24 máj 10, 00:25:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mushishi avagy a piócás embör.  (Megtekintve 856 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Dátum: 14 ápr 24, 17:56:54 »

Ennek se gondoltam volna, hogy a húszon akárhányadik részéig eljutok.

Rendben fantasy, de egyáltalán nem az az epikus sárkányok, meg varázslók féle, hanem az a nagyon egyszerű.
Az van a mumus és ne piszkáld a mumust, mert megmumulódsz, oszt járhat feléd a piócás embör.

Slicce ott lifeg (slice of life) féle fantasy

Egy néphiedelmeken alapuló fantasy. Pontosabban néphiedelmek bemutatása.

Annak tudnám ajánlani, aki már látta a Natsume Yuujinchou-t. Mert ahhoz hasonlít, vagy is az a kategória.
Tehát esetünkben a főhős a piócás embör (aka Mushishi alias Ginko) a mumushal (aka mushi) harcba szállni, hanem inkább két világ egyensúlyának kilengéseit foltozgatja.

Ha viszont szigorúan vesszük, a Natsume egy kicsit kilóg ebből a kategóriából, hiszen abban vannak a néző számára izgalmas és lenyűgöző elemek.

A Mushishiben, viszont nincs. helyette van egy sajátos melankolikus hangulata, ami kiválóan párosul az egyszerűséggel.

Alapjában azt gondolnád, hogy oké vannak benne fura lények, de csak vannak, és unalmas.

Alapvetően igaz is.

De az egész valahogy jól lett megcsinálva és felkelt az érdeklődésed és elkezd elgondolkodtatni az egyszerű dolgokban rejlő csodákban.

Ha kedveled a fantasyt és/vagy szereted a megnyugtató történeteket, amik elgondolkodtatnak.
Érdeklődsz a keleti néphídelmék iránt.
Írnál egy fantasy-t és kéne pár ötlet?

Akkor tudom ajánlani az animét  Mosolyog

Ha így belegondolok, ez egy természetfeletti lényekről szóló dokumentumfilm.

S miért hívom piócás embörnek? (Azt tudom, ezt nem most jött, hanem már régi)



Naplózva

Életunt Cápa
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 219



WWW
« Válasz #1 Dátum: 14 ápr 24, 18:20:39 »

Hááát... évekkel ezelőtt, valamikor az animés korszakom hajnalán próbáltam nézni, mert díjat is nyert, de nekem túlságosan lassú volt. Az biztos, hogy nyugis, és szépen kivitelezett Mosolyog
Naplózva

Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!