24 máj 05, 18:40:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Miért jobb a Naruto, mint anime/manga, a többinél?  (Megtekintve 45734 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Hatsue
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Válasz #120 Dátum: 10 ápr 25, 09:54:47 »

hát nem tom sztem megy nekik a drámai hatás keltése  Gondolkozik
Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #121 Dátum: 10 ápr 25, 10:21:32 »

               Stance nézd meg Jiraiya halálát ,gondolkozz el rajta és utána mond ,hogy nem megy nekik a drámai hatás ,mert igen is megy ,nem tudom nekem nagyon bejön.A története tényleg jó és van mögötte mondanivaló ,nem úgy mint sok más anime mögött.A karakterek jól kidolgozottak és mondta itt valaki ,hogy jó vs rossz van benne  ,hát szerintem meg pont nem ,mivel kezdjük ott mi a gonosz ,meg a rossz? ki dönti azt el?Meg ez nézőpont kérdése...itt viszont ott van Pain akinek a céljai jók voltak ,csak a módszerén kellett volna változtatnia ,szóval jó ,hogy keevrve van a jó és a gonosz nem az ,hogy teljesen elhatárolódik a két oldal egymástól.
Naplózva
Suigetsu
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1035



« Válasz #122 Dátum: 10 júl 09, 11:49:45 »

Nekem a narutoban (a simában) egyedűl az nem tetszik, hogy amikor elkezdenek beszélni (lásd zabuza harc), naruto ott mondja, hogy mi volt a terve, meg h mien ügyes stb. de közben meg zabuza csak áll és hallgat... már rég kinyirhatta volna őket, szóval szerintem ezt nem harc közben kéne megbeszélniük..smirksweat
De viszont a drámai hatású jeleneteknél nagyon jó, meg a harc jeleneteknél is (<- ez csak a shippuudenben jó), meg úgy mindenben nagyon tetszik. Először az inuyashat néztem sokáig, de a naruto világa jobban lekötött  Ike
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 09, 11:50:17 írta Suigetsu » Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #123 Dátum: 10 dec 24, 11:57:06 »

Ez a szituáció ; hogy az ellenfél csak áll percekig mig az ö ellenfele mondja a dumát , ez kb minden animeben ott van , szal nem csak a naruto-ban , ez ilyen anime jellemzö mint pl: ha 1 szereplö komolyan beszél akkor nem látszodik a szeme azt nagyon birom xD
Naplózva

trees
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #124 Dátum: 10 dec 30, 01:29:07 »

Nos a Narutoban azt szeretem,hogy minden részletnek jelentése van.Vegyük példának kakashit.

Fehér haja utal az apjára,Konoha Fehér Agyarára,akinek egy ugyancsak hosszabb története van.
Fejpántja Konohához tartozását mutatja.Emellett ez a "fejpántevolúciú" jelenlegi leghasználtabb változata.Védelmi céljai is vannak,bár ilyen szempontbol nem tölt be fontosabb szerepet.
Emellett néha megbuherált fejpántjának egy része takarja el a bal szemét,ami nem mellesleg egy Sharingan,Rikodou sennin hat útjának egyike.Konoha és az egész Shinobi világ legerősebb Kekkei Genkai-a.Beültetésének is külön története van.
Van ezek mellett egy vágás,ami áthidalja az alsó és felső szemhélyat.Ezt akkor szerezte,amikor egy kő(?) shinobi vakká tette eredeti bal szemére.
A maszk szerepe egyenlőre nemderült ki,de idővel talán ezt is megtudhatjuk.Biztos vagyok benne,hogy ez is rengeteg dolgot fog megmagyarázni és összekötni.
A mellény is konoha egyik hivatalos jelképe,mint ahogy minden falunak van sajátja.A shinobik hivatalosan csak akkor viselhetik,ha lerakják a chounin vizsgát.SPOILER  a negyedik nagy shinobi háború alatt nagyon fontos szerepet tölt be,mivel ott minden országból jött shinobinak ugyanolyan shinobi kanjis fejpántja van,így megkülömböztetés csakis mellénnyel lehetséges.
A mellény hátulján van egy piros spirál forma,ami az Uzumaki klánnal való jó viszonyt jelképezi.
Eléggé meghatározó kép,a szandál,ami M Kishimoto -ra jellemző.Sok funkciója lehet,bár Kishimoto még nem tért ki rá különösebben.
Lábakra,fenék részre kis shinobi eszközökkel teli pakkok vannak helyezve,alattuk kötésekkel,amik kunaiok,shurikenek,tekercsek tárolására alkalmasak(másra is persze).
A kötések is igen meghatározóak a manga során.
És akkor még csak egyetlen karakternek a megjelenését írtam le.
« Utoljára szerkesztve: 10 dec 30, 01:31:47 írta trees » Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #125 Dátum: 10 dec 30, 05:45:36 »

És csak a megjelenését írtad le...    Kakshi t évesen vált geninné, hat évesen már chuunin volt,  és tizenháromévesen érte el a jounin rangot. Hasonló képességű ninja-zsenihez illő módon, mire Jouninná vált, már rendelkezett egy teljesen önállóan kifejlesztett egyedi jutsuval. A chidorit vagy késöbbi nevén raikirit.
    A "Chidori" egy az a Tokugawa Ieyasu idejében élt legendás szamuráj kardja volt, Tachibana Dosetsu, vagy ahogy emlegették, "Oni Dosetsu" katanájának neve volt. A "chidori" szó többnyire "ezer madár" fordításban jelenik meg, azonban a kifejezés, mely két oylan szóból áll össze, melynek jelentése külön-külön talán "ezer" és "madár", valójában lilét jelent. A lilék talán azért kapták ezt a nevet, mert időnként bizonyos fajok jókora rajokban jelnennek meg, a szó hasonló eredetü lehet, mint a magyar "seregély" elenvezés. Az "Oni Dosetsu"-ról szóló mítoszok egyike úgy tartja, a szamuráj megváltoztatta kardja nevét, egy rendkívüli esemény tiszteletére. A legenda szerint Tachibana egy hatalmas viharba keverdett, mi elöl egy fa alatt keresett menedéket, azonban lesújtott rá egy villám. A helyzete kilátástalannak túnt, azonban, egy hirtelen  jött sugallattól vezérelve előrántott legendás kardját, és kettéhasította vele  a villámot. Az esemény után a kardnak új nevet adott: "Raikirinek", vagyis "villám-vágó"-nak keresztelte. Kakashi  is azután kezdte "raikirinek" nevezni technikáját, miután sikerült ugyenezt a brávúrt véghez vinnie vele.  
    A "Raikiri" tulajdonosát Hekki Akitsuraként ismerték meg kortársai, új nevét azután kezdte használni, hogy legyőzte a Tachibana klánt és elfoglalta várukat.  Harmadik nevét, az "Oni Dosetsut" pedig páratlan vívótehetségének köszönhette. Noha idővel komoly politikai befolyásra és hatalomra tett szert, örököse sosem volt, így adoptálta a vára eleste után seppokut végrehajtó Takahashi Shoun fiát, a késöbbi Tachibana Muneshige-t. Valószínüleg nem véletlen az összefüggés Muneshige apjának halála és Kakashi édesapjáé közt, ahogy az sem feltétlenül az, hogy a keresztneve, Kakashi, ami mellesleg "madárilyesztőt" jelent, ami sok kérdést megválaszol a külsejével kapcsolatban a (a "hatake" szó pedig megművelt földet, ehhez kapcsolódva), mutat némi hasonlóságot Takahashi Shoun vezetéknevével, így, tulajdonképpen azt is mondhatjuk, Kakashi-senei karaktere mögött talán egy azon történet három karaktere áll.
Nem mellesleg, nyugodtan lehetne írni arról is, hogy ha a történeten belül is, a különböző technikái menynire illeszkednek egy egészbe, a kutyázása, hogyan, és miként jelenik meg a  különböző részletekben következetesen de változatosan, Kakashi sensei jellemfejlődése milyen egyenletes képet alkot, a mangeykou sharinganja előbukkanásának tervezettségéről és előjeleiről.... stb. stb..

Tényleg elképesztő, hogy a Narutoban minden név, mögött van valami, midnen fontosabb technikamögött,  fontosabb karakter megjelnnése mögött, minden nagyobb horderejű momentum mögött a történetben, minden apró részletben bármiben menyni minden van, és a legapróbb részeltig minden menynire a helyén van.  
« Utoljára szerkesztve: 10 dec 30, 06:06:40 írta STM » Naplózva
trees
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #126 Dátum: 10 dec 30, 19:56:54 »

A másik ami tetszik,hogy annyira össze van kapcsolva minden.Valaki mond egy technikát és abból újabb és újabb történetek formázódnak ki.Példaképp rassengan:
Naruto kedvelt technikája,amit már sokféleképp alakított így lett például Odama rassengan (Jiraya-tol tanulta),Rassen Shuriken (Kakashitol és Yamatotol).
Jiraya tanította Kakashit és a nagy Negyedik Hokagét,aki feltalálta a rassengant.(tőle tanulták Naruto sensei-ei is).
Jiraya úgy értelmezte,hogy ez egy végső technika.
Kakashi úgy értelmezte,hogy ez egy befejezetlen technika.
Killer Bee,Naruto mostani mestere úgy értelmezte,hogy a Biju chakrájának megszelidítésére készítette Negyedik sama,eredetileg a bűbájos feleségének,Naruto anyjának.
Naruto anyja a pecsétek mestereinek klánjába tartozott,amit az is bizonyít,hogy Uzumaki klán védjelét hordja,a vöröslő hajat,ami megtalálható az Akatsuki egykori vezérén.Aki ezek mellett Rikodou sennin hat útjának egyikének birtokosa volt.Habár a haja kifehéredett a Narutoval való csata során,amiben Naruto a végső csapást egy Rassengannal csinálta.


És ez csak egy jelentéktelen részlet a történet szempontjából.A történet apróbb részleteit ezernyi kapcsolat tartja egyben és egy hihetetlenül komplex történetet ad ki.
A naruto manga több mint 10 éve jön ki minden héten és egy-két logikai bakit eltekintve tökéletes és összetett történetet ad ki,a többi mangával szemben.
Naruto manga és így szeretlek.
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #127 Dátum: 11 jan 03, 17:59:51 »

ja Battai igazad van.
Off: nekem csak a db-ben az nem tetszett hogy feszt hoztak mindenkit vissza a halálbol , és igy nem sokat ért ha vki hösiesen feláldozta magát
Bár már látom a Naruto-ban is kezd mindenki visszajönni.Én csak ezt nem szeretem egyikben se, de ezt leszámitva a Naruto sokkal de sokkal jobban ki van találva, összetettebb és tele van váratlan fordulatokkal ^^
Naplózva

USasuke
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 356



« Válasz #128 Dátum: 11 ápr 02, 00:49:17 »

azért jobb mert szentem ennek hihetetlenül jó a sztorijaaa
Naplózva
dRown
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 730



« Válasz #129 Dátum: 11 máj 04, 16:53:20 »

Egyértelműen:
-Jobb sztori
-Rossz/Jó érdekes váltakozása
-Sok technika
-Mindenkinek külön életút

Ennyiben jobb a többinél Nevet
Naplózva

Főállású Manchester United és Punk/Rock/Metal FAN!!
Ferrarigirl
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 722


« Válasz #130 Dátum: 11 júl 10, 17:33:23 »

Szerintem is jobb, véleményem szerint azért mert izgalmas. Bár a filler részeket ki nem állhattam...de egy ideje folytatódik rendesen  Nevet a sztori is eléggé izgalmas. jól meglett csinálva, és az eredeti hangokkal sincs nagyon bajom, 1-2 azért akad.. de jól választották meg ^^ én már nagyon kíváncsi vagyok meddig csinálják, melyik lesz az utolsó rész, és mik fognak közben történni. az is királyság hogy folytatják a sima naruto szinkronizálását, így látok arra is esélyt hogy egyszer megérjük a shipuu szinkronos változatát, márpedig egyszer biztos leszinkronizálják, elég híres anime ahhoz  Pontosan
Naplózva
Doujin
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Válasz #131 Dátum: 11 szep 04, 18:23:26 »

Nekem erre egész egyszerű válaszom van a Naruto-s csajok miatt Nevet olyan jó karik vannak, hogy nem igaz egy anime/manga leginkább benne lévő szereplöktől függ hiába jó a világ felépítés ha rosszak a karik szerencsére a Naruto-ban erről szó sincs csak így tovább Kishimoto Nevet
Naplózva

sonto
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #132 Dátum: 11 okt 29, 22:45:11 »

Igen egyetértek Balegh-al a Naruto-s csajokat illetően. De nem csak az, hanem hogy nagyon sok szereplő van benne és ezek a szereplők iszonyat jól ki vannak dolgozva jellemre is. Emiatt is elég sokszínű a sorozat. + műfajilag is nagyon összetett. A történet meg hát azt kell, hogy mondjam már szinte eposzba illő. Nagyon tetszik, ahogy Kishi elképzelte ezt a ninja világot. Ahogy tényleg egy fiktív világban léteznek ezek a ninja nemzetek, benne a falvakkal, meg a klánokkal, meg ahogy a ninják fel vannak ruházva a képességeikkel. A történetről még annyit, hogy tetszik, hogy Kishi nem hagyja ellaposodni, hanem már a néző vagy az olvasó amikor már úgy érzi, hogy ááá ez így már kicsit unalmas akkor bumm jön egy csavar vagy egy jó kis fight. Na meg a harcjelenetek is jól meg vannak csinálva( kivéve 1 vagy 2 részben a Naruto vs. Pein). Azt hiszem ennyi.
Naplózva
ikariam
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Válasz #133 Dátum: 11 nov 01, 10:10:38 »

Nekem ez annyiba tetszik jobban a Dragon Ball-tól, hogy például a dragon ball-ba amikor Son Goku elösször harcolt a Sátán-nal akkor azt mondták hogy ha nem győzi le akkor elpusztul a föld, mert olyan erős. aztán jött millió1 ember aki sokkal, de NAGYON sokkal erősebb volt az akkori sátánnál.Narutoba meg amikor Pl Zabuzával harcolnak akkor Kakashi megmondja hogy erős ninja, és vannak még erősebbek is.
Naplózva

http://titok0008.qwqw.hu <---Oldalam! nézd meg, One piece nevelde.(remélem nem gond, ha az akkor írj üzit Admin, és leveszem.)
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #134 Dátum: 12 ápr 08, 23:54:34 »

Naruto-ban nem tudok mélypontot említeni, mindig volt egy alap színvonala és ez néha-néha csak feljebb ment. Ezért jobb a többinél, amúgy meg van jó pár, ami jobban tetszik ennél a műnél, de a mangája kegyetlen jó Mosolyog
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!