24 máj 09, 23:21:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Shaman King  (Megtekintve 82092 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #450 Dátum: 13 aug 09, 14:40:22 »

VÉGRE! Kijött az új fejezet! Mosolyog

http://mangafox.me/manga/shaman_king_flowers/v03/c015/1.html

SPOILER

Na, végre haladunk a történettel! Alig vártam, hogy kiderüljenek a dolgok, és lelepleződjön, hogy mi a franc ez a "másik isten", mert eléggé homályos volt.

Lámpással beszéltük is, hogy el fogják rontani az egészet, és csak az lesz belőle, hogy a többi shounenhez hasonlóan új, nagyon erős ellenfeleket hoznak be a semmiből, és az egésszel együtt Hao karakterét is elrontják (persze akkor letagadtam volna, hogy létezik a flowers. Ez esetben a sámán király véget érne a 300. fejezettel számomra. Nevet)

Szerencsére, jelenleg úgy tűnik, nem így lesz. Mint kiderült, az a "másik isten" az egyik korábbi sámán király. Vicces, hogy pont nemrég beszéltünk arról is, hogy hová lettek a korábbi sámán királyok. Nevet Végül is, akkor azt hittük, eggyé váltak a GS-sel, de úgy tűnik mégsem. http://z.mfcdn.net/store/manga/6712/03-015.0/compressed/im-t_shaman_king_flowers_chapter_015_pg027.jpg
Nagyon bejönnek amúgy a fejlemények, látom Hao fent sem hazudtolta meg magát. Nevet

És végre a Flowers of kukorica hátterére is fény derült. És igen, Lámpás, KUKORICA!!! Nevet

Emellett arról a sokat emlegetett másik istenről is megtudhattuk, hogy ő nem más, mint az előző sámán király, akihez Hao anno olyan nagy szeretettel beszélt a király termében. Nevet

És mik ki nem derülnek, a kapitalista világ megteremtője lesz az ellenség! Oh, imádom ezt a mangakát! Nevet

------------------------ szerk.-------------------------------------------

Időközben még eszembe jutott egy-két dolog, és ahogy elnézem, nemcsak nekem. Külföldi fórumokon is felvetettek hasonlókat.
Először is, lehetséges, hogy az itt felbukkanó sámán királyok a történelemből is ismert személyek, esetleg vallások képviselői lesznek. Például az első elég egyiptominak néz ki, talán az egyik fáraó vagy egyiptomi istenség. Aztán van ott egy indián istenszerűség is, az egyik úgy néz ki, mint Jézus, a nagy pacák mellett állónak eléggé Buddha beütése van, a középső óriás meg talán valamelyik görög-római istenség (Zeusz?). Ami végül is érthető is lenne, hiszen 8 sámán királyról van szó, azaz az első sámán viadaltól számítva 3500 év telt el. Tehát a sámán királyok végig kísérték az emberi civilizációkat, így valószínűleg egy-egy nagy civilizációt egy-egy sámán király fog képviselni.

Erre utalhat ez is: http://z.mfcdn.net/store/manga/65/02-010.0/compressed/sk_v02_c010_037.jpg

Aztán, máshol azt szűrték le, hogy a YVS valószínűleg egyenlő Jahvéval, így a Haot utáló sámán király nem más, mint Jézus. Nevet Nevet Természetesen ez hülyeség, mert ennek a személynek az 1500-as években kellett királlyá válnia. Szerintem érdemes megnézni a jelképeket: a YVS név talán valóban Jahvét jelenti, mivel nemrég Takeitől megjelent egy one-shot Yahve (Yahabe) címmel, ami Yosukéről és a kis piramisról szól. A piramist is érdemes megfigyelni, egy az egyben a szabadkőművesek jelképe, illetve az időpont is (cirka 1500-as évek) tökéletesen passzol rá. Azzal pedig, hogy kimondták, hogy ő alapította meg a kapitalista világot, szerintem egyértelművé vált, kik eszmeiségét kell tisztelnünk benne. Mosolyog

Valaki külföldi fórumon mondta, hogy akkor ő volt az az isten, aki kivezette az emberiséget a sötét középkorból, az ő regnálása alatt történt a felvilágosodás és a nagy tudományos fejlődések, szóval ő egyáltalán nem írná le rossz fickónak, mert ezek milyen jók voltak az emberiségnek.
Nos, ezt mindenki döntse el maga, erről én nem fogok vitázni. Nyilván minden kornak megvan a rossz és jó oldala. Ettől eltekintve én egyértelműen Haonak fogok szurkolni. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 09, 15:51:14 írta Saphira » Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #451 Dátum: 13 aug 09, 16:48:31 »

Engem meggyőztél, húzok is olvasni a Flowerst Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #452 Dátum: 13 aug 09, 17:30:01 »

Szerintem az istenek balról jobbra a következőek:

-Ré, ókori egyiptomi napisten. Minden fáraó az ő leszármazottja. Emiatt volt megkérdőjelezhetetlen a hatalmuk, hiszen isten vérének örökösei voltak mind.

-Valamilyen sumer istenség. Ez a szakáll forma eléggé jellemző az ábrázolásaikon.

-Talán akkád, vagy valamilyen Babilóniai istenség. Eléggé hasonlít például Shamashra is. (Ennyi erővel lehetne Dél-amerikai is, sőt, akár még Atlantiszi is. Nevet)

-Szerintem is Zeusz.

-Szintén zenész, nekem is Buddha ugrott be. Ez magyarázná azt is, hogy mitől voltak ilyen fejlettek Satiék.

-Jézus? Hm, valóban eléggé jó ötlet, csak helyeselni tudok.

-Ez a koponyás dolog nem tudom mi lehet. Gondoltam, mint középkori lehetne köze Fausthoz, de azt ugye ellőtték Fausttal és igazából baromság is.
Erre nincs igazán tippem
Még gondolkodom...
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #453 Dátum: 13 aug 09, 17:58:51 »

Az elsőnél mindenki Rére gondolt. Nevet Még a botja is hasonlít az egyiptomi istenekére: http://growrag.files.wordpress.com/2012/02/horus.jpg Ezen a képen egyébként Hórusz van, akár ő is lehet az. A gond mondjuk annyi, hogy ennek a személynek i.e. 1500-as években kellett élnie, Ré kultusza ezt évezredekkel megelőzte.
Ettől függetlenül lehet, hogy ő az, vagy valamelyik fáraó, akik ugye "az istenek leszármazottjai" voltak, szóval tuti sámánok. Mosolyog

Az a kicsi tényleg lehet valamelyik sumer isten, még a szakálla is passzol. Nevet http://larryavisbrown.homestead.com/files/ot_history/unit1/Sumerian_idols.jpg

A harmadik szerintem valami indián istenség, esetleg Ketzalkóatl, az ő fején tudok elképzelni olyan tollakat (?).

1. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/88/Quetzalcoatl_telleriano.jpg

2. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Teotihuacan_Feathered_Serpent_%28Jami_Dwyer%29.jpg

3. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/25/Quetzalcoatl_magliabechiano.jpg Ez a kép például nagyon hasonlít a mangában lévő személyre. Mosolyog

Zeusz az tiszta, más elképzelésem nincs is.

A következőnél szintén csak Buddha jut eszembe, az utolsóelőttinél meg először nem tudtam, mi a fején az sok tüske, aztán beugrott, hogy talán a töviskorona.

Az utolsóról fogalmam sincs, hogy ki, nekem Yoda ugrott be. Esetleg lehetne ő is valami indián istenség, viszont akkor valamit félrenéztünk, mert nincs közte YVS, azaz az 1500-as évekbeli sámán király. Viszont, ha jól gondoltuk a többit, akkor ő a hetedik, azaz ennek a koponyás törpének kell lennie a kapitalizmus istenének? Érdekes.

Habár lehetséges, hogy így van, például nem kizárt, hogy balról jobbra kronológiai sorrendben állnak. Ezt megerősítené az, hogy Buddha 500 évvel élt korábban Jézusnál, de így sem jönnek ki jól a számok:
Buddha: i.e 500
Jézus: 0 vagy 500
És hiányzik az, aki 1000-ben lett sámán király. Szomorú


Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #454 Dátum: 13 aug 09, 18:18:03 »

Én úgy számoltam, hogy Jézus 2000 éve volt, Buddha 2500 éve, Zeusz 3000 éve, a sumer 4000 és Ré pedig 4500. 3500 évvel ezelőtt legyen akkor ez a Ketzalkóatl. A kecskés fazon legyen 1500 évvel ezelőtt. 500 éve Yvs nyert. Most Hao.

Aki kimaradt, az nem más, mint az, aki 1000 éve nyert. Kérdés, hogy volt-e nyertes? Hao elvileg mindenkit gond nélkül lemészárolt. Viszont az Asakura család később megállította. Volt 1000 éve király egyáltalán? Nem pont azért volt a sötét középkor, mert nem jött a sámán király, aki a pusztulás csillagát leküzdve helyrebillentette volna az egyensúlyt?

Még ha így is van, akkor is ott tartunk, hogy ez így bizony 9 és nem 8, mint ami a mangában volt. Yvs-t lehet, hogy száműzték, vagy valami hasonló? Esetleg a G8-ban nincs benne Hao, mint "újonc"?

Ré és Hórusz eléggé egybeolvadtak. Azért írtam Rét, mert ő egyszerre uralkodott a földön, az égen és az alvilágon is.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 09, 18:27:58 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #455 Dátum: 13 aug 09, 18:54:15 »

Amúgy, Sabaku, te még csak most kezdted el a Flowerst? Ha igen, lespoilerkedted az egészet a hsz-emmel?
 Pojén
-------------------------------------------------

De várj, így van valami zavar. 8 isten van, és 500 évente van viadal. Ez azt jelenti, hogy a 8 isten uralkodásának végén 4000 év telt el az első viadaltól számítva. Ugyanakkor Haot még nem kell beleszámolni, mert ő csak most nyerte meg, tehát 3500-at kell visszaszámolni, a 4500 már sok.

Tehát akkor:
3500 évvel ezelőtt volt az egyiptomi.
3000 évvel ezelőtt legyen akkor a sumer/akkád
2500 évvel ezelőtt Ketzalkóatl (ez még passzol is, mert a wiki szerint első felbukkanása időszámításunk előtt 400-100 környékén volt)

És itt máris gondok vannak, mert a 2000 évre pályázik Buddha és Jézus, na meg még ott van Zeusz is. Nevet
Lehet, igazad van, és 1000 éve nem is volt király. Ki tudja, mi történt akkor, arról nem nagyon mondtak eddig semmit. Bár, ha nem volt király, akkor mi van? Az egyik 1000 évig uralkodott?

Tényleg egyszerűbb lenne 9-cel számolni. Azt nem hiszem, hogy Yvs-t száműzték volna, akkor nem talpalna ennyit, hogy ő nyerje meg a versenyt (egy száműzött egyáltalán részt vehet a versenyen?), bár azt mondta neki Yosuke, hogy egy "szép, új világot fog teremteni neki". Nem volt neki erre elég 500 év?  Pojén

Haot meg szerintem bele kell számolni, ha már a mangában is vele együtt ábrázolták a nyolcat. Bár lehet csak becsapásként. Nevet

Meg jó, ha tényleg így lesznek az istenek, ahogy mondtuk, akkor még a személyiségüket is meg lehet jósolni. Remélem mindegyik egyedülálló lesz e tekintetben, nagy hiba lenne kihagyni őket a mangából. Nevet

Például:
Hórusz/Ré: jó, mondjuk az ő személyiségét nem tudom belőni.  Pojén

Sumer: felkutattam egy csomó sumer istent, talán Adad és Nabu hasonlít rá legjobban. Ugyanakkor, nem hiszem, hogy Adad lenne, hiszen Zeusz személyében már van egy viharisten, Nabu meg híresebb is, mert a bibliában is szerepel. Ez esetben: az írás és a tudományok istene, tehát egy okos, bölcs embert képzelnék el.

Ketzalkóatl: a wiki szerint ő is a "tudomány, jó erkölcs, bölcs törvények" istene, aki szerette az embereket, nem követelt emberáldozatokat és igazságos volt.

Zeusz: Idegbeteg, hirtelenharagú őrültnek képzelem valamiért.

Buddha: biztos nagyon idegesíti, hogy még most sem szűnt meg teljesen létezni. Szomorú

Jézus: őt nem kell bemutatni szerintem.

Hao: őt meg még annyira sem, mint az előzőt. Nevet

Kíváncsi vagyok, hogy jól tippelgettünk-e. Végül lehet, hogy teljesen új karaktereket kapunk. Pedig kíváncsi vagyok, hogy oldaná meg Takei ezek személyiségének kidolgozását... de valljuk be, fura lenne Jézust egy mangában (főleg egy shounenben) látni. Bár, az is lehet, nem is fognak szerepelni. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 09, 21:07:09 írta Saphira » Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #456 Dátum: 13 aug 10, 16:26:23 »

Az uralkodást nem úgy képzelem el, hogy 500 éven keresztül ott ül és várja a következő győztest.

Az uralkodó legkésőbb akkor távozik a trónról, amikor a sors csillaga újra megjelenik az égen, árnyékában a pusztítás csillagával. Én azt találtam ki, hogy 1000 éve pont azért nem volt Sámán király, mert akkor volt a "sötét" középkor, ahol a sámán király nem vezette az emberiséget és így a pusztítás csillaga győzedelmeskedett.
Elvégre, ha jól emlékszem Hao, 1000 éve mindenkit legyőzött és csak az Asakura klán volt képes megállítani.

Száműzés címén arra gondoltam, hogy a GS-en belül nem léphet be a legszentebb helyre, a többi volt isten közé, de, mint volt isten ő is állíthat ki saját jelöltet. (Akkor is lehetett ugyanilyen tanács, mint ez a G8 és bizonyára megállították volna, ha nagyon elkanászodik.)
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #457 Dátum: 13 szep 10, 22:21:19 »

Kijött az új fejezet: http://mangafox.me/manga/shaman_king_flowers/v03/c016/1.html
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #458 Dátum: 13 okt 04, 20:42:57 »

http://mangafox.me/manga/shaman_king_flowers/v03/c017/1.html
Naplózva

NeMie
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #459 Dátum: 13 dec 26, 10:55:10 »

Üdvözlet! A sima Shaman King mangát azt le lehet valahonnan szedni/ el lehet olvasni valahol magyarul a 140. fejezettől?
Naplózva
tomi-kun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 9



« Válasz #460 Dátum: 14 jan 13, 01:52:05 »

nekem nagyon tetszett ez az anime!!!! Figyelmeztetés Figyelmeztetés Figyelmeztetés
Naplózva

Tomi-kun
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #461 Dátum: 14 jan 13, 11:34:12 »

Megtudja valaki mondani, hogy hányadik fejezettől olvassam a sámán királyt? Onnan kéne nekem, ahol az anime befejeződött.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #462 Dátum: 14 jan 13, 12:05:38 »

Semmi köze az animének a mangához, nincs olyan időpont, ahol "az anime befejeződött".

Vagy úgy érted, honnantól válik el a két történet egymástól?
Szerintem olvasd el az elejétől a mangát.
Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #463 Dátum: 14 jan 15, 21:25:21 »

Úgy értettem, hogy mivel én csak az animét láttam, ezért nem tudom honnan vagy miképp kéne olvassam a mangát. Nem kevés fejezetről van szó és nem akarok az elejétől mindent. Annyira eltérne a történet?
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #464 Dátum: 14 jan 15, 21:28:59 »

A hangulata tér el inkább, meg persze vannak különbségek bőven. Szerintem a rajzolása miatt is érdemesebb inkább az elejéről kezdeni. Eleinte elég röhejesen néznek ki a karakterek ahhoz képest, hogy a végén már milyen jól meg vannak rajzolva.


Tényleg Saphi, te nem tudsz valamit a Flowersről? Te is csak 18-ig találtad meg?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!