24 máj 05, 16:45:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 10
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Miért jobb a Naruto, mint anime/manga, a többinél?  (Megtekintve 45731 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Dátum: 07 júl 20, 13:24:56 »

Nos akkor ide ki lehetne fejtegetni, hogy te miért ezt az animét szereted, hogy mi fogott meg benne, vagy akár, hogy miért mondod azt, hogy nem is ez a kedvenced...
kezdem én:

 jól meg van rajzolva, a története lenyűgöző, abban különbözik a többi animétől, hogy egyedülálló a története, ezt úgyis lehet érteni, hogy nem minden sarkon botlasz bele egy ninjás animébe...
hogy mondjak egy példát a verekedősre: DB -YYH...de sztem még van egy pár ilyen formájú...
avagy az olyan animék, melyek a sulival foglalkoznak...
a Naruto, Kishimoto-nak köszönhetően nagyon elterjedt animévé nőtte ki magát és maga az ötlet a shippuudenben...nem tudok olyan embert mondani, aki ne kötne le az Akatsuki-geng...vagy ne olvasná el minimum a mangát...mindenki izgatottan várja a következő részeket és ez tényleg olyan leírhatatlan...számomra...
Naplózva
Arisa
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 202


« Válasz #1 Dátum: 07 júl 20, 14:31:36 »

Nekem azért van a kedvenceim közt, mert a története páratlanul jó, a cselekménye több szálon fut,vagyis nagyon fordulatos események terén.. A karakterek kidolgozása is szintén jó, a rajzolása és az animében a  zenei aláfestés is tetszik.
Naplózva
Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #2 Dátum: 07 júl 20, 18:16:54 »

igen Arisa! ez kell! pontilyen hozzászólesvéleménykreálásokat várok! Nevet
Naplózva
Petikek
Vendég
« Válasz #3 Dátum: 07 júl 20, 18:26:57 »

Hát nekem azért nem a kedvencem, mert van Death Note is a világon.
A cselekmény: közepesen erős.
(Ninjás anime m eg van egypár)
A shunen fightnak egy nagyon jó darabaj, de úgy általában vannak jobb animék is. egyébb negatívum a hossza.
De a pozitivimuma: a szereplők.
És akkor miért is  nézem ?
Mert jól el lehet vele ütni az idpőt, és a sémák nemt érnek vissza oylan hamar, hogy meglehessen uni. Meg a sok szereplő gondoskodik a változatoségról. Meg van pár érdekes dolgo benne, ami miatt nem hagynám abba.
Plusz ugye a megválaszolatlan kérdések.
Naplózva
Róka
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 263

Fox come back!


WWW
« Válasz #4 Dátum: 07 júl 20, 18:51:14 »

Miért szeretem? Érdekes történet, kidolgozott karakterek, király Mosolyog zene, ja, és van mondanivalója... meg hosszú, és ez jó, mert nem kell olyan hamar elbúcsúzni tőle Nevet
Hát ezért kacsint
Naplózva


"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."
Sasuke megkattant!O_o
Necro
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488

Hát.. ő... Nihil? SZOTE OLÉÉÉ


« Válasz #5 Dátum: 07 júl 21, 14:17:26 »

Nem is tudom, hogy kezdjem. Az első részben már megvolt minden, ami a sorozatra jellemző, és ami megfogott. Ugye, harc, humor, misztikum, dráma, elgondolkodtató kérdések, sok lehetőség a jellemek és miértek elemzésére. Illetve extrémen kegyetlen emberi történetek vannak benne, ami érdekessé, és sokszor szomorúvá/meghatóvá teszi. Aztán még: karakterfejlődések, és néhol japán mitológiai elemek.

Kb. van benne minden, ami kell. kacsint
Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #6 Dátum: 07 júl 21, 14:23:40 »

hát nagyon viszonyítani nemtudok mivel ez a legelső Anime aminek teljesen a rabja lettem...am. szerintem azért mert nem monoton és egyhangú a történet hanem töb hatalmas csavarral ellátot egy két helyen ködös előtörténettel jelemzi magát és ezáltal nem unod meg akkorsem ha 3 adszorra nézed végig a part1 összes részét + a shipuuden-t Nevet
Naplózva
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #7 Dátum: 07 júl 21, 16:00:31 »

Hogy miért szeretem a narutot? Hmmm

Rengeteg a szereplő!!!
De annyira hogy..húúú

Akik miatt megszerettem: Orochimaru, Itachi, Jiraiya, Temari, Sarutobi (a hokage), Kakashi, Naruto, Tsunade    (van még pár úgyhogy nem folytatom)

petikek írta a Death Noteot...hát éppenséggel én vele ellentétben ugyanannyira szeretem mind2-t  Nevet
Naplózva
kowi
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 96

2012.05.19. !!


« Válasz #8 Dátum: 07 júl 21, 19:11:05 »

Én először a Jetixen láttam... gondoltam, vmi japó hülyeség, és nem is néztem... aztán egyszer belepillantottam, pont a hidas csatákhoz, és nagyon megteccet! Aztán megnéztem a youtubea-n pár csatát, és egyre jobban kezdtem élvezni! Tetszik a története, a harcok nagyon jól el lettek találva, főleg ha még a szinkronhangok is jók lennének, és folytatnák legalább a kétszázvalahanyadik részig... amóta nézem, engem nagyon leköt, és élvezem, talán úgy, mint ahogy msét még soha...
Naplózva

"Az igazi rocksztár az első próbán meghal..."
Ossian
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #9 Dátum: 07 júl 21, 19:51:13 »

Hát nekem azért nem a kedvencem, mert van Death Note is a világon.
A cselekmény: közepesen erős.
(Ninjás anime m eg van egypár)
A shunen fightnak egy nagyon jó darabaj, de úgy általában vannak jobb animék is. egyébb negatívum a hossza.
De a pozitivimuma: a szereplők.
És akkor miért is  nézem ?
Mert jól el lehet vele ütni az idpőt, és a sémák nemt érnek vissza oylan hamar, hogy meglehessen uni. Meg a sok szereplő gondoskodik a változatoségról. Meg van pár érdekes dolgo benne, ami miatt nem hagynám abba.
Plusz ugye a megválaszolatlan kérdések.

Egyet kell hogy értsek Petikek-kel. Én is nagyon imádom a Narutot, de azért ott van még a Death Note, ami szvsz a világ legjobb animéje, mind grafikailag, mind zeneileg, mind történetileg. Amúgy a Death Note mellett ott van még a Bleach, ami szintén jobb mint a Naruto. A Narutoban azt nem szeretem hogy nem pörgősek a harcok, legalábbis a Bleach-hez képest.
Ennek ellenére nagyon szeretem, mert minden karakternek külön egyénisége és háttere van, vicces is. meg stb.stb.
« Utoljára szerkesztve: 07 júl 21, 20:05:23 írta Ossian » Naplózva
Karasu
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 505


« Válasz #10 Dátum: 07 júl 21, 21:12:19 »

Amiért nem szeretem a Naruto-t: a grafika középszintű. Vannak iszonyatos félrerajzolások néha, az animáció, maguk a mozgások néha akadozók. Ezen kívül sokszor kegyetlenül vontatott a történet, a harcok (amik pedig az anime fontos és gyakori elemei) nem annyira élvezhetők, mozgalmasak és pörgősek, a vontatottság miatt sokat veszítenek a hatásukból. (de persze vannak kivételek, mint mondjuk a Lee vs Kimimaro harc)

Amiért szeretem: van egy jó mondanivaló, amit a sorozat folyamán újra és újra kihangsúlyoznak. Rengeteg karakter, legtöbbjük remekül kidolgozott, nagyon egyedi, és bármilyen sok szereplő is van, az embernek mégsem az az érzése, hogy futószalagon gyártották le őket. Mindenki találhat kedvenc karaktert, és a legtöbb ember szerintem biztos hogy talál olyan szereplőt is, aki saját magára hasonlít nagyon. Ezen kívül nagyon jó, hogy egyszerűen képes lekötni az embert. Szórakoztató, ahol kell, ott humoros, ahol kell, drámai, és ehhez a zenei aláfestések is jól passzolnak.
Naplózva

愛してる acid


"Think different... just like everyone else."
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #11 Dátum: 07 júl 21, 22:32:37 »

Moderátor:
Csak a Naruóról essen szó! Bleach, Death Note, stb. itt ne legyen!
1 hsz törölve Petikek-től: az ilyet Privát üzenetben vagy MSN-en intézd!
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #12 Dátum: 07 júl 22, 11:20:57 »

A kérdés relatív, hogy miért jobb. Mivel mindenkinek más a jó. Úgyhogy inkább azt vezetem le, hogy engem miért fogott meg jobban, mint más anime.
Első ránézésre egy egyszerű shounen fight animének tűnhet, de több annál. Szerintem sok animében/mangában nem kapnak ekkora szerepet az ún. mellékszereplők, mint pl Neji, Gaara, stb. Ráadásul ezeknél a szereplőknél is megfigyelhető a jellemfejlődés, nem csak Narutonál, Sasuke-nél, vagy Sakuránál. A jellemfejlődés mellett persze fizikailag is fejlődnek a szereplők. Ahogy Karasu is írta, mindenki találhat magának kedvencet. Ezenkívül tetszik, hogy minden szereplőnek van külön története, hogy miért lett olyan amilyen, ezzel is közelebb hozzák az adott emberkét a nézőhöz/olvasóhoz.
Ha az alaptörténetet nézzük, eleinte annyira nem rugaszkodik el a valóságtól (küldetések, chakra, stb..) , mondjuk a Shippuudennek már nem sok köze van a valósághoz ikszdé
Apropó történet. Nagyon el lett találva. Még 360 manga után is olyan összefüggéseket tudnak kitalálni, amelyek visszautalnak a kezdetekre, hogy hihetetlen. Ráadásul megoldják, ha nincs harc, akkor helyette poénnal pótolják, amit szerintem még anno a DB-be is betehettek volna, akkor élvezhetőbb lett volna egy 150 ezer részig tartó Freeza Saga is. ;D
A zene mindenhol el lett találva, egyszerűen mindegyik tökéletes. A rajzolásra van némi panaszom, de láttam már rosszabbat is, úgyhogy ez vígasztal ikszdé.
Összességében ez a kedvenc. A DN más kategória, a Bleachben pedig van valami, ami nem teszi jobbá a Narutonál... számomra... bár az is kedvenc  :-X
Naplózva
Ben Tennyson
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315


« Válasz #13 Dátum: 07 júl 24, 21:58:53 »

mert:
a története egyedülálló. a szereplők jól el vannak találva, mindegyik fajta jellemhez illeszkedik egy szereplő, amire csak szüksége van. Mert a jelenleg is futó manga bármikor új fordulatot hozhat a történetbe. A legtöbb kari nem ellenszenves számomra, ez egy pozitív dolog. nemtom, nagyjából ennyi.
Naplózva
Balin
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Válasz #14 Dátum: 07 júl 25, 00:26:56 »

hogy mitől jobb?

fordítsuk meg mitől rosszabb és miért. a naruto egértelmüen a középmenyőzben ven nálam
A naruto erőssége a sok jól kidolgozott karakter a jó harcok és a poénok.
FullMetal Alchemisttől egyértelmüen gyengébb mert a története gyengébb és talán még poénok szintjén is az
Death Note hát ezt nem igazán kell firtatnom mindazoknak akik látták
Elfen Lied talán csak az érzelmi kötödés miatt tartom jobbnak, de tény az hogy érzelmileg ez az anime teete rám a legmélyebb benyomást

The one Being sung hát ez anime majd nem rendelkezik annyi szimpatikus karakterrel és jobb a története de ezt inkább egy szintre sorlnám.

Bleac bár mostanában jobban teszik de ez amiatt is lehet hogy a narutot viszonylag régen néztem. Rosszaban vannak megcsinálva a harci jeleneti nekem meglehetősen dragon ball szerüek, de valahogy mégis jobbnak érzem bár ezt majd csak később tudom reállisan megitélni.

Ergo Proxy ez történetben jobb és ha reálisan nézem úgy álltalában az, de a naruto nagyobb hatást tett rám.
« Utoljára szerkesztve: 07 júl 25, 12:07:34 írta Balin » Naplózva

Még mindig a fórum elsőszámú nő gyógyásza aki ingyenes mellrák szűrést vállal.
LORD OF MORIA  Tanítványaim: Petikek, Kronosz7
Kenshin hites ura
Hugica:Csillus
Oldalak: [1] 2 3 ... 10
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!