24 máj 06, 18:58:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: D.  (Megtekintve 29224 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #60 Dátum: 14 dec 05, 19:09:29 »

Tetszenek a felvetéseid Hiei! Ez a halál visszautasítása tényleg igaz lehet a D-kre, hisz amíg be nem teljesedett a céljuk, addig egyszer sem haltak meg, talán.. Ace a kivétel? Viszont Saul, Gold Roger és Luffy amikor már elkönyvelte magában, hogy vége, akkor végig mosolyogtak, bár Luffy Lougetownban még nem érte el a célját, szóval ez még nem egy biztos feltételezés. Engem is zavart, hogy Rocinante (Corazon) nem D, hisz ő is mosolyogva halt meg és már csak akkor, miután elérte a célját, tehát megmentette Law-ot.
Azt már tudjuk, hogy a világkormány, főleg inkább az égisárkányok ŐSellenségeik, tehát az eltűnt században csinálhattak valami nagyon megrázót, ami nem volt túl kedvező a nemesek számára és lehet ezért sem beszélnek róla? Szerintem a világpusztító fegyvereknek, amikből, ha jól emlékszem 3 van, a Pluton, Posseidon és ... szintén nagy közük lehet a D-khez csakúgy, mint a Poneglypheknek. Ők valamiféle szegény, de történelem megváltoztató emberek lehettek, akik alapjában rázták meg a világot.
Az a baj, hogy már 770 fejezetünk van, de mégis szinte semmit nem tudunk se a D-kről, se a Poneglyphekről, se az eltűnt századról, se a One Piece-ről, ami kicsit irónikus ikszdé Nézzük és olvasuk rengeteget a One Piece-t, mégse tudjuk mi az ikszdé
Azt viszont hülyeségnek tartom, hogy a mugiwara tagok "mesterei" mindegyik egy-egy nagy ember volt Dragonék oldalán... Felesleges. Szerintem épp az a jó, hogy a szalmakalaposok egytől-egyik egy "senkik" voltak szegény és szomorú sorssal, de mégis ilyen messzire jutottak! A timejump alatt már olyan szinten ismertek lettek, hogy a legnagyobb forradalmárok és leghíresebb emberek is őket tanították, ami elég is csak itt. Gyerekkorukban azért majdnem mindegyiknek volt köze Rogerékhez, de nem emiatt lettek azok akik.
Viszont Franky apja Vegapunk, ez egy nagyon jó gondolat, tetszik! Nevet
Naplózva

klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #61 Dátum: 14 dec 05, 23:23:18 »

Egy ideje azon gondolkodtam, hogy Poseidon- Shirahoshi, (teljesen logikus) aztán a Pluton ami elvileg egy hadihajó, szóval ez lehetne a Noah. Így megvannak a halak a hajó mozgatásához, de kifogja azt vezetni illetve ki lesz a "kapitány"? Hát Luffy. Ő fogja beteljesíteni az ígéretet, amit Joy Boy tett az akkori hercegnőnek. Ami akár lehetett olyasmi, hogy elviszi a fenti világba etc. Szóval akkor Luffy (lehet) az Uranus, vagyis Joy Boy leszármazottja is.

Még egy hirtelen ötlet, hogy a D.-k ültették a Tudás fáját Oharan, mert ugye ott volt egy phoneglyph is (ha jól emlékszem).

Ace egyáltalán nem kivétel. Ő is elérte a célját. Jobban mondva megkapta a választ amire egész éltében várt. Helyes-e/jó-e, hogy ő megszületett. Igen. Szerették és elismerték. Boldogan, mosolyogva halt meg.
+ El is is fogadta azt ami vár rá, bármi legyen az. A lefejezés vagy a megmentő kéz. Őt már nem érdekelte.
Ezért is gondolom azt, hogy ő egy tiszteletre méltó személy.

Most hogy így emlegeted Saul-t eszembe jutott az (többször is) hogy lehet hogy óriás nem kell szimpla embernek lenni hogy valaki D. legyen. Lehet hogy csak örökölte valaki akaratát. Úgy mint Marienford-ban is. Marco azt mondta hogy Luffy fogja örökölni Ace akaratát. Rayleigh is említett valamit Roger-rel kapcsolatban de már nem emlékszem.

Valószínűleg Cora is "örökölte" vkitől. Vagy inkább saját maga alkotta meg azt.

"Ők valamiféle szegény, de történelem megváltoztató emberek lehettek, akik alapjában rázták meg a világot."
Hogy érted, hogy szegény? Igen, ez tény. Mindannyiuknak nagy neve volt/van és mindig csináltak vmi nagyot.

"semmit nem tudunk se a D-kről, se a Poneglyphekről, se az eltűnt századról, se a One Piece-ről"
Az a gáz, hogy ezek mind olyan dolgok amit legutoljára tudunk meg (már ha addig nem kapunk még néhány apró titkot itt ott) Türelem rózsát terem.

"Gyerekkorukban azért majdnem mindegyiknek volt köze Rogerékhez..."
Ezt szintén nem értem.

Kizártnak tartom, hogy Vegapunk fia Franky lenne, már ha van fia vagy egyebek. Vegapunk Grand Line-ról származik, míg Franky South Blue-ról. (Bár ez elhanyagolható) Aztán Franky mondta, hogy az ő apja kalóz (volt) és csak azért tartotta Frankyt a hajón, hogy fegyvereket készítsen. Minek tartaná ott vagy vinné magával ha saját maga is tudna fegyvereket építeni? Már ha ő kalóz volt..


Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #62 Dátum: 14 dec 06, 13:11:15 »

A szegényt az életmódjukra értem, tehát nem lehettek gazdagok vagy nagy nemesek, hanem a tipikus szegény emberből lesz a legnagyobb filozófia. A cselekedeteik alapján lehetettek azok akik, és nem a rangjaik és vérvonaluk szerint, legalábbis ez az én véleményem. Ez a D valami klánra utalhat, de az is lehet, hogy semmi családi rokonság nincs köztük, csak a kiválasztottak és a leszármazottaik kapják meg ezt a jelzést.
Tudom, hogy a végén kapjuk meg a nagy választ mindenre, de azért lehetne több információ morzsánk, szinte semmit nem tudunk még most se.
A gyerekkorukat meg úgy értem, hogy Luffy ugye Dragon fia és tuti, hogy Dragonnak meg Rogernek van valami köze egymáshoz. Meg egyébként is Luffy Gold Roger útját követi (hasonló szigeteket választ stb.)
Usopp apja; Yasopp jelenleg Shanks csapatában van, aki szintén Roger embere volt.
Franky nevelőapja Tom készítette Rogeréknek a hajójukat.
Oké, Brooknak nem a gyerekkorában, de, amikor még élt Crocusnál sok időt töltöttek, aki szintén Roger embere volt, pontosabban a hajódoktora, ezt Rayleight mondta. Meg Thriller Bark végénél kicsit vissza is emlékezett Rogerre, hogy ismert valami ilyen nevű újoncot (mert még akkor csak az volt.)
Aztán ki tudja még, hogy a többi szalmakalapos egykori mesterének mi köze lehetett a D-khez.
Naplózva

Mikka
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 6


Kalóz-királykisasszony


« Válasz #63 Dátum: 15 nov 08, 12:32:28 »

(A téma ezer éve kihalt, ahogy látom, de mivel egy ideje olvasom a fórumot, késztetést éreztem, hogy felregisztráljak. Habár lehet, hogy feleslegesen, mert nem hiszem, hogy tudok újat mondani. Nevet (Bár ez a kedvenc rejtélyem az egész történetben. X3))

Nem is olyan régen olvasgattam a mangát, csak úgy össze-vissza, és találtam néhány érdekes részt, ami felkeltette az érdeklődésem. Az első az egyik flashbackben volt, Law gyerekkorából, mikor Cora mondja neki, hogy Doflamingo elől titkolja el, hogy egy D. (Vagy valami ilyesmi.) Sokkal később pedig, mikor Doffy-t elfogták a tengerészek azt mondta, hogy (szó szerint idézem) "... És a rettegett D. család tagjai, akik mindig kivették a részüket a történelemből. Ki tudja mikor és hol fognak felbukkanni?!"
Persze, tudjuk, hogy vannak a szereplőkön kívül is D-k, WB és Robin is említette a történet folyamán már, de Doffy mondatára valahogy eszembe jutott valami. Mi van, ha valahol élnek egy közösségben? Mármint egy faluban, és valami csoda folytán a világkormány meg a tengerészet semmit sem tud róluk. Kissé butácska elgondolás, meg lehet hogy lehetetlennek hangzik, de ezt a mondatot olvasva simán eltudnám ezt is képzelni. D:
(Plusz: Elvileg Doflamingo utálja a világi nemeseket (holott ő is az, habár kitagadott), akiknek elvileg természetes ellenségei a D-k. De akkor Law-nak miért kellett titokban tartania előtte, hogy ő is az? Vagy csak én siklottam el valami felett?)

És habár nem az enyémhez kapcsolódik, találtam egy érdekes videót: https://www.youtube.com/watch?v=h1yCEqGpZ-M 

Elnézést, ha csupa sületlenséget írtam. ^_^"
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #64 Dátum: 15 nov 08, 18:08:31 »

Mivel Doffi égisárkány így Law potenciális veszély rá. Valszeg megölte volna őt Mingo, de legjobb esetben is hagyja meghalni és kitagadja.
Attól, hogy kitagadott sárkány neki is természetes ellensége marad. Gondolom elvekben és gondolkodásban annyira eltérnek, hogy tuti egymásnak esnek. Ott pedig az erősebb akarat győz. Pár kivételtől eltekintve láttuk, hogy a D. vakon követik azt amiben hisznek még ha az mások szerint helytelen is. Az életüket is képesek eldobni érte. Mondjuk én hiszem, hogy akik valóban rendelkeznek a D. akaratával. Nem halnak meg addig amíg a kitűzött céljukat be nem teljesítik. Ezért láttuk, hogy Luffy a harcainak nagy részében a halálból visszatérve nyer. Zeff is utalt rá.
Egyébként üdv a fórumon.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Mikka
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 6


Kalóz-királykisasszony


« Válasz #65 Dátum: 15 nov 08, 18:35:49 »

Így már érthetőbb. (Bár ettől még mindig nagyon kíváncsi vagyok, milyen kapcsolatot szán Oda a D.-knek és a nemeseknek. X))
Egyébként - lehet hogy ez már csak tényleges, hülye felvetés lesz -, de ugye Luffy nem tudja, mit is jelent a bizonyos D. (De pl. Rayleigh, WB, és még sokan mások igen...) Ebből én arra következtettem, hogy a 'fiataloknak' halvány lila gőze sincs a jelentéséről, de a mangában volt egy olyan kijelentése Law-nak, hogy 'a D-k megint felfordulást okoznak a világban.' (Vagy valami hasonló.) Szóval ő valahonnan csak megtudhatta ezt? (Mert gondolom nem Luffy-ra gondolhatott a D. alatt..)  Gondolkozik
Bár azért kíváncsi vagyok, hogy Garp tudja-e. Csak mert tőle még nem hallottam.  >.<#

(Egyébként köszönöm.)
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #66 Dátum: 15 nov 08, 19:12:34 »

Pontosan senki sem tudja, hogy mit jelent a D, legalábbis a jelenleg is élők közül. Oké, Rayleigh tudhatja, WB tudhatta, tehát azok tudhatták, akik Rogerrel szoros kapcsolatban álltak, de azok közül ma már csak Rayleigh él. Ja tényleg, még Crocus is.
Rajtuk kívül mindenki más csak sejtheti, ill. hallott róla. Ill. azt, hogy felfordulást szoktak okozni, azt egyszerűen meg lehet mondani akkor is, ha nem tudják, hogy mi van a háttérben.
Aki a "másik oldalról" tudhatja az igazságot, az szerintem csupán a Gorosei. Még az égi sárkányok sem tudják pontosan, legalábbis nem tudom elképzelni. Szóval tényleg csak nagyon kevesen vannak tisztában a dologgal.
Áh, amúgy nagyon várom már, hogy hogyan fogja összehozni ezt Oda. Nagyon ritkán érzek ilyet, de vele kapcsolatban szerintem bátran mondhatom, hogy bármi is lesz, biztos, hogy nem fog csalódást okozni.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 08, 19:14:54 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #67 Dátum: 15 nov 08, 19:17:21 »

Kureha még szintén él és valószínűleg ő is tudja. Amúgy Corazantól hallhatta az igazságot Law. Ő is égisárkány volt. Ha pedig onnan tudta, akkor a többi is tudhatta.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 08, 19:18:34 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #68 Dátum: 15 nov 08, 19:24:55 »

Tényleg, Kureha. Ez igaz.
Viszont Corazon nem tudta az igazságot...ahogy mondtam, csak valami ködös mítoszt, meséket, sejtéseket mondott el Lawnak. Konkrétan ő sem tudta a háttérben lévő igazságot. Ahogy szerintem az égisárkányok sem.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Mikka
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 6


Kalóz-királykisasszony


« Válasz #69 Dátum: 15 nov 08, 19:40:20 »

Ah, ez az egész annyira nem hagy nyugodni. Mióta elkezdtem az OP-t, ez érdekel a legeslegjobban. Nevet
Egyébként lehetséges, amit mondotok, (bár személy szerint mondjuk kinézem Lawból, hogy valahonnan szerzett egy-két pontosabb infót).
Mondjuk engem az érdekelne, WB miért nem mondta el Ace-nek. Oké, BB-nek alap, hogy nem mondja el, de miután kiderült, kinek a fia Ace, elmondhatta volna.
Mondjuk lehetséges, hogy ha elmondja, azzal beleavatkozik a "sorsba".  Gondolkozik
(Ah, mindegy, offolom magam, különben beleőrülök, mire kiderül ez az egész. Nevet)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 [5]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!