24 máj 05, 19:41:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Miért jobb a Naruto, mint anime/manga, a többinél?  (Megtekintve 45736 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #135 Dátum: 12 ápr 09, 00:20:01 »

Egyértelműen nehéz benne mélypontra találni de ezek a mélypontok a néző vagy olvasó egyéniségétől is függ. Tehát lehet, hogy nálad nincs ilyen de másnál lehet. Engem például kifejezetten irritál ez az egész háborús mizéria. Az ok pedig, hogy valamilyen módon a valóságból kiindulva nem így képzelek el egy ninjaháborút. Nekem a küldetés alapú ninja történetek jobban jellemzik a ninják életét. Persze, lehet az bármilyen baromság is a történetben de akkor is valahogy  reálisabb mint összecsődíteni x ezer ninját és együtt harcolni azokkal akikkel eddig gyilkoltuk egymást. Röviden ez a háborús verzió nálam nagyon az alján van. Ettől függetlenül maga a történet megfogó és elég összetett, amiért szeretem. A karakterek aránylag jól átgondoltak és szerethetőek vagy éppen kevésbé a szerethetőek sorát gyarapítják. A helyszínek is aránylag változatos képet mutatnak. Tulajdonképpen az egész együtt hozza létre a szerethetőséget. A leggyengébb részének az anime megvalósítását tartom mert nagyon ingadozó/változó minőséget hoz létre. Nagyon sok anime van ami ebben a megvalósításban gazdagon veri a Narutot mind animálásban és hangzásilag is. Utóbbi időben pedig az OP és End egészen kriminális. Vagy a zene vagy a képi világ teljesen mást képvisel.
Naplózva
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #136 Dátum: 12 ápr 09, 00:30:33 »

Figyelj, szerintem az ellenségem ellensége a barátom jelszóval összefoghatnak azok, akik nemrég gyilkolták egymást, hogy legyőzzenek egy nagyon "fő gonoszt" Mosolyog
Nekem amúgy valahogy a sima Narutóban az openingek és endingek tetszettek, shippuuban már csak a 3.openingig tetszett, aztán még a 9.OP volt jó, az engindeket már nem is nagyon néztem ikszdé
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #137 Dátum: 12 ápr 09, 00:43:42 »

Lehet ezt mondani de amikor már az emberek vérébe ivódik a bosszú és a gyűlölet akkor ezt kevésbé hiszem. Ez most már olyan mint a magyar politika, pedig itt nem is az életük a tét. Egyszerűen zsigerből jön az emberek előítélete. Ez így van a Narutoban a falvak eddigi ismerete alapján is. Látatlanban is elítélik egymást. Hogy mégsem ez láthatjuk az inkább az érdekes, de azért a mangában is volt rá utalás. Ráadásul ha jobban megnézzük akkor még az anime kedvelők is képesek egymást elutasítani mert az egyiknek jobban bejön a Naruto, a másiknak az OP, a harmadiknak a Bleach a negyediknek a Fairy Tail és lehetne sorolni. Mindegyik a magáét tarja előbbre a másiknál a saját habitusa alapján. A Naruto világának is megvannak a maga fanjai, akik mindenáron többre tartják a többinél.
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 09, 00:49:54 írta rini67 » Naplózva
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #138 Dátum: 12 ápr 09, 00:49:38 »

Mondjuk ebben igazad van, mert ha azt vesszük alapul, hogy Narutót mennyire elítélték még kiskorában, mikor az egész falu tudta, hogy benne van a róka, meg ahogy ránéztek...
De ezen felül tudott kerekedni Naruto és ezt csodálom ebben az animében, a főhős annak ellenére, ahogy elítélték, mégis pozitívan tekintett előre, és nem negatívan. Na meg az is fenomenális benne, hogy Naruto képes mindenkit megváltoztatni, de tényleg mindenkit, akivel eddig harcolt (pölö: most Nagato jutott eszembe, ily hirtelen), szóval ez csodálatos benne Mosolyog
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #139 Dátum: 12 ápr 09, 00:50:44 »

Amúgy, voltak "ninjaháborúk" a  valóságban is. Az Iga és a Kouga ninja klánok sokáig egymás ellen harcoltak. Aztánjött egy Hattori Hanzou nevű tag, és bumm, szövetségesek lettek a vezetése alatt. Mégcsak oylan anyg közös ellenség sme keleltt. De a valóság sokszor irreális ugyebár Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #140 Dátum: 12 ápr 09, 00:59:45 »

Ez az ami nekem is tetszik Narutoban, hogy felül tud kerekedni az ilyen alantas dolgokon. Pozitívan gondolkodik és optimistán néz a világba a nehézségek dacára is. Ez az egyik dolog amiért szeretem.

Igen tudom, hogy voltak ninja háborúk is de ezek éppen, hogy nem ilyenek voltak. Inkább ahhoz hasonlítottak ami az elején az Uchiha és Senjuk között történt. A két ninjafalu dolgozott így a Daimjok parancsára. Például ahol az egyiknek az volt a dolga, hogy megvédjen valakit a másik arra pályázott, hogy levadásszák azt. Máskor meg pont fordítva történt a dolog. Emellett vadászták is egymást ahogy tudták. Komplett falu-falu elleni összecsapás viszont nem volt soha köztük. Lehet, hogy idővel lett volna de ahogy írtad, vége lett annak a kornak, így ők is háttérbe szorultak.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #141 Dátum: 12 ápr 09, 09:53:43 »

Hát, nem éppen, ugyanis a szövetség addig tartott, amíg felsorakoztak Hanzou mögött, utána megtört, és a ninják korának jóval késöbb lett vége, szép fokozatosan. Ami azt illeti, még a második világháboruban is bevetésre kerültek.
És nagy, nyílt színi csaták is voltak, amik mind az Igáktól, mind a Kougáktól jókora haderő a másiknak eresztésével járt.
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 09, 09:54:24 írta STM » Naplózva
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #142 Dátum: 12 ápr 09, 20:18:31 »

Szerintem azért, mert nem csak egy dologra koncentrálódik, hanem egyszerűen minden megtalálható benne. Vicces és egyben szomorú. Izgalmas, pörgős, de közben mélyen szántó is. Arról nem is beszélve, hogy a karakterek mennyire fantasztikusan néznek ki, és még a legutolsó mellékszereplőnek is saját kidolgozott személyisége van Nevet Nem nagyon tudok mégegy ilyen animét/mangát mondani, talán a Bleach megközelíti, de számomra van benne valami amitől egy kicsit egyhangú. A DN meg teljesen más Mosolyog Szóval egyértelműen a Naruto a legjobb Nevet Na és persze a zenéje elképesztően zseniális  bow
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 09, 20:20:55 írta Hedi-usagi » Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
DeiGaara
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 26



« Válasz #143 Dátum: 12 jún 01, 20:19:16 »

Hát nem láttam túl sok animét,csak a Narutot, de belenéztem néhányba és hát nem igazán nyerte el a tetszésem!  Talán a Wolf's Rain. A többinek semmi cselekménye, semmi izgalom nincs benne, és a szereplők ugyanúgy néznek ki... bocs ha elzzel valakit megsértek de így van  Nyelvesít
Naplózva

Fogd be, vagy MEGÖLLEK!
A robbantás...MŰVÉSZET!
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #144 Dátum: 12 jún 01, 21:02:19 »

A naruton kívül a többi animének semmi cselekménye? Semmi izgalom? ikszdé Jó én se láttam olyan nagyon sok animét, de azért ez nem így van.
Főleg az animére nem lehet már azt mondani, hogy jobb mint a többi. A manga még egy dolog, de azt hiszem 12 csoport készíti az animét, és a 12 csoportnak 12 rajzolása van, amin naruto 12-féleképpen néz ki. Teli van fillerekkel. ikszdé azért nem rossz, de nem az egyetlen jó anime.
És azzal sem értek egyet, hogy a többi animében mindenki ugyan úgy néz ki. Mondjuk a bleachben mostanában elég sok hasonló csávó tűnik fel, de elég sok anime van azért.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Neirda
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 482


Nn-chan(: Vallás: mugen


« Válasz #145 Dátum: 12 jún 02, 19:12:05 »

Én az életem során csak 2 animét néztem..ez a Bleach, és a Naruto..Mosolyog   Először a Bleachet néztem, nagyon de nagyon szerettem, azt hittem, hogy ennél nincsen jobb anime a világon..pedig van!.Mosolyog Egy kicsit telt az idő, és elkeztem Narutóózni.Nevet Amikor már javában néztem, akkor döbbentem rá, hogy hoppáá..a Bleach nincsen sehon...Nevet A Narutoban minden megfogott..az egész ahogy kivan találva, az úgy tökéletes!.Mosolyog Hogyha kell a Naruto dúrva(mármint úgy értem, hogy a a harcok nagyon brutálak, jó értelemben, csak a számat rakosgatom visszafelé, mert mindig leesik  az állam.Nevet) és hogyha kell érzelmes..(gondolok itt a Minato-Kushina részekre, Itachi igazságára, Jiraya halálára....stb.stb..) a Bleach egyszer sem síratott meg, hiába voltak olyan siratós részek benne. De a Naruto..Mosolyog vannak olyan részek, (itt a Minato-Kushinás részekre gondolok.Nevet) amit már vagy 6x láttam, és még mindig sírtam rajta..és utánna annyit gondolkoztam, hogy még aludni sem bírtam.Mosolyog A másik amit nagyon szeretek benne az az, hogy nagyon jó, és összetett a cselekménye.Mosolyog Minden kis mozzanat számít, hiszen lehet, hogy ez a mozzanat fogja megváltoztatni az egész történet folytatását.Mosolyog A karakterek is nagyon jól ki vannak dolgozva.Mosolyog Mindenkinek van egy személyisége.Mosolyog Ami még nagyon megfogott az a "főhős útja"..Mosolyog Végigvezeti Narutonak az életét, bemutatja, hogy min ment keresztül; szomorúságon, boldogságon egyaránt..Mosolyog És a sikerhez vezető út.Mosolyog Erről szól leginkább a Naruto.Mosolyog Én am. azt vettem észre, hogy a Narutonak egy csomó mondanivalója van..Mosolyog A "Soha nem adom fel" hozzáállás,  a barátokhoz való viszony, (megrettentő példa Sasuke) a csúcsratörés, és az akadályok leküzdése.Mosolyog Magamon vettem észre, hogy amióta nézem a Narutot, én is kezdem az ilyen példákat felvenni.Mosolyog Sztem ezzel nem vagyok egyedül kacsint És még az igaz szerelmet is bemutatja Minaton, és Kushinán keresztül.Mosolyog Rájöttem, hogy milyen férfi kell nekem  >.<# Valami Minatohoz hasonló, vagy ugyan olyan. Pirul Pirul Pirul  De 100 szónak is 1 a vége..Mosolyog A Naruto a legjobb, és az is marad mindörökre..:']
U.I.:Bocsii, hogy megemlítettem a Bleachet, de kellett egy viszonyítási alap  >.<#
       Köszii, hogy végigolvastad, és bocsii, hogy ilyen hosszú lett.. >.<#
Naplózva


Somewhere far beyond this world
I feel nothing anymore...
Én piciny családom:  Szeretet
Szülők: hanii és drszabi  Nővérkém: Lina  Nagyszülők: Ritli és Hiei Mesterem:D3VON
Abe
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 246


未知の,神秘的,でありながら強力な


« Válasz #146 Dátum: 12 júl 15, 17:38:38 »

Engem egész Naruto világa megfog minden részlet benne. Történet, Tájak, Mondanivalók, Harcjelentek, Ninja rendszer a Naruto világban, Sok rejtély, Régebbi Történelem, Rengeteg színes karakter, Jó hangulat mindig. Egyszerűen leírhatatlan még is megprobáltam valahogy leírdogálni.. Mosolyog
Naplózva

"The moment people come to know love, they run the risk of carrying hate."
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #147 Dátum: 12 júl 15, 17:45:34 »

Hát igen..A naruto szinte olyan mint a drog Mosolyog...A movie 6-ért vagy egy újabb részért "*ölni" is lehetne..Nevet
Hogy miért jobb?? Azt nem lehet elmondani,szerintem njobban érhető minden a Narutoban a többi meg nagyon fantázia dús..:/ Ezért elrontja az animéket,bár...Még a sámán király is jó volt xD.(Milyen rég volt)
Naplózva

naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #148 Dátum: 12 szep 05, 20:34:53 »

Hát..nincs mély mondanivalója és nincsenek egetrengető képességek, furfangok, de szépen meg van rajzolva, ehhez vagyunk hozzászoktatva és persze azért van pár elég szép harc.
Ezt megfűszerezi egy jól bevállt hollywoodi (vagy még ősibb:D) recept, várjuk, hogy hogyan lesz a legkisebb vesztes királyfiból a legnagyobb hős.
Szerintem a háború óta el lett rontva, mivel szerintem elé még rengeteg tanulás, és harc befért volna,(vagy legalább a harcba új ellenségek)  így meg már super sayan lesz lassan Narutóból, és így már semmilyen karakterfejlődést nem bírna el elméletileg a sztori...
Szóval az első 4-500 rész nagyon jól össze lett rakva, de a vége eléggé gázosra sikeredett szerintem.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #149 Dátum: 13 szep 02, 00:04:05 »

Majdnem egy éve írtak ide, de attól még elkezdem.

Nem jobb és sosem volt jobb. Ilyet ennyi manga/anime között nem lehet kijelenteni, főleg mert nem igaz. Hogy ha valaki csak két mangát ismer, teszem azt Naruto és Bleach, akkor egy össze hasonlítással talán az író a végén eltudja dönteni, melyikre hajaz jobban, DE, ha egy "nem kezdő" anime/manga néző/olvasóval áll szemben ez a kérdés, akkor személy szerint bárhogy osztom-szorzom, képtelen vagyok ezt kijelenteni.

Kétség kívül remek darab, de nem jobb, csak ennyivel van bajom. Nevet
Nade.
Felteszem a saját kérdésem. Miért tud ennyi embert megfogni ez a mű?
Én máig képes vagyok úgy olvasni, hogy szét izgulóm az agyam.
Egy nem túl kedvelt ifjú ninja tanoncból, hogyan válik a város(ok) hősévé.
Mivel a sztori alapja, eléggé sablonos és már lerágott csont, így nem sok mindent nyújthat, viszont a naiv, optimista és szeretetet árasztó beszédek, sok mindenre taníthatják a gyerekeket, felnőtteket. A alap mondanivalója, hogy NE ADD FEL!
Erre az egyik kedvenc példám mikor Naruto és Gaara (+Sasuke) harcolnak a sima Narutoban. Mind a ketten már teljesen ki vannak, semmi erejük a nagy csata után, de Naruto még ezek után is, Gaara felé kúszik és elmondja a saját igazát. Az ilyesfajta jelenetek, ahogy küzd a hősünk, ahogy látjuk a naiv, de mégis jogos világ képét, ez az amiért többek között, engem meg tudott fogni ez a mű.

Vannak hibái, fú nagyon sok, vannak szinte már nevetséges jelenetek, de mellettük, nagyon sok jó dolog is feltűnik, ami miatt, lehet pár helyzetben/jelenetben idegeskedik az olvasó/néző, de mégis az alap dolgok miatt, amit nyújt ez az egész, "elfogadja" a negatívumokat.

Ezek az alapok, még csak, a pozitívumai mellett. ^.^  Pirul

Azt hiszem pár oldallal odébb, valaki említette, hogy őt idegesíti, hogy harc közben az emberek dumálnak.
Nos ilyen a shounen. Nem csak, piff-puff-ról szól, hanem elmondják a nézőknek, mi van bennük.Régebben engem is idegesített igazából. Néha már nevetséges volt, (más animékben is) hogy : van egy jelenet, harcra kész a két szereplő, de neeeem, valamiért az 5. rész után se kezdik el a harcot. Néha bosszantó sajnos, de túl lehet élni, mert még így is élvezhető marad valamennyire.

Neirda: nem tudom jársz-e erre, nagyon aranyos amit írtál, de ez a sok mosolygós fej, szinte már fáj a szememnek, inkább a sárga buksikat látom a szövegből. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 02, 00:10:04 írta Minagi » Naplózva


Oldalak: 1 ... 8 9 [10]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!