24 máj 10, 00:45:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Usagi Drop  (Megtekintve 5375 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Dátum: 11 szep 13, 19:24:23 »

Egy ideje már követem ezt az animét, illetve most fogok bele a mangába de még nem nyitottam neki Topicot, mert nemtudom mennyien követik ezt a remekmüvet. Aztán úgy döntöttem megnyitom hogy aki nézi azzal tudjunk beszélni egy jót, aki pedig nem az kezdjen bele. Nem fog csalódni.

Nos akkor írnék egy kis ismertetőt:

A történet arról szól hogy adott egy 5 éves kislány aki otthon nélkül marad és egy rokona veszi magához. A kislányt Rin-nek míg a rokont Daikichi-nek hívják. Az ö történetükről szól ez az anime/manga.

A történet remekül mutatja be egy kislány és egy felnőtt férfi mindennapjait. Olyan realitással mutatja be a történteket mintha egy átlag japán család mindennapjait követnénk végig. Amikor Rin elöször megy ovodába, kiesik a foga, Daikichi felfogja mit jelent gyereket nevelni, ahogy megszeretik egymást, ahogy Rin felnő, mind-mind olyan motivum mely bárki életében megtörténhet és a mü remekül visszaadja ezeket az életszituációkat.

Egy szóval aki teheti nézze meg. Mindenkinek bátran ajánlom , még azoknak is akik hadilábon állnak ezzel a müfajjal és csak véres, harcos shounen-eket néznek kacsint
« Utoljára szerkesztve: 11 szep 13, 19:25:03 írta Lew » Naplózva


Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1 Dátum: 11 szep 17, 19:39:31 »

Nagyon kedvenc, el tudtam volna képzelni belőle egy "Newer Ending Story"-t Kedvenc részeim amikor Rin meglepődik valamin.  ^_^
Várom az extra epizódokat, meg én is belekukkantok a mangába.



10-es listán: 7894179 pont  Nevet s a mások vigyék el azt aki nem így gondolja Pojén Nyelvesít Nevet ikszdé

kis bónusz:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sfR23BarpSQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=sfR23BarpSQ</a>
« Utoljára szerkesztve: 11 szep 17, 19:41:38 írta Shiro » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2 Dátum: 11 szep 17, 19:45:06 »

Nekem az anime nézése közben olyan gondolatok jártak a fejemben, hogy remélem ha lesz gyerekem olyan lesz mint Rin ,és fiú létemre oda-meg vissza voltam Rintől olyan aranyos volt =D A másik nagy kedvencem még Kouki volt. Nagyon bírtam azt a hülyét , főleg amikor Daikichiéknél kilincselt már korán reggel.

Ha belenézel a mangába nem spoilerezek de annyit azért elárulok hogy ez a jó szokása még tinidzsér korában is megmaradt =D

Naplózva


Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #3 Dátum: 11 szep 17, 19:52:34 »

. Nagyon bírtam azt a hülyét , főleg amikor Daikichiéknél kilincselt már korán reggel.
S persze nem mindig a patylat páncélban.  Nevet
Meg amikor Daikichinek eszébe jut, hogy ő is pont olyan volt annak idején, mint Kouki ikszdé
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #4 Dátum: 11 szep 17, 19:56:23 »

Jaja Daikichi nagyon nagy figura volt =D Meg volt egy rész amikor kaptak egy sípot amit csak akkor fújhattak meg ha bajban voltak , Kouki meg rá fél másodpercre hogy ezt Daikichi elmondta már fújta is xD

Egyébként tök érdekes hogy Rin hangját egy kislány adja, nagyon tehetséges lehet, pontosan nemtudom hány éves de nagyon fiatal.
Naplózva


CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #5 Dátum: 11 szep 17, 23:06:54 »

Na látom, hogy nem volt felesleges az az ajánlás. ^^ Kúl ^^

Ilyenkor kicsit azért mérges vagyok, mert egy olyan animét csináltak meg 11 részesre, amelynél így heti 1 résszel adagolva akár még a shounen-i epizódszámokat sem bánnám. Szinte semmi extra nem történt benne, ennek ellenére 10/10 és kedvencek között a helye. Jó volt nézni, főleg így hogy nem tömték tele drámai elemekkel. Garantált volt a jó kedv egy-egy rész megnézése után.
Minden szereplő teljesen eltérő egyéniség volt, mind nagyon szerethetőek, főleg Rin. Minden részben történt valami olyan, amit idézni lehetne és máris megvan a jó kedv. Ennek ellenére most csak az utolsó rész egy aranyos képét tenném be:



« Utoljára szerkesztve: 11 szep 17, 23:14:18 írta CsukiIce » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #6 Dátum: 11 szep 17, 23:45:12 »

Az anime a 24. fejezetig dolgozta fel a mangát, ami 56 fejezetes.

Szóval ég egy hasonló terjedelmű sorozat elképzelhető.

« Utoljára szerkesztve: 11 szep 17, 23:47:25 írta Shiro » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #7 Dátum: 11 szep 17, 23:56:04 »

Na látom, hogy nem volt felesleges az az ajánlás. ^^ Kúl ^^

Nem bizony =D

Mindenesetre ha megcsinálják animében a maradék 32 fejezetet akkor az már kicsit más hangvételü lesz. Lesznek benne jó poénok, de a drámázás is több lesz és középpontban főként szerelmi szálak, és az iskolai élet fog állni.

Szerk: Közben megtaláltam amit kerestem.


Ez a kislány Rin seijuu-ja és mindössze 10! éves, nagyon tehetség és aranyos.
« Utoljára szerkesztve: 11 szep 18, 00:01:11 írta Lew » Naplózva


rencsacsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 69



« Válasz #8 Dátum: 11 szep 19, 10:52:19 »

Már egy ideje gondolkodtam rajta, hogy meg kéne nézni ezt az animét. Szerintem el is kezdem hamarosan, ha már ilyen jókat írtok róla.  Mosolyog
Naplózva

Valahol egyszer... nem aranyból, nem kőből... nem fegyverek által, nem a politika szülte világban... hanem a szívedben... egyszer majd új templom épül... hogy hiszek-e benne? ... a végtelenségig!
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #9 Dátum: 11 szep 19, 12:19:29 »

Ez egy nagyon jó gondolat =D A rajzolás az elején furcsa lesz de 1-2 rész után el se tudod majd képzelni valamilyen más stílusu rajzolással.

Vágj bele minél hamarabb , gyüljenek a fanok =D
Naplózva


rencsacsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 69



« Válasz #10 Dátum: 11 szep 28, 08:40:39 »

Sikeresen végignéztem. És ki kell jelentenem, hogy ez az anime egyszerűen zseniális. Mosolyog
Nagyon tetszett, ahogy Daikichi és Rin szinte azonnal egymásra hangolódtak.
Meg egyáltalán az egésznek az érzelmi mondanivalója. Ahogy Rin felismer, megtanul, átél dolgokat, érzelmeket.
Amikor ráébred, hogy mi is az a halál. Az apja (nagyapa) halála miatti szomorúság, majd félelem a saját és Daikichi halála miatt.
Az elején, amikor Rin megkérdezi Daikichit a nagyapa búcsúztatásakor, hogy "Többé már nem ébred fel?". Na, ott majdnem elsírtam magam.
Kedvenc jeleneteim a reggeli ébredések. Mosolyog Bírom Daikichit, hogy mindig bocsánatot kér ébredés után. Mosolyog

A mangát végigolvasta valaki? Érdekes dolgokat hallottam a befejezésről...

Valaki tud erről valamit? Usagi Drop: Bangai-hen. Valami folytatásnak tűnik, de hiányos angoltudásom miatt nem bonyolódtam bele túlságosan az utánajárásba.  smirksweat
Naplózva

Valahol egyszer... nem aranyból, nem kőből... nem fegyverek által, nem a politika szülte világban... hanem a szívedben... egyszer majd új templom épül... hogy hiszek-e benne? ... a végtelenségig!
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #11 Dátum: 11 okt 13, 18:55:13 »

Én is megnéztem ezt az animét és csak azokat tudom leírni róla, amit ti. Nekem is nagyon tetszett. A grafika az elején tényleg érdekes volt, de aztán megszoktam. Megadta az Usagi Drop-os hangulatot. ^^ Remélem majd lesz folytatása.
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #12 Dátum: 11 okt 13, 19:28:10 »

Ha most pénteken, vagy szombaton nem kezdik el vetíteni, akkor majd csak 2023-ban lesz folytatása. Pojén

Gondolom közbejátszott az anime elkészítésében, hogy idén a nyúl éve van. ikszdé
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #13 Dátum: 12 ápr 22, 09:56:01 »

Rég írtunk ide, mindenesetre találtam egy amv-t amit minden Usagi Drop fannak kötelező látnia ^^ ugyanis valami elképesztően szép.

http://www.youtube.com/watch?v=it9MabSz4ps
Naplózva


Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #14 Dátum: 12 nov 11, 12:07:20 »

Két nap alatt befejeztem a sorozatot. Egyszerűen nem bírtam leszakadni róla. Nagyon aranyos és vicces, olyanokat nevettem rajta Nevet Sajnálom, hogy csak 11 részes még elnéztem volna egy olyan 30 részt Nevet Amikor elolvastam a tartalmát nem gondoltam volna, hogy ennyire érdekes lesz , de nagy kedvencem lett Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 11, 12:08:06 írta Hedi-usagi » Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!