24 máj 09, 21:09:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Deadman Wonderland  (Megtekintve 5571 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #15 Dátum: 14 máj 26, 08:52:22 »

A szadistákon kívül, vannak még a hosszhajhászok. Szerintük sokkal tovább kellett volna tartania a mangának. Nem tudom ki, hogy vélekedik erről, de szerintem pont jó volt a történet hossza. Nem mondanám rövidnek, de hosszú sem lett. A lényegi kérdések meg lettek válaszolva, elnyújtani meg felesleges lett volna.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Izeke94
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Válasz #16 Dátum: 14 máj 26, 14:14:54 »

A szadistákon kívül, vannak még a hosszhajhászok. Szerintük sokkal tovább kellett volna tartania a mangának. Nem tudom ki, hogy vélekedik erről, de szerintem pont jó volt a történet hossza. Nem mondanám rövidnek, de hosszú sem lett. A lényegi kérdések meg lettek válaszolva, elnyújtani meg felesleges lett volna.

Na igen, bár én jobban örültem volna ha együtt nyírják ki a főgonoszt is, tehát hamarabb lett volna a Shiro-s fight, illetve ha kicsit még mutatnak a végén többet is Shiro storyból, nem csak annyit , hogy felébred, de persze így is jó.
Animével is csak az volt a baj, hogy rosszul adták szerintem elő, hogy most akkor a lényeg, a párharcokon lesz (amiből összesen 2 volt) , pedig nem ez a story lényege, igaz ahhoz el kellett volna jutni ugy még +15 manga fejezetnyit -- majdnem egy évadot, hogy kiderüljön mire megy ki az egész. Legtöbb embernek az agyatlan harcra van csak igénye, meg lehet nézni a választékot, nagyon sok ilyen megfilmesített manga van ami úgy néz ki, hogy harc előtte meg pénisz méregetés: "Én vagyok az erősebb! - nem mert én vagyok az erősebb!". Aztán ha megvan a harc, akkor kezdenek el gondolkodni, hogy oké, de kéne valami történet is köré, hogy elő lehessen adni.  Na hát ez nem ebbe a kategóriába esik /meg nem tudom gyerek kínzós részt mennyire lehetett volna leadni a tévén/. Sajna valoszeg már soha nem lesz fojtatva, max egy jól átdolgozott reboot-ot fog kapni.
Végével kapcsolatban meg csak azért kérdeztem ennyit mert másoknak se volt egyértelmű, hogy akkor most mivan pl, Shiro börtönben vagy korházban van stb...
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 26, 19:53:25 írta Izeke94 » Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #17 Dátum: 14 máj 26, 22:34:36 »

Az animén az érződött, hogy csak 1 évadra terveznek vele és a manga népszerűsítésén kívül nincs más célja. Rögtön az elején, nem mutatták be Azamit és az összes szerepét átadták Yoo-nak. A Senjivel történő harc után, csak Minatsuki-t és a zabagép Deadman-t ismerhettük meg, szóval újabb szereplők maradtak ki. Ha jól emlékszem, az első részben még kaptunk egy filler tárgyalást is, ahol Ganta nem kis megvetést kapott Mimi apjától. Valóban, a párharcok elnyomták a sztorit, de az igazi része tulajdonképpen a Scar Chain történetszál után kezdődött volna. Az animációra, karakterábrázolásokra és a zenékre viszont nem lehetett szerintem panasz. Ezt a háttérzenét különösen kedvelem. Gyakorlatilag, ennek a szériának is kellene egy reboot. Csinálhatja az előző stúdió is, csak másodszorra vigyék végig mangahűen. ^^
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Izeke94
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Válasz #18 Dátum: 14 máj 27, 00:03:56 »

Az animén az érződött, hogy csak 1 évadra terveznek vele és a manga népszerűsítésén kívül nincs más célja. Rögtön az elején, nem mutatták be Azamit és az összes szerepét átadták Yoo-nak. A Senjivel történő harc után, csak Minatsuki-t és a zabagép Deadman-t ismerhettük meg, szóval újabb szereplők maradtak ki. Ha jól emlékszem, az első részben még kaptunk egy filler tárgyalást is, ahol Ganta nem kis megvetést kapott Mimi apjától. Valóban, a párharcok elnyomták a sztorit, de az igazi része tulajdonképpen a Scar Chain történetszál után kezdődött volna. Az animációra, karakterábrázolásokra és a zenékre viszont nem lehetett szerintem panasz. Ezt a háttérzenét különösen kedvelem. Gyakorlatilag, ennek a szériának is kellene egy reboot. Csinálhatja az előző stúdió is, csak másodszorra vigyék végig mangahűen. ^^

Na igen reboot nagyon jó lenne, első évad meg naná hogy sz..volt, mert a story "lényege" csak utána kezdődik. Amugy nem tudom hogy ténylég manga népszerűsítésre volt -e. Amin ez pl. igazán érződik az a Naruto, egyszerűen hihetetlen igénytelen az az anime. Régebben annyira nem tűnt fel, de Pain harc óta egyszerűen nem tudok rá nem odafigyelni, hogy mennyire nevetségesen igénytelen és ronda - ehhez képest pl. ez az adaptáció elég jól meg volt csinálva - bár nem tudom ilyenkor milyen költségekkel kéne számolni.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #19 Dátum: 14 máj 27, 21:07:13 »

A Naruto és egyéb "véget nem érő shounen" esetén könnyen fel lehet azt hozni magyarázatnak az igénytelenségre, hogy hétről-hétre kell elfogadható minőséget produkálniuk, ami nem mindig megy. A Deadman Wonderland-hez hasonló szezonos animék részeit pedig legtöbb esetben már az első epizód sugárzása előtt elkészítik, így idejük is volt az igényes munkára.
Az animét már 2009. július 30-án bejelentették, mindössze 22 fejezet kijövetele után, mégis közel 2 év múlva került csak adásba 2011. április 17-én, amikor 43 fejezet volt már kinn. Elnézve a korai bejelentést szerintem egyértelmű, hogy a Scar Chain történetszál feldolgozásáig volt eredetileg eltervezve, de nem kizárt, hogy ha le lett volna zárva a manga, akkor folytatták volna. Mehettek volna tovább is, de mindenképpen filler lett volna a végére belőle, mint az első FMA szériából.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Izeke94
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Válasz #20 Dátum: 14 máj 27, 22:59:49 »

Szerintem egyáltalán nem kötelező fillereket csinálni, Narutoban se nézem meg soha, inkább várjanak vagy csinálják meg jobban...
De visszatérve: szerintetek végén Shiro még mindig börtönben van? Legalábbis elnézve elég komolyan be van védve a hely ahova bezárták (?)
http://www.mangapanda.com/deadman-wonderland/58/20
http://www.mangapanda.com/deadman-wonderland/58/23
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #21 Dátum: 14 máj 28, 14:36:44 »

Valószínű, hogy valamilyen zárka lesz. Megjavulni megjavult Shiro, de a bűneit nem fogják semmisnek tekinteni. A rémálomnak vége, de felelősséget kell vállalnia a tetteiért. Szerintem ő sem lenne boldog, hogy ha csak úgy szabadon elengedik azok után, amiket tett.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Izeke94
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Válasz #22 Dátum: 14 máj 28, 18:33:52 »

Valószínű, hogy valamilyen zárka lesz. Megjavulni megjavult Shiro, de a bűneit nem fogják semmisnek tekinteni. A rémálomnak vége, de felelősséget kell vállalnia a tetteiért. Szerintem ő sem lenne boldog, hogy ha csak úgy szabadon elengedik azok után, amiket tett.

Lehet... bár így átgondolva egyedül Ganta osztálytársait ölte meg hidegvérrel, többieket vagy azért mert rákényszerítették vagy mert azok támadtak rá hamarabb (pl. elkezdték lőni), arról nem beszélve hogy szerintem az elmúlt 15 évben már kapott elég büntetést.. Többiket meg úgyszintén kiengedték pedig ott is volt aki ölt.
De legalább ha nem is teljesen, de happy ending lett, ez is több mint amire számítani lehetett.

A Game Fowl-ra ötletem sincs. Vad Szárnyas?  Technikai KO
Magyarul "Harci Kakas" . (Kakasviadaloknál használt kakas.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 31, 23:28:10 írta Izeke94 » Naplózva
Oldalak: 1 [2]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!