24 máj 09, 23:51:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: The Breaker / The Breaker: New Waves Manhwa  (Megtekintve 4511 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Dátum: 14 jan 29, 09:49:54 »

A The Breaker egy koreai manga, ami 2007-ben látta meg a napvilágot, és 2010-ben fejeződött be. Így tíz kötetet tudhat maga mögött ennek a műnek a történetírója, Geuk-Jin Jeon és Jin-Hwan Park, a rajzolója.

A történet főhőse egy fiú, akit Shi-woon Yi-nek hívnak. A 9 sárkány középiskolába jár és elsőéves ott. Mint szinte minden történetben, kapunk egy nem átlagos életű tinédzsert, de ez itt nem így van. Shi egy nagyon is átlagos tinédzser. A probléma nem itt van, hanem ott, hogy bántalmazzák szegényt. Chang-Ho és bandája minden nap terrorizálja szegény Shi-t, aki szinte már a ''kutyájuk''-nak számít olyan szánalmas életet él. Egy nap mikor egy új tanár érkezik, szemtanúja lesz az egész megveréses dolognak, de nem lép közbe, hanem a szemrehányást tesz, hogy még visszaütni sem mer nekik. Legalább kiállhatna magáért. Ettől a fiú csak még jobban elkeseredik.
Shi este ment hazafele, de észrevette az új ''tanárt''. 3 gengszter akarta megverni, mert nem fizetett. A ''tanár'' miután megunta a játszadozást, másodpercek alatt a földre vitte a 3 gengsztert. Shi csak bámult. Ekkor elhatározta, hogy felfogadja az új ''tanárt'' az ő mesterének. De vajon sikerül-e? Tudja milyen veszélyekbe sodorja magát ezzel?

Szerintem ez egy nagyon is jó manga/manhwa. Már csak azért is mert kóreai és nem a megszokott japán. Nekem öröm volt elolvasni eddig az első szériát, ami 72 fejezetes és a 2. széria is van ( New Waves ) ami még mindig fut és 140 körüli fejezettel rendelkezik.
A rajzolás gyönyörű, a történet kiváló és a vér sem marad el. A harcokról meg nem is beszélnék, mert azok valami nagyon jók. Nevet
Nem azt a főszereplőt kapjuk, aki egy pillanat alatt lesz a legjobb. Lassan jut el addig, ahol most van.
Hogy őszinte legyek nekem az 1. fejezet is elég volt, hogy ne hagyjam abba az olvasást. 2 nap alatt olvastam ki megállás nélkül a 72. fejezetet. Nagyon érdekfeszítő az egész.

Ajánlom mindenkinek.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #1 Dátum: 14 jan 31, 13:30:34 »

Ez egy olyan történet, amit ha elkezdesz nem tudod abbahagyni. Gondoltam, hogy apránként fogom olvasni, de mindig történik valami és nem tudom letenni. 72 fejezet legyűrése nem tartott tovább 2 napnál. Nemrég kezdtem el a folytatását, a New Wavest és a jelenlegi tempómat nézve, 4 nap elég lesz ahhoz, hogy beérjem az aktuális fejezetet.

Ironikus, hogy pont az lett Goomoonryongból a The Breaker végére, amit mindenáron el szeretett volna kerülni a mestere miatt.

A Harcművészeti Szövetség tagjai közül, akikben pozitívan csalódtam az Kang-Sung, So-Chun Hyuk, Te Ul és Yae-Won.
Abszolút nem viselkedtek arrogánsán a pozíciójukhoz képest ellentétben a vezetővel és néhány taggal.
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 31, 13:31:30 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #2 Dátum: 14 jan 31, 15:45:43 »

Én se hittem volna hogy nem tudom abbahagyni. Tegnap nem olvastam mert más animét kezdtem nézni, mert be is kellett már fejeznem azért. Na de naponta olvasok el 30-40 fejezetet és ez is a történet miatt van. Ritka az olyan történet ami ennyire megfog.

A történésekről: SPOILER

Goomonryong-ot túl erősnek éreztem sokszor. Oké, hogy ő a legerősebb meg minden ( biztos hogy nem ), de azért 3
'' Real master'' ellen kicsit meg kéne hátrálni még törött kézzel is. Nálam sokat számítanak a rangok.
Mivel ő egy '' Beyond '' ezért kimagasló és a történetben aki közel áll erőben hozzá az is csak Kang-sung. De még nála is jóval erősebb. Egy igazi szörnyeteg az biztos.

Azon gondolkozom, hogy vajon összecsap-e majd Shiwoon vele a későbbiekben.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #3 Dátum: 14 feb 07, 11:52:51 »

Kijött az új fejezet: http://www.mangareader.net/the-breaker-new-waves/147
Kúl
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #4 Dátum: 14 feb 07, 13:17:50 »

Na ez a fejezet se volt akciómentes, de 9AD tényleg odatette most magát és hiába a sok fegyveres. Vicces, hogy ez ellen meg tud küzdeni, de az 1. évadban a pisztolyos csávó okozta azt a nagy felhajtást és miatta lépett be a titkos formájába, ami nagy tomboláshoz vezetett. Úgy tűnik itt sem lesz másabb, csak annyi a különbség hogy Shioon is itt van már aki sokkal erősebb és képes lesz megállítani, de szerintem valaki közbe fog megint avatkozni.
Mindenesetre jó fejezet volt.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #5 Dátum: 14 feb 07, 13:45:38 »

Valahogy inkább azt érzem, hogy 9AD megfogja ölni a szemüveges fickót és nem tudják majd megállítani. Shiwoon ott van a helyszínen és tökéletesen szemügyre vehetné, hogy a mestere tényleg megváltozott. 9AD is üzenhetne neki ezzel, hogy ne keresse őt többé, mert külön utakon járnak. A következmény az lenne, hogy Shiwoon még durvább edzésbe kezdene, hogy megállítsa 9AD-t. Pontosabban, a saját felelősségének tekintené a megállítását.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #6 Dátum: 14 feb 07, 13:59:10 »

Igen, ezzel én is egyetértek valamilyen szinten, de ezzel csak jobban beleássa magát a Murim világába és ilyen veszélyes fazonok mint a fantom doktor is felkeltik az érdeklődését, ami szerintem csak a vesztét okozná már. Oké, hogy jelenleg még mellette van a Sunwoo klán, de nem hinném, hogy kibírnák több ellenfél együttes támadását.
Lehet hogy alkalom nyílik számára most, hogy beleássa magát a még sötétebb világba, ahol ezek a kaiser alakok irányítanak. Sosul-al is már várom a találkozását. Kíváncsi lennék mi történne ha találkoznának. Nevet
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #7 Dátum: 14 feb 07, 14:21:19 »

Komoly lenne az atmoszféra a találkozásuknál, majd Sosul megszólal: Mehetünk a vidámparkba? Nevet
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #8 Dátum: 14 feb 14, 16:13:59 »

The breaker New Waves 148. fejezet:

Ez a fejezet csak annyit árult el, hogy 9AD.nek szinte mindenhol van beépített embere. Nem a harcművészet csak az erőssége most már. Az emberek akik már követik, teszik nagyon veszélyessé.

Ha-Il előtt minden tiszteletet megadok, mert volt benne annyi, hogy egy mocskot, aki nemrég még meg akarta ölni a vezetőjét megmentsen. Most nagyot nőtt a szememben.

Most hogy kikerült a plakát, miszerint: 9AD egy isten!, szerintem a S.U.C. is csatlakozni fog a bulihoz és talán végre találkozhat Shiwoon a vezetőjével és a másik fejlett mester szintű Ryuji-val. Most a föld alá teszi mindenképp már. Sokkal erősebb lett Shiwoon azóta. Úgy is nevezném, az elmúlt 40 fejezet alatt nőtt 3x annyit az ereje és erőnléte. A vezetőt meg ki nem fogja állni mert már találkozott vele egyszer, ahol túszul ejtette, hogy el tudjon menekülni a Sunwoo klán elől. Szerencsés volt, mert szerintem Kwon egy pillanat alatt kettészedte volna. Most ha találkoznak szerintem tuti kettészedi. ikszdé Hajrá KWON!

Várom a következőt. Nevet
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #9 Dátum: 14 feb 14, 17:32:08 »

Hát igen, 9AD nem ad semmilyen lehetőséget. A mesterlövészek is vele vannak. A transzparens pedig egyértelmű meghívás a S.U.C-nak. Bár ott tartanánk már, hogy bedarálják őket. A Lae Won lehet mégis megússza? Mindenesetre, Ha-Il adósa lett. 
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #10 Dátum: 14 feb 14, 20:23:54 »

Szerintem még ez a szemüveges ''Lae Won'' is jól jöhet még szövetségesként Shiwoon-éknak. Sok téren előnyük lenne vele. Szerinted milyen erős lehet a másik 2 öreg a Sunwoo klánból? Harcolni akartak szerintem a szigeten és vetkőztek már egy kicsit, de félbemaradt. ikszdé
Bírtam amikor vissza kellett vonják a harcot. Nevet Ezért is érdekel vajon milyen szinten állhatnak? Mester szinten szerintem minimum kell legyenek. Jang-II Jeong szerintem közel állt egy fejlett mester szinthez. De ez most szerintem lényegtelen, mert szegény elhunyt. Azok a részek tényleg megérintőek voltak. Szomorú

Mindenesetre... szerintem nagy harc fog majd itt kibontakozni. Remélem Jinnie is kap most egy normális ellenfelet akit legyőzhet. Utoljára a kis gót ellen láthattuk rendesen harcolni, de ott 2x majdnem fel is lett akasztva. ikszdé Esetleg menjen megint ellene és verje le már. Erősebb ő nála.
Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #11 Dátum: 14 feb 21, 14:58:25 »

Kijött a 149. fejezet:

Nagyon jó kis fejezet volt. A 9AD tombolása eddig tartott. ikszdé

http://www.mangareader.net/the-breaker-new-waves/149/6
Megint csak felbukkant a S.U.C öregje. Nevet Még 100 fejezettel előbb jól tűrte Kwon támadásait pedig azok se voltak semmik. Nevet

http://www.mangareader.net/the-breaker-new-waves/149/9
Úgy nézem Ha-Il megint csak nőtt a szememben. Van elég bátorsága hogy szembeszálljon 9AD-ével, hiába tudja hogy eltaposná őt 9AD. Én már Ryuji vs Shiwoon 2. harcát várom nagyon.

http://www.mangareader.net/the-breaker-new-waves/149/19
Szerintetek okból tagadja? Annak idején direkt roncsolta szét a Ki rendszerét de most hogy látja visszatért főleg ilyen pozícióban és a 2. legerősebb nagymester védelme alatt is van.

http://www.mangareader.net/the-breaker-new-waves/149/21
Kaiser erejére már nagyon kíváncsi vagyok.

Jó volt, tehát kap egy 8-ast a 10-ből ezen a héten. Legalább nem olyan mint a Bleach amibe kevés a szöveg és hamar végzel vele aztán semmi érdekes sem történt. Ez legalább jó. Csak így tovább.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #12 Dátum: 14 feb 21, 17:23:59 »

Egész sokat haladtunk az elmúlt hetekhez képest. Kúl

http://www.mangareader.net/the-breaker-new-waves/149/17
Lae Won most majd meghálálhatja Ha-Il-nak az élete megmentését. Nem fog örülni az biztos.

http://www.mangareader.net/the-breaker-new-waves/149/19
Szerintem 9AD nem akarja, hogy tudjanak a tanítványáról. Nem tudom Kaiser mivel vette rá azokra a cselekedetekre, amiket leművelt, de biztos vagyok benne, hogy nem akarta, hogy Shiwoont felhasználják hozzá, mint az ő tanítványát. A legegyszerűbb módja ennek az, ha letagadja, hogy ismeri.

Kaiser pontos tervére már nagyon kíváncsi vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 21, 17:24:48 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #13 Dátum: 14 feb 28, 15:16:25 »

The breaker 150. fejezet:

Ez is egy jó fejezet volt. Igaz most több szerepet kapott a beszéd mint a cselekvés, de meglepő módon gusztustalan a S.U.C. és még Lae Won is most. S.U.C. még a hűségeseket is kiiktatja de még előtte nehogy véletlen elmondjanak valamit. Lae Won-ról meg semmi extrát nem mondanék. Ugyanolyan mint mindig és ilyen undorító még ilyen helyzetben is. Remélem tényleg beverik neki a képét.

A kang-sungos fordulat nagyon nagy volt. :O Nem hittem volna, hogy ilyen áron harcol. Szegénnyel nem tudom mi lesz, de egy jó harcot szeretnék még látni mindenképp tőle. Kwon meg mint mindig...ikszdé Az elején is jön a fenyegetően, de király feje. Nevet
Várom a következőt. Mosolyog
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #14 Dátum: 14 feb 28, 23:23:23 »

Szeretném, hogy Kang-Sungnak legyen még egy utolsó összecsapása és glóriával vonuljon ki, ha már nincs sok neki hátra. Ruházza meg 9AD-t. Megérdemelné. Sír
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!