24 máj 10, 16:32:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tengen Toppa Gurren-Lagann  (Megtekintve 2333 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Dátum: 14 márc 27, 13:29:49 »

Egyszerűen késztetést éreztem, hogy megnyissam ezt a topicot. Kerestem a fórumon, de lehet, hogy valamelyik takarításnál, nem szerepelt olyan jól, nem írtak bele olyan sokan, ezért a kukában landolt, de ezt nem hagyhatom. Nem tudom, hogy éltem eddig, hogy ezt az animét nem láttam. Nevet Bekerült a top 3-ba és igaz, nálam nincs olyan, hogy kedvenc, de vannak animék amiket sokszor (nagyon nagyon sokszor) meg tudok nézni és tudom, hogy ez is ilyen lett.

Ha valamelyik moderátornak nem tetszik, nyugodtan törölje.
-----------------------------------------------------

Jó ideje csak koca anime néző vagyok, viszont van egy listám amit történet és képek alapján folyamatosan frissítek ... "látnom kell lista" és mikor megnézek egy ilyen zseniális művet, akkor hirtelen kiéhezem az animékre, hátha sok-sok ilyen kincs van még (és tudom, hogy vannak.)

Az anime Tengen Toppa Gurren-Lagann!  Be van tépve
Történetünk a távoli jövőben játszódik, mikor az emberiség a föld alá kényszerült. Ezek a falvak el vannak zárva a felszíntől és egymástól is. A falusaik napjai pedig a földrengésektől rettegve telnek. Az emberek járatokat ásnak a föld magja felé, hogy terjeszkedjenek. Jiiha faluban él a 14 éves árva Simon, aki egy földrengésben vesztette el szüleit; és Kamina, egy különc fiatal, ő az egyetlen, aki hisz a felszín létezésében, és mindenáron fel szeretne jutni oda. Ez az ő történetük.

Egy nap Kamina belerángatja Simont egy őrült akcióba, be akarja törni a falut védelmező tetőt, Simon segítségével. A terv kudarcba fullad, és Kaminát bebörtönzik. Eközben Simon talál egy "nagy arcot", egy Gunment. Szeretné megmutatni Kaminának, így kiszabadítja és elindulnak a robot felé, de eközben egy hatalmas Gunmen zuhan a falu közepére, és megtámadja a falusiakat. Ekkor tűnik fel Yoko, történetünk 3. hőse. Simon beszáll a kis Gunmenbe, Kamina gyorsan el is kereszteli a verdát Lagann-ra ^^, és megpróbálják legyűrni a falura támadó szörnyet. Hármuknak sikerül legyőzniük a másik hatalmas robotot. Ezután meg sem állnak a felszínig, ahol rengeteg Gunmen várja őket...


Forrás: AA
Műfaja: akció, dráma, kaland, mecha, sci-fi, shounen, tragédia, vígjáték.

Dióhájban ez az első 10 perc a történetből, de nem is kell több, mert ez képes adni egy olyan lökést ami miatt megnézik az emberek.
A rajzolása eszméletlenül szép. (Élénk színek, amiket én nagyon szeretek. ) A zene néha nagyon jól volt, máskor szerintem nem illett épp oda, de annyira koncentráltam és izgultam, hogy ritkán vettem észre, hogy mi szól. Amúgy meg, rohadt jó zenék vannak benne, például:
Tengen Toppa Gurren Lagann OST - All of You, Get Fired Up!
Tengen Toppa Gurren Lagann OST - ''Libera me'' from hell

Rég volt olyan anime, amiben nézése közben ennyi érzelem futott át rajtam. A boldogságon át, a szomorúságon keresztül, egy "kis" megkönnyezéssel ötvözve, egészen a dühig. Zseniálisan bele tudja élni magát az ember, át tudja érezni mit-miért tesznek az emberek. Nagyon jól bemutatja, a legegyszerűbb emberi reakciókat:
 Hogyan és miért is válik egy tömeg csőcselékké akár, vagy hogy veszik a bátorságot, hogy egy hatalmas erővel rendelkező emberrel szemben csak így kiálljanak. Mi ösztönöz egy ember, vagy mi ösztönöz egy csapatot, s végül, mi ösztönöz egy népet.
Mik vagyunk mi? Kik vagyunk mi? Mi a célunk? Érdemes fejlődni? Hogyan? Hová? Ki képes vezetni? -> Igazából számomra ezeket a kérdéseket elég jól megválaszolták, mármint az animében. Részben ezért is tetszett annyira.

A karakterek nagyon jók. Van jellem fejlődést, ami nagyon is kell. Néha elgondolkoztam azon, kik is úgy mond a kedvenceim, de a maguk módján a legtöbb karakter igazán szerethető.
Itt az aranyos állatka, rohadtul szerethető és vicces, őt nagyon megszerettem. Becses neve: Boota
Ahogy a nem beszél, mégis zseniális Öreg embert: Old Coco "Koko-jii, Ojii-San
Viral karaktere nagyon tetszett, főleg a végén a beszólások.
Végül, megemlítenék két csajszit: Yoko-t aki nagyon szexi és aranyos, az ő története a végén nagyon tetszett, szerintem illett hozzá. A másik meg Nia akinél féltem, hogy egy hisztis, buta picsa lesz, aki nem képes a egy normális kommunikációra és csak sikítozni fog tudni, de benne nagyon kellemesen csalódtam. Nagyon aranyos és szerethető karakter.

Nem fogok mindenkit leírni, nem is kell, csak tudjátok, hogy igazán jó karakterek vannak ebben az animében. Igazából szerencsére több volt a pozitív szereplő, mint a negatív. Ezt úgy értem, hogy sokkal több karaktert lehet megszeretni, mint utálni.

Elsőnek egyébként 11 részt néztem meg egyszerre. Már régóta a listámban volt ez az anime, de nem nagyon vettem rá magam, hogy elkezdjem nézni, viszont heo nyaggatott, hogy nézzem meg és mindennap mondta, hogy nézzem meg, vagy kérdezte hol tartok. Szóval kellett egy kis lökést, hogy elkezdjem, de nem is volt baj, örültem neki. Pirul
Végül a 12. résztől megnéztem a 27. részig, így egybe. Nem aludtam, inkább fent voltam hajnalig, mert nem akartam úgy lefeküdni, hogy nem néztem végig. Egyszerűen KELLETT! Ez az anime ilyen, függőséget okozott. >_<

A vége, nekem tetszett. Elsőnek olyan furcsa volt, egy másodpercre nem tudtam mit kezdeni vele, de igazából teljesen érthető mindenki útja... ki hova jutott. Még a Simon útja is. Annyi minden után kellett egy kis nyugalom számára.

Szóval emberek, én mindenkinek csak ajánlani tudom eme remek művet. Számomra 10/10-es az anime. Pirul
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 27, 14:37:37 írta Minagi » Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1 Dátum: 14 márc 27, 16:47:04 »

Terjedelmes szöveg, de senki nem fogja megnézni.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2 Dátum: 14 márc 27, 16:56:02 »

Sokan látták! Durci Meg aki nem látta, mint te például, annak van ez a leírás, hogy "NÉZZE MEG!"
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3 Dátum: 14 márc 28, 19:09:45 »

Nem igazán látszik megalapozottnak kijelentésed, legalábbis nem akarnak róla beszélni.  Nevet
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #4 Dátum: 14 márc 28, 20:32:58 »

Mintha ennek kultusza is lett volna itten?

Csak hát VALAKI. kicsit sok sört ivott, és eltűnt  a témája...

Hogy volt az a szöveg?

"Bízzál bennem, de ne bennem akiben te bízol, hanem bennem aki benned bízik."

A szereplők nevére nem emlékszem már oly régi eme anime, de ez valahogy megmaradt. Még ha nm is így volt. Nyelvesít

Terjedelmes szöveg, de senki nem fogja megnézni.
Mert már mindenki látta?  Faceg
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 28, 20:46:02 írta Shiro » Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #5 Dátum: 14 márc 28, 21:24:45 »

"Ne bízz magadban, bízz bennem. Bízz bennem, ki bízik benned." Vagy valami hasonló. Vagy ez "Ne magadban higgy, higgy bennem aki benned hisz."
Régi? 7 év olyan régi?Nevet Najó ebben igazad van.

« Utoljára szerkesztve: 14 márc 28, 21:30:10 írta Minagi » Naplózva


Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #6 Dátum: 14 ápr 02, 09:01:30 »

Csodálkozom is, hogy ennem az animének "nem volt" topikja. Nevet
Az egyik leg badassebb anime, amit a világ valaha ebben az évezredben hordott. Nevet
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7 Dátum: 14 ápr 02, 11:15:10 »

A vonatos animém volt, úgyhogy volt vagy egy fél év mire végignéztem, de nagyon tetszett. az eleje kicsit unalmas volt, de a végére csak úgy ittam.

Inkább Minagi verziójára szavazok, bár ez lehet fordításfüggő.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #8 Dátum: 14 ápr 09, 17:20:26 »

Szóval, hol is kezdjem... Az eleje nagyon megtetszett, bevallom nem annyira rajongok a mecha-sci-fi animékért de ez első nézésre megtetszett, mind addig amíg Kamina meg nem hallt.
Az ő halála 2 okból is hatalmas csalódás volt.

1. Mivel, meg akarta találni az apját, persze később rájött, hogy bizony az apja halott. De az, hogy ő minden képen, ki akar törni a föld alól, meg akarja mutatni milyen fából faragták és véghez vinni az apja álmát, nagyon közel hozta hozzám a karakterét. Ráadásul vicces is volt. És minden képen őt akartam fő szereplőnek.

2. Ugye bár ott egy szerelem is kibontakozóban volt. Méghozzá a kedvenc női anime karakterem és ő közötte. Olyan hihetetlenül rossz, volt nézni Yokonak ez mennyire rossz, hogy szörnyű.

Akkor át is térek Yokora:   Nagyon imádtam, a kezdetektől fogva. Energikus, vidám, érdekes és valahogy magával ragadó. Az egész anime alatt szerintem az egyetlen olyan aki nagyon megérdemelte volna az igazi boldogságot a végére. De ahogy a Kaminával való szerelem meghalt onnan már nem is számítottam arra, hogy Yokonak máshogy alakul a sorsa.

Na és akkor Simon: Nem igazán bírtam a tényt, hogy ő a fő szereplő. Idegesített, irritált. És Kamina után meg sem érdemelte volna. De az anime második felében, sokkal pozitívabb lett. Megszerettem. Kár volt, mivel amikor Nia eltűnt azt éltem át mint Yokonál amikor Kamina meghalt, még ha Nia nem is tett mély benyomást bennem, sírtam már a végére, hogy Simon a sok szenvedés után szintén boldogtalan marad Yokoval.

Összegezve: Az anime alapjáraton jó, tetszik az alapszál de a vége szörnyű. Méghozzá azért, mert azt mutatja be, hogy mind az amit tett a főszereplő az életben milyen csodálatos hatalmas, de ő mégis feledésbe merül mire a dolgok megszokottá vállnak. Ő pedig magányosan boldogtalanul tölti a maradék életét. Mind azt elérte amit az az ember akart akit csodált, de nem élvezheti ki teljes egészében, mert mind azok akiket szeret nincsenek vele.
Tetszett is meg nem is. De sose kezdeném újra. Nagyon jó élmény de csak egyszer.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9 Dátum: 14 ápr 09, 17:50:00 »

Aki nem látta, ne olvassa el Hakuu és az én írásomat, Spoiler veszély!

A célját véghez vitte, kijutott a föld alól, megmutatta milyen fából faragták és azért elég tökössé tette Simont. Nagyon szomorú voltam mikor meghalt, de olyat vitt véghez pár hét (vagy nap) alatt ami hihetetlen. Felnyitotta sok ember szemét és elindított egy olyan esemény sorozatot, aminek a végén az emberek megkapták a boldogságot, vagy egy normálisabb életet.  Sok-sok-sok ember veszett oda ezért a célért.

Yokot én is sajnáltam, mikor néztem beszéltem párszor heo-val és kérdezgettem, hogy mi lesz vele viszont nem akartam spoilert, így csak annyit kérdeztem, hogy túléli-e. Nevet Szerintem Yoko boldog volt. Szerelme meghalt, de nem csak szerelem kell a boldogsághoz. Ő tanárként is, és miután vissza ment a suliba, már nem volt boldogtalan.

Simon, meg egy gyerek volt, egy 14 éves gyerek, akinek elég szar sorsa volt. Meghaltak a szülei, majd azért nem sokkal rá, a férfi aki szinte már a bátya volt neki. Szerintem elég jól bemutatták, hogy ez nem úgy működik sokszor, hogy akkor "Héj, én vagyok a fasza király, kövessetek." Nagyon jól bemutatták, hogy fel kellett nőnie ehhez a feladathoz és meg is történt. Az meg, hogy a végén milyen "sorsa" volt. Szerintem ugyan csak elfogadható, eleinte fura, de mégis, ha bele gondolsz elfogadható. Mert korábban látszódott, hogy nem az ő útja az, hogy az embereket vezesse miután meghozta a békét, ez nem az ő szerepe volt. Az már elmúlt. Viszont feledésbe nem merült, mert megtanítják az embereknek, hogy ki is mi is volt Ő.
Szerintem, hogy ő elment békében Nia nélkül, aranyos volt, mert nem tudott volna mit kezdeni a "mostani" világban.

Amúgy elfogadom miért nem lett neked kedvenced, de én örülök, hogy még se 100%san happy end a vége, mert az élet sem ilyen tökéletes, hogy minden csodásan, szivárványosan működik.
Naplózva


Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #10 Dátum: 14 ápr 09, 19:55:35 »

Bevallom a legtöbb animét azért nézem, mert olyan kis álom világ, ahol minden jó a végén. ( Úgy általában) Mert ha már az ember élete nem mindig happy end legalább ez kicsit biztat arra, hogy lehet még az. És amikor valami szembesít azzal, hogy bizony ez máshogy van, akkor valahogy olyan letört tudok lenni.

Az én képem akkor is az, hogy elég lehúzós hangulata volt a végén. De amúgy jó anime, mert tényleg az a felépítése is. Csak én valahogy a happy end-et jobban szeretem.  Nevet

Attól függetlenül, itt a fő szereplő akkor sem járt jól. Mert nem is a saját útját járta, senkije sem maradt. Ez annyira... nem tudom hova tenni ezt az érzést.  Technikai KO
Naplózva

Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!