24 máj 19, 23:08:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 637 638 [639] 640 641 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1780871 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Jokerke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103



« Válasz #9570 Dátum: 14 dec 13, 21:35:41 »

Hát Mashima előző művében, Rave Master-ben, halt meg olyan pozitív szereplő, aki közel állt a főszereplőhöz.
Nem spoilerkedek, aki tudni akarja kiről beszélek olvassa el  Nyelvesít  Pojén
Naplózva

\\\"Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban. Ugyanis ezeken találod meg azokat a dolgokat amik sokkal fontosabbak, mint amit el akarsz érni.\\\"
       - Ging Freecss
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #9571 Dátum: 14 dec 13, 23:44:52 »

Chakra-dono szerintem arra gondolt Wendyt illetően, hogy a hajlevágás pont a megkomolyodást, a karakter elhatározottságát hivatott szimbolizálni, úgymond "felnő" az adott karakter. Wendynél ez a visszájára sült el külsőleg. Hosszú hajjal simán mondtam volna, hogy 12-14 éves, de rövid hajjal úgy néz ki, mint aki a 10 közelébe sincs. "Megfiatalodott". ^^""

Ha esetleg így is értette, mi köze a kornak ahhoz mennyire komolyodott meg? 10 évesen is lehet az ember értelmesebb mint egy 50 éves. Erre rengeteg példa van. egyébként meg nem igazán láttunk tőle túl sokat mióta ez a "komolyság" beállt. Bár én azért ennyire nem vonnék túl sokat egy haj elvágásból. Egyszerűen arra utal szerintem hogy nem fontos neki a haja és kész. Nevet

Józan paraszti ésszel nézve egy hosszú hajú ember (majdnem mindegy, hogy nő vagy férfi) csak úgy nem vágja/vágatja le a haját, annak oka van. Ez rendszerint valami "változás".

Plusz: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/173/6

Láttál már te is pár mangát/animét, 1-1 szereplő mindig valami fontos elhatározás hatására várja le a haját. Pl.:
- Hunter x Hunter: Netero elnök úr, amikor eldönti, hogy megküzd a Királlyal (és tudatosul benne, hogy valszeg nem éli túl),
- Naruto: Sakura, amikor a Halál Erdejében eldönti, hogy onnantól nem lesz teher Naruto és Sasuke számára (itt előtte el is hangzik, hogy egy kunoichi egyik leghasznosabb fegyvere a női szépsége, és ennek fontos eleme a szép haj)

Amúgy pedig Bastiannál a pont. Ha idősíteni akarták vele Wendy-t, akkor nem igazán jött össze (főleg a borítóképen nem). ^^
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 13, 23:49:31 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #9572 Dátum: 14 dec 15, 15:33:56 »

Nincs ma manga ?
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #9573 Dátum: 14 dec 15, 15:47:16 »

Nincs, mert a magazin dupla számként jelent meg múlt héten. Ha a héten mégis kijönne, akkor jövő héten nem lesz. A Weekly Shounen Jump pedig a héten jelenik meg dupla számként, így a szériái(Toriko, One Piece, Nisekoi, Bleach stb.) még várhatóak a héten, de jövő héten ők mennek 1 hetes szünetre. Ha jövő héten mégis kijönnének, akkor pedig az utána következő héten nem lesznek.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
MugiwaraBecus
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #9574 Dátum: 14 dec 15, 18:25:47 »

Még a 411. manga fejezethez szeretnék pár mondatot hozzáfűzni   bye bye Még nincs vége az FT-nek ezért igazából nincs is semmilyen alapja annak amit most írok. Hihetetlen hogy ezt a mangát mennyi mindennel jobbá lehetne még tenni. Véleményem szerint egy OP,egy Naruto egy gyengélkedő Bleach és még sorolhatnám hogy mennyi túlhypolt shounen a FT felett áll cselekményileg mind mondanivalólag. Kezdek kételkedni abban hogy a FT egy igazi shounen lenne, már inkább azon a véleményen vagyok hogy egy 10 éveseknek írt anime az egész. Nem birom felfogni hogy lehet így elkapkodni egy részt mint ez a 411 es fejezet. A séma ugyanaz Gray hatalmas sacraficot tol elsüt utána egy büszke hős szöveget és elakarja velünk hitetni valamennyire, hogy aggodjunk érte,hogy vajon tuléli e Mard Geer támadását. Ezután következik a megszokható főhős vagyis Natsu rage . Nagyonjól indult az egész dolog libabőrős lettem amikor felvette a Dragon Force t de de... 2 FEJEZET UTÁN KIDERÜL HOGY GRAYNEK SEMMI DE AZ ÉGVILÁGON SEMMI BAJA NINCS!!! Na és itt kezdődnek a gondok hogy a FT eddig egy jó szereplő se került még igazán nagyon nagy bajba vagy halt meg. Úgytünik mintha a FT egy hatalmas drámai alkotás lenne de szerintem nagyon messze áll tőle. A mainstream szövegeket meg hagyjuk ki ebből azt már hallottam elégszer a többi,régebbi shounen hogy meg akarom védeni a nakamáimat. De nem akarom leíirni az animét mert nagyon szeretem amúgy csak Hiro-sensei vehetne néha egy kis ichletet vagy példát gondolék én itt pl: Egy One piece MarineFord arc-ra . Ha ahozz hasonló jeleneteket csinálna hát akkor le a kalappal, de szerintem ez eddig kevés a többi animéhez képest a porondon.
Naplózva
Zuki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Válasz #9575 Dátum: 14 dec 15, 19:23:33 »

Lol
Cselekményeddel van baj , vagy mégis mivel ?

Az általad felsorolt mangákban sem sok szereplő halt meg , és ugyanaz a séma a barátomért kiállok kapok erőt ebből/valahonnan aztán WIN és mindenki HAPPY

Én véleményem szerint az FT az OP,Bleach felett áll bőven , Narutoval meg egy szintre tartom!
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #9576 Dátum: 14 dec 15, 19:40:48 »

WTF?

A helyesírás nekem sem az erősségem, de ha veszed a fáradságot és kifejted a véleményed, akkor legalább arra ügyelj, hogy olvasható legyen. Nagyon egybefolyik az egész, belekevered az angolt, a japánt, de még a "németet" is(ichlet). A mangára folyamatosan úgy hivatkozol, hogy anime, plusz feleslegesen kiabálsz(Caps Lock). A véleményedre pedig csak visszakérdezni tudok: Tényleg 411 fejezet kellett ahhoz, hogy kételkedni kezdj az FT-ben? 100, 200, 300 fejezet nem volt bőven elég a manga mivoltának felmérésére? A jó szereplők közül Simon meghalt. 1 szereplő, de meghalt.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 15, 19:41:38 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Papirtigriske
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 485


Milyen Ottó? O.o


« Válasz #9577 Dátum: 14 dec 15, 21:00:48 »

Tényleg, Simon meghalt. Na, rá úgy hirtelen nem is emlékeztem.

Egyébként én komolyan nem értem, mi a baj az FT-vel. A többi általad említett shounenben is majdnem ugyan ez a séma a harcoknál, hányszor láttunk olyat, hogy a főhős már majdnem elvérzik, de végül feláll és megy tovább a társaiért? Máshol sincs ez másképpen úgy komolyan, maximum Natsu kicsit többet használja a nakama szót az átlagnál.
Naplózva

A stressz akkor jön létre, amikor az agy megtiltja a testnek, hogy seggbe rúgjon valakit, aki amúgy megérdemelné.
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9578 Dátum: 14 dec 15, 22:17:02 »

Az a baj a FT-el, hogy nem tudott megújulni, gyakorlatilag ugyanaz az alapszituáció, ugyanazok a jellmek, mint a manga legelején. Tudtuk ti olyan jelentős eseményt mondani, ami úgy igazán, feljebb emelte a manga színvonalát?
Jellemfejlődés nincs, ugyanazok az indokok, a motivációk, a célok, mint a Phantom Lord ellen. Csak amikor az még izgalmas, friss, és érdekes volt, az ma már eléggé (nagyon) lerágott csont. Jön egy ellenség, ami általában egy céh, akik először előnybe kerülnek, majd a FT, a barátaik iránti érzelmeikkel leveri az ellenséget. Amivel alapjáraton semmi baj sincs, de most komolyan, SEMMI fejlődés nincs. Nem akarom összehasonlítani más mangákkal, de kellene valami új, valami nagy dolog, ami összetöri a karaktereket, ami fejlődést, új motivációt, igazi drámát hoz. Ilyen lehetne egy fontos karakter halála. Sokszor emlegettem Makarovot, akinek már semmi szerepe sincs (a Lument Gildarts is el tudná lőni). De most úgy érzem, hogy Igneel lesz ez a karakter.
Őszintén, én egy kicsit csalódott vagyok. Ne értsetek félre, tartom azt, hogy még mindig ez az egyik legjobb szál, de a FT nagyon érdekes világgal, és nagyon, de tényleg nagyon jó karakterekkel rendelkezik, és nagyon-nagyon keveset hozott ki belőle. Én bízok ebben az arcban, hogy hátha most lesz az a bizonyos nagy durranás.
Értem mire gondolt MugiwaraBecus, nem kell letámadni azért, mert nem sikerült jól megfogalmaznia.
(És mielőtt még jönnének egy csomóan azzal, hogy a OP, meg a Naruto, meg énnemtom, a Bleach sem jobb, 1. mondtam, hogy nem akarom összehasonlítani más mangákkal, 2. Az OP-ban és a Narutoban meg voltak a karakterek változásai, ott felnőttek a karakterek, de legalább változnak, fejlődnek. A FT-ben nem. Kár érte, mert több érdekes karaktere van, mint a Narutonak, és érdekesebb világa, mint a OP-nak. Na jó, ez túlzás, de az a lényeg, és akkor ezt most ki is emelem, hogy hiába van valami hihetetlenül jó alapja a FT-nek, hogyha Mashima egyszerűen eddig (eddig) gyáva volt kihasználni azt.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9579 Dátum: 14 dec 15, 22:49:46 »

Rengeteg jellem fejlődés volt/van az FT-ben.
Gérard, Urtear, Meldy, Gazille, Luxus, Erza, Cana, Hoteye, Leon, Flare, Minerva, Wendy

A halálokat is már párszor összegyűjtöttük és Simonon kívül akadt rendesen. Most mondhatnám azt is, hogy már 2 főszereplő s meghalt, csak egyik a jövőből jött, a másik meg feltámadt 1 perc múlva.

A sárkányok is pont most tértek vissza. Azért az elég nagy mérföldkő.

Dráma az állandóan van. Most is itt (volt) a dráma, hogy aktiválódtak az ARC-ok. És majd lesz, mikor E.N.D feléled. Persze most minden szép és jó ezért már túl vagyunk a szokásos mélyponton, mikor a hőseink a legkilátástalanabb helyzetben vannak. Az aktuális Boss kiütve, az ARC-ok megsemmisítése folyamatban, Achnologia a földön. Az FT már a kezdetektől ezen a sémán ment. 

De értem mit akartok mondani. Mashima túl jószívű és szeret trollkodni. Nilyen durva lett volna, ha Luxusékat megöli a méreg vagy Wendy és Charle belehaltak volna a robbanásba? Ha Makarov meghalt volna az Achnologia elleni harcban. De ez itt a Fairy Tail  az örök kaland.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9580 Dátum: 14 dec 15, 23:49:26 »

Persze, a megtért ellenségek fejlődtek, nem rájuk gondoltam. De a FT-ből? Mármint Luxuson kívül, hisz ugye ő gonosz volt. Igen, Erza tényleg, az már más kérdés, hogy ez javára vált-e... Cana meg Wendy határeset, nekik voltak meghatározó, nagy eseményeik, de nem mondanám, hogy ezáltal megváltoztak volna.
Nem kellett volna, hogy Luxusék meghaljanak, nem volt szükséges a történetnek az ő haláluk. Makarové viszont az lett volna. Mivel rajta egyszerűen túlnőtt a történet.
Én semmiképpen nem nevezném drámának azt, ami most ment. Még csak meg se döbbentek nagyon. Kivéve Wendyt.
És igen, itt vannak a sárkányok, jön még END is, meg elméletileg Zeref is, itt a Lumen, szóval ha ezekből nem sikerül valami nagyot csinálni Mashimának, akkor ezután sem fog. Mindenesetre hajrá.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Rednote
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Válasz #9581 Dátum: 14 dec 16, 04:53:51 »

Az arcok lerombolása talán csak időt nyer, hogy Makarov aktiválja a Lumen Historyt
Naplózva

"I believe i can fly"
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9582 Dátum: 14 dec 16, 16:22:48 »

Na beszállok én is! Nevet
A FT-ben tényleg vannak igazán drámai pillanatok...legalábbis azok akarnak lenni, de ahhoz hogy ne csak az alap gondolat legyen drámai (pl Lucy apja meghalt), kell egyfajta környezet, hangulat, leírás. És egyetértek benne, hogy még ha nem is meghalni, de valami történjen már velük! Az hogy mit'tomén Igneel meghalhat, kit érdekel? Egyáltalán nem ismerjük, néhány fejezete jött képbe, senkit nem érdekelne hogy meghal.(Hogy őszintén megmondjam, engem Makarov sem érdekelne ikszdé ) Nem azt akarom hogy a FT váltson át Akame ga Kill-be, de valami karakterfejlődés (nekem már az is jó lenne, ha Lucy tanulna új mágiát), egy aprócska változás legyen már, könyörgök! :'D

szerk.:Viszont azért egy kicsit megértem Mashima nézőpontját is, hogy megölni egy már nagyon szeretett karaktert, eléggé kockázatos. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 16, 16:24:39 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9583 Dátum: 14 dec 16, 16:39:06 »

Grayt megölte aztán egy hét múlva már vissza is hoznia mert betámadták a fanok. Pojén

Makarov a Tenrou sziget óta nem kavar nagy port. Igazából már szinte semmi szerepe nincsen. Szerintem jobb lenne, ha felébresztené Mavist és vissza adná neki a céh vezetését.  Valljuk be, Mavis mindenben jobb nála és még Moe is. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9584 Dátum: 14 dec 16, 17:43:41 »

Grayt megölte aztán egy hét múlva már vissza is hoznia mert betámadták a fanok. Pojén

Tudom hogy ezt te sem gondoltad komolyan. Nevet Mármint hogy ezért hozta vissza, hisz te is tudod szerintem hogy magan fejezetek nem hetente készülnek. ikszdé

Egyébként csalódtam itt a régebbi FT-sekben. Hogy miért? Mert senki sem említette a legszebben megírt halált az FT történetében EDDIG!!!! Ur és Ultear-t miért nem mondtátok??? Utóbbi nem is történt olyan rég, hihetetlen hogy egyesek mennyire felszínesen olvasnak mangát. Nevet Mármint itt a kedves kommentelőre gondolok nem azokra akik kihagyták a sorból a hölgyeményeket. Az meg hogy a Bleach-et magasabb szintre emelte történetileg mindent elárul.  smirksweat

Nem érdemes elfelejteni hogy a Fairy Tail sosem volt olyan Shounen mint a társai.
Ez egy laza kis kikapcsolódás ahol nem kell sokat töprengeni és kapsz "némi" fanservice-t is az arcba olykor. Nevet
És mivel az egész arra épül hogy ne legyen vér-komoly természetesen jó pár ember félreérti hogy Mashima mit is akar vele. Aki olvasta már Mashima más mangáit tudja hogy nem kell eget rengető story-t várni hisz nem az a fontos része hanem a kalandok. Márpedig ebben a Fairy Tail magasan vezeti a Hype Shounen szintet.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 16, 17:44:25 írta Kuro25 » Naplózva

Oldalak: 1 ... 637 638 [639] 640 641 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!