24 máj 06, 18:24:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi a One Piece?  (Megtekintve 22573 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #15 Dátum: 10 okt 09, 17:26:47 »

Bocsánat. Rosszul emlékeztem tényleg nem heten hanem négyen vannak/voltak. bow

Szerintem ilyen formába az időnek nincs köze hozzá. Ennyi erővel lehetne xxxx év is és akkor már felesleges is lenne keresni, mivel senki nem tudná használni, hacsak nem a hírnév miatt keresi meg. De ez mind csak a "ha" kategóriába tartozna.


Tudom, hogy Shirohige nem fehér szakáll, de mivel majdnem minden hol ezt használják ezért használtam ezt a szót én is. Akkor maradjunk Shirohige-nél. Így nem lehet belekötni. Mosolyog Hozzáteszem utálom magam is ha egy nevet lefordítanak az eredetiről.  Például a Mugiwara név is ilyen, mégis lefordítják Szalmakalaposnak. Amúgy igazat adok Hiei-nek abban, hogy ő a maga útján akart királlyá válni, de az akkor kérdéses, hogy a One Piece nélkül hogyan válhatott volna azzá.

Soha nem gondoltam úgy az One Piece-re mintha valami fegyver lenne de ettől még lehet félelmetes dolog. Például a tudás vagy az igazság. Ezek a dolgok  sokaknak félelmetesebb mint a legpusztítóbb fegyver. Gondoljál csak az Oharán történtekre. Az nem kérdéses, hogy Roger utolsó nagy tette ez volt amit írtál, de szándékában volt az is ami ebből következett. Mégpedig az, hogy valaki találja meg a One Piece-t. Tehát ha ez egy fegyver lett volna akkor szerintem még el is rejtette vagy pusztította volna és nem kihirdeti a világnak, hogy ő megtalálta. Hogy mi volt a célja ezzel az majd csak a történet előrehaladtával fog kiderülni, ha kiderül egyáltalán.
Naplózva
Vhaearon
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


One piece the Best!


« Válasz #16 Dátum: 10 dec 07, 21:29:09 »

Szerintem whitebeard csak nem tud eljutni az utolsó szigetre. Valami akadájba ütközött mert szerintem ő is megszerezné a One piecet meg a többi Yonkou tag különben nem az Új világban tolnák az ipart Nevet VAlami emggátolja őket abban hogy eljussanak doa amit nemtom h mide  nagyonérdekel Nevet Amugy a one piece szerintem öszeköttetésben lehet a D.-vel Nevet
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #17 Dátum: 11 jan 22, 17:37:28 »

A kincs maga a hatalom amit megszerzel a One Piece keresése során.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #18 Dátum: 11 ápr 15, 06:47:16 »

Szerintem whitebeard csak nem tud eljutni az utolsó szigetre.
Off: Oda kijelentette , hogy Shirohiget teljesen hidegen hagyta a kincsek és a pénz. Az ő One Piece-e az ami soha nem adatott meg neki , addig amíg nem lett saját csapata : az a Család.

Szerintem a One Piece a Rio Poneglyph! Ha igaz sokak feltevése , és a D. története van belevésve , akkor ez a dolog miért érdekelné Shirohiget? Teljesen felesleges lenne neki egy "kő" miatt átszelni az Új Világot... Viszont , hogy ha nem is tudom alátámasztani , de mindenképpen mellette szól az az érv , hogy Shirohige ezt mondta Kurohigének :
- Teach , nem te vagy az , akit Roger vár!

Lehet , hogy a Rio egy profécia , melyet a D.-k teljesíthetnek be és ezért akarta Shirohige Királlyá emelni Ace-t , hogy ő legyen az a D. aki képes lesz békét hozni a jövőbe. Lehet kissé sablonos , de nekem ez az álláspontom.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #19 Dátum: 11 ápr 25, 12:02:35 »

Érdekes gondolat. Az biztos, hogy Fehérbajusz valóban nem akart kincseket. Ő annál sokkal többre vágyott illetve úgy érzem amit szeretett volna azt meg is szerezte. Az ő One Piece szerintem más volt mint Rogeré. Mivel ő  nem arra vágyott.
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 25, 13:53:12 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
M. Bogi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1058



« Válasz #20 Dátum: 11 ápr 25, 12:43:11 »

Igen, valóban, ő nem vágyott kincsekre. Egyébként is, amikor Marinefordon kiüvölti, hogy A ONE PIECE LÉTEZIK!, akkor egészen tiszta lett, hogy ő nem erre vágyott.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 08, 20:09:47 írta M. Bogi » Naplózva

~Apa: heo
~Anya: Minagi
~Tesóim: Rikan, Sabaku
~Nagyi: Ritli
~Tanárom: Kallen
Krieg
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1172


Never lost a fair game - or played one.


« Válasz #21 Dátum: 11 ápr 25, 13:35:16 »

Érdekes gondolat. Az biztos, hogy Fehérbajusz valóban nem akart kincseket. Ő annál sokkal többre vágyott illetve úgy érzem amit szeretett volna azt meg is szerezte. Az ő One Piece szerintem más volt mint Rogeré. Mivel ő szerintem nem arra vágyott.
Természetesen, ahogy mondta is, őt nem érdeklik a kincsek. Ahogy egy flashbackben láttuk, Rogerrel beszélget, nem sokkal a Király halála előtt. Mikor Roger felajánlja neki, hogy megmutatja a Raftelhez vezető utat, visszautasította, így egyértelmű, hogy azt nem állt szándékában megszerezni. Ráadásul tudja biztosra, hogy létezik, tehát valószínűleg Roger meséjén túl is tudhat róla valamit. Az ő célja egy család volt, ahogy Te fogalmaztál, ez volt az ő One Piece-e. Részben ezért is, mélyen tisztelem az Öreget. :)
Egyébként, hogy témához kapcsolódjak: én a One Piecet, mikor először meghallottam, egy hajónak képzeltem el. Nem tudom miért, ez még akkor volt, mikor belekezdtem az animébe. Ha a One Piece szóba került, mindig valami legendás hajó jutott róla eszembe. Mostmár persze ez máshogy van. Igazából nincs konkrét elképzelésem, de a One Piece 100%, hogy nem valami kincs lesz, legalábbis nem arany, ezüst, ilyenek. Az túl sablonos lenne, biztos kitalált Oda valamit, amire nem sokan tippeltek volna. :)
Naplózva
daremo
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 39

Kagekage


« Válasz #22 Dátum: 11 ápr 27, 23:44:03 »

No, van egy elvetemült elméletem. Néhány dologban igazodik a már elhangzottakhoz.
Tehát szerintem a OP nem fegyver, nem hordoz semmilyen hatalmat, hanem épp ellenkezőleg, azzal, hogy valaki eljut oda, és megtalálja, bizonyítja az erejét, bátorságát, kitartását, stb. A korábban előadott cetlis-üzenetes verzió tetszik, de szerintem kell lennie egy tárgyi szimbólumának is ennek a teljesítménynek. Eddig oké, most jön az agymenés.

A One Piece nem más, mint Roger kalapja. Kicsit úgy is fel lehet fogni, hogy mint a király koronája, az utód fejére kerülve bizonyítja annak pozícióját.  Mint tudjuk, volt Rogernek sapija, a kivégzésre viszont nem vitte magával.
A következő fordulat: ez a sapi nem más, mint Luffy szalmakalapja. Érdekes módon, Roger pont ugyanilyen tökfödővel kezdte világkörüli turnéját (talán ezért hívják one piece-nek: ez az egyetlen darab cucca, ami megmaradt a sok kaland meg harc közepette, mire elért a csúcsra  Pojén )
De hogy folytassam a mesét: Roger, amikor feloszlatta a csapatát, Shanksra bízta a kalapját, talán egy "Add tovább" jellegű kéréssel (nem hiszem, hogy túl sok infót adott hozzá, de hát annyi minden nem derült még ki, szóval bárhogy lehetett). Szerintem ezért tartotta Shanks olyan nagy becsben a kalapját, mert a Kapitánytól kapta.
Hogy miért pont neki adta Roger, az szerintem elég egyértelmű: valószínűleg sejtette, hogy a régi haverjai az ő halála után nagy valószínűséggel "nyugdíjba" vonulnak, ráadásul azzal, hogy egy ifjoncnak adta, jelezte, hogy most átadja a stafétabotot a kövi generációnak. És valószínűleg Roger könnyedén átlátta, hogy a fiatalok közül Shanks fogja a legtöbbre vinni, neki van megfelelő ereje meg jelleme erre a feladatra.
Aztán, mint tudjuk, miután a kapitánya szavait hallotta Luffytól (aki mellesleg ugye szintén D.), a Vöröshajú neki adta a kalapot, és nem is titkolta, hogy innentől kezdve a gumigyereket tekinti az eljövendő új kor lehetséges frontemberének.

Összefoglalva, a sorozat végén, Raftel szigetén Mugiwaráék megkapják Roger üzenetét, és kiderül, hogy tárgyilag a One Piece már azelőtt Luffyé volt, hogy elindut volna érte a tengerre. De ha nem teszi meg, akkor sosem tudja meg, szóval akkor mégsem lenne igazán az övé, eszmeileg csak akkor jogos birtokosa a One Piecenek, ha eljutott a célhoz.
Vagyis ez is a 'az út maga néha fontosabb, mint maga a cél' jellegű filozófiához vezet. És ugye visszakanyarodunk a régi nótához, hogy útközben szerzi meg a hírnevet, hatalmat, stb.
Aztán amikor a gumigyerek újra találozik Shanks-szal, és vissza akarja adni a sapit, a Vöröshajú azt mondja, hogy tartsa meg, mert úgy tűnik, Roger tényleg neki szánta, tehát őt illeti meg, hordja egészséggel. Luffy meg ezután még jobban becsüli, és még büszkébben hordja a már jelképévé vált szalmakalapot.  És hepiend  Hümm-hümm

Persze nagy valószínűséggel nem így lesz, de igen aranyos kis mese kerekedett belőle (igaz, egy-két mellékszálat kihagytam  Nyelvesít )  , és mellesleg Rayleigh megjegyzéséhez (első találkozása Luffyval) is jól illik, mert számomra az is azt mutatja, hogy a kalpagnak története van.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #23 Dátum: 11 ápr 28, 17:03:30 »

A baj az, hogy Rogernek volt másik sapija az a fekete kalóz kalapxD Az se volt vele a temetésenxD
A temetésre pedig nem ő ment úgy vittékxD Az igaz, hogy előtte feladta magát valszegXD Az ötlet amúgy nem rossz, de nekem túl üres dolog. Sokkal nagyobb csattanója lesz annakxD
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
daremo
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 39

Kagekage


« Válasz #24 Dátum: 11 ápr 28, 23:19:08 »

Ezért írtam, hogy valószínűleg nem ez lesz a nyerő tipp Nevet

Ha olyanokat ki tudnék találni, mint Oda, akkor most valami menő sorozattal tarolnék ^^
Naplózva
gabig35
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Válasz #25 Dátum: 11 máj 01, 19:06:23 »

Szerintem Raftelbe van egy hely,ahol telis tele van kincsel,és van ott még valami ami előtt a kincsek értéke is eltörpül.
De arra is rájöttünk,hogy a sorozatba többen is nekünk értéktelennek tünő dolgokra mondták a kincset és lehet ottis valami ilyesmi van.
Naplózva
viki
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Válasz #26 Dátum: 11 okt 04, 17:42:07 »

daremo Mosolyog hol láttad Roger  sapiját, és azt hogy shanks-nek adja  ? Nyelvesít amugy az ötlet logikus és nagyon tetszik, de szerintem valami ás lesz mint amit írtatok Mosolyog szerintem valami tárgy lesz ami megadja amit szeretnél . Nevet (pl: luffy beszélhet a bátyjával)
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 04, 20:52:24 írta viki » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #27 Dátum: 11 dec 04, 15:51:27 »

Luffy kalap konkrétan az a kalap, ami Rogeré volt. A cetlis megoldá mint alapötlet tetszik, csak szerintem kisicst 'látványosabban' lesz megoldva. Én arra tippelnék hogy Raftelen lesz a Rio P. + megtudjuk mi az a 'D.'. És hogy mi a One Piece? Természetesen a régi nóta, hogy mennyi mindent megtaláltak az úton, stb, meg valahogy megkapják azt amit akarnak. Tehát Naminak lesz pénz, Sanji megtudja, hol az All Blue, Zoro rájön, hogy tudja legyőni Mihawk-ot, stb... Lehet kicsit eröltetett, de nem tudok másra gondolni.

 + még egy beteg gondolat: nem akkor lesz vége, amikor megtalálják a one piecet, hanem utána lesz egy epilógus, hogy a kalózkirályt, Luffyt éppen kivégezik Szélmalomfaluba, és az utolsó szavai: '...keressétek meg, egy helyen hagytam mind!' És valami felirat: és minden előlről kezdődött...
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Putir
Vendég
« Válasz #28 Dátum: 11 dec 04, 15:59:10 »

Nami pénzéhes az igaz , de szerintem az igazi vágya a világtérkép amit az úton elkészitt.
Egyébként szerintem nagyon szar lenne ha nem lenne semmi se raftelbe csak hogy mindent megraláltak már ami kell nekik.
Zoro hát szerintem letudná gyözni már most meg nem is.
2 évig tanitotta mihawk biztos mindketten ismerik a gyengepontokjukat.
Naplózva
RoronoaZoro
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 351



« Válasz #29 Dátum: 11 dec 05, 17:49:55 »

szeintetek ki talalja meg hamarabb? Luffy vagy Feketeszakall? vagy akad valaki mas, pl Kid... ikszdé es akk menne meg egy nagy csata erte ha egyszerre ernenek oda. hat en nem tudom de biztos izgalmas lesz es szerintem siman var meg rank 300 resz  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 17, 10:16:12 írta RoronoaZoro » Naplózva

''Az örökkévalóság csak egy illúzió, melyet az öregedéstől való félelem szült.''
-Bleach-
''A hit egy szó a tudatlanságra.''
-Dr. House-
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!