24 máj 05, 16:23:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szerinted mi lesz a naruto vége? Miért? (2 soros szabály!)  (Megtekintve 126012 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #405 Dátum: 14 feb 23, 19:03:26 »

Látod szerintem meg nem ez az alapötlet. Ehhez el kell vonatkoztatni a mangától és annak végig követésétől. Meg kell érteni, hogy mit próbál sugallni a mangaka az olvasók felé. Már csak azért is mert az emberek talán ebben a leggyengébbek. A legfontosabb ilyen tulajdonság az AKARAT.

Az alapötlet szinte mindegyik shounen mangában  az akarat kihangsúlyozása. A barátok, a család védelmezése és, hogy egyedül minden sokkal nehezebb. Ezeket a dolgokat sűrítette egybe Kishimoto a mangájában egy világot  és ezen belül egy történetet létrehozva. Itt jelölt ki olyan célokat mint a kage cím elnyerése vagy az elismerések, megbecsülések megszerzése. Az ilyen célok azért kellettek, hogy célja lehessen a történetnek. Ezek megszerzéséhez pedig hatalmas akarat szükségeltetik. Szóval ez az adott korosztály jellemfejlődéséhez van írva és ezáltal erősíteni az olvasok akaratát, hogy minden elérhető ha nagyon akarjuk. Folyamatosan próbák elé állítani a szereplőket és azokon keresztül megmutatni a legrosszabb helyzetben is az akarat hajtóerejét. Én ezzel a szemmel nézem illetve olvasom ezt a mangát illetve animét. És ezért hiszem, hogy Kishimoto célja nem az, hogy elpusztítsa ezt a világot hanem az, hogy a főszereplők akarata győzedelmeskedjen.

Tökéletesen igazad van. Éppen ezért lesz Naruto hokage. Mert megmenti a barátját, a többieket, és én remélem, sőt biztos vagyok benne, hogy megváltoztatja ezt az átkozott világot. Nekem Jiraya volt a kedvenc karakterem, egyszerűen bírtam, őt magát, és azt amit képviselt. Ő rábízta Narutora a béke elérését, amit azóta Naruto többszörösen megerősített. Éppen ezért lennék csalódott, ha nem ő verné le Madarát, hanem vki más (Sasuke), vagy többen együtt. Ő fogja legyőzni, éppen azért mert más már feladta volna, elmenekült volna, vagy csak nem lett volna elég akarata felállni. (Azt hiszem, hogy kiérezhető a kommentjeimből, hogy amennyire rühelltem régen Narutot, annyira kezdem megszeretni. Bár ahhoz, hogy kedvenc legyen, túl ostoba.)
De ha a végén rájön, hogy a világnak, a falunak az lenne a legjobb, ha vki más lenne a hokage, és ezt ő eltudná fogadni, netalán feláldozná magát, és rábízná az akaratát vkire, és így rájönne, hogy neki nem az a küldetése, hogy Hokage legyen, akkor megemelem a kalapom Kishi előtt. Egyrészt, hogy megmerte ezt húzni, másrészt, hogy ilyen szépen felépítette Naruto jellemfejlődését. Akkor eltudnám fogadni, hogy ne ő legyen a hokage, sőt jobban belegondolva, én így fejezném be Nevet  De csak úgy, hogy nem téged választunk meg, mert hülye vagy, úgy nem. Nyilván ennek a valószínűsége közelít a 0-hoz.

szerk.: A poén az lenne, ha manga végén, olyan, hogy Hokage, nem is lesz. Mi meg itt veszekszünk ezen. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 23, 19:14:14 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #406 Dátum: 14 feb 23, 20:28:04 »

Idézet
Ezért szerintem kicsit frusztráló lenne, ha pont Sasuke halna bele az utolsó csatába.

Én nagyon jól tudom, hogy ez a két fő mozgató rugó a Narutóban, a hokage cím megszerzése, és Szöcske visszahozása. Szerintem annyira nem lenne frusztráló, inkább az lenne frusztráló, ha minden happy end lenne (mégis csak shounen anime és nem Disney rajzfilm), az nekem már túlontúl sablonos lenne. (Persze ez az én szubjektív véleményem).
Igen is veszítsenek valamit a háború megnyerésével, és Madara is nyerjen valamit a háború elvesztésével.  Nevet
(Igaz ha veszít, akkor úgyis meghal, nem számít már, hogy mit nyer).  Szöcske elvesztése megváltoztatná Narutót, lenne komoly jellemfejlődés, megkomolyodna és reálisan gondolkodna, meggondoltan cselekedne, vagyis megjönne az esze. Így előbb-utóbb tényleg igazi hokage lenne belőle. Nem lenne haszontalan Szöcske halála.  Mosolyog
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #407 Dátum: 14 feb 23, 21:31:42 »

Madara nyerhet valamit akkor is megkampecol.
Lelki békét, nyugalmat, bele törődik a vereségbe és megnyugszik.
Nem feltétlenül kell egyet értenie Naruto "útjával" és megtérnie, nem erre gondoltam. Egész egyszerűen elismeri ellenfélként aki igen, le tudta győzni és bele törődik hogy a világ sorsa már nem az ő kezében van.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #408 Dátum: 14 feb 23, 22:36:43 »

Nem hinnem hogy egy teljes happy end lesz a vege. De hog negativ lenne azt azert cafolnam. Nem lenne disney mese filingje ha jo vege lenne. Azert az emberekre jo lelkihatassal van az, hogyha van egy karakter aki valahol osztonzi az embereket es a kitartasra buzdit, az a vegen eleri a celjat es boldog lesz. Ha nem igy lenne az iro sajat magat cafolna meg. Aztan milyen hatassal lenne a fiatalabbakra akiket igenis osztonoz Naruto karaktere ha megmurdelne? Nem hiszem,hogy Kishi azert tette ilyen eszszerutlenul kitartova, hogy a vegen ez csak ugy semmive legyen.
Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #409 Dátum: 14 feb 23, 22:48:14 »

Igazából azt el tudnám képzelni, hogy Narutóból lesz a 10 farkú jinchuurikije és, hogy soha többet ne legye háború és chakra miatti ellentét, feláldozza magát.
Legyen az öngyilkosság, pecsét, stb,.
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #410 Dátum: 14 feb 23, 23:05:38 »

De akkor is egy Naruto halal annyira ellentmondasos lenne a storyval. Jo persze az en elveim, de szerintem egy fel happyend kijar. Viszont halal semmi kepp. Az majdnem olyan mintha feladna. Ahhoz aki egesz eleteben harcolt az almaert, ahhoz nem ilyen befejezes illik.  Szomorú
Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #411 Dátum: 14 feb 23, 23:43:40 »

Fentebb már írtam róla.

Két lehetőség is van.
Narutó életbenmarad és az élet körforgása álltal bekövetkezik egy generációváltás.
Mint a DB GT, úgy folytatódik a Narutó manga és a hetes csapatot, vagy ami megmaradt belőlük átveszik elődeik helyét.
Nagyon szívesen olvasnékmolyan mangát, ahol Naru 20+os és Konohamaru csapatkapitánya.
Épp mint Minato volt Kakashiéké. Mosolyog

Egy végső arc, mint ami ténylegesen lezárja Narutó életét. Szép lenne.

A másik lehetőség pedig az, hogy Narutó meghal/elzárja magát/kitörli magát az emberek tudatából, de ezt még nem gondoltam végig. Mosolyog

Ha esetleg érdekel több is, holnap gépről leírom. kacsint

Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #412 Dátum: 14 feb 24, 00:00:55 »

Huh, ez egy jóféle Madokás húzás lenne.
Viszont akkor arra lennék kíváncsi, hogy, hogyan terjesztí el majd a "Kaguyás népmesét," és hogyan jönnének létre a közvetlen Rikkudutól származó klánok. /Senju, Uchiha, Hyuga, Uzumaki/
Lévén Narutó egy kekkei genkait se birtokol.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #413 Dátum: 14 feb 24, 00:10:56 »

Én meg úgy gondolom, hogy egy ilyen húzással ( Naruto halála) Kishi kitudná bővíteni a mondanivalót. Mégpedig arra gondolok, hogy eddig a fő mondanivaló a kitartás, az összetartás, a szeretet, és a mindent legyőző akarat volt. Ezzel pedig megmutatná, hogy érdemes feláldozni a saját magunk álmát, ha ezzel jobbá, szebbé tehetjük a világot, elhozhatjuk a békét, megmenthetjük a barátainkat, szeretteinket. Sőt érdemes feláldozni akár saját magunkat is. Szerintem egy igazi, megható, drámai, nagy jellemekkel teli befejezést így lehetne elérni.
De persze bennem is megvan a kisgyerek, aki azt üvöltözi, hogy mutasd meg annak az egoista majomnak (Sasuke), annak a folyton más után loholó bőgőmasinának(Sakura), és annak a majdnem olyan butának, mint te vagy, és aki vérlázítóan, és nagyon irritálóan riválisának mer hívni téged (Kiba), hogy te vagy a valaha volt legerősebb shinobi, és gyaluld be őket a földbe. Majd miután mindenki elismeri, hogy te vagy a legelképesztőbb ember, csücsülj be a világ trónjára.
 De valljuk beg, ez nem túl fényes befejezése lenne ennek a mangának, és gyakorlatilag ugyanolyan értelmi, és érzelmi szinten lenne Naruto, mint a történet elején 10x évvel ezelőtt.
Persze a happy endet is jól meglehet csinálni, csak kérdéses, hogy akkor milyen plusz mondanivalót lehetne belecsempészni. Mi lenne a végső csattanó?
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
naru-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323



« Válasz #414 Dátum: 14 feb 24, 00:20:20 »

Én ugy kébzelném el, h a 6 út bölcse nem létezet. A csakra minden emberben alapbol megvolt. Majd megjelent 1 démon (10 farkú) akivel senki nem tudta felveni a harcot. Naruto 1 kébzet harcos legyözte de csak ugy, h magába pecsételte. Emiat künlönleges eröi lettek (különleges szem,test). És valamikép a bultba került. Onantok ugy alakitota a tortenetet, h abbol béke legyen (az uchiak kötáblája, törtténeteket mesélt amik mára legendák lettek stb.).
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #415 Dátum: 14 feb 24, 04:24:51 »

Igen, ez is egy jo erveles. De ugygondolom ez az onfelaldozas szep tett lenne, csak nem Naruto reszerol. Hisz annyi pofont kapott es aki ennyit bizonyitott nem igy kene vegezze. Megerdemelne egy happy endet szerintem es az aldozatot hozhatna Sasu.
Naplózva

Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #416 Dátum: 14 feb 24, 12:39:58 »

Narutóból Rikoduo Sennin?  Gondolkozik
Szerintem nem lehetetlen, bár ahhoz kellene neki egy Rinnegan is (szerintem). Naruto 1000%, hogy nem fog meghalni, de Szöcske igazán lehetne önfeláldozó, Itachi mellett a másik hős Uchiha. Igaz, ha meghal Madárka és Szászke kún is, akkor örökre kihal az Uchiha vérvonal. Sebaj! Nevet És az egyetlen ember akinek sharinganja lesz az nem más, mint Kakashi.  Mosolyog
Bár azért van némi utalás arra, hogy Narutóból 6 út bölcse legyen (persze kézpénznek nem kell venni).
Az egyik utalás:
http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2013/272/5/c/kyuubi_chakra_mode_by_bangalybashir-d4xcdln.jpg
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20090924185631/naruto/images/e/ed/Sage_Of_6_Paths.PNG

Azért akad némi hasonlóság a kettő között. De mondom ez csak egy saját szubjektív elmélet! Majd úgyis kiderül, hogy mi lesz.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #417 Dátum: 14 feb 25, 10:11:19 »

Igazából azt el tudnám képzelni, hogy Narutóból lesz a 10 farkú jinchuurikije és, hogy soha többet ne legye háború és chakra miatti ellentét, feláldozza magát.
Legyen az öngyilkosság, pecsét, stb,.

Aham, egy shounen mangában "tényleg" inspiráló lenne, ha a főhős a végén feláldozná magát és feladná a harcot... Hajtott az egész történetben, lentről indult, magasra jutott, nem adta fel, és a végén még egy részét sem éri el annak, amit akar. Nem lenne jó "példabeszéd".
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #418 Dátum: 14 feb 25, 10:27:47 »

Nekem inspiráló lenne, ha fel merné, tudná áldozni magát a béke érdekében. Nyilván nem úgy, ha már legyőzték Madarat, hanem, mondjuk ha csak így tudná, nem lenne más megoldás. Ez egy szép példa lenne a szeretet erejére, az önfeláldozásra mások érdekében.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #419 Dátum: 14 feb 25, 10:36:03 »

Igaz, nem tartozna egy shounen manga profiljába, de Kishinek, tuti valami nagy csavart kell raknia a Narutó végére.
Erre egy főszereplő halála teljesen jó lenni, lévén már a főszereplő pálfordulását már lelőtte. Nevet

Lényeg a katarzis. Bár a GT-s - saját tanítványok, szépen lassan elért Hokageség, Minatos életút - nekem is jobban tetszene.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!