24 máj 04, 22:21:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hunter x Hunter 2011  (Megtekintve 15955 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
xindrix
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Dátum: 12 aug 24, 08:41:54 »

 Úgy érzem ennek is kell nyitni egy topicot, mivel Magyarországon kevesen ismerik ezt a nagyszerű animet.
A Hunter x Hunter 2011, Yoshiro Togashi 1998-ban indult mangájának, a Hunter x Hunter-nek a Madhouse által készített, igen igényes anime adaptációja.
Először is le szeretném írni, kik is azok a hunterek. A hunterek különböző kiváltságokkal rendelkező emberek, akiknek feladata lehet az új fajok, helyek felfedezése, antik darabok felkutatása, bűnözők elfogása, stb. Úgy lehet valakiből hunter, a leteszi a minden évben megtartott, rettenetesen nehéz hunter vizsgát.
A történet:  A főszereplő egy 12 éves fiú, Gon Freecs, aki a Bálna szigeten él nagynénjével. Mikor Gon megtudja, hogy apja azért hagyta el őt , hogy hunter lehessen, elhatározza, hogy ő is leteszi a hunter vizsgát és megkeresi apját. Kalandjai során találkozik Kurapicával, akinek klánját teljesen kiirtották a skarlát vörösen izzó szemeik miatt és bosszút akar állni( igen, rajta alapul Sasuke karaktere a Narutóból), Leorioval, az orvossal, akinek minden vágya, hogy sok pénze legyen, Killuával, aki szintén egy 12 éves gyerek, de átlagosnak nem mondható. A negatív oldalról még meg kell említenem Hisokát, a különös pervezítással rendelkező "varázslót".
Ez egy átlagos shonen storynak hangzik, de egyáltalán nem az. A történet érdekes, sok benne a fordulat, a karakterek szerethetőek és kidolgozottak, a hangulat néhol vidám, néhol nagyon sötét. Az anime stílusa story arconként változik egy kicsit, az eleje még inkább kalandozós, kevés harccal, utána átmegy shounen fightba, majd egy sötétebb hangulatú, akciós vonalra és így tovább.
Az első pár rész erősen cenzúrázott, de ebből folyamatosan vesznek vissza és mostanra már csak a nagyon durva dolgokat cenzúrázzák, például a kiloccsant agyvelőt.
Szerintem ez egy nagyszerű anime, kiemelkedik a tucat shounenek közül. Ne az első pár rész után döntsetek, bár engem már azok is megfogtak.
Az első openingnek csak a zenéjét találtam: http://www.youtube.com/watch?v=6AmWuo0GSBo
Az első ending: http://www.youtube.com/watch?v=Ggb4DiZo3_Q
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 08:42:39 írta xindrix » Naplózva
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #1 Dátum: 12 aug 24, 10:14:40 »

Na ezt én is csak ajánlani tudom pár napja jutottam el az eddig lejött (44.) részek végére . Hát tényleg eléggé cenzúrázott , de nem spoilerkedek . Ha jól tudom akkor a mangája még mindig megy , remélem most tovább meg lesz csinálva az anime , mint ami régebben készült .
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
xindrix
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Válasz #2 Dátum: 12 aug 24, 10:19:30 »

Azt mondták egy interjúban, hogy ez lesz a manga végleges adaptációja, szóval valószínűleg tovább mennek, mint ameddig a régi ment. Amúgy az utóbbi 2 rész véresebb volt, mint a régi változatban, szóval a cenzúra miatt már nem aggódok Nevet
Naplózva
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #3 Dátum: 12 aug 24, 11:25:35 »

Spoiler !!!

Na jó , de az milyen , hogy Hisoka kezeit lerepítik a helyéről és egy csepp vér se folyik ki belőle , de a kártya amit kihúz a kezéből véres egy kicsit . Ördögi kacsint
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
xindrix
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Válasz #4 Dátum: 12 aug 24, 11:34:30 »

SPOILER
Hát igen, ott még erősen cenzúráztak, de a mostani nyak kitörős, fej szétloccsantós jelent elég durva volt. Azonban ha elérnek egy bizonyos arcot, akkor muszáj lesz átrakni nekik másik idősávba, mert ott már nagyon brutálissá válik a sorozat.
Naplózva
CoLa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #5 Dátum: 12 szep 16, 01:26:46 »

Azt nem lehet tudni, hogy mikor adnak ki újabb fejezetet?
Naplózva

xindrix
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Válasz #6 Dátum: 12 szep 16, 10:29:39 »

Nem nagyon lehet tudni, mert a hiátusok hossza változó. Olvastam valahol, hogy januárban visszatér a mangaka, de ezt nem kell biztosra venni.
Naplózva
Sosi16
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 140


« Válasz #7 Dátum: 13 jan 25, 23:32:37 »

Hello!Van aki figyelemmel követi ezt az elképesztően jó anime-t?Mosolyog
Naplózva
blackfire
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 356



« Válasz #8 Dátum: 13 feb 03, 13:57:09 »

persze! most néztem meg  a 65. részt, nagyon tetszik. jobban várom, mint bármelyik másik animét. Nevet
Az tetszik benne a legjobban, hogy nincsenek állóképek, folyamatosan mozgásban van a képi világa.
Naplózva

Zalaegerszeg-Manchester United  http://www.youtube.com/watch?v=cazzSHKkkfI
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #9 Dátum: 13 feb 20, 21:30:05 »

Hol jár most az anime? 65 rész alapján gondolom Greed Island körül, szóval azt hiszem akkor lassan el is kezdhetem nézni, mert jönnek a "hangyás" részek Nevet

A rajzok amúgy mennyire hasonlítanak a mangára? Mert nekem valahogy kifejezetten tetszik a stílusa a mangának, remélem az anime is minél többet megtart belőle.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #10 Dátum: 13 feb 20, 23:35:08 »

Pont 65.-ben tette le Killua a vizsgát, 67-ben meg megérkeztek a kocsmába Razorékhoz. Ezeket a részeket várom már hónapok óta. Nevet

Amúgy a grafika nagyon szép, de más mint a manga rajzolása. Nekem sokkal jobban tetszik speciel.
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #11 Dátum: 13 feb 21, 15:33:49 »

Na igen, olvastam is, hogy sokan panaszkodnak Togashi rajzolási stílusára (főleg azóta amióta szokása gyakori szüneteket beiktatni a mangába), de nekem különös módon épp ennek az utóbbi időnek tetszett meg a stílusa. Főleg onnattól, amikor (és remélem ezzel nem spoilerezek sokat) megtámadják Meruemet a palotájában.

Persze ha az animében máshogy rajzolják meg az se baj, lényeg, hogy hű maradjon a mangához, van egy-két harc amit nagyon szeretnék látni.

Remélem nem lesznek benne fillerek (vagy már eddig is voltak?), csak azt nem tudom akkor mit csinálnak ha beérik a mangát. 
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
mateee-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 325



« Válasz #12 Dátum: 13 feb 21, 16:23:40 »

Fillerek ha jól tudom még nem voltak, de azért jobb lenne ha Togashi lassan folytatná a mangát, egy rész így is 4-5 fejezetet nyel be. Az animáció meg talán az egyik legszebb a jelenleg futó shounenek közül  Nevet.

Személy szerint engem eddig a Greed Island Arc annyira nem nyert meg, bár több oldalon olvasva ezt is eléggé fényezik, így mangatudás híján bízok benne hogy hamarosan beindul. Ne értsetek félre, maga az alaphelyzet nagyon ötletes, de a történet nagyja eddig kimerült a lapok kerersgélésében és cserélésében, illetve a Biscuital való edzésben.  
Így a Yorkshin arc után, ahol szinte minden epizód pörgött és fenntartotta a feszültséget, a mostaniak kicsit laposnak tűnnek.
 
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 21, 16:24:56 írta mateee-kun » Naplózva
xindrix
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Válasz #13 Dátum: 13 feb 21, 16:48:12 »

Fillerek eddig nem voltak benne, remélem nem is lesznek Nevet
mateee-kun, greed island 1-2 részen belül nagyon be fog indulni, ez eddig csak a bemelegítés volt Nevet
A napokban különben bejelentették, hogy az új arc április 21-én fog kezdődni: http://img1.ak.crunchyroll.com/i/spire3/507976f2b78d414353ca76f08f0c097a1361430529_full.jpg
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #14 Dátum: 13 feb 21, 17:23:08 »

A Greed Island arc nekem az ovában sokkal jobban tetszett eddig, itt elég összecsapottnak érzem a dolgot. De a következő rész már elvileg kegyetlen jó lesz, ahogy innentől kb az összes az arc végéig. Nevet

Mangában pont most tartok a Meruem támadós részeknél, kegyetlen jó lesz az az arc ha nem cenzúrázzák szét.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!