatsukiból egyből kirepül és rávadásztak volna és esélytelen lett volna Konohát "belülről" védelmezni.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #8446 Dátum: 14 aug 13, 13:11:27 »

Zuki: Nem tudom, hogy én értem félre vagy tényleg azt olvasom, de nekem úgy jön le, hogy azt írod, hogy Itachi esélytelen lett volna Obitoval szembe és kevesled még ezt a 60-40et is Obito javára?
Mert én úgy tudom, hogy amikor itachi meghalt és obito beszélt sasukeval akkor még obito ott eltöprengett magába, hogy "jó, hogy itachi nem tudta mire készülök különben végem lett volna" vagy valami hasonló szöveget letolt, ergo. ő tartott Itachi-tól nem pedig Itachi tőle, ráadásul Itachi azt hitte, hogy Uchiha Madara az nem pedig Obito.
Viszont a 2mangekyou sharinganos Obito vs Itachi már tényleg izgalmas csata lenne, az meg, hogy sasuke amaterasuját valahogy kibírta védeni obito az egy dolog mert láthattuk, hogy ott sikongatott mint egy kisgyerek és addig semmit nem bírt csinálni míg magáról leszedte valahogy az amaterasu-t.
Persze Obitonak jó esélye van 2mangekyou sharingannal itachi ellen, de azért azt a amaterasut se csak úgy hipp-hopp leszedte, itachi ellen meg minden másodperc számít, főleg, hogy ott a tsukuyoumi plusz az pecsételős kard.
Szerintem Obito vs Itachi érdekes harc lett volna, hisz mindketten erősek, talán még obitonak is adnám a harcot, de én inkább döntetlent írok mert Itachi nagyon jó stratéga, egyik legokosabb szereplő a narutoba szerintem, obito se az a buta, de itachi szerintem több meglepetést okozhatna neki azzal, hogy vág az esze nagyon.
Szóval szerintem 2mangekyou sharinganos Obito vs Itachi 50-50%.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #8447 Dátum: 14 aug 13, 17:59:06 »

1mses obito vs itachi 80-20szerinted? Tudod egyáltalán az mennyi különbség?Nevet Akkor ezek szerint a 2MS-es Obito már 100-0ra elverné, ergo. meg se kottyana neki itachi és se perc alatt elverné.
Te az 50-50%ot nem érted én meg ezt a 80-20at úgy, hogy Obitonak 1sharinganja van.
Az meg, hogy ha genjutsuba került volna akkor fekete-fehér zetsuk kiszedték volna onnan, hát.. most nem hinném, hogy 2mses obito+fekete-fehér zetsuk vs itachi harc megy hanem 1v1.
Szerintem Obito se hiába mondta sasukenak, hogy itachi megölte volna obitot, ha tudd a tervéről, szóval 1ms-es obito már ki is van lőve kb. szerintem, az érdekes harc a 2mses obito vs itachi, de ha te szerinted 80-20ra elverné 1ms-es obito itachit akkor már tisztába vagyok a véleményeddel, hogy 2mses obito úgy szétcsapná itachi-t, mintha FMS-es Sasuke harcolna a part1-es narutoval.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 13, 18:00:03 írta Mach5 » Naplózva
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #8448 Dátum: 14 aug 13, 18:55:46 »

Tény, hogy Obito szájából elhangzott, hogy a titkai mentették meg, a gond ott kezdődik, hogy ez az előny továbbra is az övé. Itachi trükkjeit ismeri, Itachi az övéit nem, vagy közel se mindent.
Obito 2 szemmel távolra is tud Kamuizni, ami nagy előny, plusz a háborúban pedig már megmutatta, hogy több tucatszor is képes használni a technikáját, ha szükséges, Itachi 3 MS skillt tud nyomni kb a chakramennyiségével.
Totsuka önmagában semmit nem ér Obito ellen, mert átengedi magán, Amaterasut is kivédheti a Kamuival, de akár a dimenziójában le is szedheti magáról, persze ha nem azzal szedte le Sasukénál.
Obitonak valószínű ott a Perfect Susano'o, ami ellen Itachi tehetetlen a maga 3-as szintűjével, abba döfködheti a Totsukát, nem jelent semmit.
Az egyetlen esélye a Tsukuyomi, de mivel Obito genjutsuban tartotta a 3. Mizukagét, aki ugye Jinchuuriki volt, nem biztos, hogy instant win Itachinak az a technika se.

Obitonak adom a győzelmet. Itachi húzhatja az időt a varjú klónokkal, de ha a Tsukuyomi nem válik be, akkor esélye nincs.
Naplózva
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #8449 Dátum: 14 aug 14, 09:48:53 »

Azt viszont nem tudom, hogy az Izanami arra is hat e úgy, aki ismeri a mivoltját?! Elvileg azzal csapdába csalhatja Obitot.
Katon technikákkal valószínűleg nem sokra mennek egymással. Itachi Susano'o-ja azért elég erős, még ha nem is 22 emelet magas. Ott a dimenzió teleport a probléma. Obito 2 szemmel simán elküldi a saját dimenziójába. Amiben talán picivel jobb Itachi, az a rendkívüli elemző képessége, illetve a félelmetes genjutsui, főleg ha azt vesszük, hogy Kakashi sem tudott mit kezdeni vele, pedig Obito sharingaja volt nála. Csak annyit ért el, hogy ne fájjon annyira.. Full kontaktban szerintem nincs esélye Obitonak. Márpedig tőle elég gyakran látjuk azt, hogy csak a dimenzió ugrálásra hagyatkozik és megy előre. Amennyiben így jár el Itachival szemben is, akkor veszít. Én még picivel mindig Itachinak adnám a győzelmet, főleg ha az Izanami is sikeres! Az Izanamit elsősorban pont az Uchihak ellen fejlesztették ki, az Izanagi megfékezésére!
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 14, 09:57:12 írta Tr4nCe » Naplózva

Zuki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Válasz #8450 Dátum: 14 aug 14, 10:15:23 »

Azokbol az "iszonyatos" genjutsukból a 3 pöttyös Sasuke is kitudott törni, akkor nem hinném hogy Obitonak az gondot okozna.
Azonban az Izanamira valóban nem gondoltam,de míg Kabutonál látszott a tudatzavar / hogy mennyi Orochimurat akarja lemásolni/, addig Obitonál nincsen ilyen baj, maximum most a manga vége felé Nevet

Egész harc annyiból állna szerintem, Itachi küldene mindenféle jutsut, Obito átengedi magán. Aztán Obito odateleportálna támadna , Itachi Sussanoval kivédi , aztán kb 15 percig tartania kell a Sussanot mert ha leengedi egyből nem lenne védelme. JÓ letelt a 15 perc kifogyott a szufla aztán hátbadöfi Obito és kész.Lehet itt Itachi akármekkora elemző isten király császár ha Obitonak egyetlen gyengepontja az hogy Kakashinál lévő másik szemével tudják csak hatástalanitani a Kamuit.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8451 Dátum: 14 aug 14, 10:22:40 »

De Obito nem Kakashi. Ő maga is Uchiha. Ha Kakashi is rendelkezett volna a két sharingannal akkor  nem tudható, hogy mi is lett volna. Azért itt olyan technikákról és olyan személyekről beszélünk akik szinte azonosak. Véleményem szerint Obito egyértelműen erősebbnek tűnik mint Ithachi és a technikái is alkalmazhatóbbnak tűnnek, főleg harci alkalmazásoknál. A korról, tapasztalatról nem is beszélve és ezáltal szerintem a chakra mennyiségéből is jobban állhat Obito. Szerintem Itachi is tisztában volt ezzel, hogy nem mérkőzhet "Madara" alias Obitoval.
Naplózva
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #8452 Dátum: 14 aug 14, 10:37:14 »

De Obito nem Kakashi. Ő maga is Uchiha. Szerintem Itachi is tisztában volt ezzel, hogy nem mérkőzhet "Madara" alias Obitoval.

Éppen ezért működhet ellene az Izanami! Ugyanis, az pont arra hivatott, hogy az Uchihak sötétségét fénnyé változtassa leegyszerűsítve. Márpedig Obitoban rengeteg sötétség van, jóval több mint Kabutoban volt. A bosszú vágy az amit fel tud használni. Ebben Itachi verhetetlen, hogyan használjuk fel az ellenségem gyengeségeit! Egyébként kölcsönösen tisztelték egymás erejét. Obito "Madara" sem mert kekeckedni Itachival, mivel ő is tisztában volt azzal, hogy lehet nem kifizetődő. Mondjuk 2 sharingannal más ugye a helyzet, és itt kap fontos szerepet az Izanami.
Sasuket meg nem akarta megölni Itachi, csak megmutatni az erőt, amit megszerez ha  megöli őt. Arra meg pont elég erős a Tsukuyomi (2. legerősebb Shishui után), hogy annyi időt nyerjen amíg leszúrhatja, vagy megsebezze annyira, amivel előnyre tehet szert.  Nagyon egál szagú ez a meccs szerintem, kevés Itachi részre hajlással. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 14, 10:50:36 írta Tr4nCe » Naplózva

Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #8453 Dátum: 14 aug 14, 11:06:00 »

Izanamival nem sokra megy a 2 MS-es Obito ellen, aki már belátja, hogy ő pusztán Obito. Ráadásul Obito beáldozhatja az egyik szemét Izanagira is akár, ami nem emlékszem pontosan meddig tart, de minimum 10 percig nála. De Obito már a meccs elején egyszerűen beszippantja Itachit, 2 szemmel 2szer gyorsabban megy neki a dolog és mint korábban írtam, Itachi nem ismeri Obito trükkjeit, vagy nem mindet, fordítva viszont ez egyáltalán nem igaz.
Arról már nem is beszélve, hogy Obitonak durván több chakrája van, mint Itachinak. És persze a Tsukuyomihoz szemkontaktus kellene.
Naplózva
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #8454 Dátum: 14 aug 14, 11:16:39 »

No igen, ha tiszta fejű Obitoról van szó, akkor problémás a dolog. Mosolyog Ismerheti az illúziókat, mások is ismerték. Annyira nem egyszerű védeni azokat. 2 szem ide, vagy oda. Azt aláírom, hogy ha az Izanami besül, erősen lecsökken a győzelem esélye Itachinak. Csak úgy beszippantani nem fogja tudni Itachit, abban is biztos vagyok. Nem számoltok  Itachi leleményességével. Ettől függetlenül meggyőző amit írsz. Talán mégsem nyerne.. Szomorú 
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8455 Dátum: 14 aug 14, 11:42:12 »

Itachi nem annyira leleményes. Neki inkább az intelligenciája és elemző képessége magas szintű. Egyébként talán az egész Uchiha klánra jellemző a magas intelligencia hányados, tehát Obitora és Sasukére is igaz. Kivételek persze mindig vannak. Naruto az aki leleményes a történetben és ezért mondják azt róla, hogy ravasz. Tulajdonképpen azt jelenti, hogy helyben, azonnal, talán megérzésből tud helyes döntéseket meghozni minden különösebb elemzés, gondolkodás  nélkül. Másrészt érdekesség, hogy akiket eddig ismertünk az Uzumaki klánból azoknak érdekes módon a viselkedése hasonlít Narutoéra.  Lásd az édesanyját vagy Karint. Ezzel szemben Itachinak látni, elemezni és terveznie kell, tehát hosszabb időt átfogó képessége van. Természetesen mindkettőnek van előnye és hátránya a másikkal szemben. Kérdés az, hogy van Itachinak ideje és elég ereje Obito technikáit látva hatásos tervet szőni és azt alkalmazni ellene? Én azt gondolom, hogy ereje még lenne rá de ideje és egyáltalán olyan technikája amellyel semlegesíthetné Obito képességét nemigen.
Naplózva
vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #8456 Dátum: 14 aug 14, 13:26:47 »

Szerintem Itachi hiába erős és leleményes, Obito képességei sokkal hatasosabbak és “erosebbel". Egyszerűen ha csak azt nézzük hogy atenged mindent magán, így nincs mivel megsebeznie Itachinak. 2 sharingannal a bárhol nyitok egy kis fekete lyuk kamuit az nagyon gyors és hatásos, szerintem az a sussanoot is ugyan úgy elszivja mint Pl egy kő darabot. Amaterasu ellen még anyagtalanna teszi magát és már nincs is minek egnie. Van végső sussanoo-ja, meg Itachinak csak 3 mas szintű.(valaki leirna nekem hogy hogy vannak a sussanook szintjei?) Itachi egyszerűen nem tud mivel sebezni, Max a yata tükörrel viszaveri a kamuit ami Pl Obito fejét szakítja le. Anno Obito elég volt hogy az.Uchiha klant szétölje, 1sharingannal. Hiába Erőss Itachi, Obito szinte sebezhetetlen.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #8457 Dátum: 14 aug 14, 16:14:33 »

Azért azt se felejtsük el, hogy Amaterasu nagyon gyors, míg az anyagtalanná tétel szerintem lassabb obitonak, sasuke ellen is azért nem egy mp alatt szedte le amaterasut addig ott a támadási felület amit az a pecsételő kard kibír használni.
Meg én úgy tudom, hogy nem obito ölte meg az uchiha klánt hanem Itachinak segített. Szóval nagyrészt Itachi végezte el csak obito keze is benne volt, ráadásul késő éjjel történt amikor uchihák biztos nem azzal lesznek elfoglalva, hogy ki akarja most megölni őt főleg ilyen szemtrükkökkel.
Naplózva
Mextil General
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 244

I'm Serious!


« Válasz #8458 Dátum: 14 aug 14, 16:22:08 »

Hát azért szerintem Obito anyagtalanná tétele is megvan olyan gyors mint az Amaterasu mivel azt a Raikage gond nélkül kikerülte a sebességével és amikor a Raikage rátámadt Obitora akkor azonnal átengedte magán! De szerintem az Amaterasu képes felgyújtani akkor is amikor anyagtalan de ha lemegy a föld alá akkor lejön róla, de ez csak az én találgatásom! Én úgy tudtam hogy Itachi csak a szüleit ölte meg és a többit Obito végezte de lehet hogy rosszul tudom!

És akkor felhoznék néhány új csatát!

Hinata vs Sakura , kíváncsi vagyok hogy melyikük lenne a jobb hősnő, és melyikük tudná jobban megvédeni Naruto, mondjuk nem mintha meg kellene!   Nevet

Mostani Naruto vs Mostani Sasuke, én Narutót valamennyivel erősebbnek látom!
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #8459 Dátum: 14 aug 14, 17:35:57 »

Amikor a raikage kikerülte az amaterasut akkor úgy tudom, hogy raikage feljebb kapcsolt egy fokozattal míg obito ellen nem, így sasuke ellen gyorsabban harcolt a raikage, mint amikor obitora csak úgy rátámadt.
Hát nem tudom, hogy Obito csak a szüleit ölte e meg vagy nem, csak azt láthattuk ahogy sasukenak megmutatta a mészárlást és ott nem csak a szüleit mutatta hanem még jó pár uchihát, szüleit csak részletesebben mutatta meg sasukenak.

Mostani Naruto vs Mostani Sasuke
Szerintem ha Naruto vérszomjjal megy Sasuke-ra meg Sasuke is Naruto-ra akkor Naruto nyerne Sasuke ellen. Mondjuk Naruto az utóbbi időbe több rivaldafényt is kapott, mert többet mutatták sokkal harcolni mint Sasuke-t így Naruto többet is mutathatott az erejéből. Szerintem Naruto nyerne Sasuke ellen jelenlegi tudásom alapján.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 562 563 [564] 565 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!