24 máj 06, 21:34:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: D.  (Megtekintve 29225 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Keva
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 126


« Válasz #30 Dátum: 11 szep 14, 19:37:02 »

Esetleg azok az emberek, akiknek a "D" szerepel a nevükben, nagy dolgokat fognak véghezvinni.
Vagy az elveszett évszázadot befolyásolták ezek az emberek.
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #31 Dátum: 11 okt 05, 19:57:45 »

Egyetértek mind heo mind pedig gabig35-tel.  Én is úgy gondolom, hogy a mostani történet előtt 800 évvel amikor megalakult a kormány, akkor bukott el a mítikus birodalom. A birodalomban szerintem is a D. névvel rendelkezők éltek.
 
Azt hogy, mind a bajkeverők, mind pedig a tengerész oldalon találunk ilyen neveket, azt csak azzal magyaráznám, hogy óriásból sem csak egy fajta van. Saul magyarázza el Robinnak, hogy nem csak Elbaf-i óriások léteznek, hanem kifinomultabbak is. A másik dolog, hogy feltételezem hogy a bukott birodalomban sem mindenki volt kalóz, ott is kellett lennie rendvédelemnek. Ebből gondolom, hogy ez a hagyomány családon belül öröklődött a későbbiekben.

A Gourosei meg is említi: how the "D." is a name meaning "danger" to the world.  Tehát ők már régóta ismerik a D. nevet.

REmélem, hogy a D.-nek, és a lerombolt birodalomnak köze lesz  Raftel szigethez:D
Ez a legszebb rejtély a történetben:D jobban izgat mint maga a cselekvés:D
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 05, 20:07:30 írta Duuu » Naplózva
Csobi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Válasz #32 Dátum: 12 okt 30, 12:18:59 »

Szerintem a D. mindig nagy felfodulást okkoznak. Már gyerekként nagy dolgokat is csináltak.
Oharában is volt egy *D. Saul, és ő is biztos nagy dolgot hagyott végre.
Egyszerűen D. akarata, Roger akaratát viszik tovább, egészen a végsőkig.
Ez a véleményem
Naplózva
corbec
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 15


« Válasz #33 Dátum: 13 márc 30, 19:26:58 »

Én még egy olyat is eltudnék képzelni, hogy a D. annak a rövidítése, hogy Double és aki ezt viseli egyszerre 2 démongyümölcs erejét is birtokolni  tudja. Ez megmagyarázná BB. esetét is.
Naplózva
chaoslord3
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 180



« Válasz #34 Dátum: 13 ápr 04, 09:12:16 »

Igen ez a Double dolog már nekem is eszembe jutott, de Feketeszakáll lehet, hogy a yami yami gyümi képessége miatt tudta elvenni más képességét. Így ez a Double elmélet el is bukott, de még nem kizárt még én is fent tartom a jogot arra hogy ez lehet a D. mögött.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #35 Dátum: 13 ápr 04, 11:01:27 »

Hát ha ez lesz a D. jelentése akkor elutazok japánba és adok egy pofont Odának. Ennél sokkal mélyebb jelentéssel fog bírni. Már csak azért is mert Luffyra is azt mondták, hogy illik hozz az a "D.". Ergo ez valami mélyebb jelentéssel fog bírni. Biztos nem azért mondták rá, mert huh de jól állna neki még egy gyümi erő. Szóval ezt itt és most el is vethetjük szerintem.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #36 Dátum: 13 ápr 04, 17:54:42 »

Hiei-t látom nagyon kiakasztotta a dupla elmélet. Bár szerintem is marhaság. Valahogy az jött le, hogy a D. az már generációk óta jelentést hordoz magában. Ha double lenne a jelentése, kizárt dolognak tartom, hogy ne lett volna egy D-s ember, aki megevett volna két gyümölcsöt.
Naplózva
chaoslord3
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 180



« Válasz #37 Dátum: 13 ápr 12, 16:40:12 »

Igazatok van amúgy ezzel a "double" dologban meg igazatok van hülye ötlet volt, de engem már nagyon érdekel, hogy mi lehet ennek a hátterében! Ilyenkor az ember próbál ötletelgetni, ha az az ötlet akár egy lehetetlen baromság is. Igazad van Hiei (meg a többieknek is akik ugyanezt mondták), hogy vmi mélyebb tartalmi jelentéssel bír, ezt be is látom meg nagyobb esélyt láttam rá mint a "double"-ös dologra.
Amúgy Gol D. Roger tudta... rájött mindenre és várta hogy eljöjjön az a bizonyos vki (aki tuti Luffy lesz Nevet) és majd felforgatja a világot (valószínűleg azzal kapcsolatban ami 800 évvel ezelőtt történt). Na már most a D.-k, poneglyph-ek, 800 éve történt dolog hogy fognak összefonódni a történetben és ezzel együtt Luffyval?? Hát Oda bá jó kigondolta a dolgokat az biztos! Nevet
Naplózva
Groxika
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Válasz #38 Dátum: 13 máj 03, 21:50:26 »

- SPOILERT azoknak akik nem jutottak el skypieáig -

Nos gondolkodtam azon, hogy mikor Enelke fel megy a holdra, akkor különös írásokat lát meg  http://images.wikia.com/onepiece/images/5/5b/Chapter_472.png

Valami köze kell, hogy legyen a D.-khez, mert azt írta hozzá a wiki, hogy: "a város neve Bilka volt, de mivel kifogytak az erőforrásból, ezért a földre telepedtek le."
Meg hallottam innen-onnan pletykákat, hogy a D lehet, hogy a hold felének a jele, mert mivel volt az elveszett történelem, sztem népírtás volt (biztos, hogy a D.-k elődeit mészárolták) és ezt akarta a világ kormány kifényesíteni és a túlélők felvették a D. nevet.
Naplózva

Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #39 Dátum: 13 máj 09, 23:27:38 »

Múltkor kicsit frissítettem a one piece ismereteimen lehet, hogy azok az emberek akik a nevükben a D.-ét viselek azokban genetikailag megvan ez a képesség csak felszinre kell hozniuk.

648. fejezet 7. oldal. Az érthetőség kedvéért a sellőhercegnő képességének egy részét birtokolhatják a D.-ék
Naplózva
Fantalas
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Válasz #40 Dátum: 13 máj 15, 21:36:56 »

Egy elég érdekes videót találtam:

http://www.youtube.com/watch?v=TQ4UQIP0zuM
Naplózva
BlackBloodyRose
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Válasz #41 Dátum: 13 máj 18, 16:55:23 »

Hmmm. De ha jól emlékszem, akkor Whitebeardnak mesélt vmit Roger, nem?  Gondolkozik v még sem?
szóval lényegében amit eddig saccoltatok:
Köze van a D.-nek:
1. Raftelhez
2. Rio Phonegiftnek (asszem így írják ha nem akk bocsi)
3. az elveszett századhoz

Akik tudják/tudták (kb)
Whitebeard, Gol D. Roger és legénysége: Rayliegh, Shanks, Buggy , Dr. Kureha, és a világkormány(?)
Oda tényleg jól kitalálta... Jó lenne ha az ő eszével tudnák/tudnánk gondolkozni... Tudjátok még az is megfordult a fejemben, h mi van, ha egész végig a szemünk előtt volt, csak nem figyeltünk fel rá?? Nem tudom biztosra, csak úgy eszembe jutott. Bocsi ha emiatt a mondat miatt vki összezavarodott.  bow  Pirul
Naplózva

"Ace...Kicsit fucsa, h 2 első szülőtt van és 1 öcsike, de ez a kötelék az én legnagyobb kincsem. Luffy még 1 gyenge bőgőmasina, de ő a mi kisöcsénk. Vigyázz rá helyettem is."/Sabo
"Egy napon mi is kihajózunk, szabadon, megbánás nélkül éljük majd az életünket.
Jól figyelj Luffy, én nem fogok meghalni. Nem hagyom hátra a gyenge kisöcsémet."/Ace
"Sabo ment elsőnek, Ace volt a második. Én leszek a harmadik, de nem hagyom, h legyőzzenek! Sabo, Ace figyeljetek csak!
Én leszek a Kalózkirály!"/Luffy
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #42 Dátum: 13 júl 04, 02:25:19 »

Az elveszett században volt egy igazán erős ország (Raftelen), ott éltek a D.-k(akiknek alap lehett a Haki). A D. az ország nevének rövidítése, ami szerintem biztosan az lesz. Minden országnak van egy vezetője Luffy az ő pontos reinkarnációja lehet (és abban biztos vagyok h ugyan úgy fognak kinézni Nevet)
A szokásos szövegek:erős akarat,hit,álom. Ha nem tudnak elmenekülni akkor elfogadják sorsukat(Luffy mosolygott Loguetown-ban és Ace is azt mondta hogy elfogadja a jövőjét bármi is legyen az).
A világ kormány megalapítói pedig elpusztították, szerintem biztosan el árulták őket(vmi békét köthettek de ők letámadták őket).Ezért fél ennyire a Gorosei tőlük, h kiderül a titok(ők a gonoszak vagy ilyesmi...), elpusztítják a Világ Kormányt.
Dragon erre hajt.Erőt gyűjt, felszabadítja az embereket. Ő tudhatja a titkot(plusz Rayleigh és Kureha[aki szerint veszélyesek is]), ismerte Roger-t, ezért is lehetett ott a kivégzésen.
A Rio Phonegliph-eket a D.k csinálhatták(h mit éltek át meg az igazság a Világ Kormányról. Luffy is olyan lesz vagy mát most is olyan mint Roger (a Tengeri Császárok hangját hallota a flashback-ban Roger is ugyan úgy). Így majd képes lesz elolvasni őket.

De ezek a meg beszélések bőven várhatnak hiszen a manga még sok-sok éven át menni fog és valamennyire a végén derülnek majd ki olyan 2-3 évvel szerintem mert a valódi tetőpont a harc lesz. Nevet (olyasmi mint a Naruto-nál)
Naplózva
Fantalas
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Válasz #43 Dátum: 13 júl 28, 23:41:17 »

Én is ilyesmire gondoltam.
Olvasd el a fórumszabályzatot kérlek. Tartalmatlan rövid hozzászólásokat nem szeretjük.
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 30, 16:24:14 írta Hiei D. Legend » Naplózva
BlackBloodyRose
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Válasz #44 Dátum: 13 aug 28, 07:30:29 »

Egy kérdésem lenne: újra olvastam a mangát és hát a Gyojin-sziget arcnál belefutottam vmibe Az ígéret napja. és hát a tenger királyai és amit robin olvasott phoneglyphre is oda volt írva. akkor ennek köz e van a d-khez v nincs?
Naplózva

"Ace...Kicsit fucsa, h 2 első szülőtt van és 1 öcsike, de ez a kötelék az én legnagyobb kincsem. Luffy még 1 gyenge bőgőmasina, de ő a mi kisöcsénk. Vigyázz rá helyettem is."/Sabo
"Egy napon mi is kihajózunk, szabadon, megbánás nélkül éljük majd az életünket.
Jól figyelj Luffy, én nem fogok meghalni. Nem hagyom hátra a gyenge kisöcsémet."/Ace
"Sabo ment elsőnek, Ace volt a második. Én leszek a harmadik, de nem hagyom, h legyőzzenek! Sabo, Ace figyeljetek csak!
Én leszek a Kalózkirály!"/Luffy
Oldalak: 1 2 [3] 4 5
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!