24 máj 05, 01:30:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Anime-Csillag - Értékelés Selejtező # 4  (Megtekintve 12487 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Dátum: 11 márc 14, 18:35:35 »


Hozzáfűzés: amit másoltak, vagy fennállt a gyanú, azt mi már csak azért se díjaztuk. Ez van...

Mozgókép és hang kategória:

Nevező: _Tika_
Értékelés: 2
mi ez a cím? végleg? valag? micsoda? Effektezés egész szép. Mi nem értjük, nah. Meg rövid, meg hiányos, meg...

Nevező: anna990
Értékelés: 2
Legalább aranyosan rajzolsz

Nevező: aqwist
Értékelés: 1
Unalmas, nincs időzítve, ez így nulla. Mi az a Windows maker?!

Nevező: Boszi
Értékelés: 5
 Zseniális. A kőszívű, kemény zsűri nagyon jól szórakozott eme művön. Gratula!

Nevező: buuuu
Értékelés: 2
2 pont mert vágtál rajta valamit hébe-hóba...

Nevező: Darklight
Értékelés: 5
Dinamikus, időzítve is van, jó a zene, szép munka nah...

Nevező: Fess Gáspi
Értékelés: 2
Bízunk benne hogy az első résznél azért jobb a többi, mert mi nem bírtuk megnézni...

Nevező: gerimaster
Értékelés: 2
Azért 2 pont, mert jobb mint Fess Gáspié, de arra nem akartunk egy (!) pontot adni.

Nevező: hinatah
Értékelés: 4
Szép a hangod, helyenként erőtlen, de ez nem Megasztár. Sajnos alig lehetett hallani a zenétől.


Állókép és szöveg kategória:

Nevező: byakuchan
Értékelés: 3
Mert annyira nem szar.

Nevező: chazzygirl
Értékelés: 3
Szerintünk másolat, de a színezés szép.

Nevező: Cucclama
Értékelés: 1
Ebben a mezőnyben ez kevés (plusz még a helyesírási hibák...)

Nevező: csuwi
Értékelés: 1
Rajzolás helyenként tűrhető volt- Minden más (sztori, helyesírás, képek minősége, a sok másolás-beillesztés) szar. AZ HAZUGSÁG akar lenni amúgy?!

Nevező: Darklight
Értékelés: 1
Másolásgyanús + gyenge tónusozás.

Nevező: Dashma
Értékelés: 3
Egyedi, és legalább szépen végigszínezte.

Nevező: dehunter_dehh98@freemail.hu
Értékelés: 1
félkész vázlat

Nevező: dobe
Értékelés: 2
másolat, de legalább ki van színezve

Nevező: drum drug
Értékelés: 2
A fényképezőgéped rohadt jó, a rajzaid nem. Kérlek ne folytasd...

Nevező: e-mese
Értékelés: 3
egyedi

Nevező: Ereni-chan
Értékelés: 3
Érződik rajta némi Lőrinc L. László stílus. Az a baj hogy túl "morbid" lett és a nagyon rövid mű ellenére már unalomba torkolt.

Nevező: Evezos
Értékelés: 2
másolat, a színezés is viszonylag gyenge...

Nevező: gaarakage
Értékelés: 4
szebb volt mint az átlag, van benne fantázia, de elég kaotikus, a szöveg nehezen olvasható

Nevező: Gerysama
Értékelés: 5
Szép, jó crossover, de sok az olyan panel amit többször felhasználtál. Ettől függetlenül jár az 5 pont

Nevező: haku16
Értékelés: 4
Nagyon szépen írsz, jól fogalmazol, nekem tetszett. Volt benne azonban néhány hiba, az eleje kicsit uncsi volt.

Nevező: hinatah
Értékelés: 2
cuki.
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 03, 19:02:25 írta Cartnecker » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #1 Dátum: 11 márc 14, 18:37:04 »


Mozgókép és hang kategória:

Nevező: _Tika_
Értékelés: 4
A rajzok és a vágás tetszett, látszik, hogy értesz hozzá. Viszont nekem túl rövidnek tűnt a kisfilm, nem volt olyan sok képkocka, amiből kiderült volna, hogy mennyire is jó, avagy rossz az animációs készséged. =D

Nevező: anna990
Értékelés: 4
A rajzok nagyon szépek voltak, volt egy pár amin elmosolyodtam, viszont túl "össze-visszának" tűnik maga a videó.

Nevező: aqwist
Értékelés: 2
Háááát, az "AMW" felirat az elején megalapozta az egészet. Helyesen: AMV (anime music video). Nagyon sok ilyen AMV van, Linkin park és Naruto párosítással, ez valahogy nem fogott meg. Csak azért adtam rá kettest, mert nem volt benne fansub, aminek örülök.

Nevező: Boszi
Értékelés: 3
ikszdé Jópofa, ötletes. A vágás sok helyen el lett találva, de sok helyen nagyon elcsúszik. Hiányoltam benne a jelenetek közti "átvezetéseket", és a bennehagyott fansub nagyon belerondít az összképbe.

Nevező: buuuu
Értékelés: 2
Pozitív, hogy figyeltél a minőségre, és a fansubot kiszedted, negatív, hogy ez a méret rovására ment. (600 MB = 5 perc), illetve kevés eltalált vágás és zene ütem kombót láttam.

Nevező: Darklight
Értékelés: 4
Nincs fansub, jó kis vágás, rövid, tömör, nagyon szépen bemutatja a Dragon Ballt, amire egyedül panaszt tudok tenni az a minőség. (Gyors mozgásoknál sok helyen pixelesedett)

Nevező: Fess Gáspi
Értékelés: 2
Pfuh... hát mit is írjak erre?... Az a baj, hogy nagyon a történetet se értettem... mindenesetre azért adom meg a 2 pontot, mert látom, hogy rengeteg munka volt benne... igazából mindenen változtatni kellene: rajzolás, hangok, történet(?).

Nevező: gerimaster
Értékelés: 4
XDXD Kifeküdtem tőle. Komolyan, ha a rajzolást és a hangeffekteket fejleszted és kiszeded az olyan 5-10 másodperceket, amikor nem történik semmi, evvel tarolnál. Nevet

Nevező: hinatah
Értékelés: 5
Te vagy az egyetlen énekes versenyző, nagyon nagy bátorságra vall, hogy énekeltél. Annak ellenére, hogy néhol kicsit bizonytalan volt, nekem tetszett, szép volt.


Állókép és szöveg kategória:

Nevező: byakuchan
Értékelés: 4
Nem szaporítom a szót, ha Naruto fejformája rendben lenne, megkapná az 5-öst. A fejformán kívül minden szuper!

Nevező: chazzygirl
Értékelés: 5
Szép. Ennyi. Ehhez felesleges mást hozzáfűznöm. Nevet

Nevező: Cucclama
Értékelés: 2
Kicsit összedobottnak tűnik. Annyira nem jött át a poén.

Nevező: csuwi
Értékelés: 3
A rajzolásra térek ki elsősorban: Ha jól láttam, a kézi rajzok sokkal jobban mennek, érdemes azt erőltetni. Ha jól láttam, próbáltad digitálisan színezni a rajzokat, de ezzel sajnos pont az ellenkező hatást sikerült elérni.

Nevező: Darklight
Értékelés: 4
Nem túl jó minőségű a kép, és így nem tudtam minden részletet jól megnézni, de így is 4 pont.

Nevező: Dashma
Értékelés: 5
Evvel aztán lehetett meló. O_O Nagyon szép a színezés és tetszik Narutonak ez a fajta ábrázolása is. Kivitelezés 5-ös! Nevet

Nevező: dehunter
Értékelés: 3
Hirtelen ránézve szép, de összességében kevés.

Nevező: dobe
Értékelés: 3
Igazából csak a ruha miatt adtam 3 pontot, az nagyon tetszett, a többi elég "furcsa" lett.

Nevező: drum drug
Értékelés: 1
Ne haragudj, de új kategóriát nyitottunk ezzel az alkotással. A kategória neve: Fos. Egy ilyennel nevezni egy versenybe nagyon-nagyon nem elég.

Nevező: e-mese
Értékelés: 4
A lánynak a jobb keze kicsit furcsán áll, ezen kívül szép kivitelezés.

Nevező: Ereni-chan
Értékelés: 3
Maga a történet és az alapötlet, nagyon-nagyon tetszett, viszont a kivitelezése kevésbé, gondolok itt a túl sok párbeszédre... túl sok... hát szinte az egész abból állt. Hiányoltam a "mesélőt." Mosolyog

Nevező: Evezos
Értékelés: 4
Vacilláltam a 3 és a 4 között, de a vaj szívem győzött. Nevet A rajzolás tetszett, a színezés nem, a kép minőségéből sajnos csak ennyit sikerült kiszűrnöm.

Nevező: gaarakage
Értékelés: 5
Elképesztően tehetséges vagy. Lehidaltam...

Nevező: Gerysama
Értékelés: 5
Mit mondjak... zseniális! Nevet A kivitelezés gyönyörű... részleteznem sem kell és maga  történet is magával ragadó volt.

Nevező: haku16
Értékelés: 3
Annak ellenére, hogy szerelmi fanfic, nagyon tetszett. Nagyon szépen fogalmazod meg azokat az érzéseket, amiket a szereplők átélnek, viszont a történetben találtam némi hiányosságokat, nem volt teljesen kerek.


Nevező: hinatah
Értékelés: 3
Látom a többieknek annyira nem jött át a rajz, nekem viszont tetszik. Nevet Egyszerű, de nagyszerű. Szépek a vonalak, arányok, árnyékolások, tetszett!
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #2 Dátum: 11 márc 14, 18:40:39 »

Selejtező #1
Állókép és Szöveg:

Cucclama:
Eltekintve a mondatvégi, és közi írásjelek maximális hanyagolásától, plusz a helyesírási hibá(k)tól, tetszik az elképzelés. Viszont az egész "projekt" összeütése nem lehetett több néhány percnél. Precíz, belefektetett munka híján, mindössze csak kemény:
1 ponttal szolgálhatok.

Darklight:
Lerí a képről, hogy másolat. Ám mint másolat, bőven szép. Goku hajánál, illetve egyéb helyeken nagyon remegnek a körvonalak. Határozottabban is lehet húzni azt a ceruzát.^^ A satírozás nem a legszebb (bár ez ceruzától függ), plusz scannelve biztos szebb összképet adna a rajz.
4 pont.

Dashma:
Számomra nem jön le eléggé a képen látható szituáció. Egy hangyányival több infóval is megszánhattad volna a megtekintőket.^^
Maga a rajz anatómiailag kicsit groteszk. Sakura testalkata nem a legnőiesebb, feje kicsi, teste nyúlánk. Narutohoz képest meg pláne.
A háttér, például a fű vagy a lomb nagyrészt ctrl+c, ctrl+v kombó végeredmény, avagy minta alapján lenyomogatott hézagkitöltés. Nekem az összkép nem nyerte el a tetszésemet.
3 pont.

Ereni-chan:
Őszintén szólva, Hetaliaban nem vagyok otthon, így számomra nehéz volt azonosulni a szöveggel, az in medias res kezdet miatt meg pláne.
A párbeszédek mellett én több elmesélő részt csempésztem volna bele.
Kénytelen vagyok sajnos semleges maradni, így az értékelésem 3 pont:/

Evezos:
Sajnos az eszközválasztás 1-es.:/
A bordó színes nagyon ocsmány végterméket hagy maga után, és a grafit sem a legjobb. Tudom, azzal dolgozunk, amink van, de azért ha versenyre adunk be egy munkát, megadjuk a módját...
Összegezve, kicsit részlethiányos, így sajnos csak 2 pontot tudok adni.

Gerysama:
Hm, én megmondom, fel lettem csigázva. Nevet
Tetszik az alapötlet, és maga a kivitelezés is egyaránt. Igaz, hogy vannak bőven szemet szúró tényezők, mint a többször átmásolgatott képkockák, az emóciók kellőképpeni kihangsúlyozásának hiánya, az eldeformált végtagok és arcok, a szóismétlések (főleg az "ez", "ezért" és "emiatt"), plusz helyenként 1-2 helyesírási hiba is becsúszott.
Ettől függetlenül tetszett a végeredmény, engem meggyőztél.^^
5 pont.

byakuchan:
Szép, erős, hangsúlyos körvonalak, bár néhol túlságosan vastagok és duplikáltak. A kulcscsontok aszimmetrikusak, a vállak szintén. A bal hónalj elnyelte a bal kart. Naruto feje pedig a bal szemmel karöltve szépen megpróbálta elhagyni a gazdatestet.
A háttér is elég egyszerűcske.
3 pont.

chazzygirl:
Ha személyeskedhetek, szeretnék élni az alkalommal, és megjegyezném, hogy ezt a rajzot kedvencemmé tituláltam.^^ Az egyedüli, ami szemet szúr, az a bal szem elcsúszása, és talán a haj túlzott burjándzása.
Tetszik, hogy a szürkeségben ki lett emelve Naruto világító kék szempárja.
5 pont.

csuwi:
Érdekes, hogy szinte minden egyes oldalon változott a rajzstílus, szinte lehetetlen volt megkülönböztetni a karaktereket egymástól. A kézi és gépi rajzolás efféle összegyúrása enyhén furcsán hatott.
A jellemek nem igazán formálódtak karakánra, bizonyos reakciók abszolút nonszenszek is voltak.
2 pont.

dehunter:
Én erre csak annyit mondok, hogy vizsgáld meg alaposan a konkurenciát...
Mivel 0 pontot nem tudok adni, 1 pont.

dobe:
Szegény Naruto nagyon amorfka lett. A színezés lehetett volna sűrűbb is, bár ennek ellenére több helyen kimentél a körvonalból. A haján kívül, máshova is kaphatott volna egy kis tónust. Nem a legszebb rajz...
2 pont.

drum drug:
Jézusom. Olyan szinten torz, követhetetlen, felfoghatatlan az ábrázolás, hogy egyszerűen nem tudok rá jót mondani.
Legalább A4-es papírt használtál volna fel...
1 pont.

e-mese:
Maga a vonalvezetés szép, van tehetséged, az látható, de ez nagyon kevéske. Sokkal részletesebbre is meg lehetett volna alkotni a rajzot. Továbbá Nitsura dekoltázstól felfele nem lett éppen nőies.
Épp 3 pont.

gaarakage:
Hát, nem megszokott ábrázolásmód. Abszolút egyedi ez a szkeccses kivitelezés. 1-2 arc szépen megalkotott lett. Azonban az árnyékolás (feketére firkálás), a gyenge és kivehetetlen hátterek, részletek, valamint a nem éppen legmegfelelőbb jelenetváltások, át- és felvezetések, plusz a cím értelme(?) szépen lehúzták a művet.
3 pont.

haku16:
Szép fogalmazás, szépen kerített hasonlatokkal, látszik, hogy szíved-lelked beleadtad a téma hitelességébe.
Viszont, ha történetet írunk, az a minimum, hogy helyesírási hibát nem vétünk.
Emellett kicsit nehéz volt ráismerni Sasuke és Sakura jellemére.
3 pont.

hinatah:
Nem éppen a legrészletgazdább rajz. Több igényességet is bele lehetett volna vinni. Kevéske.
2 pont.


Mozgókép és hang:

Boszi
:
Egy AMV-ben azért nagyon szemet szúró tud lenni az égetett felirat, bár előfordulhat, hogy a keresett jelenetet csak már "megművelt" formában lehet fellelni, így bizonyos szinten elnézhető.
A számválasztások jók voltak, a vágások időzítése viszont helyenként nem a legoptimálisabbak.
3 pont.

Darklight:
Szép vágás, jó zeneválasztás. Maximum annyiba tudok belekötni, hogy az épp gyengébben kivitelezett harci jelenetek helyett epikusabb momentumokkal is feldúsíthattad volna a videót.
Ám ennek ellenére megérdemled az 5 pontot.^^

FessGaspi:
Gáspikám, hozzád már volt néhány építő szándékú kijelentésem.
Próbálom hosszan kifejteni a sorozatoddal kapcsolatos véleményem, de nem tudok nagyon használható kifejezésekhez nyúlni.
A szinkronba még mindig nem éled bele magad kellőképpen, nyugodtan használj arcmimikákat, gesztusokat az igényesebb megalkotásához.
A rajz bizonyos szinten fejlődött az epizódok során, de még messze nem tökéletes. Bőven van még hova fejlődnöd.
2 pont.

_Tika_:
Ahoz képest, hogy milyen hangulatosan kezdődött a projekt, pont akkora csalódás volt. Egyértelmű összecsapás. Itachi Chidori általi defibrillálását azért szívesebben megnéztem volna a záró szöveg helyett.
Ha nem hagytad volna ilyen csúnyán félbe, akkor többet adhatnék, mint 2 pont.

anna990:
Voltak a műben bőven szép rajzok (főleg a Kyuubi Naruto), viszont nekem túlságosan pörgősre sikeredett. Nézői fejjel nehéz volt követni az eseményeket, és kisilabizálni a félreírt kísérő szövegeket.
3 pont.

aqwist:
A Linkin Parknál kicsit kevésbé sablon AMV zene valahogy fülcsiklandozóbban hatott volna. A gifeket pedig pláne, hogy hanyagoltam volna a helyedben. Nem lehetett túl nagy ördöngősség összedobni a videót.
Az 1 pont tükrözze a fáradozásaid.

buuuu:
Makankosappo #2 téren kicsit elfogult vagyok, bár ettől függetlenül is le kell húznom az alkotásod. A majdnem 5 perces játékidő szinte kínszenvedés egy ilyen monoton szinten összevágott eseménysorozathoz. Ha már ilyen zenét választottál, érdemes lett volna sűrűbbre, pörgősebbre vágni a jeleneteket.
2 pont.

gerimaster:
Túl sok volt a többször felhasznált, másolt rajz/képkocka. Eléggé vontatott volt a cselekmény, az ace venturára hajazó bevezetés meg brutális volt. xD
A Stohl Buci paródia tetszett. ikszdé
Ennek ellenére 2 pontnál többet nem tudok adni.

hinatah:
Hm, nah karaokera nem számítottam.^^ Tetszett az orgánumod, szépen énekeltél, talán kicsit több önbizalommal szebben hangzott volna.
A videó éppen passzolt a szám hangulatához, de nem lehetett túl nagy ördöngősség összedobni. Ami kicsit zavart, hogy nem igazán volt meghúzva a határ, manga, fanart, anime pillanatkép is be volt vetve, nagyon vegyes képminőséggel.
Mivel a katgória nevében benne van a "Hang", ezért 4 pontot tudok adni.
Az elején látható Sakurát te rajzoltad?
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #3 Dátum: 11 márc 14, 18:42:41 »

Selejtező #1
Állókép és Szöveg:

Cucclama (kép) – Death Naruto
Egész jó az alapötlet, bár jobb lett volna, ha egy egész Mangát küldd be, vagy megcsinálja Szinkron-Paródiaként. Így eléggé felemás lett a mű. Igazából jó volt, jók voltak a poénok is, meg a felirat is jól van rárakva a füzetre. Ám Death Note poén inkább csak az első két képkockában van, onnantól csak a fogadást részletezi. Nem rossz mű, van benne potenciál, de sajnos felemás. Mosolyog
Végső értékelés: 3

Darklight (kép) – Goku vs. Vegeta
Nagyon szép és pontos kép az Új Dragon Ball Animációk minőségével, ám elég másolás szagú. Szép az árnyékolás, és a ruhák is élethűek.
Végső értékelés: 5

Dashma (kép) – Bad Boy
Mit „hogy mert?” Mikor? Miért? Nevet
Naruto haja nem stimmel, és kicsi a feje. Egyébként szép kis rajz jó színvilággal.
Végső értékelés: 4

Ereni-chan (fanfiction) – Hetalia – mindig távol leszel

Végre egy Fanfiction is. Nevet Szeretem a Fanfictionöket, de egyet nem bírok. Ha a karakterek nem úgy viselkednek, mint az eredetijük.
Ereni-chan műve E/1. személy, jelen időben van leírva, ami nem a legelőnyösebb előadás mód, mert teljesen a karakter helyébe kell érezned magad, és úgy leírnod az eseményeket, hogy az elbeszélő sem számít arra, mi történik következőnek. Ezt Ereni egész szépen megoldotta. A karakterünk, akinek bőrébe bújunk Amerika lett.
A mű a Hetalia világában játszódik, ami nagyon jó kis alany ahhoz, hogy mélyebb értelmet kölcsönözhessünk a művünknek. A Hetalia alapból az országok egymással való kapcsolatát mutatja be, és mi másról ne írna a Magyar rajongó, mint Magyarország kapcsolatairól, mégpedig a magyarok által manapság legnagyobb figyelmet élvező országgal, persze ki mással mint Amerikával. Nevet A műben Amerikának nagyon megtetszik Magyarország, és szerelmes lesz bele. Itt kezdődik nekem a furcsa rész. Ugyanis az Amerikaiak nagy része, azt sem tudja hol van Magyarország, ergó pont letojják magasról észrevételeim szerint. Így Magyar és Amerika kapcsolata inkább testinek tűnik, mintsem szimbolikusnak, ami pedig a Hetalia lényegét adja. Magyarország vágyódása az elérhetetlen Amerika felé annál reálisabb, elvégre mi minden téren amerikanizálódunk, és minél közelebb akarunk a „tengeren túli hatalomhoz” jutni. Szóval Ereni-chan műve inkább csak egy álmodozásnak tűnik arról, hogy Amerika észrevegye a Magyarországon látható szép dolgokat, és használhatóságát, amely egyelőre nekem, hiú ábrándnak tűnik.
A karakterek: Amerika általában hű a karakteréhez, ám néha kikacsint belőle egy kis Oroszországos hajlam, és nem értem miért az angol hambit dícséri annyira, és nem a sajátját. Litvánia nem tudom mit keres ott, Amerikának kevés köze van hozzá a mangában. Szívesebben láttam volna inkább Kanadát mellette szerencsétlenkedni.
A történet maga kedves és aranyos, és vannak benne jó ötletek, ám a kisebb buktatók miatt nem kaphat maximális pontot.
Végső értékelés: 4

Evezos (kép) – Elfen Lied

Szép vonalvezetés, szép ám kicsit erős körvonalú árnyékolással, és a haj fekete része, nincs a legjobban kiszínezve. A bal pupillájának színezése nem tudom direkt hiányzik-e. Szép munka, bár elég másolás szagú. 
Végső értékelés: 3

Gerysama (manga) – Naruto Ball Z

Egy fan manga a két kedvenc sorozatom crossoverével! Ilyet már vártam Nevet Lássuk is az értékelést! kacsint
A borító: Naruto karakterek Vegetára vetik magukat egy piros háttér előtt. A Boritó a DB Kanzenbanok érzetét örökölte, bár a vágás nem a legügyesebb és a karakterek is kicsik.
A manga saját karakterekkel dolgozik, egyedül két karakter van rajtuk kívül, a két animéből, Vegeta és Tobi. Tobi megjelenésével kicsit néztem, meg a másik dimenzióról szóló beszámolóján, de mindez kell a történethez.
A történet idején a Naruto folyam a Címszereplő születése előtt játszódik, a Dragon Ball pedig az Android Saga második negyedénél, ami tökéletesen kiüti az esetleges egybeolvadását a két történetnek, lévén, hogy a Naruto manga cselekménye, így nem zavarhat bele a DB-be, mivel annak akkor már vége. Szerintem ez egy ügyes húzás volt.
Az első fejezet főként Flashbackekből áll. Így megismerhetjük a karaktereket, motivációjukat, érzéseiket, és az alaptörténetet is. Valamint a csata jónak ígérkezik, így felkeltette az érdeklődést is.
A rajz sok helyen torz, de csak a karakterek, a hátterek, színezések, árnyékolások nagyon jók, teljesen manga szagúak Nevet Az ismétlődő képek is olykor zavaróak tudtak lenni.
De szép munka.
Végső értékelés: 5

Byakuchan (kép) – Naruto

Gratula, szép munka Nevet Nekem nagyon tetszik. Egyetlen hibája a jobb kar vékonysága, de nagyon tetszik a kompozíció. Főleg a trikó Naruton, ugyanis nagyon szeretem az olyan képeket, ahol rendesen látszik Naruto nyaka. A szemek tetszetős technikájúak, és az árnyékolás is jól sikerült! A víz rajzolása meg nagyon visszaadja az animék hangulatát.
Bár gépen kiszínezhetted volna, de gondolom nincs otthon szkennered.  Látszik, hogy magad rajzoltad, és nem volt előtted minta. Ezt értékelem Nevet
Végső pontszám: 5

Chazzygirl (kép) – Naruto

A homloka kicsit érdekes, naggyon másolás gyanús, de le a kalappal az árnyékolás előtt!
Végső pontszám: 4

Csuwi/Balogh Martin és Kovács Norbert (manga) – Bloody Moon

Egy vámpír sztori. Valahogy gondoltam, hogy ilyenbe is botlani fogunk. A történet egy átlagos Vámpírmanga-történet, plusz Shounen clishékkel, semmi több. Ez a fejezet olyan mint egy átlagos Manga Pilot fejezet, pont akkora időintervalumban játszódik. Csak míg az egyik 50 oldalban meséli el a kezdeteket, a fiúk letudják 12 oldalban. Így csonka párbeszédek alakulnak ki, és semmitmondó képek követik egymást. A dialógusok nem hatnak valódinak, a képvilág elcsépelt, és olykor furcsa (a frizurák folyton változnak, bár a főszereplő haját láttuk vágás közben, igazából nagyon érdekes, hogy pont Sasukésra állt be xD), a fejek torzak (bár valamiért a kézzel rajzolt képeken, sokkal jobbnak hatnak), a karakterek pedig nem nőttek a szívemhez. Látom volt vele munka (félkész képek), de ez sajnos nálam csak egy 2-est ér. 
Végső pontszám: 2

Dehunter (kép) – Deidara

Ez a kép sablon állapotban van. Tetszik a stílusod, de a kép félkész, vagy még annyi sem. Valamint Deinek nincs teste, vagyis a ruha alaktalan. Sajnos nem juttatnám tovább.
Végső pontszám: 1

Dobe (kép) – Naruto

Enyhén másolat szaga van, a színek pedig kissé erősek. A nyaka kissé furán áll, az árnyékolás meg csak a hajon van jelen.
Végső pontszám: 2

Drum (képregény) – Naruto: A Nagy Csapás

Egek megtámadtak az emlékek! ikszdé Emlékszem amikor 8-12 éves koromig én is ilyeneket rajzoltam a suliban. Csak az enyémnek volt storyja is. A Grafika egyik régi haveromat juttatja eszembe! Nagyon büszkék voltunk magunkra, sok ma is megvan.  Gratula hozzá fiúk. Bár nem jut át, én további sok szerencsét kívánok nektek kacsint
Végső pontszám: 2

E-Mese (kép) – Nitsura x Juugo

Nitsura feje és karja olyan mint egy férfi, valamint, eléggé üresnek hat a kép színezés nélkül.
Végső pontszám: 2

Gaarakage (manga) – The Phein’s

Nagyon tetszetős! Nevet A képek nagyon jók és dinamikusak, mintha tényleg mozognának, a történet pedig jól kitalált és vicces! A háttereken van még mit dolgozni, és nagyon tetszett, hogy a feléig, bármi történjék, a Peinek nyugodtak maradnak, és érzéketlen az arckifejezésük. Bár a fejezet címe, „Az állati birodalom születése”, nem láthattuk az új Állati birodalmat, csak a régit. Valamint a végére túlságosan elszabadul a pokol.
Egyébként nagyon jó, szívesen látnék Még belőle.
Végső pontszám: 5

Haku16 (fanfiction) – Boldog befejezés

Egy szerelmi fanfic. Egy általam megvetett műfaj, mert sosem láttam értelmét. Főleg mikor egy Shounen mangát vesznek alapul hozzá. A főszereplő kiléte nem derül ki, sem a közte és Sasuke között lévő kapcsolat és történet, Sasuke meg totálisan karakterén kívül viselkedik. Ettől függetlenül a fogalmazások szépek voltak, jól tudsz írni.
Végső pontszám: 2

Hinatah (kép) – Balerina Hinata

Aranyos kis kép, de semmi különleges. Hinata is inkább egy Minimaxos mesehősre hajaz.
Végső pontszám: 2

***

Mozgókép és hang:

Boszi (Rettenet) – Anime Paródia
Valójában itt egy Anime Rettenet féle AMV csokorba botlottunk. Vannak benne nagyon jó részek (Mustang és Ed telefonbeszélgetése), nagyon rosszak (OHSHS valami lengyel zenére) unalmasak (az Esőben mendegélő karakter), és egy kis kopi (Ed: Kicsi vagyok). A szájmozgás sokszor nem stimmel, de annak a megcsinálásához már profibb kéz kell (bár a Mustang-Ed-nél nagyon jó volt valamiért), valamint óriási hiba, hogy Égetett feliratos verziót használt fel a videó elkészítéséhez.
De a sok nevetés meghozta gyümölcsét. A sok hiba ellenére magas pontszámot kap tőlem a mű.
Végső értékelés: 4

Darklight (amv) – Dragon Ball Kai AMV
Nem vagyok egy AMV szakértő. Ami azt illeti sosem érdekelt a műfaj. Összevágni képeket zenére, szerintem nem akkora művészet, bár elismerem óriási programismeret és érzék kell hozzá. De sosem kötött le.
Ritkán nézek AMV-t, de ha nézek van róla véleményem. Ettől az AMV-től libabőrös lettem. Ami abszolúte jó dolog. Nevet A témája a Dragon Ball Kai, de én inkább venném Son Goku életének összefoglalásának. Goku érkezésével kezdődik a Namekra, majd látjuk ahogy lepereg előtte az élete.
A zenéje nagyon jó, ám mégsem ez az erőssége. Azért tetszett nagyon, mert egyaránt használt klippeket az eredeti Dragon Ball sorozatból és a Kaiból, valamint Goku életének bizonyos aspektusait a jobb kinézet érdekében, a Kai Openingből kaparta össze az alkotó. Például nagyon tetszik, amikor megidézik Shenron-t a Dragon Ballban, megjelenik a Dragon Soul idézése Nevet
Nagyon ügyes és okos AMV.
Végső értékelés: 5

Tika (sketch) – Véleg

Nos lássuk is ezt a kis szösszenetet. Először is az intro 35 másodperces, ami egy 1:27 hosszúságú videóban Sok. Köszönjük a tisztelgésedet a verseny nevének leírásával, de néha a kevesebb több. 
Mikor megláttam a címet és az alcímet, láttam benne lehetőséget, hogy valami jó sül ki belőle.
„Mi lett volna ha Sasuke előbb tudja meg, hogy Itachi jó volt?”
Ez egy nagyon jó kérdés, és érdekelt is, hogy mi Tika válasza erre. Aztán megjelent Tobi amint elmondja Sasukének az igazságot. Ugyanakkor amikor a Mangában!
Ezután Sasuke pipa lesz, és egy Chidorival odamegy Itachi holttestéhez, tátog egyet, majd megnyomogatja a hulla melkasát, aki továbbra is hulla marad. Majd kiírja a videó, hogy „Nem kell tovább részleteznem! ^^”
De! De kell! Hé! Mi történt?
Először is: Az előbb alatt én nem Két percet értettem. Sokkal jobb lett volna, ha mondjuk Sasuke a videóban még Orochimaruhoz állása előtt megtudta volna, vagy esetleg Orochimarunál. Na AZ már egy vicces helyzet lett volna.
És mit művel a holttesttel? Mi a poén? Mi változott? Mi más?
A rajzokkal amúgy nincs gond, néhol egész jó (Sasuke szeme, Itachi teste), néhol furcsán néz ki (Tobi előlnézetből, és Sasuke Itachi fölött), de összevetve jó. Csak a videónak nincs értelme.
Végső értékelés: 2

Anna990 (sketch) – Anime Cosplay

Ez a poén kis sketch nagyon elnyerte tetszésemet. Előszöris totális értelmetlenség, amely az én műfajom xD Különböző anime karakterek gyűlnek össze, hogy Narutot cosplayeljék, és mind nagyon jól néznek ki. Egyedül az utolsó előtti Jó Naruto Cosplayest nem ismertem föl, de fogjuk rá, hogy Jó a jelmeze. Nevet Naruto persze a közönségben ül, így elkerülhetetlen a konfliktus, és a végé mindenki pórul jár. Kedves és vicces kis story. A rajzok nem színesek, és Papírra vannak rajzolva, ami külön jó kis atmoszférát ad az egésznek. A rajzok gyönyörűek a történet vicces, szóval szinte tökéletes. Maximális pontot kap. Hughes kezdése óriási Nevet
Végső Értékelés: 5

Aqwist (amv) – Naruto AMV

És íme az AMV-k Másik véglete. Egy Movie Makerben összetákolt, mindenféle tudás nélkül, népszerű animét felhasználva, és az elengedhetetlen Linkin Parkkkal megkapjuk a kis ember jelentéktelen AMV-jét. Én életemben 1 AMV-t készítettem, 10 évesen, és az néhány Gif kép volt egymás mellé rakva. Ez a videó sem más, csak Hosszabb. A minőség borzasztó, a mű nem valami érdekes. Sok munka sem lehetett vele. A válaszom aqwist sajnos: Nem
Végső értékelés: 1

Buuuu (amv) – Natsu vs. Zero

Újabb Amv. Egy harc jelenet Hörgős Metálzenére összevágva. Számomra teljesen érdektelen volt. A tartalmi minőség helyett Buuuu inkább a Videó minőségére ment.
Végső értékelés: 1

Gerimaster (paródia sorozat) – Nagy Kígyó

Na ez egy érdekes mű volt. Újabb Paintes Naruto sorozat. Ezúttal Orochimaruról. A nyitókép, hogy egy fehér kígyó kiköpi Naruchimarut.. Wut? Utána egy orrszarvú kisz*rja Orochimarut. Váó! Ez aztán a nyitó jelenet! ikszdé
A grafika valójában olyan amilyet kábé én hoznék össze, de egyáltalán nem zavaró. A történet pedig, hogy Orochimaru visszatér az egész közepén egész jó ötletnek tűnik, ám ennyi csatlóssal minek keresni? ikszdé
Mit mondjak, a videó első fele elég gyér. Találkozik Danzouval, aki felajánlja segítségét, hogy elküldi Sait. Aztán Oro úgy dönt mégsem kell neki, és elmegy a ValóVilágba, ahol kapunk egy teljesen érdektelen és unalmas éneklő jelenetet, amit Tsunade megjelenése zár, és 4 mp-nyi csönd után annyi is az egésznek, és képváltás.
Utána jobb lesz a helyzet. Megtudjuk Kabuto miért nem térhet vissza, és kapunk pár vidám percet Gaitól. Itt vannak az igazán jó poénok. Rendesen hangosan nevettem az ő jelentén. Nevet Az elején még néztem a logóban mit keres Gai, de mostmár úgy gondolom, király, hogy beszállt Nevet
A szinkron nagyon jó volt. A Legjobb Kabuto szinkron volt amit eddig valaha hallottam, és a Danzout is jól visszaadta. Gaijal már kevésbé voltam elégedett. Hallhatóan féltél hangosan beszélni, így sokat vett el a teljesítményéből. 
Összességében tetszett a mű, gratula hozzá.
Végső értékelés: 4

Hinatah (karaoke) – Natsuhiboshi

Egy karaoke! Ahh! Imádom a karaokékat. Megmutatni, hogy Te is tudsz énekelni, és a színpadon állni a kedvenc daloddal. Na az egy életérzés! Nevet
Hinatah előadása nagyon jó volt. Az kezdésbe becsúszott egy fals hang, de utána végig tökéletes volt. Lágyan énekelte és figyelve. Talán kicsit halk a zongorához képest, de nagyon szép munka. A képek jó kis atmoszférát adtak neki. Nevet Gratula!
Végső értékelés: 5

Fess Gáspi (sorozat) – A Jitsu Harcosok

Ehhez a sorozathoz többször volt szerencsém, de sosem szántam el magam, hogy használható kritikát írjak róla. Hát eljött az idő! Nevet
Előszöris a kezdés borzasztó gyenge. Az első két jelenet két különböző helyről lett koppintva. Az 1. a Ninja élete (ami egyébként egy rajzfilmsorozatokban sokszor használt poén, csak azokban még vicces is) a 2. pedig az 1AÉ első jelenete. Ezután belecsöppenünk minden közepébe, mindenféle előzetes történet tudás nélkül. Hova tart Sisava és miért? Ha nem találkozik Sátáncsávóval, akkor meddig bolyong és merre? Miért akar csatlakozni Sisava ehhez a csapathoz, ami valójában 3 emberből áll? Mi a csapat célja? Sok a kérdés, és egyre sem kapunk választ az 4 rész alatt (bár az 5. a YT-on, megpróbálja valamelyest, de nem leszünk okosabbak).
A megérkezés után Sisava első dolga, hogy felk*rja a Vezér agyát, aki valamiért egyből megtámadja Őt. Nem a legbölcsebb vezér az biztos. Közben valamiért egy új karakter Minato figyeli őket és kijelenti, hogy Sisa a kiválasztott.
Óriási egy újabb kiválasztott Story. Ez a szerencsétlen bunkó állat, Sisava a főhősünk, és a Kiválasztott. A karakter teljességgel szerethetetlen, és semmi érdemlegeset nem látunk tőle. Inkább tettem volna meg Minatot főszereplőnek.
Miután a Vezér eltűnik valahova, Minato el is mondja nekünk az alapszitut, amivel van egy kis problémám.
Ebben a világban láthatóan van egyfajta egyensúly. Bizonyos országok harcolnak egymással, de ezen kívül minden okésnak tűnik. A találkozókon a Kagék is jót traccspartiznak, és láthatóan jól kijönnek.. Akkor miért kell ennek a világnak egy Kiválasztott, hogy legyőzze az összes nemzetet? Mi lesz Jobb attól, mi változik? Ennek kéremszépen Nincs értelme.
Valamint... Ha Sisava kiválasztott és le kell győznie az országokat, minek neki ehhez csapat? Ugyanis láthatóan a későbbi drágalátos "csapata" egyáltalán nem segíti ebben, sőt, csak több ellensége lesz tőle. Ha már itt tartunk.. A csapat:
 Sisava, az utálatos főszereplő; Minato egy átkozott összeesküvő, aki kézként vegetál, mint Dei mancsai; Dahadari, egy ócska Kakuzu utánzat, akivel az úton találkoztak össze, mindenféle felvezetés és ok nélkül belép, és csak azért van, hogy legyen; Naname, egy borzasztó 1AÉ Kisame utánzat, akinek semmi oka nincs a Jitsu parkot otthagyni és átállni, főleg, mert Sisava elejétől nem volt szimpatikus neki, és valószínüleg csak komikus forrásként van betéve.
És igazából a sorozatban Mindenki más az Ő ellenségük.
Minato egy másik kérdés. Kiderült róla, hogy a terve megölni Sisavát. Akkor mi a rákért segít neki erőssé válni? Miért nem öli meg, amíg egy gyenge kis senki?
A csapatnak nincsen célja, a jelenetek egymástól függetlenül követik egymást. Például Piokage csávó fütyörészve sétál, majd hirtelen elkezd Minatoval csatázni.
Minato tanítványának semmi értelme, semmi célja, csak van. Bár reméljük derül ki róla később valami.
Nekem az esik le, hogy Sisava ellen akar indítani egy csapatot, h elpusztítsa.. De akkor mi a rákért segít még mindig neki?
A sorozatban vannak nagyon béna és ügyetlen pillanatok, tele van lyukakkal a történetben, amikre rá is mutattam eddig, de vannak pozitívumok is.
A rajzok felismerhetőek, bár nem a legszebbek. Szóval teljesen okés a grafika ha kezdőnek veszünk, és van egy látható fejlődés is. Továbbá örülök, hogy saját storyt hoztál létre egy saját világban, saját karakterekkel. Annyi az illúzió rombolás, hogy 150 évvel a Shippuuden után játszódik. Ha ezt kihagytad volna, jobb lenne a story Mosolyog Ha kitöltöd az üres lyukakat nem lesz gond.
Sok helyen, mint mondottam, hiányzik az átmenet. Legyenek okok, és ne csak véletlenek sorozatának tánjön az egész.
A szinkron: A hangok nem egyenletes hangerejűek, a torzítások helyenként túl durvák, Minato hangja irritáló, a mikrofon minősége borzasztó, nem artikulálsz rendesen, és hallhatóan félsz attól, hogy a szüleid meghallják amit művelsz. Ha szégyelled, ne csináld! Nevet Vagy éld bele magad a szerepbe, vagy ne csináld Sehogy! Valamint ne útközben találd ki mi legyen a szöveg, vagy ne csak felolvasd, amit leírtál. Csinálj több felvételt. Sosem sikerül elsőre. Addig csináld a felvételeket, míg elégedett nem leszel vele.
Jah igen, el ne felejtsem! A technikák amiket a világodba raktál:
 - A nevüknek semmi értelme. Betűk egymás mellé rakva.
 - Az elsőrészben borzasztó a kinézetük, és a nevük kimondásában semmi átélés. Gondolok itt a Vezér Gonin Tempaiára vagy mianyámra..
Az effektek amiket a száddal csinálsz nagyon rosszul hangzanak, de ez a mikrofonod hibája.
Túl sok az ismétlődő képkocka, így uncsik lesznek a jelenetek.
Az animációkon is javíts mert elég középszerűek, főleg a futások.
Amit még észrevettem, hogy nem tudod eldönteni a sorozatod műfaját.. Vacilálsz a komédia és a kalandsorozat között. Én azt ajánlom ez utóbbit válaszd, mert a poénjaid nagyon gyengék, ellenben a story, jobb karakterkidolgozással, és nagyobb folyamatossággal izgalmassá válhat, és érdekessé. Szal látok jövőt a műben, de jelenlegi állapotában nem kaphat többet 2 pontnál. Csak a fejlődőképesség miatt. Ne hagyd abba, de javíts sürgősen Nevet
Végső értékelés: 2 pont
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 14, 18:43:18 írta Cartnecker » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #4 Dátum: 11 márc 14, 18:46:01 »

Selejtező #1

Állókép és szöveg kategória:

Cucclama
Ami nem tetszett, hogy az egész egy hirtelen kipattanó és ugyanazzal a hirtelenséggel összekapott műnek néz ki. Egy-két pont elfért volna. Úgy láttam, hogy a karakterek iránti véleményedet is beleraktad, szóval, ha több időt szántál volna rá, és megtervezted volna akkor értelmesebb lett volna és talán nem is csak 1 oldal.
Értékelésem: 2 pont

Darklight
Amennyi Dragon Ballt én láttam, csak annyit tudok mondani, hogy pont olyan karakterek képét láttam, mint amik a rajzodon szerepelnek. Viszont azok pont ugyanilyenek. Nekem még különösen tetszik, hogy ceruzával van rajzolva, nem pedig géppel. A jobb oldali fickó oldalkinézete pont olyan, mint amilyenre jelenlegi rajztudásom vágyik. (’^-^’)  Egyedül egy kis hajkiállás az, ami böki a szemem, de ettől független az
Értékelésem: 5 pont

Dashma
Höh ikszdé Az első, amit kiszúrtam a photoshoppos füvek meg levelek. Nevet Ugyan ezt használom én is, és tudom milyen nehéz. Ehhez képest ügyes képet csináltál. Jó pont, hogy nem kapkodtad össze, pl. nem végig egy színnel van csinálva.
A másik meg a szemek. Én is ugyanilyen „emberi” szemeket rajzolok ikszdé
Viszont Naruto haja nem tetszik, az anorexiás Sakura feje meg undorító ikszdé
Naruto ruhája annál inkább tetszik ^^
Értékelésem: 4 pont

Ereni-chan
Voltak benne amik tetszettek és szintén ami nem. Emiatt teljesen vegyes számomra. Ami zavart, hogy majdnem az egész párbeszédből állt. A hosszúsága miatt egy kicsit unalomba ment, ettől függetlenül maga az ötlet nem rossz.   Tetszett, hogy néha angolul beszélt és nem magyarul Nevet
Értékelésem: 3 pont

Evezos
Mivel nem ismerem fel a karaktert, így egy számomra random karakterként kezelem. Ettől független mikor erre a képre nézek, tetszik és nem tetszik is. Megvan a maga szépsége, de utána meg ha közelebbről megnézem nem tetszik. A haja bal oldalt tetszik, jobboldalt nem. A szeme jobboldalt tetszik, bal oldalt nem. Az árnyékolása bal oldalt tetszik, jobb oldalt nem.
De egyértelmű, hogy a kép nem a „nagyonamatőr” alkotások közé tartozik, így az
Értékelésem: 3 pont

Gerysama
Ez valami hihetetlenül nagy. Kimondhatatlanul tetszik. Alig tudom leírni… benne van az összes olyan dolog, amit szeretek egy sorozatba… ami miatt sorozatb*zi vagyok. Ez egyszerűen nagyon jó. És a történet is, a rajzolás is. A lustaság jeleit sem látom. Megvan minden kapcsolat és kellő információ, amit jelenleg szükséges tudnunk a történetről és a karakterekről egyenként. Ez egy csodálatos spin-off lehetne, ha továbbvinnéd. Itt van jelen a kreativitás.  És máris várom a folytatást. Kijelenthetem, hogy ez a jelenlegi kedvencem!
Értékelésem a kisebb negatív pontok mellett (helyesírás, minimális rajzbakik) egyértelműen
5 pont

byakuchan
Szép. Tényleg. Nekem tetszik. Láttam már sok emberkétől megrajzolt Narutot, de ez körözi mindet.
Höh, a bal füle olyan, mintha fordítva lenne (mármint mintha hátulról nézne valaki egy fület)
1 baki van ami nem tetszik, hogy az egyik oldala szélesebb. (a jobb oldala, felőlem nézve).
Értékelésem marad: 5 pont

chazzygirl
Tetszik az ötlet, hogy csak a szeme van kiszínezve. Viszont ami nem tetszik és feltűnő is az a félméteres homlok, ami a kötés alatt van. Így olyan, mintha a homlok különálló életet élne. Viszont a keze és az orra-szája tetszik, főleg ugyanezen testrészek körül az árnyékolás.
Értékelésem: 4 pont

csuwi
Érdekes egy rajzolás, a karaktereknél még tetszik is, de a háttérre nem igazán koncentrál. A történet sem utolsó, de viszont itt látszik a kapkodás. Hogy minél hamarabb megrajzold, vagy eljuss addig a jelenetig, ami a kedvenced. Így például szemet szúrnak olyanok, mint amikor az a lény megjelent a fickó előtt, és a fickó 1. mondata hozzá: Mit akarsz tőlem? …Hát, ha egy átlagos srác (mint akár én vagy te) akkor vért kellett volna, hányjon a félelemtől, nem hogy rátámadni. Nevet Hasonló példákat tudnék írni egészen a végéig. + a rajzstílus, ami az elején tetszett változik. És nem is egyszer. Őszintén engem ez a manga nem dobott fel, és nem is várom a folytatását.
Értékelésem: 2 pont

dehunter
Igazából nem értem, hogy ennyivel hogy nevezhettél. Ez nagyon… csupasz. Olyan mintha egy nagy akatsukis hordóban lenne.
Értékelésem: 1 pont

dobe
Első ránézésre azonnal azt mondtam volna, hogy nem tetszik. … Na jó, mondtam is. De közelebbről megnézve nem is rossz. A ruhája egyenesen tetszik. A feje nem… kicsit kreolNaruto lett. De zsírkrétánál azt hiszem elnézhető ez. A keze meg a pecsét nem a legjobb, és kicsit színhiányos is, de ne vészes zsírkrétánál.
Értékelésem: 3 pont

drum drug
ikszdé Ezen jót nevettem az 1. kép megjelenése pillanatában: D Mikre nem képesek az emberek unalmukban: D Én általános suliban ugyan ezt csináltam Nevet … Még középsuliban is, csak akkor már szebben.
Bocs, hogy ezt mondom, de ez annyira átláthatatlan, összevisszaság, hogy…
Dióhéjban: Ez már annyira sz*r, hogy vicces ikszdé
Értékelésem: 2 pont.
(Nincs szívem 1 pontot adni + biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül nem igen kaptok:S ikszdé)

e-mese
Ennek a nőnek a teste nagyon tetszik, de a feje nagyon olyan mintha egy férfié lenne… leginkább az arca. Meg a keze is kicsit külön életet él. A rajzolás nem rossz, nem mondom, hogy összekapott munka, mert árnyék is van néhol, de eléggé háttérhiányos rajzocska. Meg van rajta 1-2 látható baki (mint pl a karjai.) Meg lehetett volna még szépíteni a rajzot. Vagy esetleg kiszínezni.
Értékelésem: 3 pont

gaarakage
Ez a stílus nekem totál bejön. Nevet Nagyon tetszett: D Érdekes, és még  ígyrajzolva sem rossz, érthető a történet, ami mellesleg igen csak bejövős és még humoros is. Kreatív. Egy hátránya van, hogy vannak képek, amiken az arcok el vannak mosódva, vagy érdekes arcformájuk van, de egyértelműen kivehető, hogy ki ki akar lenni. Ügyes.
Értékelésem: 4 pont

haku16
Na ezt sem hittem volna, hogy ilyet fogok írni, de nekem tetszett, hogy szerelmes sztori. Főleg, hogy Sakura kb. olyan érzéseket érezhetett, mint én mostanában emiatt is hangolódtam mostanában rá erre a szenvedős-szerelmes témákra így nekem bejött ez most. Persze mikor megtudtam, hogy terhes, na ott nagyot néztem. Nevet A végén, amiket Sakura mond…kb lelki társam lehetne:) Van 1-2 hiánya a sztorinak, pl hogy Sasuke és Sakura…Miért? Milyen körülmények között hajlott Sasuke erre a cselekedetre, ha most meg már…na szóval érted.
Szal egy flashback kellene . Nevet De ez csak jó pont, mert így elérted, hogy várják a következő részt, amiben hátha megválaszolódnak a kérdések. Ami zavart, hogy sok a helyesírási hiba. Ha ez egy szöveg kép nélkül, akkor nem tudok másra koncentrálni és még jobban feltűnnek a hibák.
Értékelésem: 4 pont

hinatah
Érdekes, ötletes és szép is magában de elég gyengus a megrajzolása.
Értékelés: 2 pont

Mozgókép és hang kategória:

Boszi
A felétől a végéig tetszett. De odáig unalmas volt. A zenék meg idegesítőek voltak, de viszont illett a jelenet az adott zene alá. A telefonlerakásos beszéd vicces volt. Alapban nem volt rossz, de nem nézném meg még egyszer. Az elején még lehetett volna egy ütősebb kezdés.
Értékelésem: 3 pont

Darklight
Ügyesen illesztetted a videókat a zene részeire. Pl, mikor a zene beindul oda kerültek az akciós jelenetek, stb. Nekem őszintén ez tetszett, lehet a miatt is, mert még nem láttam sose a Dragon Ballt, és ennek ellenére mégis szimpatikus jelenetekkel volt tömve. A zene sem volt rossz választás. És a végén, amikor bejött a cím, az meg különösen tetszett. Egyedül a „kámeháme” az amit ismerek és állítólag az a legnagyobb durranás az egész DB-ben, és tetszett, hogy ez csak a végén volt mutatva, nem pedig végig. Szépen felvezetődtek a harcok, karakterek, stb.
Értékelésem: 5 pont

Fess Gáspi
Megnéztem mind a 4 részt. Mindet! Ezek után mégis úgy érzem, hogy NEKEM kellene 10 pontot adni, amiért végig bírtam nézni. Na, akkor kezdem. Amint elindítottam azt hittem meghalok. Nagyon nem tetszett. Utána bevallom volt 1-2 pont, ahol kellemeset csalódtam. Pl. amikor az a fickó kiszáll a saját testéből, az ötletes és tetszett.  …Na, jó, az túlzás hogy tetszett, de nem volt rossz. Hál’isten 1 rész sem volt több 10 percnél. A rajzolás gyengus, de majd fejlődni fog. A történet összedobott. A 2. részben, mikor bemegy, a fickó a barlangban megjegyzi, hogy milyen sötét van, utána rögtön, hogy órák óta van bent? Ez gáz. Rengeteg a helyesírási hiba a feliratban, ami zavaró egy idő után. Arról nem is beszélek, hogy sok jelenet, szöveg már ismertté vált más fanmade-ekből …
A szinkronhang nagyon monoton, sokszor akadsz meg, látszik...akarom mondani, hallatszik a hanyagság. Ezeket fel lehetett volna mondani újra úgy, hogy kijavítod az elakadást.
Azt őszintén megmondom neked, ha nem lennék zsűritag nem néztem volna meg az 1. részt sem, mert nem kötött le és még uncsinak is találtam. Idegesítő, hogy perceken keresztül ugyanaz a kép van csak a szöveg más. A 4. részben megint egy kagetali? Kicsit ötlethiányosnak tűnt, mivel ilyet már láttunk a mangában…
Értékelésem: 2 pont (-> még ezek után is azt mondom, hogy láttam már rosszabbat…)

_Tika_
Nekem ez rövid volt. És igencsak kreatívatlan. Pedig az eleje nagyon tetszett. A kérdés, amit feltettél kb rengeteg távlatokat, lehetőségetek nyit és te pont a leggyengébbet választottad. Sz’al egy ilyen kezdés és komoly kérdés után egyáltalán nem ilyen folytatásra számítottam. Kicsit több időt szánhattál volna rá.
Értékelésem: 2 pont

anna990
Rögtön az első karakter t felismertem, mert pont most kezdtem el nézni azt az animet ^^
A rajzok többsége tetszett. Ötletes volt. Viszont a zenét, ami alatta ment GYŰLÖLÖM, ettől független az eseményhez illett az ilyen zene. Maga az elképzelés nem rossz, mégis nekem üresnek tűnt valamiért. Úgy vettem észre, hogy sok rajzod van, amik közül mindet be akartad mutatni és erre te találtál egy viszonylag kreatív megoldási módszert… amit most láthattunk 
Értékelésem: 4 pont

aqwist
Élvezhetetlen. A minőség nagyon rossz, az összevágás is túl egyszerű, semmi ördöngösség nincs benne.
Értékelésem: 1 pont

buuuu
Az ilyen zenéket alapból nem szeretem, de vágom, hogy azt gondoltad, ha már harc jelenet van akkor ilyen zene illik alá. De akkor legalább kicsit lehetett volna, hogy a vidiket jobban összevagdosd és esetleg jelenetek szerint a zene részei alá rakd. Persze ehhez kell egy jó zene, nem ezek a WÁÁÁÁÁÁ zenék. Olyan volt mintha egy részből kivágtál volna 5 percet és zenét raktál volna alá.
Értékelésem: 2 pont -> Mert számomra ismeretlen anime volt mégis tökjó jelenetek voltak benneXD)

gerimaster
Nem is tudod mekkora megkönnyebbülés végre a sok painttes művel zaklató emberek mellett megnézni a te művedet. Ez tetszik Nevet 1. részhez képest meg tökéletes. Az a pár hiba, ami van meg teljesen ráfogható arra, hogy ez az 1. rész. Gondolok itt ilyenekre, hogy a karakterek csak 1X vannak megrajzolva és utána tovább ugyanúgy néznek ki. Hosszú ideig váltakoznak a képek és nem történik semmi (pl VV). Viszont Orochimaru, Kabuto és Gai hangja 100pontosak voltak. Ügyes vagy. A történet viszont nem igazán tetszik, mármint az alap sztori, mert hülyeség. Nem kapcsolható és látszik, hogy nincs megtervezve, így ötlet hiány miatt egyre jobban el fog torzulni a sorozat, míg végül már hülyeség lesz. De legalább a poénok tetszetősök.
Értékelésem: 4 pont


hinatah_
Nahát, nagyon szépen énekelsz. És ötletes is, hogy karaokézol a mű alatt, amit te csináltál. Mert miért is ne tehetnéd? Így még többet adsz abba, amit csináltál.  Sikerült kiválasztanod a legszomorúbb képeket, amik csak a Narutoban vannak, amik meg passzoltak a zenéhez. Nagyon tetszik az eleje. A vége is szép, hogy azzal a virágos képpel zárul, amivel kezdődik.
Ha mondjuk nem ilyen rövid lenne és lett volna benne pár olyan kép, amit te rajzolsz, vagy saját kreációd akkor lehet még látványosabb lett volna, de ezt a karaoke ötlet és megvalósítás korrigálja
Értékelésem: 5 pont

« Utoljára szerkesztve: 11 márc 14, 18:46:40 írta Cartnecker » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #5 Dátum: 11 márc 20, 10:18:44 »

Selejtező 2.


Állókép és szöveg Selejtező 2.

Név: Icefirekori
Pont: 3
Nem rossz, csak semmi értelme. Rajzolása helyenként tetszett, de annyira azért nem kiemelkedő. Középmezőny.

Név: Inishi
Pont: 3
Kockás papír eléggé zavaró. Dant-C majd mondja neked, hogy anatómiailag mennyire rossz a műved, szerintünk kicsit nyúlt. Egyébként szép.

Név: iranyvektor
Pont: 3
Nem tudjuk másoltad-e vagy sem, de legalább látni hogy dolgoztál vele.

Név: Ishida
Pont: 2
A mangaszerkesztésed nem rossz. A sztori annál inkább.

Név: jyuubi kid alias kroli94
Pont: 1
Másoltad, ezért nálunk nem nyerő. Annyira meg nem is rajzoltad meg szépen.

Név: Kacsa86
Pont: 3
Huh, akkor... Ezért kikapunk xD Baromi sok, baromi hosszú, baromi unalmas. Nagyon sok Ichigo szerű fej van, a sárkány tiszta Godzilla, a pokémont meg digimont már nem tudtuk hová tenni, meg amúgy is tiszta sok visszaköszönő arc volt. Biztosak vagyunk benne, hogy ezt a 137 oldalt vagy mennyit nem erre a versenyre készítetted külön, így bocsáss meg nekünk de k. kemények vagyunk, és ez így nekünk nem tetszett.

Név: kretosz
Pont: 2
Ez is eléggé másolás szagú (mert inkább szagolgatjuk, mint nézegetjük). Amúgy nem rossz, bár térdtől lefelé érdekelt volna mi van xD

Név: krisz
Pont: 3
Rímelt, megírtad, díjazzuk. Ennyire.


Név: L. Karfiol
Pont: 4
Nagyon szépen megcsináltad, bár kicsit elnyúltak az alakok. Könyvjelzőnek biztos használnám amúgy.

Név: lemlermark
Pont: 2
Ez is másolat Szomorú De ha saját kútfőből készítetted, akkor 3 pont és mi kérünk elnézést.

Név: lili-chan
Pont: 4
Színes, bár nem annyira szép. Mindenesetre ebben a körben talán ez volt az egyik legjobb kép, ezt eme módon díjazzuk.

Név: lindzilohen
Pont: 3
Ez is elég másolás szagú, de szépen van tónusozva. A papírlapot középen nem tudjuk hová tenni, de ez a mi hibánk...

Név: LINK95
Pont: 2
Szabadkezű rajzolás, színes, és One Piece! Sajnos túl egyszerű, ezért csak 2 pont

Név: Longar
Pont: 4
Egész jó sztorit tálaltál nekünk. Jól felismerhetőek a karakterek, a szokásaik, a sztori is egész jó. Kérdezed miért nem 5 pont akkor? Helyenként túl erőltetett volt már, sok volt a szóismétlés, ami bár engem annyira nem szokott zavarni, itt már túl feltűnő volt. Mindenesetre jó fanfic, gratula.

Név: Marko18
Pont: 2
A rajz nem is lenne annyira rossz, ha: nem lenne másolt, nem lenne szarul lefényképezve és nem egy összegyűrt szar papírra rajzoltad volna bázze.

Név: matsuoayumi89
Pont: 5
Szerintünk egyértelmű hogy miért...


Mozgókép meg hang selejtező 2.


Név: Hypto
Pont: 2
Rég láttam ilyen "jó" diavetítést. Kevés.

Név: Iam The Ghost
Pont: 4
Zenére vágtad, néha effektezés is van, ezért gratula. Sajnos a videó második fele már uncsi és nagyon sok hasonló ilyen amv-t láttunk már. Ezért a 4 pont.

Név: Ishida
Pont: 4
A minőségi hiba miatt 4 pontot adunk, de nagyon jó volt a szinkronizálás. A nevetés faszányos volt és külön köszönet az egyedi produkcióért.

Név: Jedi
Pont: 5
Gratulálunk! Ilyen egy ütős amv!

Név: Kirara-chan
Pont: 5
Nálunk TE vagy a Numerakirály! Fantörpikus xD

Név: LINK95
Pont: 2
Rövd, primitiv, de poénos!

Név: Lond
Pont: 4
Annak idején játszottunk egy Tactical Ops nevű játékkal, annak volt full ilyen bevezető zenéje. Amúgy ezt inkább valami újabb fps-be tudom elképzelni, pl. Call of Duty. Ja hogy értékelést is írjunk?: jó érzékkel raktad össze, tetszetős volt.

Név: markov94
Pont: 3
Egész szépen rajzoltál és már láttunk sokkal roszabbat is! Azért 2:55-nél a fordított kéz odabasz xD Érthető amit mondasz, ezt is díjazzuk. Reméljük több ilyen sorozat nem jön, mert már a pöcsheregecivelőnk tele van vele.

Név: lagninja
Pont: 2
Én a magam részéről nem találtam viccesnek. Nagyon jól kifejezi mi a véleményed a filler részekről, a két lábon mászkáló rózsaszín vibrátor külső enyhén fura. Ebbe a mezőnybe érzésem szerint ez kevés.
Remélem asszonykám nem fog kétségbe esni, hogy nem kértem ki a véleményét eme művel kapcsolatosan... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 27, 20:35:51 írta Cartnecker » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #6 Dátum: 11 márc 20, 10:19:04 »

Állókép és szöveg kategória#2:

Név: Icefirekori
Pont: 3
Én ezt inkább el tudnám képzelni egy amerikai képregénynek, mint egy japán mangának. Nekem valahogy nagyon amerikaias stílusa volt, annak ellenére, hogy ugye jobbról balra kellett olvasni. A rajzolás nekem nagy részben tetszett, mert saját kútfőből ezt így létrehozni azért kemény meló lehet (én nem tudok rajzolni még így se), viszont még éreztem rajta némi kiforratlanságot, mint ahogy a történeten is.

Név: Inishi
Pont: 3
Szép kis skicc. Igazából ennyi. Se több, se kevesebb. Az árnyékolások, a fejek és ruhák megrajzolásai tetszenek, viszont az ujjakon valamiféle deformáltságot vélek felfedezni... bár mondjuk ezt tulajdonítsuk az anime/manga szereplők kinézetének korlátlanságába. Nevet A többi alkotást megnézve ennél több pontot nem tudok adni rá.

Név: iranyvektor
Pont: 3
A szeme, szemöldök rész és a haja nekem nagyon bejött. Viszont a többi résszel vannak még gondok. Pl: A fülnek az árnyékolása szerintem nem lett túl jó, ugyanígy vagyok a "színezéssel" is. Mindenesetre egy erős hármast megajánlok.

Név: Ishida
Pont: 2
A brutális küzdelem a samponok között. Nevet Igazából nekem annyira "nem jött át", viszont az alapötlet tetszett. Nevet

Név: jyuubi kid alias kroli94
Pont: 3
Érdekes kis skicc. Hiányolom a lábakat. Bár, lehet hogy direkt van így, de nekem így furcsa. A kivitelezés tetszik. Egész szép is, jó is, csak kevés.

Név: Kacsa86
Pont: 3
Huh, ez jó hosszú volt. Nevet Mindenesetre nagyon vacilláltam a 3 és 4 pont között. Értékelem azt, hogy nagyon sok meló van benne, nagyon sok rajz tetszett benne, azt is értékelem, hogy saját kútfőből rajzoltál, saját történet és saját karakterek szerint, de! Voltak olyan rajzok, amelyek nagyon rosszak lettek, és talán akkor volt a legfurcsább ezt nézni, amikor a képen pl egy bal oldali rajz baromi jó, a jobb oldali meg nagyon gáz... és így egymás mellett látni a kettőt nem túl jó. A színezésen van még mit javítani és a történetet is úgymond jobban felpörgetném. Éreztem benne pár felesleges párbeszédet. Összességében szerintem kezdésnek tökéletes, de látom benned a lehetőséget a fejlődésre. kacsint

Név: kretosz
Pont: 4
Kezdtem a negatívumokkal: A feje nem tetszik. A szem-orr-száj kombó megvalósítása nem lett túl szép. Az arányok is furcsák, illetve eltűnt a csaj bokája. Jöjjenek a pozitívumok: Nyaktól az eltűnt bokáig, valami eszeveszettül tetszik a kivitelezés, erre mint a huzat megadnám a 4-est. Ha messziről nézem, nem szúrom ki a hibákat, viszont ha rázoomolok, akkor meg szembetűnőek. Na mindegy, 4-es! Hajrá. Nevet

Név: krisz
Pont: 2
Versben válaszolok én most neked,
hiszen a költeményed megihletett.
Ha megírom ezt a verset lehet megbánom,
ha oltásnak veszed, hidd el nem annak szánom.
Volt egy pár mondat, amit nem értettem:
ki-mit-hogy hányszor, és mit miért tettek?
A neveket nagy kezdőbetűvel írjuk, például: Kankurou
Ő is megérdemli, nem egy hajléktalan szartúró.
Sok szót nem egybe, hanem külön írunk
Mert ha egybe írod, nem értjük és ezért sírunk.
De hogy jót is mondjak, az alapötlet tetszett,
legközelebb azért felkészülten írjál verset.
Elolvastam, kinyírtál, te vagy a tettes
Ezért az értékelésem egy baromi nagy kettes.

Név: L. Karfiol
Pont: 5
Naaa végreeee a mai első 5-ösöm! Nevet Nem tudok rá mit mondani, tetszik! A kivitelezés minden elemében tetszik, az alapötlet zseniális, ennyi. A többieken a sor. Nevet

Név: lemlermark
Pont: 3
Az arányok és a színezés miatt nem tudok többet adni.

Név: lili-chan
Pont: 5
Végre még egy nagyon szép rajz!

Név: lindzilohen
Pont: 5
Szép rajz, szép kivitelezéssel.

Név: LINK95
Pont: 3
Paintes rajzként nem rossz, de összességében véve nem túl jó... mármint a többi alkotáshoz képest.

Név: Longar
Pont: 4
Hát ez hosszú volt. Nagyon tetszett a történet, bár kicsit elnyújtottnak éreztem. A sok helyesírási hiba miatt, illetve néhány mondatszerkezeti hiba miatt sajnos az 5-öst nem tudom megadni. De így is egy erős 4-es! =)

Név: Marko18
Pont: 3
Az alkar, csukló, kézfej arányok nem túl jók. Főleg ez lett nagyon furcsán megrajzolva, mindenesetre a többi része nem rossz. =)

Név: matsuoayumi89
Pont: 5
Kéne ide megjegyzést írnom? A pontszám magáért beszél. Gratula. =)



Mozgókép és hang selejtező 2.

Név: Hypto
Pont: 2
Igazából ez tényleg csak egy diavetítés, zenei aláfestéssel, ebben a mezőnyben maximálisan csak ennyi pontot tudok rá adni.

Név: Iam The Ghost
Pont: 3
Megmondom őszintén, a Naruto AMV-t készítőknek van szinte a legnehezebb dolguk. Hiszen a Narutoból tucatszám készülnek AMV-k és tényleg olyat kell készíteni, amitől lehidalunk. De rátérve a műre: Pörgős, viszonylag jó vágás, az effektezés pont elég ami benne van (szerintem), viszont az én gyengém a fansub (vagy egyéb oda nem illő feliratok) és ezek azért  befigyeltek.

Név: Ishida
Pont: 5
Zseniális. Fantasztikus átélés, szájmozgásra való beszéd. Nekem nagyon átjött. Frankón mehetnél szinkronszínésznek. Nevet

Név: Jedi
Pont: 5
Ez-ez-ez-ez! Ezt hívják AMV-nek!

Név: Kirara-chan
Pont: 5
Kidőltem. Epic! Nevet Gratula!

Név: LINK95
Pont: 2
Ááá One Piece! Adnék rá több pontot is, de sajnos ez kevés.

Név: Lond
Pont: 4
Szép zenét raktál össze, de ennyit tudok rá adni. Kb. ennyit adnék a Dragon Ball Kai összes theme songjára is. Nevet

Név: markov94
Pont: 4
Ebben a műben érzem azt, hogy ez még sokra viheti, mint akár az EAÉ, vagy a HB. A rajzolás tetszett, tökéletesnek nem is kell lennie, hiszen úgyis egy paródiáról van szó. Az animáláson és a hangokon még mindenféleképpen javítani kellene. Olvastam, hogy több részt is készítettél és pont ez a leggyengébb. Ennek ellenére erre egy 4-est adok. ^^

Név: lagninja
Pont: 4
Hmm... egész jó, csak rövid volt. Nevet

« Utoljára szerkesztve: 11 márc 27, 19:56:03 írta Cartnecker » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #7 Dátum: 11 márc 20, 10:19:18 »

Selejtező #2
Állókép és Szöveg:


Icefirekori:
Igazából nem sok mindent tudtam leszűrni belőle. A madaras expozíció egész jó volt, ám onnantól kezdve nem igazán kaptunk semmi konkrétat. Háború van. De miért? Ki kicsoda?
Nem igazán kötött le a cselekmény.
Sok karakter eléggé egyformára sikeredett. A rajzok lehettek volna egy hangyányival részletgazdábbak.
A képkeretek megszerkesztését becsülöm, mert tudom, hogy sz*rakodós munka.
De 3 pontnál nem tudok többet adni.

Inishi:
Szép kis rajz. Olyan portfólió fílingje van.
Nah, azért akad bőven hiba. Jobb kézfej párnácskájának hiánya, a bal felső arc egyik szemének felcsúszása, vagy a körmök különös alakja.
Az anatómiába/testfelépítésbe nem megyek bele, ugyanis csak arc és kéz látható a rajzon.
Egy stabil 4 ponttal tudlak díjazni.

Ishida:
Az alapötlet jó volt egy Bleach paródiához. Viszont a 20. PH-értékes poén után már kicsit erőltetett lett.
1-2 hangyányi gixer becsúszott a szövegbe, és az átszerkesztésbe. Plusz volt néhány felesleges kép, amivel nem volt különösebb munkád.
A Jagan (xD) miatt viszont adok egy masszív 3 pontot.

Kacsa86:
Ezt a művet már korábban is értékeltem itt fórumon, a saját topicjában.
Tömören (újra) összefoglalva, nagyon sok az átemelt anime elem még a viszonylag egyedi sztorihoz képest is, ezért a rajzok egy fokkal lehetnének igényesebbek is.
Mivel a konkurens versenyzőkhöz viszonyítva kell pontoznom, 3 pont.

L. Karfiol:
Nagyon szép kép.^^ Igazából hibát nem is nagyon tudok mondani. Egyedül az hatott elsőre zavaróan, hogy ilyen szokatlan a képméret. De ez már csak szőrszálhasogatás.Mosolyog
5 pont.

LINK95:
5 pont, amiért nem csili-vili progival, hanem egyszerű Painttel dolgoztál!:)
Viszont ebből le kell, hogy vonjak az egyszerűség, a kitöltetlen hézagok, és a bal alkar jobb felkarra való átragasztása  miatt, így végül sajnos csak 2 ponttal tudlak illetni.

Longar:
Jézusom, ez naaagggyon hosszú volt. Ha rövidebb lenne, akkor jobban tudnám értékelni. Bár lehet, hogy akkor meg vesztene az értékéből, ami őszintén szólva van bőven!
Helyesírási hibába is ütköztem, ami mint tudjuk nem éppen pozitívum egy regénynél.
4 pont.

Marko18:
Szép kép. Egyik kedvenc jelenetem a DBZ Movie 8-ból, amikor Trunks SSJ szintre ugrás közben lerobbantja magáról a dzsekijét.^^
Kicsit erősebb rajzeszközhöz is nyúlhattál volna, így nagyon halványka lett a rajz, főleg Trunks teste.
A tónusozás lehetett volna szebb is, ha már képről másoltunk.
2 pont.

iranyvektor:
Nem nagyon tudom ragozni, szép lett a kép. Viszont az az amatőr ruhagyűrés a vállán nagyon szemet szúró.
Talán még a fülébe tudnék belekötni.
4 pont.

jyuubi kid alias kroli94:
A tónus szép lett! A jobb ököl viszont szinte csak egy bumszli.
Ha nem lenne ennyire üres a rajz, és kapna Casshern valami jó kis hátteret, többet tudnék adni 3 pontnál.

kretosz:
Kicsit látványosabb tónusozást is kaphatott volna. Helyenként nagyon ronda, éles, szálkás. Főleg a nyak/csuklya résznél. Lehetett volna egy lehelletnyivel lágyabban is satírozni.
A vér még egy kicsit szembetűnő. Nem igazán adja vissza a halmazállapotát a rajz, inkább olyan, mint valami gumó, ahogy a kardra csimpaszkodik.
3 pontot tudok csak adni.

krisz:
Jópofa kis vers.Mosolyog
De sok volt a szóismétlés, helyesírási hiba is akadt, és a szóhasználat sem mozgott túl nagy skálán. A vége felé pedig becsúszott 1-2 felesleges névutó.
3 pont.

lemlermark:
A Chidori eléggé egyszerű, kicsit a parlagfűre emlékeztet. Sasuke jobb lába megnyúlt. A könyöke megdagadt.
Sajnálom, de 2 pont a maximum.:/

lili-chan:
Oh, egy festmény! Nagyon szép lett! Bár Gamakichi kobakja azért kaphatott volna egy hangyányival több részletességet. xD
Ígyis megvan az 5 pontod!

lindzilohen:
Aranyos kép! A helyenként görcsösen rajzolt haj, az egyhangú tónusozás, és a nem legtermészetesebb arcmimikák miatt éppen hogy lecsúszik az 5 pontról.
Így 4 pont.

matsuoayumi89:
Enyhén furcsa volt a sok kézzel rajzolt kép után egy ilyen agyoneffektelt számítógépes csodába botlani.
Félreértés ne essék! A mű egyszerűen tökéletes!^^
5 pont!


Mozgókép és hang:

Hypto:
Nem lehetett vele sok munka. A betétzene és a képek nagy része is itt csücsül a gépemen. Egyberakni őket nem túl nagy ördöngősség.
2 pont.

Lagninja:
Az egyszerűségében rejlett a szépsége. Nekem tetszett. Csak nagyon rövid volt. Egy lehelletnyi "sztorival" megspékelve akár arathatott is volna, mint elvont alkotás.
Így viszont csak 3 pontot tudok adni.

Iam The Ghost:
Először 4 pontot adtam volna, de a videó felétől, konkrétan amikor "Naruto elordítja magát", nagyon elkezdtem élvezni eme művet.Mosolyog
Egyetlen, ami zavart, amikor kimerevítetted az 5. opening egyik jelenetét, és egy darabig ott figyelt a felirat is.
Ettől függetlenül 5 pont! Jó kis pörgős AMV volt.^^

Ishida:
Nah, hát ez igényes volt!^^
Gratula Ryuk és Light szinkronhangjának is! Az ördögi kacaj zseniális volt. A hang időzítése 1-2 kivétellel tökéletes volt.
Viszont egy fokkal jobb mikrofon miatt nem rágtam volna be.^^" Kicsit gépies volt a hang, és enyhén visszhangzó.
Az 5 pont az alakítás miatt megvan!;)

Jedi:
Nah, ilyennek kell lennie minden AMV-nek!
Még párszor meg fogom nézni, az fix.Mosolyog Pörgős, élvezetes, zseniális! Zeneválasztás tökéletes. Ízlésed igényes, szinte azokat a jeleneteket használtad fel Narutoból, melyek a kedvenceim.
Kakuzuért és Bradleyért külön hátbaveregetés.^^
5 pont!

Kirara-chan:
Hát ez kész!xD Őszintén szólva, az elején azt hittem, hogy egy amatőr, átlagos "vicces" AMV előtt állok. Nah de a végére totál elkezdtem élvezni. A szájmozgáshoz igazítás teljesen korrekt volt.
Kabutonál és Kankurounál jót derültem.xD
5 pont!

LINK95:
Nah ne máár!
Úgy megcsillant a szemem, amikor megláttam a 2 egymással szemben álló epikus One Piece karaktert. A Kaio-kennél már vártam, hogy Huuh ez egy jó kis stickman kaliberű összecsapás lesz. Erre megjelenik Moria, és vége.:S
Így viszont nagyon kevéske volt.
3 pont.

Lond:
Letöltöm a fájlt, megnyitom. Semmi kép, csak hang. Nézem a kiterjesztést. Mp3.
Lerakom tálcára, hallgatom nagyban a zenét, várom, hogy elkezdődjön a karaokee. És egyszercsak azt hallom, hogy vége.
Nah, várjunk csak! A versenyre beküldött saját műved az maga a szám?!
Gondolkodás nélkül megadom az 5 pontot! Zseniális, épp aktuális stílusú szám lett!

markov94:
Ehj, már megint előtört belőlem az elfogultság!
Márk, pont azt a részt küldted be, ami nekem nem tetszett annyira. Még így, feljavítva is. Bár nem tudom mit változtattál rajta.
Msn-en már írtam neked rengeteg kritikát, és fogok is. Becsülöm a munkád!
Most viszont fájó szívvel, de csak 3 pontot adok.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 27, 19:26:25 írta Cartnecker » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #8 Dátum: 11 márc 20, 10:19:25 »

Selejtező #2
Állókép és Szöveg:


Icefirekori (manga) – Jester

Érdekes munka, csak picit rövid. Elég keveset tudtunk meg 7 oldalból a szituációról és a szereplőkről, a nevekkel sem vagyok tisztában, hogy ki kicsoda (kivéve persze Jestert). Sok volt a helyesírási hiba és zavaró volt a szöveg külalakja. Az utolsó mondat felkeltette az érdeklődésemet a folytatásra. A rajzok jók voltak, a hátterek és az árnyékok is szépek voltak, ám ez nekem egy fejezetnek nem elég.
Végső értékelés: 4 pont

Inishi (kép) – Inishi

Az arcok egész jók, de az egyik kéz fura, a haj élettelen és szilárd a kezes képen. A papíron a kép kicsinysége miatt egy szövegbuborékot tudok elolvasni, így nem látok sok értelmet a képben. xD
Végső értékelés: 3 pont

Ishida (paródia) – Fehérítő

Azt kell mondja, Nagyon jó volt! Nevet Vicces volt, a poénoknak az alapja pedig nagyon jó forrásba vezethető vissza! Végre egy Bleach paródia, ami a Címet figurázza ki, elvégre valljuk be, elég hülye cím a Bleach! ikszdé Szépen átvitted a képi világot is hülyeségbe, már nem mindent használtál ki, mint amit lehetett volna. Nagyon tetszett, hogy raktál mondanivalót a végére! Gratula hozzá! Nevet Szívesen visszalátnám ezt anime verzió szinkronparódiájában! Nevet Csinálj még ilyeneket Nevet
Végső értékelés: 5 pont

Kacsa86-Esses Tamás (képregény) – Sárkány Bűnök (2. évad)

Nagyon jó kis képregénysorozat, kellő izgalommal, jó storyval és történetvezetéssel, és szép grafikával. Engem egészen magával ragadott, és érdekel a folytatása. Ám vannak logikai buktatók..
1: „A világ istene így kinevezte Magnaront a világ úrává. Mivel a vörös sárkányban továbbra is megvoltak a bűnök, csak elnyomva, így kegyetlen uralkodóvá vált, mindent kisajátított magának, és azokat a sárkányokat, akik ellent mondtak neki, elpusztította.
Ez egy olyan szintű marhaság, és akkora lyuk a történetben, hogy elképzelni sem lehet egy betontömb formájában, mert nem fér az agyamba. Ha megvannak valakiben a fő bűnök elnyomva, akkor azok Ott vannak! Ergó a Világ Istene eleve nem választaná ki uralkodónak. Ez csak azért van bent, hogy legyen valami értelme is a történetnek, de sajnos ez veszi el az értelmét. Persze ha ez a Főbűnös dolog nem lenne, semmiben sem különbözne egy Star Wars történettől. ikszdé Szóval nehéz ezt jól megoldani.
2: A 7 fő bűn alakja és karaktere:
Buja választása nagy bölcsnek elég téves volt. Én Őt raktam volna például Lusta testébe. Az a baj, hogy egy bölcs mesternek egyik fő bűn sem állna jól. De miért kell egy bölcset rakni a bűnök megtestesülései közé? Elvégre egyik sem lehetne öregebb a másiknál, ha ugyanabból a személyből jöttek létre.
Valamint nagy hibájuk, hogy ketten szinte semmi jelét nem mutatják annak, hogy az adott bűnt képviselik. Ez pedig Buja és Kapzsi. Buja nem perverzkedik, és nem is villanthatja semmi jelét a bűnének, elvégre férfi, és méghozzá egy öreg bölcs mester. Kapzsiról meg semmi utalást nem kaptam, hogy valóban kapzsi lenne.
3: Erős Logikai buktató.
A Prológusban el van mondva: „Pár évvel később kiderült Magnaron tette, így a többi sárkány vérdíjat tűzött a Bűnösök fejére, így ha azok meghalnak, Magnaron bűnei nem lesznek elnyomva, és mivel 50 év eltelt, újra az istenük színe elé kell állnia 3 hónap múlva, aki felfedezi majd hogy a bűnei ugyanúgy megvannak, és megfosztja hatalmától.
Ha a főszereplők célja, hogy leszámoljanak Magnaron uralmával, akkor miért nem ölik meg a Bűnösöket, és miért maguk mellé állítják őket? Úgy lenne értelme a történetnek, ha néhány sárkányt követnénk nyomon, akik el akarják pusztítani a Bűnösöket. De itt a Bűnösök a főszereplőink. És ők is az uralkodót akarják megállítani (legalábbis páran). Miért? Ők nem az uralkodó részei? Nem nekik kéne a Negatív karaktereknek lenniük, és nem a Protagonisztoknak? Így csak még több harc az eredmény, és még több halálozás, még több bizalmatlankodás.
Ezek a hibák viszont azt mutatják, hogy a kezdetekben nem voltál még a toppon. Rossz volt a kezdésed és az alapkoncepciód. Ám ahogy azt a prológus és maga a képregény haladásával észrevettem, egyre jobban belejöttél a dologba, és most már szinte perfekt a képregényed. Érdekesek a karakterek, felkeltik az olvasó érdeklődését, és én speciel tűkön ülök, hogy mi lesz velük. Jók a dialógusok, és a karakterek nagy részének viselkedése is helyes.
A grafika nagyon tetszetős, bár megvannak a maga hibái. Az emberi karakterek kinézete egyértelműen hajaz a Bleachre. A háttér sokszor üres és érdektelen. Kicsit túl erősek a színek amiket használsz. Valamint nagyon zavaró, hogy az emberi karakterek színe élettelen fehér. Ezeken kérlek javíts a közeljövőben. Egyébként nagyon jó volt a műved, nagyon élveztem, várom a folytatást (csak nem pdf-ben). Csak a kezdeti marhaságok miatt kapsz 4 pontot.
Végső értékelés: 4 pont

L. Karfiol (kép) – Live your dreams…

Maga a kép gyönyörű lehetne, ám nem tetszik az elrendezés. Ha kicsiben nézem, nem látok semmit, ha kinagyítom, nem látom át. Szépek a színek, a karakterek egy része viszont furcsa. A kép mérete elrontja a hangulatot és az élvezhetőséget.
Végső értékelés: 2 pont

LINK95 (kép) – Luffy

Elég amatőr munka, kicsi a kalap, minden elég furcsa rajta, de ilyen szintű munkának tökéletes. További jó fejlődést, jó kép lett. Nevet Én is kábé ilyet tudok xD
Végső értékelés: 3 pont

Longar (Fanfiction) – Naruto Saját

Folyamatban

Marko18 (kép) – Trunks
Nekem nagyon tetszik, bár elég másolás szagú a dolog. De szép az árnyékolás. Gratula hozzá.
Végső értékelés: 4 pont

Iranyvektor (kép) – Narcsikunrajz

Nagyon tetszik! Nevet Gratula! Nem ismerem fel a karaktert sehonnan, nem tudom saját-e, vagy másolat, de mindenképpen Nagyon megérdemled a Maximális pontszámot! Tényleg gratulálok! Gyönyörű és részletes!
Végső értékelés: 5 pont

Jyuubi kid alias (kép) – Casshern

Szép himbije van! xD Kicsit üres a kép, de szép a felülnézet. A kivitelez hagy kívánivalót maga után, és nem tudom másolat-e.
Végső értékelés: 3 pont

Kretosz (kép) – Hent(ai)elős

Kicsit perverz, kicsit morbid! Ezt általában nem értékelem, de ez nekem tetszik! Nevet
Az orr elég béna, és az egyik térd furcsán áll, de az egész rohadtul bejön. Nevet Badass!
Végső értékelés: 4 pont

Krisz (dalszöveg) – Naruto-fan dal

Hát krisz, nem tudom mit mondjak,
A fejem it kissé hátrahajtottam.
Túlságosan a rímekre mész és nem arra,
Hogy jobban odafigyelj a külalakra.
Nagyon kusza, nem jön ki a ritmus,
És ki lehetne szedni belőle pár taktust.
Hosszú, semmit mondó, néhol kicsit béna
De olykor varázsolt kis mosolyt az arcomra.
Csak azt mondom tanácsként a továbbiakra,
Tanulj, figyelj, és járj sokat Irodalomra.
Elvégre a versekben nem az a fontos, hogy meglegyen a rím,
Hanem, hogy kifejezd magad, és tudj véleményt nyilvánítani
Ilyen alapszavakkal, mint erős, vagy hülye
Csak rossz kritikát hozhatsz a fejedre.
Mondom egész jó volt, de van még mit fejlődni,
Remélem látunk még téged erre jönni.
De most tőlem csak ezt kapod,
A Végső értékelésem, mi csak Két pont.

Lemlermark (kép) – Sasuke Sötét Chidori
Nemrossz, nemrossz, de megvannak a hibái. A törzse hihetetlen szögben áll, és a kezén a villámok forrása túl erős és egyenletes.
Végső értékelés: 2 pont

Lili-chan (kép) – Remete Naruto

Egyértelműen másolat, de nagyon különleges a szememben ez a mű, mivel Vízfestékkel csináltad! Tényleg respect a használatáért, nagyon szép! Nevet Tőlem megkapja az 5 pontot! Nevet
Végső értékelés: 5 pont

Lindzilohen (kép) – Rajzcsi

Nagyon másolat. A Naruto nagyon jól sikerült, de Minato arca kicsit furcsára sikeredett. Nincs benne semmi különleges. Ez egy erős közepes.
Végső értékelés: 3 pont

Matsuoayumi (kép) – Kívánság (NaruXHina)

Egyszerűen gyönyörű! Érzelmes, és csodálatos a látványvilág! Szép munka! Egyedül Naruto haját kifogásolom! Gratula! Rossz pont, hogy rosszkor jött, és nagyon elérzékenyített. ^^- de ezért nem vonhatok le. :’)
Végső értékelés: 5 pont


Mozgókép és hang:
Hypto (slideshow) – Akatsuki

Nos, ez a videó elég semmit mondó. Először is Slideshow, ami csak képek egymás mellé rakva zenére, ami számomra elég unalmas műfaj. A képeket szerintem nem is te rajzoltad, csak a hátteret csináltad meg (remélem legalább az a te munkád), ami viszont mind majdnem ugyanaz. Ergó: Alig volt munkád vele, nagyrészben nem is a te műved 
Végső értékelés: 1

Iam The Ghost (AMV) – Naruto AMV

Nagyon jó a zene, és lendületes a vágás, ám semmi technikát nem látunk benne, valamit a szöveghez is kevés köze van. Nem egy kiemelkedő mű, de azért szép munka volt. ^^
Végső értékelés: 3

Ishida & Moonlight (fandub) – Death Note Fandub

Végre egy Fandub! Nevet A Specialitásom! Nevet
Először is Moonlight Ryuk előadása. TÖKÉLETES! Egyszerűen tökéletes! Tökéletes minőségű mikrofon, és tökéletes hanglejtés. A beszéd is érthető, és tökéletesen ejted a hangokat! Először azt hittem az eredeti hang a hivatalos szinkronból!
És most Ishida Lightja. A röhögés Perfekt! Nem pontos mása a Japánnak, van benne valami egyedi ami a tied, mégis tökéletesen illeszkedik, és nagyon jó a beleélés. Nem féltél, hogy más is hallani fog és ez jót tett. A másik kedvenc részem az volt, amikor rámászik a sírra. Tökéletes a hanglejtés. Rendesen átérezted a karaktert. Volt néhány furcsa réz, de ezek apró elenyésző hibák voltak, amiket egyből nem vesz észre az ember. A mikrofon minősége zavaró volt.
Nagyon szép munka volt fiúk! Több jelenetet is szívesen látnék így. Akár csinálhatnátok valami teljes Fandub projektet is (ha Ishidának jobb lesz a mikrofonja).
Végső értékelés: 5 pont

Lagninja (animáció) – Anim

Igazából aranyos, szép az animáció, és bírom, hogy tükrözi a véleményed a fillerekről, nagyon szépen összraktad. Nevet Ám kicsit kevés :/ (Majd beszélhetnénk? Mosolyog )
Végső értékelés: 4

Jedi (AMV) – Shounen World

Epikus zene, jó vágási technika, szép felosztás, és tökéletes minőség! Ez egy tökéletes AMV volt. Nem szeretem a műfajt, de ez nagyon jó volt! Színötös, gratula! Nevet
Végső értékelés: 5 pont

Kirara-chan (AMV) – Naruto – Numerakirály

Nem volt a legjobb minőségű a kép olykor, nagyon sok effekt sem volt benne, viszont nagyon szép a szájmozgás, és jól hozzáillesztetted a jeleneteket a szöveghez! Pont jó hosszúságú, időben elúszik, még mielőtt unalmassá válna. Szép munka, gratulálok hozzá! Nevet
Végső értékelés: 4 pont

LINK95 (animáció) – Luffy vs. Zoro

Aranyos kis animáció, jók voltak a mozgások. De a minőség nem volt a legjobb, igen pixeles volt, a poén a végén annyira nem volt nagy szám, és egy kicsit kevésnek találtam az egészet. De jó kezdés kacsint
Végső értékelés: 2,5 pont

Lond és a Debrecen Fantasy Orchesta (zene) – Oliver’s Dream
Nagyon epic, nagyon ütős, imádom! Te még sokak segítségére lehetsz ilyenekkel! Nevet Respect! Imádom a művedet! Megírni és Összerakni egy ilyen zenét nem semmi teljesítmény! Őszintén Kongratüléjsön!
Végső pontszám: 5 pont

Markov94 (Paródia-sorozat) – Espada Club

Márk, végre elérkezett a te műved ideje! Mosolyog Elkövetted azt a hibát, hogy az első részt küldted be, ami a legkevésbé jó az összes közül. Velős kritikát kapsz! Nevet
Előszöris, az Intro. Az elején lévő bevezető kissé hosszú, ezért ajánlottam neked első beszélgetésünkkor, hogy gyorsítsd fel programmal South Park módon a hangod, de így sajnos túl sokáig tartott. Az intro a szereplőket mutatja be, és vicces neveket írtál melléjük. Egy részük nagyon vicces volt, más részük viszont erőltetnek hatott. Például Grimmjow miért részeg L, amikor köze nincs L-hez? Nevet Ez sokkal jobban illett volna Ulquiorrához.
El is kezdődik az epizód, és látjuk a Soul Society Saga végét a Bleachből amikor elmegy Aizen. Nagyon szép ez a jelenet, csak egyvalami szúr szemet. És az Ichigo. Igen, ebben a sorozatban Ichigo lesz a sztereotípikus 1AÉ Kisame utánzat. Tökéletes lenne a karakter Ichigonak, ha nem lenne az értelmetlen Akcentusa. Kisamenak azért van akcentusa, mert furcsa bőrszíne van. Ichigonak fölösleges és idegesítő a dolog.
Ezután megérkezik Aizen Hueco Mundoba. Szerintem tökéletes momentum, és megmutatja a sorozat jellegét egyetlen másodperc: Aizen pofára esik a homokban, így érkezve meg a sivatagba. Szerintem tökéletes előrejelzés. Innentől Aizen céltalanul bolyong és eljut egy kocsmába, ahol meg is ismerkedik egyből Grimmjowval és Harribellel. Hmm… a szervezet egyetlen női tagja a vezér csaja lesz… honnan is ismerőőőőőős?? Jó mindegy! ikszdé
Nagyon jó ötlet berakni Grimmjowot harmadiknak, így van egy Espada aki folyamatos zsörtölődésben lesz Aizennal, és nagyon jó kis harcnak nézünk elébe Harribelért, ami érdekessé teszi a sorozatot.
A Csizmás Kandúr jelenete teljesen felesleges, és nem is vicces. Yammi olvasási készségét meg jobb lett volna később elsütni, mert egyelőre a karakter igen intellektuálisnak tűnik, nem láttunk tőle semmi hülyeséget, így értelmét veszíti a kérdés. A végén lévő kottonos poén meg egyszerűen gyenge.
A rajzokról: Nagyon tetszenek a rajzok, tökéletesek egy ilyen sorozathoz, bár az emberek kicsit kockásak. Vannak olyan espadák akiket tökéletesen lerajzolsz, de van olyan aki nagyon furcsán néz ki. Például ide tartozik Ulquiorra. Van még mit fejlődnöd ezen a téren, de a mostani szint is megfelelő, nincs vele probléma. A hollowok maszkjai nagyon tetszetősek.
A poénokon van mit csiszolni, de jókat derültem rajtuk.
A szinkron is nagyon jó, minden érthető, és te is olyan vagy aki változtatja karakterenként a hangját, és meg is lehet különböztetni az összeset! A mikrofonod minősége hagy némi kívánnivalót maga után, de tökéletes. Ellenben Harribel szinkronjából kicsit több átélés jól jönne, rendezd jobban a szinkront.
Jó volt ez a rész is, de a későbbiek sokkal jobbak, azt kellett volna beküldened. Grat a munkádhoz, kapsz egy Négyest, de csak azért, hogy legyen esélyed a döntőbe jutásra, ugyanis tudsz te jobbat ennél! Nevet
Végső értékelés: 4 pont
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 27, 19:26:08 írta Cartnecker » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #9 Dátum: 11 márc 20, 10:19:32 »

Selejtező #2

Állókép és szöveg kategória:

Icefirekori
Tetszetős. Igaz, csak 8 oldal, de már ezekből látszik, hogy van bőven ötleted a folytatásához. A rajzolás az 1-2 szépséghibája ellenére tetszik. Jó végre „újat látni” ami nem teljesen…ninjáskodás Nevet
Ami negatívum, hogy a szövegek összekapottak valamint a párbeszédek nem adják vissza a helyzetet. És ez zavaró. Az egy dolog hogy jól tudsz rajzolni, de így úgy tűnt, hogy kapkodsz, (nem rajzolásilag ), hogy beleférjen 8 képkockába az egész. Ha ezt korrigáltad volna, akkor valószínűleg elérted volna, amit nálam el kell érni: Várom a folytatást. Persze valószínűleg így is megnézném a következő műved, de nem lennék megrögzött nyálcsorgatóként fanja. 1-2 elválasztási hibát is találtam.
Ezeket leszámítva ügyes vagy és tetszett.
Értékelésem: 4 pont

Inishi
A kockás papír kicsit érdekes… de gondolom ez valamilyen órán volt. A szöveg nem látható. Igazából nem rossz kép, de semmi egyéb.
Értékelésem: 3 pont

Ishida
Számomra rengeteg helyen kivehetetlen volt, hogy mi micsoda akar lenni. A samponos sztori poén.
Ha több időt szánsz rá, akkor találhattál volna egy olyan mangát, ami kivehetőbb, vagy rajzolhattál volna.
Értékelésem: 3 pont

Kacsa86
A fejlődés valóban látszik az 1. és a 2. évad között. A történet nekem tetszik, lehet hozzá több mellékágat fűzni, viszont a rajzolás még mindig nem az igazi. Így nem igen tudom beleélni magam. De reméljük a 3. évadra ugyan ennyi változás lesz.
Értékelésem: 3 pont

L. Karfiol
A kép gyönyörűen kapcsolódik a címhez. Nagyon szép kép. A tehetség megmutatkozik: D
 (és jó nagy is ikszdé)
…mást nem is tudok mondani komolyan Nevet
Értékelésem: 5 pont

LINK95
Aranyos, főleg az a Crabit a háttérben. De ez túl egyszerű, egy szimpla kis Paintes alkotás.
Értékelésem: 1 pont

Longar
Nagyon tetszik. Gyönyörűen fogalmazol, a történet is jó. Élvezet olvasni (és egy szövegnél mi a maximum, ami elérhető, ha nem ez?) Szinte láttam magam előtt Tsunade arcát mikor Naruto-val beszélt meg Sakura-Gai párost, stb. Ötletes, nem hagy hiányt ergo nincs elkapkodva.
Értékelésem: 5 pont

Marko18
Ami nagyon feltűnő, hogy az ez a karakter annyira izmos már, hogy minden izma külön életet él és így csúnyán néz ki. A haja és feje annál jobb csak kicsit gerincferdülése van a nyakánál.
Értékelés: 3 pont

iranyvektor
Na, az ilyen bejövős kép . Nagyon szépen van árnyékolva, maximum a szemét túloztad el egy kicsit. A haja nagyon tetszik, az arca, és az ingje is. A válla kicsit „túl” lett rajzolva. De látszik, hogy sokat foglalkoztál.  Az arányok nem tetszenek. Most ha az „egész” kép meglenne, mind a 2 vállal, akkor ez egy kis fejű ember lenne 1 széles testtel, ami már ennyi rajzon is feltűnő. De ezt leszámítva tetszik.
Értékelésem: 4 pont

jyuubi kid alias kroli94
Nem nagy durranás, a megrajzolása szép, de ennyi. Mondjuk, ha megrajzoltad volna az egészet háttérrel, akkor szebb és látványosabb lenne.
Értékelésem: 2 pont

kretosz
A vér fröccsenése különösen tetszik. Mintha csak lefényképezted volna Nevet
Érdekes karakter kevéske ruházattal és mégsem +18as Nevet Ez pont így szép fekete-fehéren.
Ami nem tetszik az az arca, valamint, hogy az egész kép olyan, mintha hiányos lenne. Kicsit még lehetett volna szépíteni, alakítgatni.
Értékelésem: 3 pont

krisz
Hogy versbe toltad újdonság
Ezért feltétlen plusz pont jár.
Nevettem rajta nem keveset
De ugyan ennyiszer ki is égetett.
Miért nem lehetett egy kicsit jobban odafigyelni
És az előbb említett arányt pozitívan emelni?
Terjedelemmel nem volt probléma
Csak sok volt benne a helyesírási hiba,
A szereplőkről a véleményed
Érdekesen bele vitted.
Ez pozitívan is érdekes lett,
De így is csak 3 pont az értékelésem ^^

lemlermark
Átlagos rajz, de nagyon sok az arányhiba. Pl a 2méteres láb nagyon szemet szúró valamint az egybefolyt szárnyai. De a rajz ettől független szép, de ide kevéske.
Értékelésem: 2 pont

lili-chan
Látszik, hogy dolgoztál vele és meg is van az eredménye. Nem lett rossz. Érdekes lett így színese, tetszenek a színek is. Egy valami szúr nagyon szemet, azt pedig a naruto nadrágja középen ^^
Értékelésem: 4 pont

lindzilohen
Ez a kép gyönyörű. Talán az eddigi legjobb kép a 2. selejtezőben. Jól bánsz a ceruzával. Egyszerűen élvezet ránézni a képre. Ennyi ikszdé
Értékelésem: 5 pont

matsuoayumi89
Naruto feje nagyon kisbabás lett, ettől független alap, hogy az értékelésem 5 pont
Színes, szép, a kötekedőknek nagyon minimális hibát adó, díszes, de nem giccses, aranyos kép.
^^

Mozgókép és hang kategória:
Hypto
Érdekesebb lett volna, hogyha a 2 perc alatt nem csak a 11 karakter ment volna le. Így kicsit unalmas volt. Bőven belefért volna legalább 2-2 kép minden karakterről. És a képek amiket választottál is a legismertebb képek voltak.
Értékelésem: 2 pont

Iam The Ghost
Szép jelenetek voltak benne, nem összevissza. Ami nekem nem tetszett, hogy a végén a képek a háttérben voltak. Ott gondolom a 3 főszereplőt akartad valahogy kiemelni, ennek lehetett volna egy kreatívabb, kevésbé zavaróbb változata (pl a narutonál a felirat zavaró volt és nem oda illő)
Értékelésem: 4 pont


Ishida
NAgyon ügyesen szinkronizáltad fel, passzol szépen a képekre. Nekem nagyon tetszik, élvezet volt hallgatni.
Értékelésem: 5 pont

Jedi
Szépen össze van vágva, a zene is jó találat volt, és végre nem egy összevisszaságot láttunk.
Értékelésem: 5 pont

Kirara-chan
Na EZÉRT kell végignézni a műveket. Az elején rögtön azt mondtam volna, hogy 1 pont, de hál’Isten tovább néztem (mint mindig). Az eleje nem volt látványos és a minőség is romlott. De utána amikor Jirayra megjelent onnantól úgy beindult. Jók voltak a képek időzítése, a zene tartalmára is jó mozdulatok jelentek meg.
Értékelésem: 3 pont

LINK95
Hát ez LOL. Érdekes, aranyos, de kevéske lesz ide.
Értékelésem: 2 pont

Lond
Tutuka egyből bepörgött a zenére, de mivel ez csak egy zene így nem tudok rá mást írni, mint:
Értékelésem: 2 pont (Tutuka kajak bepörgött tőle ^^)

markov94
Az eleje poénos, de a mellékhatások felsorolása már sok volt. A szinkronra kicsit jobban figyelj, mert néhol érthetetlen. Ezeket leszámítva, amiket idáig küldözgettek messziről ez a legjobb. Van tartalma + nem vált unalmassá
Értékelésem: 4 pont

lagninja_atonbonba@gmail.com
ATYAÚRISTEN ikszdé Ez hatalmas. A mondanivalója egyszerűen csodálatos. És ez pont passzol a rövidségéhez. Én ezen nagyot nevettem. Kreatív, szívből jövő.
Értékelésem: 4 pont (kicsit gagyinak találtam a hógolyózást..a helyett lehetett volna valami extrémebb ^^)  

« Utoljára szerkesztve: 11 márc 27, 19:26:43 írta Cartnecker » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #10 Dátum: 11 márc 27, 20:03:49 »

Selejtező #3

Szomorú Acid sajnos nem ért rá, ezért megkért, hogy értékeljek.


Állókép és szöveg


Nevező: milantehen
Értékelés: Elég másolásgyanús, és azon felül is kevéske.
Pontszám: 1

Nevező: miliko10
Értékelés: 2 dolog bántja a szemem, az egyik a szóismétlés ("kis kyuubi, shinobi - különösen gyakran fordulnak elő, és mindkettő pótolható lett volna egyéb kifejezésekkel), a másik, hogy kicsit összecsapott a vége. Azt hittem, lesz valami tanulság levonva, vagy rendes konklúzió - ezt hiányolom. Egyébként viszont szépen fogalmazol, összeszedett, egybefüggő, szerintem jó munka.
Pontszám: 4

Nevező: Morrow
Értékelés: A rajzolás elég egyszerű, nem túl szemet gyönyörködtető, de távol áll a nézhetetlentől. Helyenként nem vágom mi történik, helyenként meg látszik a humorra való törekvés. Nem rossz, de ez is kevés egy kicsit.
Pontszám: 2

Nevező: nagy cinti
Értékelés: Ha nem láttam volna milliószor az eredeti képet, talán nem is merülne fel a gyanú, hogy másoltad. Mindenesetre egy sima vázlatszerű vonalrajz a matekfüzet hátuljából nagyon kevés.
Pontszám: 1

Nevező: naruto98
Értékelés: Ez egy egyszerű, de egész szép kép, és jól kitaláltad a karaktert Mosolyog Jó a ruhája, a törzse egy kicsit csálé mondjuk, de nem vészes.
Pontszám: 3

Nevező: narutokreg
Értékelés: Nagyon másolásgyanús (az már más kérdés, hogy azon belül viszont a jobbik fajtából való), legalább a papír se csíkos, és az összhatás se rossz, de ez is kevés.
Pontszám: 2

Nevező: okoshika
Értékelés: Helyesírási hibák... Ijesztő cím - annak aki nem kedveli a yaoit - és még ijesztőbb tartalom ezen embereknek... Nevet Továbbá azt sem értem, miért 1 oldalas minden "fejezet", bár ez tulajdonképpen nem zavaró. Voltak benne sántító kifejezések is helyenként. Amúgy szépen, érzékletesen fogalmazol, az írás hangulata jól illett a témához, szóval ehhez gratula.
(amúgy 5 férfiből álló zsűri+egy nő "tartaléknak", ez lennék én, de én se vagyok oda a yaoiért, viszont el tudok vonatkoztatni Nevet )
Pontszám: 4

Nevező: Rachet
Értékelés: Szép, átgondolt, jól megfogalmazott, komoly írás. Tetszik, hogy nem csak sima fanfic, hanem Narutós köntösbe bújtatott filozofálgatás is egyben. Őszintén szólva kicsit furcsán hatott a latin idézet, és a végén a pár sornyi de Lyer.
Pontszám: 5

Nevező: remushun
Értékelés: Ezt a képet is mintha láttuk volna már valahol, de itt nyilvánvaló, hogy nem simán másolás volt a cél, hanem egy adott(?) kép kidolgozása. Látszik, hogy próbáltad hajszerűre csinálni a hajat és bőrszerűre a bőrt. Az orra (vagy a szája) mondjuk kicsit elcsúszott, de egész jó.
Pontszám: 4

Nevező: renny17
Értékelés: Másolat, de annyi pozitívuma azért van, hogy nem ragaszkodtál görcsösen az eredeti vonalvezetéshez, szép lazán rajzoltad meg.
Pontszám: 2

Nevező: rozsaakos
Értékelés: Szééép, tetszetős a stílusod, érdemes rajzzal foglalkoznod! A "sztori", ahogy előre jelezted, nem nagy durranás, de van benne humor ("...komolyan mondom, csinálni fogok erről egy egyperces képregényt"), tök laza, könnyed az egész, nem erőlködsz hogy valami monumentálisat csinálj, és ez így teljesen rendben is van.Jó a panelek elrendezése, és a kanjik is jól néznek ki. A betűtípusra viszont máskor figyelj, hogy ne legyen felemás Mosolyog
Pontszám: 5

Nevező: saishin
Értékelés: Nem rossz, helyesírás is jó összességében, de kicsit túl hosszú...
Pontszám: 3

Nevező: Samiel
Értékelés: Ehhez nem igazán van mit hozzáfűzni; egyszerű, de igényes, szép munka.
Pontszám: 5

Nevező: Sasori50
Értékelés: Ez is egy egyszerű, de egész jópofa kis kép. Viszont figyelhettél volna, hogy ne maradjanak fehér pixelek Mosolyog
Pontszám: 3

Nevező: Sasu2
Értékelés: Szép, egyedi, az anatómiai bakikat nem hozom fel (mert akármelyik eredeti mangába vagy animébe is bele lehet kötni ilyen téren...)
Pontszám: 4

Nevező: Sen17
Értékelés: Poén cím és sztori, igazi mangás hangulata van, jók a rajzok (helyenként kicsit nyomottak a fejek, de sebaj, nem vészes), pörgős, vidám, aranyos, szóval... :3
Pontszám: 5




Mozgókép és hang


Nevező: Martinnyo
Értékelés: Attól függetlenül, hogy egész dinamikusra sikerült megvágnod, és a zene is mozgalmas, a végére mégis kicsit uncsi (talán a nem túl változatos helyszín, szereplők és történések miatt, mert tulajdonképp nem nagyon történik semmi az adott jelenetekben, csak szárnyak eregetése és kétségbeesett, drámai pillantások váltása)
Pontszám: 3

Nevező: Misaki-kun
Értékelés: Zsír. Jó a zene, jók az effektek, a videó és a zene dinamizmusa általába véve összhangban van (gyengébb részletektől eltekintve)
Pontszám: 5

Nevező: MokasMokus
Értékelés: Sajnos egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor van mozgás beleanimálva (tátogás, csápolás, gitározós-recskamozdulat) de egyébként aranyos. Elég intro-szerű.
Pontszám: 3

Nevező: Morrow
Értékelés: Hát ez meglepett. Nem tudtam, hiányoljam-e a szinkront, vagy örüljek neki hogy nincs. (inkább utóbbi - jól áll neki ez a némafilmszerű fíling Nevet ) Helyenként igénytelen az animáció. Továbbá lehet hogy csak én vagyok ennyire tompa, de csak a 3. perc környékén tűnt föl, hogy ugyanaz a sztorija, mint a mangátoknak Nevet Pozitívum, hogy így érthetőbb, mi történik.
Pontszám: 2

Nevező: Ninbikun
Értékelés: Hú, a rajzolás picit csálé, de egyáltalán nem zavaró mértékben, sokkal közelebb áll a széphez. Nem semmi lehetett ezt így meganimálni, ráadásul úgy, hogy ennyire illeszkedjen a zenéhez. Az a részlet, ahol Kushina szája dalszövegre mozog, különösen tetszett. Nagyon szép munka Mosolyog
Pontszám: 5

Nevező: nitelite
Értékelés: A rajzolás nem rossz. A párbeszédek kicsit laposak, Hinata/Sakura szinkronhangját nem akarom megsérteni, de szakadtam rajta, egyrészt mert folyton a Kis Vuk meg Robotboy ugrott be róla Nevet, másrészt meg legtöbbször úgy beszélt, mintha csak felolvasná a szöveget. Voltak benne vicces részek, de ezek általában pont nem azok a részek voltak, amiket viccesnek szántatok. Mosolyog
Pontszám: 3

Nevező: okoshika
Értékelés: Kár, hogy benne maradtak a feliratok... pláne mivel nem magyarul, és még csak nem is angolul vannak. A karakter és a zene jól illenek egymáshoz, de nekem egy kicsit túl lassúnak, ennélfogva egy picit uncsinak tűnik a videó.
Pontszám: 3

Nevező: opi
Értékelés: Alapvetően sem vagyok oda ezért a zenei stílusért, de nem ezért pontozom le, hanem mert: 1) a zene és a videó így együtt semmitmondó, olyan, mintha csak azért csináltad volna a videót, hogy az ember ne unatkozzon, miközben hallgatja a zenét 2) nem mindig stimmel a videó a ritmusra.
Pontszám: 2

Nevező: Ram-Kun
Értékelés: Nem rossz a rajzolás, és a szinkronhangok is egész jók. Bár helyenként a hang nagyon recseg, sőt, van ahol csak valami zümmögést hallani. Külön tetszett Tobi hangja (néhol tiszta Spongyabob Nevet)
Pontszám: 3
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #11 Dátum: 11 márc 27, 20:03:54 »

Állókép és szöveg:

Nevező: milantehen
Pontszám: 3
Szép, de nincsen kidolgozva teljesen. Csak az alapokat rajzoltad meg, mindenesetre a 3 pont jár neki! =)

Nevező: miliko10
Pontszám: 3
A történet alapjában véve tökéletes, bár még elég kiforratlan, néhol úgy tűnik, hogy kicsit kapkodtál, erre utal a sok szóismétlés, mindenesetre az biztos, hogy ezen kívül a fogalmazásoddal nincs gond. Egy kicsit még alakíthattál volna az ellentmondásos dolgokon, ezzel jobban kidolgozva a sztorit. =)

Nevező: Morrow
Pontszám: 1
Nem szeretek egy pontot adni. Szomorú Rövid, a rajzolás nem jó, a szöveg beszerkesztése sem. Röviden: Ez nem jó. Szerintem ezt így, ebben a formában ne folytasd.

Nevező: nagy cinti
Pontszám: 2
A bal kéz igen csak furcsa, több alkar látható és a kézfej lemaradt. A jobb kézen pedig a hüvelykujj is igen csak fura. A fejjel, hajjal és a jobb kéz felkarjával nincs különösebb gond, de ebben a mezőnyben erre a rajzra 2 pontot adok.

Nevező: naruto98
Pontszám: 3
Gondolom egy saját karaktert találtál ki, az ötlet már jó! Nevet Deréktól lefele nekem nagyon tetszik a kivitelezés, viszont deréktól felfele pedig több hibát is látok, pl. a jobb melle nagyobb és szögletesebb, mint a bal. A fején pedig a jobb szeme lejjebb van, mint a bal és a haja is kicsit szögletes lett... esetenként. Mindenesetre egy erős három pont az jár.

Nevező: narutokreg
Pontszám: 3
Vacilláltam a 3 és 4 pont között, de maradtam a 3-nál. Szépen meg van csinálva a rajz alapja, de ennél az alapnál meg is akadt.

Nevező: okoshika
Pontszám: 4
Atyaúristen... yaoi... Mindenesetre megpróbálok elvonatkoztatni attól, hogy szó szerint utálom a yaoit. ikszdé Pfuh... nah... elolvastam, túl vagyok rajta... és ha lány lennék tetszene. ikszdé Az 1 lap/fejezet megoldás érdekes. A fogalmazással, helyesírással nincsenek különösebb gondok.

Nevező: Rachet
Pontszám: 5
Kidolgozott, pörgős, nem unalmas, jó fogalmazással és helyesírással. Ittam a szavaid. Profi. A pontszám magáért beszél. Nevet

Nevező: remushun
Pontszám: 4
A gallér árnyékolásában akadtak gondok. Bennem azt az érzetet keltette a kép, hogy ez egy női Sasuke (Sasukina Nevet) (bár lehet, hogy ez is volt a cél, nem tudom), a száj, és szem miatt, illetve mintha púderezve lenne az arca. Ezeket leszámítva a haj egyszerűen tökéletes, a színezés többségében tetszik.

Nevező: renny17
Pontszám: 3
Naruto feje túl hosszúkás lett, a karjai vékonyak, a szeme pedig furcsa. Az arányokat leszámítva, tetszik, szép lett... csak azok az arányok...

Nevező: rozsaakos
Pontszám: 5
Egyszerű, de nagyszerű. Szépen kidolgozott, gratulálok.

Nevező: saishin
Pontszám: 4
Ötletes mű jó kivitelezéssel. Tetszett, hogy így pdf-ben szép betűtípussal küldted, ezért az igényességért +pont. De hogy a negatívumok közül is kiemeljek párat: A hosszúsága miatt vontatott lett a sztori és ettől néhol unalmassá vált.

Nevező: Samiel
Pontszám: 5
Szép, minden rendben van vele. Nevet

Nevező: Sasori50
Pontszám: 2
Kidolgozatlan, de az ötlet nem rossz.

Nevező: Sasu2
Pontszám: 4
A jobb váll kicsit szélesebb, mint a bal, de ezt leszámítva hűű...  Ohh My God

Nevező: Sen17
Pontszám: 5
XDXD Végig feküdtem rajta a röhögéstől. Nevet Nagyon jó. Rajzolás, történet, minden maximálisan ott van a toppon! Gratula!

Mozgókép és hang

Nevező: Martinnyo
Pontszám: 3
Fansub -1 pont, minőség -1 pont. A vágást néhol kicsit elcsúszottnak éreztem a zenéhez képest, mindenesetre mással nem volt probléma. És végre nem egy Narutós/Bleaches AMV. Nevet

Nevező: Misaki-kun
Pontszám: 4
Huh micsoda metál zúzás a Bleach alatt. A minőség -1 pont, illetve ennél is tapasztaltam kisebb vágási problémákat, pl, hogy: Egy-egy jelenet hosszú másodpercekig látható volt, mindenféle vagdosás nélkül. És így nem illett a zenéhez.
Mindenesetre nem volt fansub és az effektezés is bejött. Nevet

Nevező: MokasMokus
Pontszám: 3
Ötletes, sok helyen szép kivitelezéssel, de sajnos az animáció csak néhány képsor folyamatos ismételgetéséből állt.

Nevező: Morrow
Pontszám: 2
XDD Elmebeteg. Evvel kb. ugyan az a problémám, mint az első fordulóban Fess Gáspi művével, annyi különbséggel, hogy itt a megborult poénokon röhögtem. xD Szóval nem nagyon tudom ezt hova tenni.

Nevező: Ninbikun
Pontszám: 5
Ezt amikor láttam pár hete személyes kedvencem lett, baromi jópofa. Nevet

Nevező: nitelite
Pontszám: 3
Na végre, felismerhető karakterek és nem büfögő cápák. A rajzolásban mindenképpen fejlődnöd kell, mert voltak azért durva dolgok. Hangok terén pedig jó lenne többet belevinni... volt, hogy nagyon sok ideig csend volt, se effekt, se zene, se beszéd, nem tudtam mi ez a csend. Sok sorozatban látom ezt a tipikus "téglalap házat", mint az EAÉ-ben csak más a felirat. Miért nem laknak a szereplők egy háromszög tetejű kertes házban? Vagy egy földalatti bunkerban? Vagy egy kör alakú épületben? Szóval szerintem tegyél bele minél több egyedi dolgot és attól lesz ütős. kacsint De a 3 pont bőven jár. Ebben is látom a fejlődési lehetőséget, mint múlt héten a Bleaches fanmade esetében. =)

Nevező: okoshika
Pontszám: 2
Most kicsit szigorú vagyok. Fansub (van), minőség (rossz), vágás (nem jó). Ezek miatt lett 2 pont.

Nevező: opi
Pontszám: 2
Újabb szigorúság. =D Fansub, minőség, vágás, mint ahogy egyel fentebb is.

Nevező: Ram-Kun
Pontszám: 3
A hang húzza le az egészet. A rajzolás nem volt rossz, meg nem láttam más sorozatból átvett elemet, az animáció is elfogadható, ha a hanggal kezdesz valamit (pl ne legyen ennyi recsegés), akkor nem lesz ez rossz. Nevet
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #12 Dátum: 11 márc 27, 20:03:59 »

Selejtező #3
Állókép és Szöveg:



Morrow:
Hát ekkora brutális agymenést rég nem láttam.xD
Ez az Uchiha paródizálás, a lépért folytatott harc, nah meg az E.T.-s jelenet betett elég rendesen. Azt meg sem említem, hogy mennyit filóztam, mi lehet az a fehér trutyi barna foltokkal. (Később -mint megválaszoltad nekem- sz*r volt..)
A "haldoklasz"-nál kicsit fennakadtam...
2 pont, de csak azért, mert tudtam rajta derülni. Az illusztrálás lerontotta az egész művet...

Rachet:
Egész jó volt, csak hosszú. Tetszett a cselekmények egybeforrasztása.
Rikudou-Sennin viszont félre lett írva.^^"
4 ponttal tudok szolgálni.

Samiel:
Oh, szép! Tetszik ez az egyszerű stílus! A Hold és Alucard szeme még inkább bejön.
Sajnos, mivel időközben elég erős lett a mezőny, csak 4 pontot tudok adni.

Sasori50:
Nagyon sok a kitöltetlen hézag, ez a legtrehányabb trehányságot tükrözi. Túl élénkek a színek. Sajna, dícsérni nem tudom.
2 pont.

Sasu2:
A színek szépek. Viszont az emberkénk jobb válla rakoncátlankodik, a fej túl kicsi lett, a karmolások/sebek olyan erőltetettek, és szívesen megnéztem volna a bal kézfejet is. A farkas fogsora szintén kicsit görcsösnek tűnik.
Plusz, a kép közepén, az emberke jobb felkarjánál becsúszott egy fekete pötty.
Ha egy hangyányival reálisabb lenne a rajz, adhatnék 4 pontot is, 3 pont helyett.

Sen17:
Hát ez valami eszméletlen! Seny, te egy zseni vagy, nem vitás! Tehetséges vagy!
Én gyakorlatilag végigröhögtem a röpke 18 oldalt.xD
Már alapból a Wasabi fiúkon derültem egy nagyot.x'D
De hogy valamibe beleköthessek, az 1. oldalon az "Eseményhez" és "Személyhez" inkább "Eseménnyel" és "Személlyel" értelmes.Nyelvesít
A Wasabi fiúk a múlté, a Skip & Co a nyerő!
Maximális 5 pont, és egy meghajolás!

milantehen:
Uh, valami simább felületű dolgon is rajzolhattál volna, ugyanis így nagyon göcsörtös lett a vonalvezetés.:S A satírozás lehetett volna erőteljesebb is, a fű például épphogy csak észrevehető.
3 pont.

miliko10:
Kicsit sok volt a szóismétlés. Az ellenfél (Madara?) kaphatott volna a "férfin" és a "shinobin" kívül más szinonimákat is. Számomra enyhén abszurdan hatott, hogy a Kyuubit ilyen egyszerűen elverték.
Viszont plusz pont, hogy nem nagyon láttam helyesírási hibát.
Egy erős 3-as.

nagy cinti:
Ahogy végighalad a szemem Kakashi testén, az alhasához érve kicsit yaoi fílingem lesz. Az a gatya lehetett volna talán egy kicsit szorosabb is.^^"
A haj és az izom nem igazán adják vissza azt az érzést, hogy az ott bizony tényleg haj, és tényleg izom.
Bocsi, de a többiekhez viszonyítva csak 2 pont...

naruto98:
Nagyon szétcsúszott a csajszi arca, a szemei teljesen aszimmetrikusak, a mosolya erőltetett. Sok helyen kimaradt az árnyékolás. A ruha zöld részei pedig kicsit folyékony halmazállapotot sugallnak.
3 pont.

narutokreg:
Hát igen, egy scanner ilyenkor jön jól. Sokat dobott volna a rajzon, ha nem (így) van lefényképezve.
Az arc/arckifejezés jó, a haj és a váll már kevésbé. Mintha a segédvonalak közbeszóltak volna.
3 pont.

okoshika:
Jézusom! Bátor vagy, hogy Yaoival nevezel be egy 5 FÉRFI tagból álló zsűri mellett.xD
Sajnálom, de számomra ez az, amit nehezen tudok pozitívan értékelni.
A szövegkörnyezet változatos volt, jól fogalmazott, így adok 3 pontot.

remushun:
Oh, hát ehez a képhez már volt szerencsém itt a fórumon.^^
Már pontosan nem emlékszek, mit mondtam rá. De azt tudom, hogy a "csókos" ajkai miatt sokan elítélték. Szerintem ezzel nincs semmi baj, egy normális, élő embernek ilyen szája van.
Ha a ruha árnyékolása igényes lenne, megkapná a maximumot, így viszont csak 4 pont.

renny17:
Szintén jól jött volna egy scanner.
Naruto karjai nagyon ropik lettek, a könyök túl csúcsos, nem lehetne érezni a felkar és alkar izmait. A kézfejek túl kicsik, az arc megnyúlt, a ruha nem gyűrődik kellőképpen, a haj árnyékolása tetszik.
3 pont.

rozsaakos:
Nem volt ez annyira rossz, mint amilyennek a bevezetésnél leírtad.Mosolyog
Különösen tetszett a térábrázolás. Örülök, hogy nem sablon elemeket vetettél be. Viszont az arcok azért sokszor szépen elcsúsztak.
Azért egy 4 pontot kapsz tőlem.

saishin:
Szintén túl hosszú fogalmazás lett. Viszont tartalmilag nem volt rossz.Mosolyog
1-2 kérdőjel lemaradt, esetleg a párbeszédeket lehetett volna még kicsit átformálni.
Fanfic-eknél szerintem előnyösebb, ha a minőségre gyúrunk rá, nem a mennyiségre.
3 pont.



Mozgókép és hang:



Martinnyo:
A vágás és a zeneválasztás abszolút értékelhető! A gyenge minőség viszont szépen lehúzza az összképet.:S
Plusz az égetett feliraton sem olyan egyszerű átsiklani.
3 pont.

Misaki-kun:
Szintén lehetett volna egy fokkal jobb a minőség.
Továbbá a 3 és fél perces játékidőhöz képest nem volt valami pörgős/változatos az anyag. Főleg, hogy mindössze 1-2 Bleach epizódot használtál fel.
3 pont.

MokasMokus:
Hát, a zenék jók voltak, mind a 2.
A videó.. Gyakorlatilag ugyanazok a képek, animációk váltogatták egymást különböző hátterek előtt. A háttal álló Naruto kicsit kopasz lett, a profilból látható Sakura és Sasuke pedig amorf.
Sok hasonló kaliberű, éneklős/zenés/hangyás videó kering youtube-on, így lehettünk volna egyedibbek is.
2 pont, sajnálom.

Morrow:
Oh, anyám..!
"Manga" formában valamivel tűrhetőbb volt ez az egész.
Bocsi, de az effajta pisi-kaki-szex kombós beteg, elmeroggyant poénokat(?) nem igazán lehet épp ésszel értékelni.
1 pont.

Ninbikun:
Oh, egy FMA-Naruto ötvözet!
Szép, látszik, hogy volt vele munkád bőven!:)
A csecsemő Naruto "felrobbanása" a végén kicsit fura volt (xD), de jószívű leszek, megadom az 5 pontot.Mosolyog

Ram-Kun:
Hm. Ismerős ez a háttérábrázolás. Valaki sokat jár a blogomra?
A szinkron nagyon lagymatag volt, szinte semmit nem lehetett hallani belőle. Az annoying orange-ra nem kellett volna ekkora hangsúlyt fektetni, az a 24 másodperc kicsit sok volt.
2 pont.

nitelite:
Márk, én inkább várom továbbra is az új sorozatod...
A karakterek teljesen ugyanúgy néznek ki (bár nem csodálom, ha csak Ctrl+C Ctrl+V módszerrel alkotod meg őket), az orrokat nagyon fenntre rajzolod, így kicsit orángutánhoz hasonló arckifejezésekkel látsz el mindenkit.
Sok helyen hiányoznak a hangeffektek.
A plagizálást pedig már megemlítettem párszor...
Bocsi, de csak 2 pont. (És így nem lesz veszekedés Gáspival.)

okoshika:
A Kerozinért külön dícséret. Viszont ha már ezt a számot választottad, sokkal ötletesebben is hozzáigazíthattad volna a jeleneteket. Gyakorlatilag csak hasracsapás szerűen a helyenként megvágott videó alá raktad a zenét.
Épp hogy csak 3 pont.

opi:
A zene abszolút nem illett a videóhoz. Te is csak szimplán egybepakoltál mindent. Amint végetért a zene, rögtön a videót is félbehagytad. Kit érdekel, hogy a Pein vs Naruto harc felénél...
2 pont.
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #13 Dátum: 11 márc 27, 20:04:04 »

Selejtező #3

Állókép és szöveg kategória:

Morrow
Egy kezdetleges paintos képregény. A rajz nagyon gyengus, színtelen és a történet se sokat mondó,  és 1 rész is kevés oldalból áll, nem elegendő, hogy kibontakozzon egy történet. Ez most egy ilyen „kipróbálom, mit tudok elsőre a paintben” szintű lett, ami sajna ide kevéske. :S
Értékelésem: 1 pont

Rachet
Élvezet volt olvasni. Végig köbvetted Uchiha Madara útját és még hű is voltál (eleinte) a mangához. Ahogy szépen sorjában jelentek meg a karakterek, mind Madara szemszögéből tekintve nagyszerű volt. Amik különösen tetszettek, hogy belevitted azokat a történeteket is, amik nem voltak megmutatva a mangában, hanem csak meg lett említve, hogy „ilyen is volt egyszer”. És ezek mellet még időrendi sorrendben is haladtál. Ami ütött, az a vége volt. Ott már totálisan a te sztorid érvényesült.
Értékelésem: 5 pont

Samiel
Szép, színes rajz.
Értékelésem: 5 pont

Sasori50
Aranyos kis képecske, de látszik, hogy össze lett kapva. Rengeteg kiszínezetlen pont van a képen. Az arányok se a legjobbak. A fickó bal karja pl. hova lett? 
Értékelésem: 1 pont

Sasu2
Tetszik a kép. A farkas által okozott sebek tök jól néznek ki, az izomtestén Nevet És hogy a háttér olyan, mintha egy gyűrött papiruszon lenne az egész festmény.
Ami zavaró, hogy a feje túl kicsi lett a testéhez képest, + 1-2 izom rajta mintha külön életet élne (hasa pl.)
Értékelésem: 4 pont

Sen17
A történet teljesen király Nevet A rajzok is aranyosak, élvezet volt olvasni. Szépen le van zárva a történet, ami mellesleg még eredeti sztori alapjára is épülhetett: P, és bár színezve nem volt, úgy vélem az csak elrontotta volna a feelingjét. Vicces volt, jó volt, aranyos volt, ötletes, kreatív.
Értékelésem: 5 pont

milantehen
Szép rajz, de túl üres. Egy kis hátteret lehetett volna belevinni, vagy erősebb árnyékolást.
Értékelésem: 3 pont

miliko10
Kapkodott a sztori. Elég valószínűtlen, hogy így történtek volna a dolgok. Pl., egy bijuu bombás lövés után igencsak kellett volna egy kis természet leírás, több helyen meg nem kellett volna. Az elején hiányzott egy kis magyarázat, de ezt a végén történtek már kevésbé követelik, mivel csak álom volt. Szépen fogalmaztál, de a harc kicsit összekapott volt.
Értékelésem: 3 pont

nagy cinti
Érdekes, de a kockás papír kicsit zavaró… vagy pont ettől flash? Kicsit egyszerűcske rajz, ami különösen durva, hogy csak 3 Ujja van ikszdé
Viszont a lábai olyanok, mintha nem is a felsőtesthez tartoznának. Szép rajz, csak túl egyszerű a többihez képest.
Értékelésem: 2 pont

naruto98
Az arca nem tetszik. Az ötlet jó, gondolom egy általad kitalált ninját akarsz bemutatni. Szépen ki van színezve.
Értékelésem: 3 pont

narutokreg
A vonalak nagyon egybefolynak. Ha több időt szántál volna rá, akkor még árnyékolhattad volna, vagy kiszínezhetted volna. Így nem lett különb a többitől.
Értékelésem: 2 pont

okoshika
Kicsit hiányos a szókincs. Valamint nem feltétlen kell 1 fejezetnek 1 oldalnak lennie . Nem rossz sztori, de kicsit lehetett volna odafigyelni 
Értékelés: 3 pont

remushun
A kreol bőrszínt leszámítva szép lett a rajz, csak igen másolat szagú. De ahhoz is tehetség kell.
Értékelésem: 4 pont

renny17
A szemei kicsit furcsán állnak, ettől független maga a rajz jó lett. A kezei, köpenye, hajruhája szépen van megrajzolva. A tónusozás lehetett volna erősebb. Átlagos rajz.
Értékelésem: 2 pont

rozsaakos
A rajzok nagyon szépek, de néha hiányolom az emberek szemét ikszdé. A történet megtörtént esemény alapja, így nem volt sok idő kitalálni saját sztorit. Az emberek feje kicsit UFO-sra sikeredett néhol. Rövidke is volt, de nyilván a történet miatt. Hogyha ilyen jól tudsz rajzolni érdemes kitalálni egy saját sztorit, megrajzolni és máris sokra viheted. Tehetséges vagy, ne bújj meg az árnyékba: D
Értékelésem: 4 pont

saishin
Na ez egy szép hosszúra sikeredett mű lett. Annyira nem volt rossz, de tartalmilag nekem nem a legjobb. Valamint mivel ilyen hosszú, így unalmas is lett. Kezdetben elég lett volna egy kicsit kevesebbet. De ettől független volt benne kreativitás.
Értékelésem: 4 pont

Mozgókép és videó kategória:

Martinnyo
A zenére illett az összevágás, de a képsorok nem illettek a zene részeire. Nem volt nagy különbség eleje és vége között. A zene se a legjobb választás volt, de a vágás ügyes volt.
Értékelésem: 4 pont

Misaki-kun
Ilyen zenével a háttérben élvezhetetlen szerintem, ettől független természetesen végignéztem. A jelenetek nem illettek össze, nem illett a zene részeire, mivel nem is voltak neki. Nem volt jó választás, a vágás sem volt nagy ördöngösség.
Értékelésem: 3 pont

MokasMokus
Az eleje elég jól indult, de utána csalódva kellett látnom, hogy mégsem lett annyira szuper. Legalább valami kemény zenélést láthattunk volna, de a karakterek ugyanabban a megrajzolt formában mozgolódtak egészen a végéig és kicsit unalmas is lett.
Értékelésem: 2 pont

Morrow
A rajz nem jó, a történet iszonyú hülyeség, de mégis azt mondom, hogy egy ilyet kitalálni és venni a fáradtságot, hogy megrajzold, összeanimáld…valamilyen szinten elmeborultság kell hozzá…egyszerűen ez…ez…ez többet ér, mint 1 pont ikszdé
Értékelésem: 2 pont (ha már nem lehet 2,5 ikszdé)

Ninbikun
LOL, most hogy már nézem az FMA-t rögtön felismertem a kezdést Nevet Nagyon tetszik így is, szépen van megrajzolva.
Értékelésem: 5 pont

Ram-Kun
Nem volt vészes, volt benne poén és a rajzolás se volt rossz. De a története.. Furcsa…de legalább már nem volt benne olyan „kopi” dolog, mint a legtöbbe… A szinkronhang meg túl halk volt, lehetett volna kicsit erősebben, vagy akkor a zenét halkabbra venni alatta.
Értékelésem: 3 pont

nitelite
Márkbarátom, még mindig csak jó tanácsként írom ezeket, amiket írok. Kérlek, fogadd meg. Még mindig találtam a sorozatodban olyat, amit.. amire rá lehet fogni, hogy egy másik, közismertebb fanmade-ből vettél át, másoltad le. A másik. Látom nem fogadtad meg a tanácsom, szóval akkor mondom megint. A rajzolásod sokat javult, de kérlek…találj ki egy normális történetet. Egy olyat, amihez lehet kapcsolni a többi részt. Én már ott nem értem, hogy „miért pont naruto-s karakterek”? Naruto, Kiba, Shika.. mind egy csapatban vannak már..ne keverd szerintem őket. Na mind1, nem mondunk le rólad, de így is csak 2 pont, amit tudok adni.
(MSN-en írj rám kacsint )

okoshika
Az eleje jól indult, a vége már ellentéte lett. Unalmassá vált. A zene illett a képekhez, de úgy..üres volt. Kicsit hiányos. Nem volt eléggé pörgős. A minőség se a legjobb volt, valamint sok volt az oda nem illő felirat.
Értékelésem: 2 pont

opi
Hát, őszintén megmondom neked, hogy ez élvezhetetlen volt számomra. A zene végig sértette a fülem, a harc már ismert volt. A vágás nem volt vészes, de nem olvadt egybe a mű részei (zene, videó) …
Értékelésem: 1 pont

Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #14 Dátum: 11 ápr 03, 17:42:58 »

Selejtező #3
Állókép és Szöveg:


Morrow (képregény) – Kristóf Gaiden
Ez.. meg.. mi a szar volt? Jól van, vegyük át Ezt is még egyszer. Van két csávó, akik úgy néznek ki, mintha a Süsü, a Sárkányból léptek volna elő, és ezek testvérek. Random ninjákkal harcolnak, de persze csak miután úgy döntenek, hogy felébrednek. Ezután egymással harcolnak, majd Viktor nekimegy egy fának biciklivel és kiesik a Lépe, amiből AZ EREJE SZÁRMAZIK!! MI A..?? Milyen embernek származik a Lépéből az ereje? ikszdé Jól van, nem panaszkodhatok Sámsonnak a Bibliából a Hajában volt az ereje. De a Lépe?! ikszdé Ezután a haldokló magába helyezi egy MALAC Lépét?! ikszdé Ezután elindul Kristóf lépéért? Harc a Lépekért emberek!! ikszdé Tegyék meg tétjeiket! Mi?? Kristóf a SZ*RT manipulálja?! A Kakit? Székletet? Féceszt? Ürüléket? NANDÁ?! Ezek után olyan gusztustalan dolgok történnek, hogy arról már nem írok!
A Képregény iszonyat beteg, nem tudom mit keres ilyesmi egy ilyen helyen, elvégre Esélye sincs nyerni. A rajzok bénák, a párbeszédek nem hihetőek, és az egész egy baromság. Ám én nagyon szeretem és értékelem a randomságot és baromságot. Ezért:
Amennyiben ezt poénnak szántátok: 2 pont
Ám ha ez egy komoly küldemény, amibe reményt fektettetek: 1 pont

Végső értékelés: 2 pont

Rachet (fanfic) – L’omniscient

Hihetetlen! Egyszerűen csodálatos volt! Az eleje nem a legerősebb kezdés volt, de nagyon megtetszett az alapötlet. Úgy néztük végig időrendben Madara történetét, ahogy a mangában is, ám ezúttal az Ő különleges szemszögéből. És a novella érdekessége ez a Különleges Szemszög, ugyanis a történet adott pontján ez a Madara kábé annyit tud saját kilétéről, mint a Manga olvasói. Ugyanolyan bizonytalan magában, mint amilyenek Mi voltunk akkor amikor az adott jelenet a mangában volt. És ez egy nagyon ügyes húzás volt az írótól. A végén pedig olyan pontos leírást kapunk a Végzet Völgye-beli csatáról, amilyet maga Kishi is írhatott volna.
Nagy valószínűséggel a leírtakból szinte semmi nem fog stimmelni a mangában később, de az biztos, hogy ez a fanfiction elintézte a dolgát, és nagyon jó nézőpontot mutatott be nekünk. Csodás mű!
(Két negatívumot tudok mondani. 1: A Külalak. A végén a betűtípus rosszul jön ki Wordben. 2: A Jiraiyás jelenetben, Jira hogy nem veszi észre, hogy Maszk van Tobin, és Tobi Hogyan iszik? Ha levette a maszkját, hogy nem ugrott be neki Madara arca? Láthatóan mindenki egyből fölismeri. Ő miért nem?)
Végső értékelés: 5 pont

Milantehen (kép) – Bleach: Az Áruló hármas

Igazából a kép semmi extra. Teljesen átlagos rajz, amely három szereplőt ábrázol, színezés és minden egyéb nélkül.
Végső értékelés: 2 pont

Miliko10 (fanfiction) – A Legyőzhetetlen ellenfél

Ez a fanfiction nem más, mint egy szimpla képzeletbeli csata leírása, eltúlzott és hihetetlen technikákkal. Sosem tudtuk meg ki is pontosan az ellenfél, és az egész pusztítás végül el lett intézve egy szimpla Álom-clishével. Mintha csak a Naruto Ultimate Ninjával játszottam volna. Teljesen átlagos fanfic, nincs benne semmi új.
Végső értékelés: 2 pont

Nagy Cinti (kép) - Kakashi Maszk nélkül

Maga a kép nagyon tetszik, ám mintha már láttam volna a neten. Jobb lett volna, ha magadtól rajzolod. A haj lehetne szebb is.
Végső értékelés: 3 pont

Naruto98 (kép) – Arisa

Arisa?? Asszem téged ismerlek! ikszdé
Egész jó. Bár nekem valami furcsa az összképben. Talán az arca? Vagy csak merev? Nem tudom. Jó munka, de nem tartom sajnos túlzottan szépnek.
Végső értékelés: 3 pont

Narutokreg (kép) – Rajz

Nem rossz, nem rossz, de egy kicsit kevésnek tartom. Elég másolat szagú, és üres.
Végső értékelés: 3 pont

Okoshika (novella) – Luci

Szép fanfic volt, mondhatni gyönyörű, ám.. Gusztustalan.. A Yaoi részek szépen lehúzták az egészet. Abszurd volt az egész és élettelen. A szövegből nem egyszer kihallatszott egy jó erős feminizmus és férfi gyűlölet, ugyanakkor egy olyan iskolát mutattál be, ahol a fiúk 90%-a meleg. A fogalmazás olykor bugyuta, máskor gyönyörű, ám sok a formai hiba is. Ez egy közepes lett. Legközelebb próbáld meg Gátlásos keretek közé tenni.
Végső értékelés: 3 pont

Remushun (kép) – Sasuke

Nah végre egy Jó kép! Nevet Realisztikus Sasuke. Bár a haja lehetne realisztikusabb, az ajkának meg adhattál volna fakóbb árnyalatot, de nagyon tetszik, szép munka.  Így tovább!
Végső értékelés: 4 pont

Renny17 (kép) – Sennin Naruto

Végre egy kép amin látszik valami egyediség. Nagyon szép munka, a test és a kezek nagyon jók lettek. Talán az arca kicsit túl komor, de ez csak ad az egyediségéhez. Nem rossz, ezt díjazom Nevet
Végső értékelés: 4 pont

Rózsa Ákos (képregény) – Újévi kaland

Szép képregény! Tetszett a manga stílus, és jók voltak a rajzok. Érthető volt a történet. Bár vannak hibái: Az arányok néhol nagyon torzak (bár ez jól megy a stílushoz), sok az ismétlődő arc, a mimika meg sok helyen borzalmas. De voltak benne gyönyörű részek, például az árnyékolás a 3. oldalon. Gratula, nagyon szép!
Végső értékelés: 4 pont

Saishin (Fanfiction) – Fairy Tail: Az elveszett város

Azt kell mondjam, ebben a Fanfictionben megvolt minden amit utálok a Fanfictionökben. Logikai buktatók, rossz, érdektelen filler karakterek, és egy teljesen fölösleges Románc, karakterekkel, akik elfelejtették milyen is az eredeti szerepük.
Előszöris a Tűz Népe (külön írva) miért él a Déli-sarkon? A Nagy hidegben? A Jég hátán? És miért panaszkodnak amiatt, hogy az Északi sarkra kerültek? Nem tök ugyanaz? xD
Natsu tűzmágiája miért nem hat Alasztor jegére? Ez nincsen megmagyarázva, és így szabad paraszti ésszel az jön ki, hogy a Tűz elpusztítja a jeget. Különös, hogy Gray mindezek után simán megvágja és megsebzi Bárhol az ellenfelét szimpla Jégkarddal, míg Natsunak Tűzzel nem sikerült. Nincs értelme.
A legfontosabb szabály, ha olyan fanfictiont írsz, amiben Másvalaki karaktereit használod, hogy megmaradjon eredeti Személyiségük. Ergó Ne vidd bele más karakterébe a Saját érzéseid! Ezért nem szeretem azokat a Fanficeket, amik két karaktert összehoznak. A te esetedben Lucy és Gray. Gray nem viselkedne így a Mangában, eddigi ismereteim szerint. És mit szólna ehhez az egész Románchoz Natsu? Ez például egy érdekes kérdés lett volna, ha már ilyesmiről írsz.
Különben is a Románc teljesen felesleges volt a történet szempontjából. A Fanfiction arról szól, hogy bizonyos karaktereket egy Új helyzetbe raksz, és ott próbálod ki, hogyan reagálnák le a szituációt. Ebből a szempontból a műved megállta a helyét. Csak az a fölösleges Láwstóri ne lett volna mellé körítésnek, és máris kapunk egy jó kis Filler történetet, amit én speciel élveztem is volna. Ám így nem kap sokat tőlem. Mosolyog
Végső értékelés: 2 pont

Samiel (kép) – Alucard in the Night

Tetszetős munka, az ilyet díjazom, bár van enyhe koppolás szaga, de megkapja mind a Négy pontját!
Végső értékelés: 4 pont

Sasori50 (kép) – Kisame és Én

Hát ez Ikszdé! Aranyos, ennyit tudok mondani. Sajnos a többi pályaműhöz képest nincs sehol. Egyszerű kis rajz.
Végső értékelés: 1 pont

Sasu2 (kép) – Taylor

Nah Ezt már munkának nevezem! Nagyon jó lett, tetszetős! A farkas a háttérben nagyon jól sikerült, és külön meg szeretném említeni a vércseppeket! Nagyon precíz munka. Maximális pontot kapsz tőlem! Nevet
Végső értékelés: 5 pont

Sen17 (manga) – CosplayBoy

Nah ha van olyan szó, hogy tökéletes, akkor Erre illik! Nagyon élveztem! Széjjelröhögtem magam, és előttem volt az összes jelenet. Eddig ez a legjobb Manga, ami beérkezett! Komolyan, nagyon szép munka! Nem csak cosplayben vagy jó, hanem Rajzban és történetmesélésben is! Megérdemli mind az 5 pontját! Szívesen várok tőled még ilyesmiket! Komolyan, Gratula, és minden elismerésem Sen! Nevet
Végső értékelés: 5 pont


Mozgókép és hang:

Martinnyo (AMV) – Naruto-kun Versenyre
Nagyon szépen ritmusra vágtad a képeket, ám sajnos sok az Ismétlődő rész, a minőség sincs a toppon, és nem valami különleges mű. Jó vágás, de csak kevés pontot érdemel. A minőség lehetett volna szebb is, valamint zavaró volt a Fansub.
Végső értékelés: 2 pont

Misaki-kun (AMV) – Black & White (Bleach)

Egy Epic AMV egy Epic harchoz! Szép munka, igazi AMV, ami miatt megérdemli elismerését a műfaj. Ám sajnos annyira nem emelkedik ki a többi mű közül, így nem adhatok rá Maximum pontszámot. Esetleg a számválasztás volt egy kicsit ellenszenves, de ízlések és pofonok. Mosolyog
Végső értékelés: 4 pont

MókásMókus (sketch) – kisfilm

Aranyos kis videó, de sajnos nem sok. Kevés kép volt, ugyanazokat a fejeket ismételgetted többnyire. Az ötletből többet is ki lehetett volna hozni, például, ha jobban kidolgozod a szájmozgást, vagy magát a zenélést. A közepén a poén érthetetlen volt, nem tudom mit akartál ábrázolni. Tetszett, de sajna kevés. Mosolyog
Végső értékelés: 2 pont

Morrow (sorozat) – Kristóf Gaiden

Megint Ti?! ikszdé Oh jaj nekem, mi lesz ebből! ikszdé
Előszöris: Kristóf Fanszőrzete K**rvára nem érdekel! ikszdé
Valamiért Animációban sokkal jobb volt az egész, mint a manga verzióban. Kellően beteg volt, és néhány részen el is mosolyogtam magam. A mozdulatok felismerhetőek voltak, a stílus meg még mindig Süsü, a Sárkány szint.
A végén Kristófot nem értem, miért szegődött az Akatsukisok mellé.
Ám a dolog még mindig kevés. Hol a szinkron? A rajzok még mindig alacsony szintűek, és a karakterek sem nagyon keltették fel az érdeklődésem. Néhány rész meg kifejezetten gusztustalan volt. Csináljatok egy élvezhetőbb szinkronos verziót, és néhány malőrt javítsatok.
Egyébként a láb animációk nagyon szépek voltak, és felismertem néhány jó Naruto Paródiát, bár sokszor inkább értelmetlen idézésnek tűnt.
Végső értékelés: 2 pont

Ninbikun (animáció) – Minato Opening

Fhúha, Nyerésre esélyes Művet szimatolok!
Ennek a műnek az előző változatát láttam már korábban, és Ninbikun jó barátosném, de ez nem tesz elfogulttá. DE a mű szinte tökéletes. Néhány animációs malőr van a Csatajelenetnél, de ez eltekinthető. Nagyon jó cross-over a két kedvenc animém között. A karakterek csodásan vannak behelyettesítve az eredeti Openingben, és még értelmet is nyer az egész. Bár mondjuk én Itachi helyére Tobit raktam volna be, és Tobi helyére Itachit, úgy sokkal ütősebb lett volna. További negatívum, hogy az esős jelenetben Minato nem volt egy szépség. De Egy Minato Gaiden mellé simán beraknám. Szép munka Ninbi, komolyan! Megkapod az 5 pontod.
Végső értékelés: 5 pont

Okoshika (AMV) – b, Franken Stein

Az AMV egyből egy Fansubos képpel nyit. Nem jó jel.
Igazából a vágások minimálisak, a képeknek vajnyi kevés közük van a dalhoz, pedig Magyarul van, és a Soul Eaterrel érdekessé is tehetted volna a műved. De sajnos ez egy alap vágású gyenge AMV lett, ami elég hamar unalmassá vált. Sok szerencsét a következő alkalomhoz!
Végső értékelés: 1 pont

Opi (AMV) – Naruto vs. Pein

Egy újabb AMV a híres témában. Eddig egy jó amv-t nem láttam erről a csatáról, de lehet hogy csak néhány rész animációja miatt. Nah mindegy. Nem itt fog elkezdődni a jók sora. Szimpla klippek a részekből, és zenét raktál alá, igazából semmi új nincsen a videóban. De legalább Fansub nincs. A zeneválasztás miatt nehezemre esett végignézni. Nem illik egy diszkó szám egy ekkora harchoz.
Végső értékelés: 2 pont

Ram-kun (paródia) – Tobi, a jófiú

„A videóban bemutatott események nem egyeznek a valósággal” – Fhú, ha már az első mondatba bele tudok kötni, az nem jó jel. ikszdé
Nah szóval egy újabb Paintes sorozattal állunk szemben. Ez Tobiról szól, és egyből egy jelenettel indít Uchiha Madaráról, akit miután legyőznek megkergül, és átváltozik azzá a Tobivá akit először is megismertünk.
A rajzok szépek, (bár Madara haja furán áll, és van pár Igen torz arc) és a poénok is nagyon jók tudnának lenni, de van nem egy negatívum.
Előszöris, ez mindenkinek szól:
HAGGYÁTOK MÁR BÉKÉN AZT A ROHADT NARANCSOT!!
Komolyan:
Miért kell mindenkinek ellőni? Már először sem volt vicces! Csak azért mert volt az 1AÉ-ben és ismeritek, nem kell mindenhová betenni. És főleg nem 30 másodpercig mutatni, ahogy rosszul odavágva nézelődik. Nagyon leviszi a minőséget. Elcsépelt és rossz poén, valamint Teljesen felesleges!
A szinkron: Rengeteg poén nem működött a Szinkron miatt. Nem élitek bele magatokat, valamint a Zene teljesen elnyomja. Halkan beszéltek, és amikor kiabálni kell, nem teszitek. Csomó helyen elrontotta az élményt. Ettől függetlenül egész szép próbálkozás volt. Remélem még fogtok fejlődni, és sokkal jobb is lesz. Sok szerencsét!
Jah, és ha angyali kórus van, állíts le minden zenét kacsint
Végső értékelés: 3 pont

Nitelite – Sasuke Nyomában

Nah, már elérkezett a te időd!
Mit is mondhatnék erről a sorozatról. Alaposan visszaköszön szinte minden Momentum az 1AÉ-ből. Ez főként a Házon nyilvánul meg, valamint a karakterek arcberendezésén. A Hátterek és a tájak szinte ugyanazok. Valamint ugyanaz a hiba lelhető fel a te sorozatodban is, mint nagyon sok más Amatőr munkában. Egy történetet akarsz elmesélni, ám mégis, Túl Randomra irányítod a figurát. A dolgok egymástól függetlenül történnek egy részen belül, és nem visznek előrébb senkit a szituációban. Valamint miért telepednek le Narutoék? Hogy küldetésezés helyett reggelente inkább müzlit kajáljanak, aztán kimenjenek Hógolyózni? Ezzel hogy jutnak közelebb Sasukéhoz, aki a címszereplőnk? Valamint miért állítod meg őket egy házban, amikor Narutoék eleve Konohában élnek, és ha nincsenek ott, akkor mozgásban vannak. Az Akatsukinak azért van háza, mert Őnekik Rejtekhelyük van, őket ott tudta Dani összehozni. De Narutoék eleve együtt élnek egy Faluban.
A rajz: A stílus nagyon hajaz az 1AÉ-ra, de ez nem gond, elvégre, gondolom, onnan tanultál rajzolni. Ám sajnos az összes karaktered szinte ugyanúgy néz ki, csak a Frizurájuk más. Valamint Narutoról hiányzik a Bajusz, a lányok meg Kövérek. Az animációk viszont nagyon jók, és tehetséges vagy ezen a téren, ahogy a rajzaid is egyre jobbak lettek.
A szinkron: Az összes karakter hangja Tök ugyanolyan, alig lehet megkülönböztetni őket hallás alapján. A mellékszereplők vagyis a lányok szinkronhangja meg Nagyon rosszul végzi a dolgát.
A poénok között viszont voltak jók is, bár soknak nagyon nem volt értelme.
Ergó, van értelme ezt csinálnod. Tudom, hogy befejezted az SNY-t, és most új, egyéni sorozatot készítesz. Alig várom a következő művedet, reméljük nagyon jó lesz. Erre viszont csak 3 pontot kapsz tőlem.
Végső értékelés: 3 pont
Naplózva
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!