24 máj 10, 18:14:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hataraku Maou-sama!  (Megtekintve 10342 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Dátum: 13 máj 03, 13:54:35 »

Avagy a Démonúr munkába megy!

Adott egy világ, Ente Isla, amit a rettenetes Démonúr, Satan seregei ostromolnak, szevedést, pusztulást és gyötrelmet hozva az emberekre és mindenre, ami az útjukba kerül.
Bár maga a Démonúr ritkán száll harcba, négy tábornoka Lucifer, Arsiel, Adramelech és Malacoda egyre-másra nyomul előre, hódítva meg a kontinenseket.
Aztán egyszercsak feltűnik egy hős, egy szent karddal és az emberek oldalán visszaveri a démonok hordáját, majd ő és szövetségesei megostromolják a Démonúr kastélyát és majdnem le is győzik a gonoszt. Csakhogy a teljes veresége előtt Satan arra használja az ereje jó részét, hogy kaput nyisson a világok közt és leghűségesebb tábornokával Arsiellel elmeneküljön egy véletlenszerűen választott világba, hogy megtervezze Ente Isla visszafoglalását és erőt gyűtsön.

Pechjére a mi világunkban köt ki, ahol nincs mágia, így még a saját eredeti alakját sem tudja fenntartani, nemhogy erőt gyűjteni. A tervezéshez pedig huzamosabb ideig maradnia kéne amihez bizony szükség lesz némi adminisztrációra és pénzre is...

Vajon, hogy boldogul a hatalmasságos nagyúr ebben az idegen környezetben? És vajon az Ente Islán maradt démonok és emberek hogy reagálnak majd az egészre?
A válaszhoz már csak meg kell nézned az Animét.

----

Ez egy 2013 as tavaszi anime, szóval csak most indúlt, jelenleg 5 rész van belőle.

Talán az egyik legviccesebb Anime, amit valaha láttam a Sket Dance mellett. Satan, avagy, ahogy itt hívják Maou Sadao mindennapi élete már magában is elég vicces, de ahogy próbál ragaszkodni a korábbi életviteléhez (pl a Biciklie neve Nevet), ahogy viszonyul a világhoz a maga elképesztően nemtörődöm személyiségével és ahogy erre Arsiel reagál az már magában is bővel elég nevetésre ad okot, és akkor még nem is beszéltem a 2. 3. 4. 5. részben bemutatott újabb karakterekről, akikkel együtt az egész egy igazi kis kabarétársulatot alkot.

Ugyanakkor, akit a sztori érdekel az sem fog nagyon csalódni, bár az anime főként a karakterek interakcióira fókuszál, azért az 5. részben van minden, ami szem-szájnak inegere.

Bárkinek ajánlom, aki nevetni szeretne vagy szereti az abszurd komédiát, némi romantikával és akcióval fűszerezve.

Ha a többi rész is ilyen jó lesz, és mért ne lenne, akkor szerintem nyugodtan pályázhat az anime a 2013 egyik legjobb alkotásának posztjára (A Shingeki no Kyoujin mellett) és biztosan az egyik személyes kedvencemmé válik.
Ugyan nem tudom hol tart a könyv, ami alapján készül, de ha kellően előrébb én szivesen látnék belőle még majd pár évadot.

OPENING

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PDx_v8Kk_CM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PDx_v8Kk_CM</a>
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 03, 14:03:56 írta Exkirion » Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1 Dátum: 13 máj 03, 22:14:27 »

Nem is tudtam, hogy van ilyen, de egy belenézést leírás alapján mindenképpen megér Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #2 Dátum: 13 máj 03, 22:48:51 »

Hát igen, még elég újkeletű Anime. Na meg mostanában mindenki a Shingeki no Kyojin-ra nyáladzik ezért pár jó anime eléggé a radar alatt marad.
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #3 Dátum: 13 máj 04, 18:43:20 »

Nem véletlen, tényleg ritka az olyan jó anime, mint az Nevet

Megnéztem az eddigi öt részt, tényleg jóféle cucc ez is. Tetszik, hogy nem fekete-fehér a két karakter, szerintem ahogy Emiliéra is rá lett erőltetve a hős-szerep, ugyanúgy a démonnagyúr is csak egy szerepet játszott a másik világban. Mindenesetre kíváncsian várom a folytatást Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #4 Dátum: 13 máj 05, 11:27:14 »

***SPOILER****

Ja az nekem is bejön, hogy Emilia mennyire akar ragaszkodni a sémához Maou meg csak "jóvan na haggyá már" Nevet
Amiket beszól az 5. részben az angyal komának, hogy "A te hibád lesz, ha elkések a munkából és annyi lesz a tökéletes megjelenési rátámnak" Nevet meg "Még ne menjünk vissza még nem jött meg a havi fizu" Nevet

De mondjuk az a fej, amikor beteleportál Lucifer elé Nevet
Na azon borultam. Meg úgy Onblokk, amikor a hős, meg Sadao együtt vitatkoznak, vagy csinálnak valamit, az mindig iszonyú poén.
5. részben, amikor eltéríti a krddal az energiagömböt és az fejbecsapja Maou-t aztán így szól "Lucifer, ezért megfizetsz" vagy amikor Arsiel késve megjön és akkor "Te meg hol voltál eddig?" -> "Hazamentem a émon generálisi köpenyemért" Nevet Nevet
Az 5. rész amúgy szerintm egyértelműen a legjobb eddig. A kövi valami iskolás lesz, na az lesz még egy érdekes kör.

Ááá, hatalmas Anime Nevet.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 11:29:22 írta Exkirion » Naplózva

dai
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2



« Válasz #5 Dátum: 13 máj 05, 22:17:35 »

Tényleg nagyon jó anime, azt hiszem találtam egy új kedvencet.
Viszont 4-5. részhez tudna valaki linket dobni? Sehol sem találom. Szomorú
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #6 Dátum: 13 máj 05, 23:15:40 »

http://www.nyaa.eu/?page=search&cats=0_0&filter=0&term=commie+hataraku

Ez mondjuk torrent ha ez jó, én ezt szedem.
Naplózva

dai
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2



« Válasz #7 Dátum: 13 máj 06, 09:01:10 »

Oh nagyon köszönöm! bow
Új részek mikor várhatók körül-belül?
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #8 Dátum: 13 máj 06, 12:21:57 »

Hetente, azt hiszem csütörtökönként, de nem mernék megesküdni.
Naplózva

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #9 Dátum: 13 máj 08, 12:37:11 »

Nagyon nagy ez az anime...ikszdé Már az első rész után megtetszett.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #10 Dátum: 13 máj 08, 19:37:58 »

Igen, nkem is. Az előzetes leírások alapján nem néztem sokba, de érdekes módon mindig azok az animék/mangák lesznek idővel nagyon jók, amikre ez igaz. A Samidarét és a Chuunibyou-t se néztem sokba ezek alapján eleinte.
Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #11 Dátum: 13 máj 08, 23:56:24 »

És tényleg igaz! A shingeki no kyojin miatt sokan nem veszik észre az ilyen animéket. Ez szerintem még jobb. Nevet Alsiel próbálkozik varázserejéből fitogtatni a mi világunkban és mi lesz? Egy anime b*zi cosplayes aki azt hiszi magáról, hogy ő harry potter leszármazottja. ikszdé
Palota és gazdag élet = Lepukkant ház és takarékos élet. ikszdé
Diktátor gonosz sátán uraság = Egyszerű kedves ember. ikszdé
Az előző életük tiszta ellentéte, ami most van. Nevet
Emilia is egy nagy ellentét, de ilyen életet, mint az övé...egyedül van és a másik 2 elbújhat mellette...100 yenes kés. ikszdé
2 részt néztem meg eddig. Nagyon bejövős. Nevet
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #12 Dátum: 13 máj 09, 07:19:10 »

Elvileg ma jön az új rész.
Valami olyasmi volt az előzetesben a címe, hogy "A démon nagyúr megmássza az iskola lépcsőit". Már a cím bőven megér egy misét, baromi kíváncsi leszek mi lesz Nevet
Mondjuk ha a megérzésem nem csal, akkor Maou elmegy Chi-chan sulijába majd valamiért. (Váltást akar vele cserélni munkában vagy valami)
A setting alapján ökörség lesz a 10.-en Nevet

Szabika, úgy látom te is nézed (képed alapján) a Yahari-t is. Az is elég jó. Talán az egyik legeredetibb School romance comedy az utóbbi időben.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 09, 07:20:15 írta Exkirion » Naplózva

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #13 Dátum: 13 máj 09, 10:03:34 »

Amúgy most hol tart az anime? Gondolom a 4.rész  a múlt heti,de még nincs fent indán.Akkor elméletileg az 5 jön ma.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 09, 10:04:05 írta dreamfolow » Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #14 Dátum: 13 máj 09, 12:02:52 »

A 6. jön ma, vagy holnap.
http://www.nyaa.eu/?page=search&cats=0_0&filter=0&term=commie+hataraku

Eddig kiadott részek angol felirattal.

EDIT:

Kijött a 6. rész.
Hát mit ne mondjak nem volt semmi Nevet Mondjuk az előzőnél nem volt jobb, de (jézus mi is Lucifer neve?) otakusága, meg az egész sztori akkora ökörséggel ér véget Nevet. A rész eleje ami megér még egy misét Nevet

EDIT2:

Egy kis poén

Betszem ide is, vigyorogjon mindenki egy jót Nevet
Íme az efélévé talán két legjobb Anime "fúziója" Nevet (Shingeki no Kyoujin + Hataraku Maou-sama! = Work on Satan!)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rtIhwruyydc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rtIhwruyydc</a>

Azért az el kell ismernetek, hogy, aminyen megtévesztő, annyira faszántosan néz ki. Egyszer valaki csinálhatna egy ilyen grafikával majd egy ténylegesen ilyen darkos fantasyt. Szuper lenne.

EDIT:

Na némi gondolkodás után az openingből ihletet nyerve összeállítottam az ultimate címfúziót a mostani negyedévi animék címeiből
Íme: Yondemasuyo, ore no kawai hentai kyoujin maou imotou!
(fordítás: Megidézlek, én édes kis perverz óriás démonúr kishúgom!)
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 10, 17:51:10 írta Exkirion » Naplózva

Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!