24 máj 03, 08:55:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bakik  (Megtekintve 38610 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #75 Dátum: 13 dec 12, 12:36:57 »

Az Elza/Erza témához annyit,hogy a japánok nem tudnak R betűt kimondani,ezért L-nek mondják.

PL: Luffy, vagy Ruffy.

Fordítva. Az L-t nem tudják kimondani.
Naplózva


Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #76 Dátum: 13 dec 12, 14:19:48 »

Az Erza/Elza dologgal kapcsolatban annyit, hogy a mangában pl. Erza és Natsu harcánál (Lullaby után), a fogadási táblán tisztán olvasható, hogy "Elza". És később is, a FT szépségverseny eredményhirdető tábláján is kiolvasható az "Elza". És ezeket a mangaka írta. Mégis, a kezdeti mangafordításokban "Erzának" indult, és az is maradt. Az animében pedig már csak "Erza" van (Nagy Mágiajátékok, résztvevők "névtáblái").
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #77 Dátum: 13 dec 12, 15:55:10 »

Az OVA-k  az OP-jében rendesen le van írva latin betűkkel a főszereplők neve és ott Erza van írva. Mosolyog

De szerintem az téves, hogy nem tudják kimondani csak itt a FT-ben van Lucy, Levi, Luxus/Laxus Elfman és mikor kiejtik a neveket, akkor tökéletesen lehet hallani az L betűt. Szerintem ez szinkronszínész függő. A példaként felhozott Luffy-t a szalmakalaposok közül csak Franky mondja R-el, igaz ő nagyon ikszdé.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #78 Dátum: 13 dec 12, 17:29:38 »

Én ezen nem akadok fent már egy jó ideje. Magam már a kezdetek óta ELZA-ként beszélek róla és mégis amikor leírom a nevét akkor ERZA néven jelenítem meg. A kiejtés az valóban szinkronszemély függő de ez nem véletlen. A nagyobb általánosságban a Japán emberek nem tudják kiejteni az L-t. Szóval amikor eredetileg ERZA nevet hallunk kiejteni az valójában ELZA-ként kell érteni. Csak hát valahogyan jól hangzik még magyarul is az ERZA és ezért mindenki szereti ezt használni a neve kiejtéseként.
Naplózva
AdamS
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 12



« Válasz #79 Dátum: 14 júl 23, 09:06:23 »


De szerintem az téves, hogy nem tudják kimondani csak itt a FT-ben van Lucy, Levi, Luxus/Laxus Elfman és mikor kiejtik a neveket, akkor tökéletesen lehet hallani az L betűt. Szerintem ez szinkronszínész függő. A példaként felhozott Luffy-t a szalmakalaposok közül csak Franky mondja R-el, igaz ő nagyon ikszdé.

A szótagábécében nem szerepel az L-betűs alak, ezért van ez. Az L betűt valóban az R betűs szótagokkal kell helyetteséteni, Az ilyen idegen nyelvű szavak átírására szolgál a Katakana szótagábécé.

Laxus = Rakusasu
Elman = Erufuman
Elza = Eruza

De a Dragon Slayer is Doragon Sureyaa (ドラゴンスレイヤー), mivel D betű (És úgy mint a többi mássalhangzó az "n"-en kívül) sem állhat magában, mindig kell egy magánhangzó mellé.
Naplózva
Jokerke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103



« Válasz #80 Dátum: 14 nov 22, 23:23:27 »

Amennyire én tudom a japánok többnyire tesznek arra, hogy L vagy R. Nekik ugyanaz. A kedvüktől/akcentusuktól függ.
Naplózva

\\\"Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban. Ugyanis ezeken találod meg azokat a dolgokat amik sokkal fontosabbak, mint amit el akarsz érni.\\\"
       - Ging Freecss
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #81 Dátum: 15 márc 14, 07:41:37 »

Azt hiszem felfedeztem egy bakit olvasás közben.
Javítsatok a tévedek.
De itt http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/298/3 Future Lucy a 3. nap éjjelén szerepel. De később mikor Gerárd itt elmélkedik az általa mondottakon http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/323/11 és itt http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/323/12 na meg itt http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/323/17 azt jelenti h Future Lucy 4.-én érkezett vagyis a 298. fejezetben nem lehetett volna ott 3.-án mivel akkor még csak Future Rogue érkezett meg.
Így jött rá Gérard nem?
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #82 Dátum: 15 márc 14, 13:42:13 »

És ebben mi a baki? Nevet Ez a lényeg, nem?
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #83 Dátum: 15 márc 15, 11:44:50 »

Az a baki h Gerárd az alapján jön rá h van még valaki h 3. nap este akit látott az nem lehetett Future Lucy ugyanis ő azt mondta h 4. nap érkezett viszont a 298. fejezetben egyértelműen Future Lucyt és nem Future Rogueot ábrázolja a kocsmánál (amit linkeltem).

remélem így világosabb ha nem ak még egyszer nekiugrok Nevet
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #84 Dátum: 15 márc 15, 12:38:16 »

Jaa...asszem értem, hogy mit mondasz.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #85 Dátum: 15 márc 15, 16:48:08 »

csúcs  Nevet
ak nem lőttem mellé?
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #86 Dátum: 15 márc 15, 20:40:41 »

Én...most átolvasgattam azokat a fejezeteket, és szerintem nincs benne baki. Rougue hamarabb visszajött, beszélt a hercegnővel, Gérardék is érezték a jelenlétét, ám nem találták meg. Aztán, a harmadik nap éjjelén találkozott Lucyval, aki azt állította, hogy akkor érkezett. Ergo, van egy másik személy is, aki visszajött még korábban a jövőből. Ennyi. Szerintem.

De amúgy nem látom tisztán, el kéne hozzá olvasni az egész szálat újra, mert most már nem emlékszem tisztán, hogy mi mikor volt, pontosan hogy történt. Azt viszont most biztos nem fogom Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #87 Dátum: 15 márc 15, 23:02:16 »

oké
de 3. nap éjjelén látta Future Rogue-ot de Doranbalt miatt meglépett
Future Lucyval 4. nap este találkozott és azt állította aznap érkezett
és itt a baki mert 298. fejezetben a 3. esén Lucyt jeleníti meg a linkelt oldalon
lehet h Mashima még ak nem találta ki  az egészet és belezavarodott később  Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 [6]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!