24 máj 10, 06:58:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 77 78 [79] 80
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Animék a hazai televíziók adásaiban. (Változás a téma nevében. Olvasni 1. hsz)  (Megtekintve 218990 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1170 Dátum: 14 jan 14, 05:36:20 »

Hidd el,  a "minőségi adás" se mentette volna meg.

Teszem azt leadják a CG-t.

Ha szinkronosan.

Az első részt még viszonylag sokan megnézik, csak úgy kíváncsiságból, hogy milyen is lett a szinkron.

Az egyik többség elkezdi a szinkron minőségének kritizálását, a másik netről tölti, és csak elvétve nézik páran tényleg a tévében.

Persze vegyük azt, hogy nézték volna "sokan".
Miből is él egy csatorna?

Nézőkből?
Majdnem.

A helyes válasz: Nézőkből akikből pénzt lehet kicsíkarni.
Esetünkben termék reklámok célközönségnek.

Animék mangák dvd-k, magazinok. Meg talán volt egyéb, de ott szerintem valami multi pakkot vett a cég, hogy a termékét 20 csatornán reklámozzák.

A termékeknek milyen is volt a kereslete:
Avarejtek hokágéja a dzsóninná digiváltizott a csúnin vizsgán. Ugye sok embernek nem tetszett  fordítás?
DVD-k? Bleach Píz
Magazinok? Volt egy, aztán lett konkurencia, majd pedig mindkettő elapadt.
Anim és videójátékok? Ezek többnyire rajongóknak készültek, akik már jóval azelőtt tudnak létezéséről, hogy a Sony reklámidő vételét fontolgatná. Ja és kb ua mint  a DVD esetében.

Egyéb ötlet?
Bugyira vetkőztethető anime szobrocskák? Bad Idea.

Lehet tévedek, de a csatorna berkein belül nem volt mit reklámozni, amit meg volt, arra meg nem volt túl sok vevő.

Volt egy szép hullám, amit meglovagoltak a cégek, de az mára szépen elcsendesedett.

Naplózva

Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #1171 Dátum: 14 jan 14, 11:38:35 »

Shiro:

Azért azt ne felejtsük el, hogy az Animax gyakorlatilag szó szerint le se pukizta a nézőket, SŐT, annyira nem érdekelte őket a nézők véleménye, hogy a hivatalos oldalon a fórumot törölték (persze mást mondtak), s nem hogy nem állították vissza, de még a Facebook-on is max 1-2 alkalommal reagáltak valamit (2012-ben volt valamikor az utolsó poszt, ha jól emlékszem).

Valamint ahogyan sokan írták, gyakorlatilag csak a "legnépszerűbbeket" és egyben a legdrágábbakat vették meg, azokból sem a legjobbakat. Ráadásul feleslegesen és érthetetlenül akarták a neverending shonen-eket megvásárolni, mert valljuk be: egy ilyen kis országban elég lett volna 1 neverending shonen, vagyis tök fölösleges volt a Bleach (2008.01.) mellett felvásárolni a Naruto-t (2008.12.), a Detective Conan-t (2009), D.Grayman-t (2009) és sorolhatnám a 100 epizódnál hosszabb, akkor és még most is futó sorozatokat.

Azt már meg sem említem, hogy nem volt széles választék, mert kb 95%-ban shonen vagy shojo animék mentek, de seinen-ből vagy josei-ből jó, ha volt annyi, hogy egy kézen megszámoljam őket.

Reklámokról annyit, hogy egyenlő volt a nullával, egyedül a Mondo Magazint reklámozták mindig, de pl Animeland bolt vagy Trillian manga bolt reklámot soha nem láttam, de semmilyen más könyvesbolt reklámot sem.

A videojáték reklámok egyáltalán nem lettek volna rossz ötletek, elvégre a forgalmazó nagyon sokat fizet, ráadásul ha nem is magát a terméket, akkor szintén a bolt, elvégre pl az 576-nak simán megérte volna a reklám.

DVD-k is jó ötlet lett volna, főleg, hogy vannak emberek, akik röhögve megvennék mondjuk a Ninja Scroll-t, főleg ha annak valamilyen speciális kiadásáról van szó.

Szóval pont, hogy lett volna mit/kit reklámozni, más kérdés, hogy a már fent említett "kommunikációs problémák" miatt, amit a legszebben az utolsó anime premier, a Hello Kitty szimbolizált. ;P

Emellett beleuntak a nézők és a rajongók az ígérgetésekbe meg a mindig "csúszódó" premierek miatt.

Plusz ne felejtsük el, hogy a legtöbben az Animax "ars poetica"-ja miatt hagyták ott felháborodva, mert a fent említett dolgok után még volt képük ilyen "hírt" kirakni a hivatalos oldalra:



Amellett, hogy ezzel belerúgtak és arcon köptek valamennyi anime és manga rajongót és potenciális nézőt, szépen kifejezték, hogy kiket is tartanak ők "célközönségként".

Összefoglalva az Animax a rossz üzletpolitika és a kommunikációs impotencia miatt hullott szét darabokra. Már csak az a kérdés marad, hogy a hozzátartozó körök (Mangafan, Mondo) mikor fognak megszűnni (eddig a Mondo néz ki a legrosszabb helyzetben, mivel ők az Animestar-hoz hasonlóan 2 havira váltottak, majd később 3 havira fognak, majd beadják a kulcsot).
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1172 Dátum: 14 jan 14, 14:44:13 »

Nos, bevallom, csupán tip volt, és uyganakkor kissé szűk látókörből indultam ki. De, hogy még azt se teszik meg a piacon amire azt írtam, hogy kevés?  smirksweat


Idézet
"Az azt hiszed, hogy a rámen fincsi, mert Naruto azt zabálja, pedig valójában nem fincsa"
A gasztronómiai ízlés egyéni, de...
Mi is a rámén? Gazdag húsleves, ha egyszerűen kéne megállapítani? Remek üzenet.

S ugye nem ez az első étek ami a fiatalok körében, részben valamely rajzfilm, vagy képregény miatt lett népszerű nálunk.
pl lasagna, pizza, spenót.

Ugyan akkor mivel a csatorna megszűnt, de magyar szinkronos animék tévéztetésére még van kilátás.
A téma címét ís át lehetne írni pl "Magyarországi aniékre", vagy "Animék a hazai tévébenre" Találjátok ki, milyen nevet szeretnétek a témának a jövőben.


ui: Seinen? Volt? Melyik?


« Utoljára szerkesztve: 14 jan 14, 14:46:07 írta Shiro » Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1173 Dátum: 14 jan 26, 11:54:40 »

Shiro csináld át, arra, hogy "Animék a magyar csatornákon" vagy "Animék magyarul".... esetleg amit te írtál, "Animék a hazai tévében."

Nos, Soreszko10 nagyon jól leírta, hogy mit is rontottak el, pedig ebben a csatornában volt lehetőség, s, ha jól csinálták volna, nagyobb sikere lett volna... de, hogy így alakult, én örülök, hogy meg fog szűnni.
Naplózva


Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1174 Dátum: 14 jan 31, 14:26:58 »

Valamiért csúszik a bezárása ennek a csatornának, nem tudom miért.
Most szűnt volna meg Január végén, erre elhúzták Március 31-re.
Naplózva


Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1175 Dátum: 14 jan 31, 20:40:13 »

Biztos azzal van valami ami a helyén lenne...  Gondolkozik
Vagy nem tudom annyira nem értek hozzá.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
jujguy
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 483


Captain Teemo on Duty!


« Válasz #1176 Dátum: 14 márc 07, 21:23:13 »

Kicsit off: http://indavideo.hu/video/Naruto_220resz_cime__A_Leszamolas_magyar_szinkronnal


Ma ment le ez a rész az animaxen, alig pár perce, és azon csodálkozok hogy le is szinkronizálták a shippuuden előzetesét, és utánanéztem, legközelebb azzal a résszel folytatják, mikor az anbu kutakodik naruto fejében. Én nagyon sajnálom h az animax nem kapta meg a jogot, érdekes lett a szinkron, de narutoéra és a többiekére is kíváncsi lettem volna Mosolyog
Naplózva

Lehet néha szemtelen vagyok de annyi baj legyen kacsint
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1177 Dátum: 14 márc 07, 23:59:24 »

Most néztem a heti műsorújságot, megy az animaxon mindössze 3 sorozat (mármint ami anime).  smirksweat
Kilari, Naruto, Dragon Ball GT.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #1178 Dátum: 14 márc 09, 16:39:18 »


Először leszámolás a magyar szinkronnal-t olvastam Nevet

Márc. 31-én fog megszűnni a csatorna. Viasat6-ban lehet reménykedni, néhány hete kezdték el adni a Yu-Gi-Oh GX-t.
Naplózva

....................................................................................................................
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #1179 Dátum: 14 márc 09, 16:45:14 »

Ne aggódj Aton, először én is úgy olvastam  ikszdé. Vicces, hogy a Family Guy-ból Stewie hangját kapta meg az ellen.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #1180 Dátum: 14 márc 09, 20:17:30 »

Az Animax ma már egy csőd tömeg. Ugyanazokat a vackokat adják. Nincsenek is már animék rajta. Nekünk is azt kellett volna csinálni mint anno a németeknek. Ők a One Piece-t szinkronizálták le, és nem is lett rossz a szinkron! Ha itthon is anno az A+ csatornán a One Piece-t nyomatták mondjuk a Pokemon helyett, akkor simán nagyobb lett volna egyrészt a csatorna nézettsége, és anime iránti igények is. Valamint folyamatosan vásárolni kellett volna az újabb animéket és azt leszinkronizálni vagy csupán feliratosan vetíteni. Én nem hiszem el, hogy a jelenlegi Animaxnak nagyobb bevétele lenne amióta elkezdte vetíteni azokat az amcsi szarokat (True Blood ...stb.). A Verhetetlen Banzuke az mondjuk egy japán show, így valamicske köze lenne is az animékhez, de csak azért mert japán. Ugyanakkor már azt is századjára adják le, és kicsit unalmas nézni, mikor ugyanazok az emberek, ugyanazon a pályának, ugyanannak a részén b*szódnak el a gólyalábakon.  smirksweat Ha azoknak a vetítési jogára volt lóvé, akkor nem igaz nem lett volna legalább EGY új animére.

Az egykori dicsőbb múlt: (Most egy perc néma csendben emlékezzünk meg)
http://www.youtube.com/watch?v=2hJlbzjHRpY

Remélem a C8-on lesznek azért animék.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 09, 20:18:44 írta Krisz7199 » Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1181 Dátum: 14 márc 09, 22:09:52 »

Krisz7199, inkább ne legyenek. Félek, hogy a szinkron elrontaná. Jó igaz, soknál jó volt pl Yu-Gi-Oh vagy Sámán király, de ha továbbra is ilyen hanyag lesz a szinkron akkor inkább eredeti nyelven adják felirattal. Még a nyávogás és a lihegés is élvezhetőbb úgy.
Naplózva


Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1182 Dátum: 14 márc 09, 22:34:04 »

De azért jó lenne ha ez a C8 nem egy Disney channel 2 lenne.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1183 Dátum: 14 márc 09, 22:43:55 »

2 Disney Channel? Isten ments!

Eleinte néztem az animax-et, de ma már tényleg ritka ott az anime. Kár, pedig azért jó szinkronnal lehetett volna egy igen jó csatorna belőle és tán kicsit többen néznének animét nálunk.
Naplózva
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #1184 Dátum: 14 márc 09, 23:10:09 »

Amennyiben a C8-on lesznek animék, ugye remélem nem az ilyen ezerszer leadott vackok mint pl: (sima) Naruto, Dragon Ball GT és társai. Már azzal sokat dobnának ha lenne két teljesen új anime mondjuk feliratosan. (Vagy ha már leakarják szinkronizálni, akkor rukkoljanak elő valami normálisan összerakott szinkronnal).

Kezdetnek vehetnének egy rövidebb animét, mint pl: Attack on Titan. Ez jelenleg úgy is csak 25 részes, és mivel még nincsen sok része nem is kerülne nekik annyi lóvéba, ráadásul anime rajongók pedig örülnének mert ez tényleg újdonság lenne, így bevétel is lenne nekik.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 09, 23:15:47 írta Krisz7199 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 77 78 [79] 80
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!