24 máj 03, 16:24:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aizen Sousuke  (Megtekintve 18754 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #15 Dátum: 11 ápr 11, 22:48:24 »

Szerintem a lélekérzékelés csak egy dolog. Ezzel megmondhatod, hogy jelenleg mennyi lélekenergiája van valakinek vagy, hogy egyáltalán rendelkezik ilyesmivel. De ha nem használják előtte vagy elrejtik akkor téves következtetést vonsz le az egészből. Egyszerűen nem tudod felmérni ha nem használják elöted. Lásd az utolsó Ichigo kontra Aizen harcot. Folyamatosan rossz nyomon járt a lélekérzékeléssel kapcsolatban mire ráébredt a való igazságra. Ha elég intelligensnek tartod Ulquiorrát akkor beláthatod, hogy nem mondott volna olyasmit ami nem igaz. Aizen tudhatta, hogy mindegyikük rejteget kisebb-nagyobb titkokat a képességeik között, de nemigazán érdekelte ez a dolog. Egyszerűen erőben/képességben annyival felettük állt, hogy nem tartott tőlük. Másrészt nem az espadák után kémkedett hanem SS titkai illetve Ichigo és családja után. Szerintem azért hagyta hátra Ulquiorrát mert benne bízott meg a legjobban aki nem csinálna palota forradalmat és mégis képes vezetni/megvédeni HM-et Ichigoéktól illetve a többi arrancartól. Ha visszagondolsz arra amikor Ichigo visszatért HM-ből és Aizen milyen fapofával fogadta ez egyértelmüen azt mutatta, hogy igazán nem is érdekelte az eset. Ha viszont tudott Ulquiorra 2. szintjének erejéről akkor ennek meglepetésként kellett volna szolgálnia számára, hogy Ichigo tért vissza. A 2. szint annyival erősebb volt Ichigo bankai és sima holow erejénél, hogy esélye sem lehetett volna ellene. Ezt tudnia kellett volna ha mindenről van tudomása.

A 8. is intelligens volt csak az intelligenciája a tudományra/kutatásra terjedt ki és nem úgy általában mindenre. Hasonlóan mint Kurotsuchi intelligenciája. A másik két hasonló intelligencia pedig Aizen és Urahara szintje, bár szerintem Aizen tervező képessége magasabb szinten állt, de Urahara viszont jobb volt a fejlesztésekben. Ezt bizonyítja, hogy milyen sokáig az orránál fogva vezette az egész bagázst míg Urahara kutatása illetve ravaszsága végül célba ért, még ha segítséggel is.

Abban viszont egyetértünk, hogy Aizent túlságosan is istenesre csinálta Kubo és a végén nemigen tudott vele mit kezdeni. Túlságosan felturbozta (ráadásul az utolsó részekben még mindig folyamatosan kapta a power upokat) és ez miatt kénytelen volt nagyon felspannolni Ichigot is. Ezzel viszont minden más szereplő/parancsnok erejét/képességét a süllyesztőbe dobta/lealacsonyította. Szerintem ezt próbálta a végén kompenzálni azzal, hogy Aizent megtagadta a Hogyoku valamint Ichigo elveszítette a szellemi erejét. Kinyírni pedig nem nagyon akarta több okból sem. Egyrészt elég nagy a rajongó tábora, másrészt akkor új fő gonoszt kellett volna kerítenie, akinek még Aizen erejénél is nagyobbnak kellene lenni. Ez pedig már elég idiótának nézne ki, hiszen SS már ezzel az erővel sem bírt el amit Aizen birtokolt.
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 12, 00:58:35 írta rini67 » Naplózva
Feketefold
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 218


A cél:határidős álom.


« Válasz #16 Dátum: 11 ápr 12, 15:45:51 »

Csak annyiban reagálnék hogy azért nem érezte Aizen Ichi valós reiatsuját mert hatalmas szintbeli különbség volt közöttük, de ez pont egy jó komplikált eset mert még valami olyasmira is emlékszem halványan hogy Ichi lemondott a lélekerejéről a nyers erő javára vagy valami ilyesmi.

De ezt a kérdést(Ulqiorra ügye) ahány nézőpontból vizsgáljuk annyi eredményre jutunk. És mindegyik nézőpont a maga összeségében logikusnak hat.
Naplózva


"Ilyen könnyű lett volna megtörni az elszántságod? [...]
Még ha senki sem hisz benned akkor is állj egyenesen és kiálts bátran!
Én tudom, hogy te ilyen embernek születtél!" - Kuchiki Rukia

Elfogadta a száműzetést a dicsőség helyett, és a gyűlöletet a szeretet helyett. És ezzel együtt, Itachi mosollyal az arcán halt meg.
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #17 Dátum: 11 ápr 12, 16:11:11 »

Ha jól emlékszem akkor pont ez volt Aizen téves következtetése és ez vitte tévútra a következtetésében. Ichigo nem mondott le semmi szellemi erőről hanem inkább olyan távolra került Aizenhez képest szellemi erőben mint korábban Aizen és Ichigo között volt. Ichigo tulajdonképp szintet lépett Aizenhez képest és ezért nem érzett semmit felőle. Aizen tulajdonképp a reatsu képesség legmagasabb fokára hágott de még nem érte el a szint fejlődésének lehetőségét. Hogy ennek mi volt az oka azt nem tudhatjuk, de szerintem köze volt/van  a Hogyokunak, hiszen ő spannolta fel ennyire Aizen lélekenergiáját. Nélküle ő is csak egy lenne az erősebb parancsnokok között.
Naplózva
Zafyr
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


-


« Válasz #18 Dátum: 11 nov 21, 23:19:30 »

Meg lehetett volna okosabban is csinálnia Kubonak az egész Aizen leszereléses témát.  Méghozzá úgy, hogy Ichimarunak sikerül a támadása és akkor semmi gond nem lett volna. Ginről kiderül, hogy jófiú (és még mindig élhetne), Ichinek nem kellett volna ekkora erőt adnia és sokkal egyszerűbb lett volna minden. Amúgy szerintem sem gonosz Aizen, csupán úgy cselekedett, ahogy neki a legmegfelelőbb volt, de a végére minden bizonnyal megőrült egy icipicit Nevet
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #19 Dátum: 11 nov 22, 14:40:51 »

De így, hogy Aizenre elment Ichi Reatsuja, így tudott Kubo Restartot nyomni a sorozatnak.  És így még Aizent is akkor, hozza vissza a sztoriba, amikor akarja.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #20 Dátum: 11 dec 01, 18:30:38 »

Egy jól felépített "jót" vagy "gonoszt" soha nem szabad teljesen kiírni a történetből ha nincs vége teljesen a történetnek. Biztosan szán még rá Kubo valamilyen szerepet különben teljesen eltüntette volna. Akár még "jó" is lehet belőle a mangák jó szokása szerint. Másrészt a mangát Aizen nélkül is lehetett volna folytatni hiszen láttuk, hogy akkor adhatják vissza az erejét amikor akarják. Annyival lett volna nehezebb, hogy Kubonak új célokat, ellenségeket kellett volna megalkotni/feltüntetni amelyek veszélyeztetik SS és Ichigo barátait, netán az egész világot. Ki tudja, hogy melyik lett volna a jobb megoldás?
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #21 Dátum: 13 márc 26, 14:26:58 »

most a mangát olvasgatva, egy kérdésem lenne.
Ugye a hógolyóval eggyesülve változott átfele.
az utolsó átváltozásnál, az arca is ketté nyílt. azonban, ichigo mikor a mugetsuval megnyírta, ismét rövid lett a haja és az arca is ép volt.
Ezt az átváltozást lehet felfogni úgyis hogy egy külső réteg volt rajta és az eredeti bőre stb ez alatt volt?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #22 Dátum: 13 márc 26, 17:12:49 »

Szerintem a szétvált arc a rendes bőre volt.
Miután telibe kapta Mugetsu azután regenerálódott ebbe a gyengébb félkész állapotba.
Amikor a háta "összehúzott" az már csak ennek a folyamatnak az úgymond (közel) vége volt.
(Az arccsontja legalább még a régi volt csak + effektekkel Nevet)
Naplózva

DaVinciBoy
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 22


.:Just Win Baby:.


« Válasz #23 Dátum: 13 ápr 05, 18:18:38 »

Imádtam a karakterét, persze a végére, az elején nem tetszett.
Az a hűvösség, és titokzatosság nagyon megfogott, egyik kedvenc karakterem lett! Mosolyog
Naplózva

National Football League
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #24 Dátum: 13 júl 08, 11:18:38 »

Sírok emberek, sírok: http://funnymama.com/post/189984 beteg egy elme a kitaláló. Nevet

Erről a posztról jutott eszembe, egy shinigami, ha nem csinál semmit, akkor elélhet 20 000 évig? Nevet  Mert elvileg hosszú életűek, de Yamán maga 1000 évével azért már látszott a kor. Vagy ez olyan büntetés mint mikor valakit 210 évre ítélnek? xD
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #25 Dátum: 13 júl 08, 11:43:18 »

Szerintem az utóbbi lehetőségről van szó. Nem életfogytig hanem az elkövetett bűnök teljes értéke után kap büntetést.
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #26 Dátum: 13 júl 14, 15:09:18 »

Szerintem elég jó antagonista volt, nem értem, miért gondolta őt mindenki overpowered garry stue-nak (főleg, hogy minden erejét maga fejlesztette ki, s nem lopta minden második karaktertől, mint pl Uchiha Madara, Blackbeard vagy Cell).
Naplózva
vastelorde
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 164


Veterán age of empires játékos.


« Válasz #27 Dátum: 14 ápr 01, 10:16:47 »

Aizen nem halt meg asszem vagy mégis? xd
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 29, 14:02:08 írta vastelorde » Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

"Szeretem a tejet" -Öreg bácsi a tévében
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #28 Dátum: 14 ápr 01, 12:12:26 »

Szerintem sem halt meg. A hougyoku szerintem nem akarhatta ezt és láthattuk, hogy mire is képes az a hougyoku amikor Ichigo kettévágta. Van egy olyan érzésem, hogy Kyouraku meglátogatta és megegyezett vele. Ahogy meggyözte a tanácsot Zarakiról úgy akár Aizent is meggyőzhette.
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #29 Dátum: 14 szep 14, 19:16:19 »

Visszanézve erre még alapozna is egy-két poén képünk is. Nyelvesít
Mindenestre már várom az igazi visszatértét,amikor lerántja a lepelt is.
Az is kiderülhetne hogy anno gyerekként ő is erősebb volt,mint Kenpachi,csak ő más módot talált.
Lehet az elzárás után Ichigonak is igaza volt valamennyire.Már egy kicsit beleunt/fásult.De majd jön a "Revolution".


Tudom nem egy maszületett bárány,jobb is.Viszont nem igazán volt az a gyilkolós fajta.Az ellenfelei nagyrészét megkímélte.
A sok álváltozás után már egy kicsit elvesztette a hidegvérét.Plusz ugye az önvédelmi ösztönei is közrejátszottak.
(Az erejét ismerve könnyen elintézhette volna örökre az összes kapitányt,ha akarja)



Ui:Az a büntetés tényleg bűnök által arányosan volt ilyen nagyságrendű(jelképes).Mégis Aizent ismerve talán el is éldegélt volna addig.Azt persze nem tudni hogy milyen formában.
Naplózva

Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!