24 máj 04, 04:39:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kurosaki Ichigo  (Megtekintve 41240 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Sobbi
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Válasz #60 Dátum: 13 feb 22, 08:39:35 »

Vagy csupán azért nem tudják ellopni, mert neki nincs Asauchija, mint a többi halálistennek. És lényegében a medál ezt a "lényt" börtönzi be.
Naplózva
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #61 Dátum: 13 feb 22, 15:24:33 »

Nem hinném, valószínűleg Yama bának se volt Asauchi-ja, mint ahogy Hitsugaya-nak se. Nekik alapból fejlődött a kardja.
Ichigo esetében a többi erő befolyásolhatja hogy képtelenek ellopni, vagy amit előzőleg írtam Nevet
Naplózva
Focou
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Xenotyle


WWW
« Válasz #62 Dátum: 13 máj 30, 14:05:12 »

Nem tudom, nekem Ichi az egyik kedvenc Anime karakterem. Hogy miért?Elõször is:
1.) Nem az a ,,Jézusom, megverlek, oszt továbbmegyek!" típusú karakter, hanem egy kicsit nyugisabb, kicsit kételkedve áll minden csatához ,,Nem garantálom, hogy megverlek, de egy próbát megér"-rel kezdi a bunyókat.

2.) Nyugodtabb karakter. Nem pattog azér', hogy edzhessen, mint Goku, vagy Naruto, s nem is keresi a csatalehetõségeket, mint Natsu... sõt, a többi Shounen fõszereplõhöz képest lusta is.

3.) Pont maga az a hullámzó karakterfejlõdés az, ami tetszik benne. Hogy nem minden csatánál áll elõ egy vadonatúj képességgel, csak minden másodiknál, vagy épp egy csatánál elõtt hirtelen 3-4 új dolgot tanult, aztán egy hátig azzal marad. Ez egy kicsit emberibbé teszi õt.

4.) A többi Shounen fõszereplõhöz képest intelligens. Nem azt mondja (mint az apja), hogy ,,Fogalmam sincs, mit mondasz, de csináljuk!", hanem ,,Értem, ez egy jó terv...csináljuk!"

5.) Konkrétan nincs neki létfontosságú célja a ,,Megvédem azokat, akiket szeretek!"-en kívül, de õ azért mégis igyekszik erõssé válni a semmiért, mert ,,Késõbb hasznos lehet".

6.) Szeretem azt, hogy (jóformán) csak egy támadása van. Hogy miért? Mert így nagyobb meglepetést tud okozni azzal, hogy százszor használja a Getsuga-t, az ellenfélnek semmi baja nincs, aztán valamiért egybõl kiüti.

7.) Nem lóg ki a sorból, mint pl Naruto, aki ninja létére elég feltûnõ...legfeljebb a narancssárga haja, de az ellen nem igazán tud mit tenni...legfeljebb befesti, habár kétlem, hogy van lélek-hajfesték...

8.) Ha valami fontosat, vagy igen meglepõt mondanak neki, akkor azt nem felejti el, vagy nem olyan, hogy ,,Egyik fülemen be, másikon ki"...Ha azt mondjátok, ez nem igaz, gondoljatok Naruto-ra, aki megtudta, hogy benne van a Kilencfarkú és mégis, pont akkor nem is érdekelte...

9.) Nem veszi semmibe az ellenfelét. Nem azt mondja, hogy ,,Kit érdekel, ki vagy, földhöz ütlek s megyek tovább", vagy ,,Ezt meg se éreztem" (mikor olyant kapott, hogy lábra se tud állni), hanem azt mondja ,,Ez fájt, nem vagy semmi!"

10.) Fejlõdik a jelleme. Az elején kb. olyan szépen beszélt, mint egy átlagos középsulis gyerek: csúnyán. De mostanra felhagyott vele, csak akkor káromkodja el magát, ha valami nagyon fájt/tényleg váratlanul érte.

11.) Nem az az életvidám karakter, aki mindennek örül, hanem egy kicsit depis, meg kicsit hisztis és én ezt is szeretem benne...

12.) Nem akar valakit jóra téríteni, hagyja, hogy azt csináljon, amit akar az ellenfele, csak épp most kell elverje, a legtöbb anime karakterrel ellentétben.

Ennyi lenne, ha valami nem érthetõ, elmagyarázom.
Naplózva

Utálom, mikor veszek egy tasak levegõt és van benne chips is...
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #63 Dátum: 13 máj 30, 14:27:57 »

Szépen összeszedted és nekem is talán ezért tetszik legjobban az ő karaktere a többi shounen manga főbb szereplői közül. Talán ő áll legközelebb az emberi viselkedéshez és ez az oka ennek a véleményemnek. Nem akarja megváltani a világot de valahogy mindig belerángatják a dologba. Ezzel ellentétben szinte mindegyik főbb shounen karakternek ez a célja.
Naplózva
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #64 Dátum: 13 máj 30, 16:28:30 »

Ezt aztán tényleg jól összeszedted. Nevet Teljes mértékben egyetértek veled. Ezentúl máshogy fogok tekinteni Ichigora xD, ugyanis én ezeket magamban még sose mondtam ki róla. De tényleg minden így van, ahogy leírtad. Ichigo valóban csak elsőre tűnik átlagos főhős karakternek, mivel jobban megismerve kiderül, hogy sok tulajdonsága van, ami mégis kiemeli őt az "átlagból".
Sokan kritizálják pl. azért a karakterét, mert az egyik pillanatban még tök elszánt, komoly arcot vág, a másikban viszont képes teljesen elveszett és szerencsétlen fejeket vágni. Szerintem ezzel nincs semmi gond, hiszen ezáltal lesz igazán emberi. Azért valljuk be, mi is ilyenek vagyunk néha (magamból indultam ki Nevet).
Naplózva

Focou
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Xenotyle


WWW
« Válasz #65 Dátum: 13 máj 30, 19:06:20 »

Ha! Képességem a meggyõzés!
Köszönöm az elismerést!
Naplózva

Utálom, mikor veszek egy tasak levegõt és van benne chips is...
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #66 Dátum: 13 máj 30, 20:47:39 »

Ez nem meggyőzés kérdése. Nevet Ha jól emlékszem már korábban én is leírtam ezt a véleményemet de nem fejtettem ki ennyire pontokba szedve. Többen vagyunk akik így gondolják csak nem akarják vagy lusták ezt kifejteni, elmondani.
Naplózva
Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #67 Dátum: 13 júl 04, 21:10:10 »

hi érdekes dolgot fedeztem fel 344/9 lap közepe (ichi szövege) érdekes ezt én úgy értelmeztem mintha orihime ereje/ének egyrésze ichigotól származni. Orihime ereje olyan ichinek mint egy espadanak a Fracciónja . Ha ez így van akkor a ban kai formát valószínűleg akkor éri el ha az összes erődarabjait vissza hívja a barátaiból pl Chad és ishida erősen Fracción gyanússak, ishida főleg mivel szívhatott icchi kardjából mikor az beledobta a gyomrába, különben a kard lazán kivégezte volna, hiszen a kardban lévő lélekenergia maradványok lazán széné égette volna (nem volt ideje eltávolítania magából) ( a lélek energia szivás során a szervezet átalakítja azt szerintem)
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #68 Dátum: 13 júl 04, 22:42:25 »

Nem arra utalt a szöveg, hogy Orihime ereje Ichigoéból származna. Ezt valamelyik mangában el is magyarázták, hogy Orihime, Chad és több osztálytársának szellemi erejének felébresztése származik Ichigótól. Tehát nem tőle kapták hanem Ichigo felszabadult szellemi ereje olyan nyomást gyakorolt a többiekre, hogy kialakult náluk is a szellemi erő használatának lehetősége. Kicsit ahhoz lehetne hasonlítani mint amit a HxH-ban Gon-ékkal történt a Nen tanulásakor csak ott szándékosan nyitották meg, itt meg Ichigo akaratlanul hatott a többiekre. De volt példa a mangában is ilyenre amikor Rukia esett össze a szellemi erő hatására amikor még nem volt shinigami.
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 04, 22:44:04 írta rini67 » Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #69 Dátum: 13 júl 05, 11:59:22 »

...

Ehhez én annyit tennék hozzá csupán, hogy Ichigo még mindig emberként tekint magára. Hiába az ezer kaland, a mérhetetlen erő, a tudat, hogy simán elmehetne SS-be és az életben nem kellene semmit melóznia csak vagdosni a hollowokat, és kb mindene meglehetne és örök hős lenne, de ő inkább marad a régi életénél végzi a pocsék diákmelókat, hogy pénzt szerezzen magának, hogy élje a saját életét, nem azt amit a sors ráerőltetett.

A fentiekkel és ezzel meg még pár aprósággal nekem Ichigo a legemberibb shonen főszereplő, talán pont ő az akire ténylegesen felnézhetnének a tizenévesek.
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #70 Dátum: 13 júl 07, 16:14:41 »

Pontosan. Akárhogyan is volt gyenge pillanatok a sorozatban, ichigo örök favorit goku után.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #71 Dátum: 13 júl 07, 17:11:20 »

A mangában lehet, sőt biztosan voltak gyenge időszakok de az anime verziói mind jól jöttek ki ezekből. Ami nem tetszett az embereknek a mangában azok a fejezetek, részek mind nagyon is jók voltak az anime megvalósításakor. Mindig is ezért gondoltam Kubora úgy, hogy inkább forgatókönyvet ir mint mangát.
Naplózva
mateee-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 325



« Válasz #72 Dátum: 14 ápr 09, 02:23:41 »

Hát igen...
Kurosaki Ichigo...véleményem szerint egyike a manga rendkívül rossz pontjainak, talán a legkevésbé kedvelt főkarakter az általam ismert shounenekből.

Focou, amit leírtál az egész szép (egy kettő gondolattal egyet is értek), de sajnos még így is jó pár pontodra rá tudnék cáfolni. Nyilván mindenki másképpen, saját szemmel látja a történet karaktereit, épp ezért lesz sokszor eltérő az olvasók véleménye, ugyanakkor vannak olyan dolgok amiket az adott szereplő imádata mellett sem hagyhatunk figyelmen kívül. Azok amik ott vannak, és... amik teljesen hiányoznak belőlük.

Én már jó ideje nem érzem azt hogy Ichigo a manga vezető szereplője lenne és ennek köze sincs ahhoz hogy egy ideje nem volt szereplése. Egyszerűen nem érzem annak a karakternek, aki köré legfőképpen épül a cselekmény, akinek a tettei meghatározóak a történet szempontjából, akire azt mondhatjuk a manga zárásakor: Igen ez volt az ő és persze barátai, de leginkább az Ő története.
Valószínűleg ez annak a következménye, hogy Ichigo érdektelenné vált szememben. Nem tud érdekelni a sorsa, a nehézségek amiket ki kell állnia vagy az úgynevezett "rendkívüli fejlődése" csak hogy éljek egy ilyen ironikus jelzővel. Ami meglepő, mivel így visszanézve a manga elejére, eléggé kedveltem a figuráját.

Ahogy haladt a történet egyre inkább egy ötlettelen, magában toporgó, önismétlő egyed lett, legyen szó akár jelleméről vagy épp harci képességeiről, bármiről ami egy shounen karaktert felépít.
Ez nagyban a manga történéseinek is köszönthető, hiszen ott is folyton folyvást ugyanaz játszódik le mellőzve minden fejlődést és újítást, nem csoda hát ha a főszereplő sem produkál hasonlót. Csak sajnos ahogy egyfolytában ismétlődnek hősünk dilemmái, egyszerre csak azt vesszük észre hogy mintha minden egyes ilyen ismétléssel párolog karakterének jelleme, míg csak nem egy teljesen üres, élettelen burok nem marad egy kimondottan szép rajzolással.

Ichigo olyan mint egy balszerencsésen kiválasztott Kinder tojás gyerekkorunkból, aminek a külseje finom ugyan, de a játék, amit benne találunk, a belső csupán egy kiábrándító és nevetségesen egyszerű két darabból álló kirakós. (Figyelem! A hasonlat nem minden esetben állja meg a helyét, lévén Kindert sokan csak a külső csokiért vettük  Nevet.)

Az hogy biztonságba akarja tudni a szeretteit rendben van, hiszen alapvetően ez kell hogy legyen mindannyiunknak a legfontosabb. Így szólva kétlem, hogy a mangának folyamatosan ezt kellene lekommunikálnia nekünk az olvasóknak nonstop, de még ha csak erre is mennek rá mindenek felett, próbálják úgy tenni hogy Ichigóból ne váljon egy olyan karakterré, akinek "az ad értelmet az életében" hogy újból feltűnik egy faj gonosz szándékkal, és így megint csinálhat valamit.

És hogy egy példát is említsek a végére:
Nálam Ichigo az Arrancar arc végénél vágta el magát. Már az arc elején halványulni kezdett, de az még rendben volt, nehézségei adódtak, nem volt elég erős így megsérültek a barátai, emiatt sokszor letört..stb. Sok főkarakternél vannak ilyenek és kell is hogy legyen. Csak másoknál nem játsszák el ezt még vagy 50x, ráadásul kis időközönként, mielőtt majd jön egy barát támaszként aki fejmosást tart és hirtelen megint a határozottság szobrává válhat Eper. Persze erre mondhatnátok hogy ez is mennyire emberi és valós karaktert szemléltet.

Így jutunk el erre a pontra, a manga talán legfontosabb történeti szálának utolsó szakaszára, ahol Ichigo (ismét) megtörve képtelen Aizen után menni annak hatalmas ereje miatt és Ishinnek kell helyrepofoznia. Miért gond ez? Azért mert az általatok legkiemeltebb tulajdonság, amit Ichigóhoz tulajdonítotok, az emberi lét NEM csak arról szól hogy gyenge vagyok. Nem csak arról, hogy mindig megtörök és valakinek folyamatosan össze kell sepernie. Mintha elfelejtettük volna a sok „mély emberi érzelem” mutatása közben, hogy az ember képes erős is lenni és nem csak sírni minden egyes alkalomkor. Hogy a legfontosabb, kulcs pillanatban nem összeesnünk kell, amíg valaki fel nem segít állni. Lehetett bármekkora veszély, akkor amikor Isshinnek emlékeztetnie kellett(!) a fiát, hogy Karakura lakói, az iskolai legjobb barátai, de ha ez még nem is számít, a két tulajdon húga élete függ ezen az egészen, rájöttem hogy Ichigo így az Arrancar arc végétől alig pár fejezetre, ahol a legerősebb elhatározást kellett volna mutatnia, egész idáig nem változott semmit, és ez nem is lesz ezután sem másképp. Nem is lett.

Ichigo régen egy egész jó karakter volt, mára már annyi fantázia sincs benne, mint a fórumnevemben.

« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 02:30:00 írta mateee-kun » Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #73 Dátum: 15 máj 10, 10:38:22 »

Mateee-kun valahol neked is igazad van. Számomra Ichigo mindig is szimpatikus volt, mert a Shounen-hősök közül ő az, aki a leginkább hasonlít egy emberi lényre.

Valóban, az élet nem arról szól, hogy akármikor megengedhetjük magunknak, hogy gyengék legyünk, és arra várjunk, hogy na majd valaki szépen kihúz minket a depiből.

Azonban van egy olyan érzésem, hogy Ichigonak még mindig vannak sebei, amik talán sosem gyógyulnak be.
Gondolj bele: Milyen ember lennél, ha az édesanyád a szemed láttára halt volna meg, mikor 9 éves voltál? Bár én nem tudom, hogy ez miként hat az emberre, de édesapám nagyon is jól tudja. Néha még nézni is fájdalmas, ő sosem volt képes túltenni magát rajta.

Szerintem Ichigonak sem fog menni egészen addig, amíg új értelmet nem talál az életének.  ( Ettől függetlenül az anya hiánya meg fog maradni. ) Valljuk be, nem mondhatjuk azt, hogy már megtalálta az útját, csak egy kétségek között gyötrődő kölyök, akit újabb nehézségek elé állít a sorsa.
Tényleg illene néha megemberelnie magát és önállóan talpra állni, de az én szememen még nem tart azon a ponton, hogy ezt el is várjam tőle.

Egyébként is, a legtöbb 17-18 éves fiatal a mai világban még a szülei karjai között élvezi a biztonságot, és nem azzal törődik, hogy mi lesz a jövő, vagy, hogy miként oldja meg a problémáit.

Ichigo sem viselkedik felnőttként, nem is értem, minek kellene ezt elvárni tőle, szerintem teljesen olyan, mint akármelyik korabeli, azzal a különbséggel, hogy meg kell birkóznia a tudattal és annak minden következményével, hogy nem teljesen emberi lény. ( Bármennyire is kényelmesebb lenne neki úgy. )

Ugyanakkor kiderült a történet folyamán, hogy bármennyire a háta közepére se kívánta a Shinigami-melót az elején, felfogta, hogy ebből nem lehet kimászni, sőt, mikor elveszítette az erejét, sajnálta a tényt, hogy az, ami változást hozott az életébe, egészen egyszerűen megszűnt...
Így nem tudott mit tenni, folytatta tovább az emberi létét, igyekezett úgy tenni, mintha minden teljesen normális lenne.
Számára azonban ez már nem volt normális, mert már képtelen egyszerű emberként élni.

Eleve úgy élt az elejétől fogva, hogy látta a szellemeket. Aizen legyőzése után már erre sem volt képes. Így teljesen kiesett a komfortzónájából. Azontúl elveszítette az új barátait, az új családját, a Halálisteneket. Ezen nem segített az sem, hogy ott volt neki Isshin, Karin, Yuzu, Chad, Ishida, Orihime és a többi ember, akik állandó állapotként jelen voltak számára mindig.

Miért fontos neki a shinigami-lét? Nemcsak azért, mert egy eszköz számára ez arra, hogy megvédjen mindenkit, aki fontos neki, hanem a lehetőség arra, hogy új értelmet kapjon az élete. Lehetőség arra, hogy megszűnjenek a szürke hétköznapok. Az esély, hogy haladhasson előre, és ne a múltban éljen.

Miért mondta Ichigo azt, hogy hála Rukiának, az eső megállt? Azért, mert mindenki tudja, hogy az eső Ichigonál a szomorúság metaforája. Amíg nem volt shinigami, elviselhetetlen volt a fájdalom, amit érzett. Saját magát hibáztatta Masaki halála miatt. Majd rájött, hogy ez talán mégsem igaz, és a shinigami-léttel enyhíthet a bűntudatán és olyasmit tehet, amire a neve alapján hivatott: megvédeni másokat. Így Masaki is büszke lehet rá.

Nem akarok spoilerezni, szóval árnyaltan fogalmazok. Jelenleg a manga állása szerint nem igazán érti, mi is a helyzet. Idővel nyilván felfogja és biztos vagyok benne, hogy a jellemfejlődésében akkor nagy ugrás lesz.

Egész egyszerűen csak fel kell nőnie. Ez sok más Bleach karakterről is elmondható.
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Oldalak: 1 ... 3 4 [5]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!