24 máj 06, 12:51:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi a One Piece?  (Megtekintve 22570 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
BoRi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 11

Lovass


« Válasz #45 Dátum: 12 feb 18, 21:36:06 »

No és ha mindenki meghal, és nem találják meg a One Piece-t? Nevet megeszi őket BigMom...v valami...
Én is  poneglyph-re gondoltam, de ezekután... már nagyjából mindent leírtatok... szerintem a gyümölcs is benne van a pakliban de emberek... gondoljatok Laboonra is!! Oda is vissza kell menniük még, meg hogy Luffy feladja magát az is jó szerintem. Azt hogy a D. az mi, az útközben meg tudjuk szerintem. Raftelen ha egy misztikus állat várja őket pl.: mindentudó repülő polip? Vagy egy vámpír. Oda meg se fogja érni a One Piece végét belehal az izgalmakba xD najó ez volt a véelmény kicsit mármár eltérve a témától Nevet Kúl
Naplózva
ikariam
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Válasz #46 Dátum: 12 júl 01, 20:19:05 »

Nem tudom írták-e már, de nem olvastam végig az összes hozzászólást. (Bocsánat.) Azt én is el tudom képzelni, hogy az odavezető út, a tapasztalat, hatalom, tudás, amit az alatt szerezett.
Szerintem az ilyen ötletet teljes mértékbe el lehet vetni, mert ha ez lenne akkor minek ajánlótta volna fel hogy elmondja Fehérbajusznak a hollétét ha csak annyi hogy ha eljut oda, és azért kapja ezet a hatalmat.Valamint nem tudom jól emlékszem-e de mintha Robin azt olvasta volna hogy Roger azt írta hogy az összes Rio poneglyph-t összegyüjtötte és elvitte a szigetre?!Én gondolok az One Piece-re amit fel lehet használni támadásra is, pl:Gyümölcs, vagy olyan tudás ami nagy mértékbe fejleszti a képességeket.És amibe tejes mértékben biztos vagyok, az az hogy Luffyhoz lesz ÓRIÁSSSI köze a dolognak:D
Naplózva

http://titok0008.qwqw.hu <---Oldalam! nézd meg, One piece nevelde.(remélem nem gond, ha az akkor írj üzit Admin, és leveszem.)
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #47 Dátum: 12 júl 02, 16:58:30 »

Nos amit, csak egy rész igaz amit írtál. Roger csapata az össze Poneglyph-t ismeri, de nem vitte őket sehova. Ha elvitte volna az összeset, akkor Robin most nem tudna mit olvasni.

Én leginkább arra tudok gondolni, hogy a one piece, az maga tudás. Még  hozzá, sztem Raftelnek köze van a régi államhoz amiről Ohara főprofesszora beszélt, és aki ellen valószínűleg a Világkormány megalakult. Mivel ezt a szálat eléggé homály fedi, én arra gondolok, hogy raftelen eme régi állam titkai vannak, lehet fegyverekkel egyetemben, és ez maga a one piece. Így összességében.
Naplózva
ikariam
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Válasz #48 Dátum: 12 júl 02, 20:27:57 »

de a Rio poneglyph az az amit a történelmet írja le(bár lehet rosszul emlékszem, de az a Rio poneglyph ami a történelmet írja le a többi meg sima poneglyph) És Roger ezt vitte el magával, ami a történelmet írja le.Nem tudom pontosan hol írta mert már nem emlékszem rá így pontosan, de az tuti hogy nem ez az One Piece!
Naplózva

http://titok0008.qwqw.hu <---Oldalam! nézd meg, One piece nevelde.(remélem nem gond, ha az akkor írj üzit Admin, és leveszem.)
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #49 Dátum: 12 júl 02, 22:45:03 »

Roger nem vitt magával semmit:D  am ha igen, akkor linkelj pls. a poneglyphet általánosságban használtam, nem pedig speciálisan egy típusra. Robin eddig Rio poneglyph-t is tudott olvasni, tehát nem vihette magával roger. Különben nem is tudhatnánk még a létezéséről, ha nem találkoztunk volna eddig vele. Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #50 Dátum: 12 júl 02, 22:57:15 »

Ha jól emlékszem két fajta Poneglyph létezik. Ez egyik a történelmet foglalja magába míg a másik a nagy hatalmú fegyverek leírását és a helyét. Az szerintem biztos, hogy az utolsó szigeten (Raftel?) van belőle a legfontosabb.
Naplózva
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #51 Dátum: 12 júl 03, 06:45:53 »

Nem lenne meglepő számomra , hogy az Ősi királyság , a Világkormány ellenségének romjai lennének itt . Felmerült bennem a nagy kérdés , miért nem sikerült oda senkinek se eljutnia Rogeren kívül , ezen kívül amikor Roger és Fehérbajusz beszélgetnek a visszaemlékezésben Rogel el akarja mondani , hogy juthat el oda . Ez érdekes kijelentés mivel a jelenlegi ismereteink szerint csak követni kell a log pose-t és a végén úgy is ott kötne ki . Ezen kívül a tengerészetnek már vannak olyan hajói amivel át lehet hajózni a csendek övezeten , és ugye tudják is a Raftel földrajzi helyzetét nagyjából , akkor miért nem mennek oda , elvinnék a kincset és bejelentenék a világnak , hogy náluk van a one piece és ezzel vége is lenne a nagy kalózkornak , mivel több újonc ezentúl már nem igen lenne .
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
ikariam
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Válasz #52 Dátum: 12 júl 03, 14:49:46 »

Ha jól emlékszem két fajta Poneglyph létezik. Ez egyik a történelmet foglalja magába míg a másik a nagy hatalmú fegyverek leírását és a helyét. Az szerintem biztos, hogy az utolsó szigeten (Raftel?) van belőle a legfontosabb.
én is ezt mondtam nagyjából:D és igen, tudja olvasni, mivel ugyan úgy írják a Poneglyph gondolom, de én idáig csak arra emlkszem amikor fegyverekröl írtak a Poneglyph-k.

Abaras:Pluton
Skypiea:Posseidon

Meg amit még fontosnak véltem, mivel kérték ezért a 194 rész 13:56 körül ott van Gol D. Roger írása ami pontosan ez:
"egy részét magammal vittem a világ végére"
Ergo 100% hogy lesz ott:D
Naplózva

http://titok0008.qwqw.hu <---Oldalam! nézd meg, One piece nevelde.(remélem nem gond, ha az akkor írj üzit Admin, és leveszem.)
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #53 Dátum: 12 júl 03, 18:37:01 »

No megnéztem a részt amit írtál.   Japánul nem tudok, de az angol felirat a következő: 

I have come here and will follow this passage to the farthest end of the world. Pirate  Gol D Roger.

Persze lehet, hogy te másnak a munkáját nézed, nem ezt a fordítást, így eltérhetnek a szavak is, de szó nincs arról, hogy elvinne valamit.

Szabad fordításban annyi, hogy: Itt jártam, és követni fogom az utat a világ végéig.  Az út itt a Rio Poneglyph útjára vonatkozik.
Naplózva
kocacica8
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Válasz #54 Dátum: 12 júl 04, 00:14:25 »

Végül is a felvetett kérdés teljesen jogos.
A haditengerészet nyugodtan kimehetne a csendes övezetről az északi, vagy nyugati tengerre, amik tudtommal sokkal biztonságosabbak az Újvilágnál és amikor elérik a RedLine-t, simán visszamennének és már csak egy kis apró részét kéne átfésülni a tengernek, hogy megtalálják Raftelt a One Piece-el.
Miért nem teszik ezt meg?
Naplózva
ikariam
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Válasz #55 Dátum: 12 júl 04, 13:49:12 »

No megnéztem a részt amit írtál.   Japánul nem tudok, de az angol felirat a következő: 

I have come here and will follow this passage to the farthest end of the world. Pirate  Gol D Roger.

Persze lehet, hogy te másnak a munkáját nézed, nem ezt a fordítást, így eltérhetnek a szavak is, de szó nincs arról, hogy elvinne valamit.

Szabad fordításban annyi, hogy: Itt jártam, és követni fogom az utat a világ végéig.  Az út itt a Rio Poneglyph útjára vonatkozik.
Hát most bele lehet kötni, de te kérted hogy mutassam meg hol olvastam ezt, megmutattam.De ilyen erővel az angol fordítás is lehet rossz.Amt meg  a többiek vetettek fel abba van valami, de szerintem ez olyan sziget lehet ami megközelithetetlen,mert mondjuk mi idáig a Grand Line második feléröl láttunk kb 3 szigetet vagy nem tudom mennyit, és azok rettenetesek voltak(nem az amin mondjuk most pl luffy van).Meg még azt is el tudom képzelni hogy Shanks esetleg megakadájozta hogy idáig eljusson oda bárki is:)
Naplózva

http://titok0008.qwqw.hu <---Oldalam! nézd meg, One piece nevelde.(remélem nem gond, ha az akkor írj üzit Admin, és leveszem.)
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #56 Dátum: 12 júl 04, 18:18:46 »

Nos, bizonyos értelemben magával vitte a történelem egy részét, hiszen Roger eljutott Raftelre, miután a Poneglyph-ekből megismerte az igaz történelmet. Gyanítom, hogy a Rio Poneglyph, ami elvileg maga a tudás, amit a Poneglyph-ek által meghatározott útvonalon megszerez az ember, viszont szerintem Raftelen Roger készíthetett egy saját Poneglyph-et, ami gyakorlatilag a Rio Poneglyph kézzel fogható mivoltja. És mivel magával vitte a tudást a világ végére, bejárta az utat, ezért az én nézeteim szerint mindkettőtök érvelése igaz lehet.
Naplózva

ikariam
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Válasz #57 Dátum: 12 júl 04, 18:57:37 »

hát szerintem a legelvetemültebb 5let is lehet igaz:D
Bár mondjuk amit nem értek a történetbe, az az hogy mindenki fél az One Piece-től, meg hogy az a kalóz király aki azt birtokolja, de mégse tudja senkise hogy miaz Nevet Vagy ez csak szerintem furcsa?
Naplózva

http://titok0008.qwqw.hu <---Oldalam! nézd meg, One piece nevelde.(remélem nem gond, ha az akkor írj üzit Admin, és leveszem.)
csizi_kun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #58 Dátum: 13 máj 31, 17:57:11 »

Én még azt is eltudom hinni, hogy a Rio Poneglyph-et már megtalálták Luffy-ék Arabastában. Ugyan csak fillerként de az anime 102. részének 10:45 körül Zoroék leesnek a föld alá és szerintem amit ott látnak az egy Poneglyph. Szóval kitudja Nevet De persze az is lehet, hogy csak egy újabb darab. De Robin megemlíti, hogy a Rio-hoz az összesnek az írása kell mevel ez egy kirakós és az egyes darabok azok a Poneglyph-ek.
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #59 Dátum: 13 máj 31, 20:10:21 »

Mivel filler volt, így semmi köze nincs a sztorihoz. Teljesen lényegtelen, amit ott lent találtak.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!