24 máj 10, 06:33:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bakuman  (Megtekintve 8904 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Dátum: 11 ápr 03, 15:58:36 »

Tartalom:
A manga két középiskolás diák, Mashiro Moritaka (becenevén Saiko) és Takagi Akito (Shujin) történetét meséli el. Mashiro egy átlagos, de tehetséges fiú, aki nem tudja, mit kezdjen a jövőjével. Egyik nap az iskolában felejti a jegyzetfüzetét, amibe a titkos szerelméről, Azuki Miho-ról rajzolt egy képet. Amikor visszamegy érte, az egyik osztálytársa, Takagi furcsa ajánlatot tesz neki a rajz láttán:

"Szeretném, ha együtt mangakészítőkké válnánk!"

Persze Mashiro visszautasítja. Takagi később felhívja, és azt mondja, hogy elárulja Azukinak, hogy Mashiro szerelmes belé. Ezért Mashiro rögtön Azuki házához siet, ahol Takagi vár rá. Kihívja Azukit és elmondja neki, hogy Mashiro mangaka akar lenni. Kiderül, hogy Azuki álma, hogy seiyuu, azaz anime szinkronszínész legyen. Mashiro hirtelen felindulásból véletlenül megkéri Azuki kezét. A lány elfogadja, két kikötéssel: addig nem házasodnak össze, amíg nem érik el az álmaikat és nem is találkoznak.
Ezután Takagi történetíróként, Mashiro pedig illusztrátorként belekezd az álmaik megvalósításába.

A mangakák:
Igen, ugyanis kettő is van belőlük, és nem is akárkik. A történetíró Oba Tsugumi (大場 つぐみ), aki nem más, mint a Death Note szerzője. Talán ezért is hasonlítják sokan a mangát az elődjéhez, de szerintem összehasonlíthatatlanok. Nekem a Bakuman tetszik jobban, ami azért - ha azt vesszük, hogy a Death Note az egyik leghíresebb manga - nagy szó. Oba-sensei egyébként fantasztikusan jó csavarokat tesz bele a történetbe és egyszerűen nem lehet megunni.^^

Az illusztrátor szintén egy híres név a shounen manga világában, Obata Takeshi (小畑 健). Olyan művek rajzolását tudhatja maga mögött, mint a Death Note és a Hikaru No Go.

Nem egy kifejezetten akciódús anime/manga, de elég jó élményeket nyújt. Csak ajánlani tudom mindenkinek Pontosan
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
lambomax
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 263


« Válasz #1 Dátum: 11 máj 29, 11:41:03 »

Abszolúte kedvenc sorozatom. Mosolyog Egyszerűen imádom. Mosolyog
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #2 Dátum: 12 márc 23, 14:21:53 »

Nekem is a 2. kedvenc mangám, és szerintem még nagyon nagyon nagyon sok időnek kell majd eltenie, hogy valami letaszítsa onnan.

Nem tudom olvastátok-e a legutóbbi fejezetet ("Miho és Naho"), de nekem kicsit úgytűnik, hogy lassan vége lsz a mangának. Birtam, hogy a többi szinkronszinésznő, mind mondta, hogy, hú ez négyük közt fog eldőlni, erre Miho felmosta velük a padlót Nevet

Amúgy nagyon kihalt ez a topic, nem létezik, hogy ennyire nem érdekel senkit egy ilyen remek manga. Amúgy szerintem is köröket ver a death note-ra, az sajnos túlontúl komor lett, a vége pedig egy marhaság.... Az utolsó 2-3 fejezetben Light IQ-ja visszaesik egy szobanövény szintjére. Nagyon látszott, hogy már csak végezni akarnak vele.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 23, 14:23:48 írta Exkirion » Naplózva

CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #3 Dátum: 12 márc 23, 19:03:05 »

Nem is értem miért nem írtam még ide. Kedvenc manga, mely a cselekmény alapján már a végéhez közeledik, de remélem hogy egy váratlan fordulatnak köszönhetően még pár évig olvashatom. Kiváló történet, nagyon jó poénok és a rajzolása maga a tökély. A Kimi no Iru Machi a másik kedvenc manga, a történet, a poénok és a rajzolás ott is nagyon jók, de a 2. helyre szorul, mert a Bakuman manga rajzolása tényleg elképesztően szép.
A főszereplők is szerethetők, de személyes kedvenceim Nizuma és Hiramaru. Kegyetlen nagy arcok! Nagyon ritkán szoktam animén vagy mangán nevetni, de kettejükön nem lehet kibírni.  ikszdé

Az anime szinte szóról szóra követi a mangát, ami dicséretes. A poénok itt is ütnek és a rajzolás is a jobbak közül való. Természetesen nézem ezt is.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #4 Dátum: 12 márc 23, 21:25:56 »

Hiramaru-t én is nagyon szeretem. Szegényel látszik, hogy nem szeret élni, mégis halálra dolgoztatják, és amennyit dolgozott Aokiért, nagyon örültem, hogy végül egymásra találtak, tök aranyos az a fejezet Nevet
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #5 Dátum: 12 márc 23, 22:03:00 »

Tényleg ilyen jó anime/manga lenne? Gondolkodtam hogy elkezdem mert eddig csak jókat hallottam róla.

Nos ebben az esetben lenne pár kérdésem.

- Az anime mennyire követi a mangát?
- Az animét befejezték-e már és ha igen terveznek-e hozzá újabb évadokat?
- Fordítja-e a magyar csapat a mangát és ha igen el tudnátok küldeni pü-ben ?
- Amolyan Méz és Lóhere beütése van , tele poénokkal de amikor kell megvan a drámai hatás?
Naplózva


Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #6 Dátum: 12 márc 23, 22:23:52 »

- Az anime mennyire követi a mangát?
=Teljes mértékben, néha levág pár panelt a mangából, de nagyon hű hozzá.

- Az animét befejezték-e már és ha igen terveznek-e hozzá újabb évadokat?
=Az első évadot igen, a 2. évad utolsó része a héten jön ki, a harmadik évad ősszel indul.

- Fordítja-e a magyar csapat a mangát és ha igen el tudnátok küldeni pü-ben ?
=Nem tudok róla, annyira sok a szöveg benne, hogy nagy elszántság kell hozzá.

- Amolyan Méz és Lóhere beütése van , tele poénokkal de amikor kell megvan a drámai hatás?
=Méz és lóhere? Mi? A mondat második felére a válasz, igen! Több alkalommal is tűkön ülve vártam, hogy mi lesz, vagy szorítottam az egyik karakternek, hogy sikerüljön neki valami (és volt, hogy nem sikerült), szóval igen megvan. És a legtöbb Shounennel ellentétben itt igenis összejönnek karakterek egymással, vagy épp megutálják egymást dolgokért. Nagyon emberi az egész.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 23, 22:24:37 írta Exkirion » Naplózva

CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #7 Dátum: 12 márc 23, 22:55:37 »

Mangát sajnos tényleg senki sem fordítja, de ennek valószínűleg az az oka, hogy pl a Narutoban kb 4-5 fejezetben vagy a Gantzban kb 1 kötetben van annyi szöveg mint itt 1 fejezetben. Az animét viszont többen is fordítják és ajánlott elolvasni az ismertetőjét is.

Ha mind a kettőt el szeretnéd kezdeni akkor ajánlom az animét elsőnek, mert az alapján könnyebb megérteni a mangát. Vannak olyan fogalmak, szerkesztési lépések egy mangánál, amikkel pl én nem voltam tisztában. Egyébként könnyen érthető a manga is, de azért az alapok kellenek.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 23, 23:01:06 írta CsukiIce » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #8 Dátum: 12 márc 24, 13:04:16 »

=Méz és lóhere? Mi?

Egy nagyon jó kis slice of life anime, tele poénokkal drámával, művészettel. Nem sok animén mosolyogtam eddig még kevesebben nevettem el magam , ez egyike azoknak. Lehet első ránézésre kicsit csajos de nagyon jó kis történet, érdemes megnézni =)


Nos, az animébe ezek után 100% hogy belekezdek, köszi az infót. Milyen szerkesztési lépésekre célzol? Mert ha ilyenekre hogy tisztitás, ( cleaning ) stb akkor azokkal elég jól tisztában vagyok szóval azzal nem lesz baj.
Naplózva


Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #9 Dátum: 12 márc 24, 13:32:54 »

Nema  szerkesztéssel lenne gond, hanem az óceánnyi szöveggel. amit fordítani kéne.
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #10 Dátum: 12 márc 24, 13:46:23 »

Vannak olyan fogalmak, szerkesztési lépések egy mangánál, amikkel pl én nem voltam tisztában. Egyébként könnyen érthető a manga is, de azért az alapok kellenek.

Exkirion értem én de CsukiIce hsz-ére reagáltam =)
Naplózva


CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #11 Dátum: 12 márc 24, 22:14:08 »

Nem ilyen szerkesztésre gondoltam, hanem hogyan jutnak el az egyszerű rajzoktól a nyomtatott mangáig, milyen lapokat használnak, stb. Én ezekkel nem voltam tisztában így jól jött az anime. (Tisztítás csak a szkennelt mangáknál van, ők még a hagyományos módon csinálják Mosolyog)

A lényeg, az anime 2. évad utolsó része ma jött ki és van magyar felirat az eddigi összes részhez. A mangát elég az anime után elkezdeni mert ugyanaz van mindkettőben. Shounen ez is, de nem olyan mint a Shippuuden, azaz évente 26 részt adnak ki, melyek szóról szóra követik a mangát és természetesen kitekintés vagy filler szóba sem jöhet.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #12 Dátum: 12 márc 24, 22:21:19 »

Nagyon nagyon eltalálták a 2. évad befejezését, én megnéztem rawba (szerencsére elég jól megértem a japánt), fasza helyen fejezték be. A következő évadban pedig az animében is bemutatkozik Nanamine Toru, kíváncsian várom.
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13 Dátum: 12 márc 25, 00:25:35 »

Én inkább a manga-t ajánlom, sokkal jobbak benne a rajzok. Főleg a viszonylag nagy méretű panelek, amik olyan fél oldalnál kezdődnek. Piszkosul jól kivannak dolgozva az arcok, főleg az adott érzelmi állapotot illetően. Tényleg különleges darab.
Az én kedvencem Eiji, felülmúlhatatlan az a karakter, messze az övé a legjobb az egész történetben. Szerintem a manga nyelvezete is egyszerű és érthető, egy hét alatt kilehet olvasni, ha szánsz rá napi pár órát.

Ami nagy plusz, hogy nincsenek benne mindig új "ellenfelek", a régieket hozzák vissza, így jobban hasonlít a való életre.
Két negatívum van, ami nem tetszik, az egyik az a rajzolásban van, olyan furcsa, hogy, ha oldalról rajzolnak meg egy karaktert vagy inkább háromnegyedesen, akkor az olvasótól távolabb lévő szem mindig csukva van. Néha nem tudom eldönteni, hogy ez csak lustaság vagy inkább a mangaka stílusjegye.
A másik, hogy az idő rendkívül gyorsan telik benne, már 10 évnél tartunk. Enyhén szólva soknak tűnik, főleg, hogy igazából egyik főbb szereplő sem látszik öregebbnek. Nem kopaszodnak vagy hasonló, sőt a tárgyakhoz viszonyított magasságuk sem igazán változott, de legalábbis nem észrevehető, ez mondjuk egy picit furcsa.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 25, 00:30:43 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #14 Dátum: 12 ápr 18, 10:29:57 »

Jó volt, szép volt, kár hogy vége. Bár inkább legyen vége így, minthogy kapjon vmilyen nyakatekert folytatást. Ott a helye a kedvencek között!

http://myanimelist.net/forum/?topicid=428753
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!