24 máj 13, 11:12:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 34 35 [36] 37 38
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hunter x Hunter ( 2011 )  (Megtekintve 125921 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #525 Dátum: 14 júl 30, 08:16:45 »

danomics- Totál igazad van, így is badass lett, de annyira kellet volna az, hogy úgy csinálják mint a  mangában ! Én se értem,miért változtatták meg  >.<#  Jövőheti rész viszont jó lesz, úgy érzem, sok ember fogja megtalálni az új profilképét majd  Ördögi  Kúl
Naplózva
Binda
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 348



« Válasz #526 Dátum: 14 júl 30, 13:12:48 »

Mivel én nem olvasok mangát nekem így is nagyon ott volt! Ahogy Leorio tolta azt a jobbost... erre nem számítottam, nagyon brutál volt!

Nagyon jó volt a rendezés, az eleje nem volt izgalmas, de ugye ez is kell, viszont brutál jól zárták a részt!
Naplózva
danomics
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Válasz #527 Dátum: 14 júl 30, 14:13:16 »

Amúgy az első mérgelődés után már azt mondom hogy maga a jelenet és a konfliktus sookal jobban átjött mint a mangában,  ennek azért örülök mert Leorionak ezen kívül csak egy nagy jelenete volt a hotelben a telefonálás, na az vidzont zseniális volt és ez is nagyon adta Nevet Nem túlzás azt állíanom hogy Leorio az egyik kedvenc karakterem, annyira emberi és nagyon magamra ismerek benne. Ezért is sajnáltam hogy eddig nem szerepelt sokat de ezentúl ez nem így lesz hála annak hogy Togashi megemberelte magát Nevet Várom a jövőheti trollkodást is Nevet
Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #528 Dátum: 14 júl 30, 15:56:59 »

Egyetértek azzal, hogy felesleges volt megváltoztatni, aminek kellett volna jöjjön, de ettől még nagyon epikusra sikeredett. Nevet
Mennyit nevettem én azon, hogy Ging bekapta azt az ütést. ikszdé

Killua is elég menő volt az előző részben, hogy semmi kegyelmet ismerve képes véghez vinni a dolgait, ha még a saját anyjáról is van szó.

Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #529 Dátum: 14 aug 02, 17:21:21 »

Hú nagyon jó kis rész lett ez Nevet Csatlakozom a többiekhez, nekem is leírhatatlan élvezet volt látni ahogy Ging-et pofán küldik ikszdé Nagyon-nagyon megérdemelte Nevet Ja és ÖRÖK ANIME SZABÁLY: Ha egy rég nem látott fontosabb karaktert visszatér, annak valami nagyon epiket kell csinálnia Nevet Ez megint igaznak bizonyult Leorio személyében Mosolyog

Kurapika meg nagyon ideges valamiért (bár ezt mangában nem mutatták úgy látom). Szerintem azért, mert nem volt ott Gonnal a Kiméra Hangyás "incidens" alatt, nem tudott segíteni a barátjának és most azon gondolkodik, hogy kin kéne levernie a dühét ikszdé

Ez a rész egyértelműen egy 5/5 (főleg a vége miatt) Mosolyog Azért az öreg komornyik néni köröm kitépése elég durva volt  >.<#
Naplózva

Gino
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119


« Válasz #530 Dátum: 14 aug 02, 23:57:12 »

Kurapika meg nagyon ideges valamiért (bár ezt mangában nem mutatták úgy látom). Szerintem azért, mert nem volt ott Gonnal a Kiméra Hangyás "incidens" alatt, nem tudott segíteni a barátjának és most azon gondolkodik, hogy kin kéne levernie a dühét ikszdé

Még mi előtt rossz találgatásba menne át: nem ideges, nem mondom mi, mert spoiler lenne, a mangába meg csak a mostani arc végén van benne ez a jelenet, igazából nem értem minek rakták bele most az animebe, főleg így hogy ez a jelenet a mangabélinek csak a fele volt és pont a lényeg lett kihagyva amiből ugyebár kiderül hogy mi van vele, azaz pontosabban mit néz ami előtte van, de hogy ideges lenne... nem, sőt, de majd sztem az arc végén megint berakják ezt a jelenetet már teljes egészébe.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 03, 00:03:43 írta Gino » Naplózva
tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #531 Dátum: 14 aug 03, 03:52:02 »

IGen sztem is hülység volt most berakni így,mert amikor újra megmutatják a teljes egészét, akkor meg hülyén fog kijönni, hogy egészen addig csak ott ült és bámult előre míg lement az arc ?  ikszdé   Pojén
Naplózva
Binda
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 348



« Válasz #532 Dátum: 14 aug 04, 22:31:41 »

Alluke másik neve nagyon nem lett eltalálva a fordításban. Nanika? Nem tudok japánul, de még én is tudom, hogy "valamit" jelent (vagy ehhez hasonlót). Szerintem sokkal jobb lett volna maradni az angol verziónál, az jól eltalálta és idézőjelben írni, hogy "Valami" ...
Naplózva
danomics
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Válasz #533 Dátum: 14 aug 05, 20:13:14 »

Kurapicát a Madhouse kb. csak a fanok miatt rakta be, ami nekem se nyerte el a tetszésemet... Hihetetlen jó az anime, nálam mind a manga mind a feldolgozás top 1-es az animék között, de bekell ismerni néha egy két jelenetnél akkora baromságot csináltak, mint ha nem is a mangát nézték volna hanem csak randomra kitaláltak valami hülyeséget.

1. Kaito kimaradt az anime elejéről, nem értem miért, jó aki látta a 99es feldolgozást az tudta, de aki a mostanit nézte először az teljesen félre értelmezhette Gon és Kaito kapcsolatát, magának Kaitonak a szerepét, karakterét stb.

2. A kapunyitás: ezzel az volt a céljuk hogy legalább annyira erősek legyenek hogy 1 kaput ki tudjanak nyitni, hogy ne úgy menjenek a komornyikokhoz hogy sehol semmik erő tekintetében. Hát itt meg 3an kinyitották azt az egy kaput, meglettek alázva szó szerint, sokkal gyengébbnek lettek beállítva, főleg Leorio.

3. Leorio a szkanderben nem váltotta le Gont, ez nem annyira nagy hiba csak kár hogy Leoriotól még azt a kevés szerepét is elveszik...

4. A mangában hogy Killua kiszabadítsa Gont kiakarta tépni Machi szívét ezért a mellbe szúrta kb (ezt sikeresen a kis perverz agyamnak köszönhetően vettem észre Nyelvesít  ), míg az animében nagyjábból gyomorszáj környékén támadta meg. Szívet tépni a gyomornál lehet... durva fail szerintem

5. Yupi a mangában sokkal magasabb mint Killua vagy Knuckle, tisztára emlékeztetett a Tom és Jerryre Nevet Az animében akárhogy nézem sokkal kisebb Yupi, a mangában Killua nagyjából Yupi térdéig alig ér. Az animében sokkal kisebb a különbség.

6. Úgy az egész Kiméra arc sőt az éjjel adott második fele se adta vissza azt a brutalitást, néhány helyen negyed annyi vér nem volt mint a mangában. Ez alól kivétel mondjuk Netero és Gon esete az tényleg olyan lett.

+1 Az utóbbi részben Kurapica megjelenése illetve Leorio karakterének újabb rombolása ezzel a béna szöveggel és rámutatással...

Összességében ennyi jutott eszembe de ennek ellenére kiváló az anime, még mindig jobbnak tartom mint a 99es verziót és annak OVÁit, a karakterek itt sokkal mangahűbbek, és a sztoriba nem raktak olyan fillereket amik később megtörik a logikáját.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #534 Dátum: 14 aug 08, 20:41:42 »

Mozifilm 2.: Az Utolsó Küldetés:

Először is, szeretném megköszönni megint a kedves fordítónak a munkáját! Asszem 1 hete jött ki az angol felirat 1300 sorral, Tapion-sama pedig ilyen jó minőségű sub-ot adott ki ilyen gyorsan, hát nem semmi! Mosolyog

Maga a film sajnos nem lett olyan jó, mint vártam  Neeem A grafikai minőség és a háttérzenék teljesen rendben voltak és a harcjelenetek is nagyon adták, csak maga a története... Most komolyan, 2014 van és még mindig ezt a sablon anime movie dolgot követik... Jön 1 random és persze baszott erős gonosz alak, aki vagy a világot vagy rengeteg embert akar elpusztítani (jelen esetben az utóbbi). Ez az önuralomra törő rosszindulatú karakter persze nem is annyira random, mert hát őt mindig is ismerték, csak egy halvány lila megjegyzés se volt róla (hmm, zodiákus? xD). Ennek a gonosznak persze van pár társa/szolgája, akiket elsőnek nem tudnak legyőzni, mert hirtelen támadnak be, csak majd a movie közepén egyesével ütik ki őket... Oké, hogy shounen meg minden, de én a HxH sorozatot pont azért imádtam meg, mert bőven nem sablonos volt, hanem tele volt egyedi dolgokkal. Ez a film meg teljes ellentéte, egyszerűen nem méltó a HxH névre, lehetett volna egy Naruto vagy Bleach movie is...

Az eleje még jól indult, tetszett, hogy visszahoztak sok régi szereplőt (persze semmi hasznuk nem volt) a Mennyország Tor..Mennyek Arénájával egyetemben. Nevet Jó volt látni Wingu-sant és sushit, zushit. Továbbá Kurapikát és Leoirot is öröm volt nézni. Na meg Hisoká... ja őt nem, mert a napnál is világosabb, hogy semmi haszna nem volt=fanservice... Bár így is volt 1-2 jó jelenete (főleg a pókemberes Leorioval ikszdé), de annyira jelentéktelen volt ott, legalább harcolt volna valakivel... Az arca pedig... te jó ég, hogy nézett az ki?!!! Annyira nem volt Hisokás, hogy az valami nevetséges... Killua hajával volt még ez. Egyébként a grafika ahogy mondtam nagyon minőségi lett, nem ezzel volt a baj!
Továbbá jó volt látni Paristont is, ahogy boldogan int és mosolyog XDD Besírtam rajta, szerintem ő volt a legviccesebb a movie-ban!!  Kúl

Azonban maga a történet nagyon unalmasra és elcsépeltre sikeredett, de ezt ők se tagadták, hisz a Kurata törzshöz viszonyították magukat ikszdé Mármint az Árnyak. Netero és Jed között se volt semmi hangulat vagy feszültség, mintha 2 ismeretlen társalgott volna. A harcok jók voltak (kivéve az utolsó), főleg a nagydarab fickó ellen, akit Gon és Kilua együtt nyomtak le, nekem az tetszett a legjobban Nevet
A végső csata pedig nagyon siralmasra sikeredett. Amikor kiszabadult Netero és leidézte a Buddháját már-már felcsillant a szemem, de utána megint Gon... Akármennyire is nem tetszett a Kiméra Hangya ív, azt el kell ismernem, hogy ott nagyon jól meg volt oldva a Bossfigh-t. Kivételesen NEM a főszereplő győzte le a főellenséget, ergo nem volt sablonos, de ugye ez itt totál nem így volt. Gon kapott egy Ont, az nem volt elég, utána Netero is felturbózta és végül lenyomta Jed-et... 1 Power Up-ot is nehéz már megbocsátanom ennyi shounen anime után, nem hogy kettőt, egyszerűen nevetséges volt az egész. Illett volna Netero-nak lerendeznie teljes egyedül ezt, hisz a barátjáról volt szó.

Hát srácok, én erre a filmre egy 6/10-nél nem tudok jobbat adni. Egyszerűen sokkal többet vártam, nem egy 100. Naruto/Bleach movie-t, de lehet velem van a baj, hogy túl magasra tettem a mércét. Ha adnak egy kevésbé sablonos és fordulatosabb cselekményszálat és Hisokának egy Hisoka arcot, akkor sokkal jobb pontszámot kapott volna, így viszont ezzel kell beérnie. Az első movie-t jobban élveztem.

Annyiban még érdekes ez a film, hogy ugye a Kiméra hangya ív elején játszódik, Kite meghalása előtt. Ezt a moviet tavaly ősszel/télen vetítették Japánban tehát a 100-110. HxH epizódok környékén. Ott még semmit sem tudtunk Netero technikájáról vagy Paristonról, ergo még spoileres is volt a közönség számára a film ikszdé
Naplózva

Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #535 Dátum: 14 aug 09, 05:46:26 »

Szerintem a mozifilm egyetlen hibája az volt, hogy ezúttal a mangaka nem volt benne úgy a dolgokban, mint az elsőnél. Legalábbis erre utaló jelet sehol sem láttunk. De érezhető volt, hogy próbálják az ő stílusát belevinni: Killua azért elég okos gyerek, úgyhogy adjunk neki egy jelenetet, ahol ezt kihasználhatja! A mágneslift! Pff... az annyira erőltetettnek hatott, hogy szinte sírtam xD

A dicsérő szavakat pedig köszönöm  Mosolyog
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #536 Dátum: 14 aug 10, 15:21:24 »

Nem segített be a mangaka? :O Ezt nem is tudtam! Akkor valóban ezért volt gyengécskébb a film.

141. rész:

Hú, ez egy elég baró epizód lett Nevet A rész kicsit több, mint másfél fejezetet dolgozott fel, de hihetetlen tartalmas lett így is a sok beszéd és magyarázás miatt Nevet
A lehetséges elnökjelöltek bemutatása tetszetős lett, bár azt a hackert és "szépségmodellt" kihagytam volna a mangaka részéről...
Illumi telefonhívása nem hittem volna, hogy ilyen nagy gondolatspirált fog beindítani a kocsiban ülőkben ikszdé Egyszerűen lenyűgöző a HxH karakterek IQ szintje, bár "néha" "kissé" túlzásba viszik ikszdé
Kilua viszonydiagramja egész érdekes lett, bár meg kellett néznem mangában, hogy mik vannak odaírva (egyébként 90%-ban így is betippelhető). Silva és Kilua anyja között, az ki vagy mi? ikszdé

Illumi és Hisoka támadása elég kemény lett, sőőőt. Ha ilyenre képesek a hozzájuk közel állóakkal, el se merem képzelni miket csinálnak az ilyen noname célpontoknál, akiket meg kell ölniük ikszdé Hisoka "poénja" és Ilumi vérszomja nagyon durvára sikeredett, le a kalappal a Madhouse előtt (sokadjára is), mivel a mangában közel sem volt ilyen jól megcsinálva.
Itt lenne egy észrevételem a fordítóhoz, 13:31nél a 179. sorban, nem Ilumi akarja lenyomni a komornyikokat, hanem  Hisokának mondja azt, hogy iktassa ki őket. Ezt csak onnan vettem észre, mert elhangzott Hisoka neve a japán szinkronban, és vártam, hogy mit akar tőle ikszdé De egyébként mangában is neki mondja és tényleg ő megy ellenük: http://www.mangareader.net/hunter-x-hunter/326/15

És végül Hisoka támadása!!!! Elég keményre sikeredett, de Gotou is nagyon tetszik nekem, egyenlőre nem tudom melyiknek szurkolok, mindkettőt imádom ikszdé

Ez az epizód egyértelműen 5/5. Jobban élveztem ezt a kis 20 percet, mint a Last Mission-t, ami azért elgondolkodtató...
Naplózva

danomics
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Válasz #537 Dátum: 14 aug 10, 20:45:22 »

Silva és Kilua anyja között, az ki vagy mi? ikszdé

http://hunterxhunter.wikia.com/wiki/Maha_Zoldyck

Ő Maha Zoldyck, Zeno Nagyapja. A mangában és a 99es animében megjelent amikor Illumi kinyírta a 10 maffiavezért yorkshin arcban. A 11es animéből kihagyták, mivel a madhouse ugygondolta hogy "ááá a mangakának tuti nincs semmi célja vele hagyjuk ki... nem számít mint Leorio igazi reakciója Gingel szemben..." Egyszer volt szó róla amikor a hangya arcban betörtek a palotába és Zeno megemlítette hogy Netero az egyetlen aki túlélte a harcot a nagyapjával. Hogy éle vagy sem azóta illetve mit tevékenykedik azt nem tudni csak azt hogy erős.
Naplózva
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #538 Dátum: 14 aug 11, 19:48:36 »

137-141. részek égetett magyar felirattal MP4 formátumban tölthetők nyaa-ról! Érdemes megnézni, pl. Killua családi viszonydiagramja is magyarosítva van!

-----
Csabi28: köszönöm az észrevételt, az égetett verzióba már a javított mondat került!
Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #539 Dátum: 14 aug 11, 19:59:59 »

Az égetett feliratos részek a frissel együtt fognak érkezni az új részekhez (mint a Fairy Tailnél), vagy később?
Egyébként tök jó, hogy ezt is kiadjátok égetett felirattal, így már TV-n is nézhetem Mosolyog.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Oldalak: 1 ... 34 35 [36] 37 38
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!