24 máj 05, 00:29:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18
  Nyomtatás  
Szerző Téma: AMV Verseny - 2007 Ősz  (Megtekintve 77998 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kaxi
Vendég
« Válasz #240 Dátum: 07 nov 24, 13:37:31 »

Nah egy kicsit túlpörögtetek szerintem. Nevet
Chris és Jaaku egyáltalán nem rosszindulatból írta mindazt amit írt. Igazából csak annyi, hogy őszinte emberek és leírták azt amit gondoltak. Hogy most ez megsért valakit, igen, rossz dolog, de vkinek a képébe hazudni is az nem? Plusz, az hogy most ők azt mondják, hogy szar, az a saját véleményük, és ha valakit ez nagyon zavar, akkor ne is figyeljen oda rá. Engem is sokszor leszóltak már org-on, mégsem vágtam ki a hisztit, hogy mennyire szemetek, legyenek kedvesebbek. Ha nem hát nem, ez a verseny sem a világ, nem kell olyan komolyan venni egyik fél részéről sem.
Természetesen mindenki nyerni jön ide, aki nevez, és ezt nem is lehet felróni senkinek. Aki azt mondja, hogy tanulni, tapasztalatot szerezni, persze igaza van, de azért sztem benne is megvan az, hogy de jó lenne nyerni.
Az előbb vki írta, hogy nem szabadna egy szintet indítani a kezdő és a már gyakorlottabb amvseket, hogy a kezdőknek is legyen sikerélménye. Most erre az AWA-t (Anime Weekend Atlanta) tudom felhozni példának, ami amerika legnagyobb con-ja, a legnagyobb és legpresztizsesebb amv versenye. Itt ha jól tudom 3 főkategória van, AWA Expo, AWA Pro és AWA Masters, azokon belül persze külön díjazva a videok, nem kategóriák szerint, ami MO-n szokás, hanem különböző díjak vannak, amiket egyes videoknak adnak, azaz 1 video több díjat is nyerhet. De mind1 is, mert ez MOn nem megoldható, egyrészt a nevezők kis száma miatt, másrészt az anyagi oldala miatt.
Az, hogy segíteni kéne a kezdőknek, az nem rajtunk múlik, aki engem megkeresett akármilyen kérdéssel, kéréssel, én ahogy módomban állt segítettem (volt, hogy én filtereztem és tömörítettem vkinek a videoját), és ahogy Jaakuékat ismerem, ők is bárkinek szívesen segítenek, de azt légyszíves ne rójátok fel nekik, hogy ha nem kereste meg őket senki, nem segítettek. Most nekünk kéne szaladgálni az emberek után? Egyébként, ha látok vkit aki tehetséges és szerintem tudna jó amvket csinálni, jobbat mint mi például, volt hogy én kerestem fel az illetőt. Például Detet is, amikor még tavaly megnyerte az AMVARTos verseny akció kategóriáját még WMMel (!!) szerkesztett videójával, én kerestem meg, hogy sztem nagyon tehetséges, lépjen be a SESbe és térjen át Vegasra. Szerencsére csak az elején kellett neki a kezdőlökést megadni Vegasban is, belejött és tavaly és most is megnyerte ügye a conos versenyt. Most ez persze egy nem átlagos példa de akkor is, ha valaki akar fejlődni az tud, és ha meg akar tanulni egy komolyabb videoszerkesztő programot a WMMnél, az meg fog, a segítségünkkel vagy anélkül. Csak elhivítottság és türelem kell, ennyi, bárki tudna olyan videokat csinálni mint mi, ha van türelme 4-5 hetet vagy többet dolgozni egy video, persze az első videok, amikor az ember tanulja a programot, nem feltétlenül lesznek jók, de a sok gyakorlás meghozza a gyümölcsét.

És persze ez csak egy verseny, nem múlik rajta semmi komoly, nem kell vérszemet kapva hibáztatni bárkit is a kialakult helyzet miatt. Ez van, el kell fogadni.

A subos témához csak annyit NInbereth, hogy igazad van, nem volt előkövetelmény a sub eltávolítása, de az nem azt jelenti, hogy nem számolják hibának. Még az is lehet, hogy Cart-ék tényleg nem számolják hibának, az amvartos versenyben ez volt az utolsó év, amikor még elfogadtunk subos videokat, jövőre már vissza lesznek dobva, mint ahogy conon is (vagyis remélem hogy ott is). Az lehet, hogy speciel most ebben a konkrét versenyben nem számolják hibának, okay, de az emberek 90%át zavarja, én is csináltam subos videot, az első videom olyan volt, de hamar leszoktam róla, mert rájöttem, hogy ha magát a készítőt nem is zavarja, a nézők nagyrészét igen. Én sem szeretek olyan videot nézni, amiben benne van a sub, és most lehet szélsőséges példákat hozni, mint az előbb linkelt narutos video, de ez az összes videok 0,1 %-ára igaz csak.
Tehát, ha akarsz, nyugodtan csinálj subos videokat, mert végülis magadnak csinálod a videoid, a lényeg hogy neked tetszen, de ne várd el másoktól, hogy ugyanúgy tetszen nekik mint neked.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #241 Dátum: 07 nov 24, 17:11:59 »

Moderátor:
Kedves Fórumozók! ^^
Lentebb már szóltam egyszer, de úgy látszik elkerülte a figyelmet.
Mindenki leírhatja a véleményét, de ne ismételgessük magunkat és ne menjen át a dolog "mélyebb érzelmekbe" (remélem mindenki érti mire gondolok).
Mert AMV-verseny ide vagy oda, de kénytelen leszek törölni pár hsz-t ebből a témából. Pedig kár lenne, mert van itt pár jó tipp és fontos infó AMV-készítéssel kapcsolatban.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #242 Dátum: 07 nov 28, 15:05:32 »

Egy elég alacsony színvonalú oldalon olvastam Mosolyog
Idézetet írta: Christian
Őőő hozzá tenném,hogy az én videóm kis felbontása azért volt mert ha nagyobba rakom nem fogja levinni minden gép , és nem is fért volna bele az 50megás határba Nevet Így marad az, mindenki tudja,hogy minőséghez nem elég az 50mb. Szvsz ez valami gigantikus ökörség volt. A verseny színvonalát jelzi,hogy közölték,hogy ők ugyan nem bíznak meg az animemusicvideos.org free szolgáltatásban mert onnan bármikor törölhetik. Hát lol…. Kicsit szégyenlem is magam ,hogy neveztem

Nyugodtan visszavonhatod a nevezésed, semmi akadálya. kacsint
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 28, 15:24:43 írta -=Cart=- » Naplózva
kakashi_hatake16
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #243 Dátum: 07 nov 28, 16:03:26 »

uhh... hát ez már valahol gáz...  ;D De én vhogy az ien emberkéken csak röhögni tudok... és 50 megába simán belefér egy tök jó amv csak mondjuk nem avi formátumban... deh lehet hogy abban is... Nyelvesít
Naplózva

"Csapatmunka!"
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #244 Dátum: 07 nov 28, 16:07:13 »

Az 50 MB-os korlát nem vita tárgya és soha nem is volt az. Ha valaki nem tudta teljesíteni ezt a nevezési feltételt, akkor így járt.
És ne minősítsünk mást!
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Yaonel
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60

Gaara 4ever :P


WWW
« Válasz #245 Dátum: 07 nov 29, 14:16:52 »

Mikor lesz a kövi nkw-s amv verseny ? Nyelvesít
Naplózva

"Te sem vagy kivétel kistáska !" ikszdé
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #246 Dátum: 07 nov 29, 14:32:50 »

Ez egy jó kérdés =D
Naplózva
kakashi_hatake16
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #247 Dátum: 07 nov 29, 14:53:08 »

miért mitől függ h lesz e még vagy nem? Nevet Nevet Nevet
Naplózva

"Csapatmunka!"
Jaaku
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #248 Dátum: 07 dec 06, 22:34:02 »

Lassan itt a vége, már nagyon kiváncsi vagyok a végeredményre.  Nevet
Miután lezárult a közönség szavázás, a zsűri kb. mikorra hozza meg döntését?
Naplózva

BLS
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #249 Dátum: 07 dec 07, 10:41:11 »

Hétfőtől kezdve nézzük át az AMV-ket és az eredményhírdetés: 2007. december 14. péntek, 19 óra. Mosolyog
Naplózva
kakashi_hatake16
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #250 Dátum: 07 dec 09, 19:00:03 »

ma éjfélig van a szavazás?
Naplózva

"Csapatmunka!"
Jaaku
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #251 Dátum: 07 dec 14, 21:40:42 »

Kellemesen csalódtam a zsűriben. Tetszik a végeredmény. Grat a nyerteseknek!
Naplózva

BLS
Ben Tennyson
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315


« Válasz #252 Dátum: 07 dec 14, 21:42:12 »

Mindenkinek gratulálok, aki nyert valamit, és a 2. 3. helyezéseknek is!
Naplózva
Christian
Vendég
« Válasz #253 Dátum: 07 dec 15, 00:51:19 »

Hm..én Sezet sajnálom,hogy nem lett a videója a poénba átpakolva, pedig azt neki kellett volna nyernie. Jevegének megérte kijavítani a videóját amit conra küldött, és örülök,hogy olyan anyag nyert amivel foglalkozott a készítője. A zsűriben én is kellemeset csalódtam, nem elvakult Naruto fanként kezelték a dolgokat, mostmár csak az értékelést várom,hogy tudjam ki miért került arra a helyre amelyre. (Teszem hozzá, kb én is ezt az eredmény hoztam volna ki.)

Remélem a legközelebbi versenyre kicsit szigorúbbak lesznek a szabályok, a készítők közül pedig néhányan majd több fáradtságot is vesznek a dologhoz. Pl a lyric syncet is figyelembe kéne venni. (Beat syncet nem is említve.) Meg mint mondtuk ugye a rawot.

Na de,hogy ne mindig csak negatív dolgokat írjak:
Grat a győztesekenek és :

Kirara-channak: Egy amv amiben láttam némi kreativitást, és még talán a zene is illet hozzá néhol. Kár,hogy nem romantikába indította. Kicsit több ráfordítással jó kis anyag lehetett volna. (Bár igazából ez a zene a drámába tartozik, ilyen műfaj viszont nincs.)

Kon-samanak: Vette a fáradtságot,hogy a fansubot eltűntesse az amvjéből (Bár néhol azért még így is bent ragadt ikszdé ) és egész pergős kis anyag lett, valahogy így kéne egy első akció amvnek kinézni.

Ninberethnek a poén kategóriás amvhez: A zene és az anime választása ötletes, és még közük is van egymáshoz. Összeségében én a poén kategóriások közül ezen mosolyogtam a legtöbbet. (Ez az egyetlen amv amit nem értek,hogy miért nem került be a top 3 ba)


Az itt felsoroltaknak én személyszerint remélem látom még amvjét. (Főleg akkor ha megfogadják a régebbi tanácsainkat és kicsit több időt fordítanának az amvikre, és kiküszöbölnék eme gyermeteg hibákat.)

Összességében én eme versenyzőket szerettem volna megemlíteni, mivel bennük láttam elég fantáziát, és úgy éreztem ezt megosztom az itteni emberekkel (meg velük is) , még akkor is ha senkit nem érdekel Mosolyog
Naplózva
Jaaku
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #254 Dátum: 07 dec 15, 08:58:40 »

Üdv, így a pontozás elsőkörben való átfutása alapján, azt szeretném kérdezni hogy a "mennyire passzol a zene szövege az amvhez", azt lyrics syncet takar-e(tátogás zenére Nevet), vagy azt hogy a dalszöveg mennyire illik a képsorokhoz?

Kayano itt van az oldalon? Illetve ha nem kaphatnék egy email addrest? (semmi komoly, csak egy kérdésem lenne hozzá) Mosolyog
Naplózva

BLS
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!