24 máj 18, 19:32:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 330 331 [332] 333 334 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1779480 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Ookami-chen
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 76


orosz kém


« Válasz #4965 Dátum: 13 jan 19, 10:09:44 »

Sztem Sting nem annyira tápos hogy 5 ft tag ellen győzedelmeskedjen, bár mivel a tündérkék le lesznek gyengülve kitudja.


Azuma ugye elszívta a mágikus erőt a szigettől meg az ft tagjaitól egyedül Erzát hagyta békén mert kíváncsi volt a teljes erejére
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/236/5
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/236/6
Naplózva

Nézz csak ránk! Mindenünket felhasználtuk! És mégsem fekszünk holtan! Képesek vagyunk felülkerekedni a gyengeségünkön és félelmünkön! Ezt jelenti az élet!
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4966 Dátum: 13 jan 19, 10:59:38 »

Én meg pont azt figyeltem meg, hogy nem emlékeztek arra, hogy mi történt az előző részben. Lásd, Kagura harci morálja az egekben amelyet Gerard és Erza elleni gyűlölete táplál. Még meg is jegyzi Erza, hogy a gyűlölete táplálja az erejét és Erza morálja volt romokban. Ebben a részben meg pont fordítva történt a dolog. Kagura morálja azzal, hogy felismeri Erzát, a béka feneke alá esett és megszűnt az erejét növelő gyűlölet. Egyszóval Kagura csak és kizárólag a gyűlölete miatt volt erősebb mint Erza. Amint megszűnt annak hatása az ereje is visszaesett. Én legalábbis ezt látom ebben az eseményben. Egyedül azt tudom felhozni ellene, hogy azt az utolsó vágást kivédte Erza. Viszont ha jobban megnézzük akkor a védés előtti képen olvasható, hogy Erza harci morálja visszatért egy ígéret miatt.
Naplózva
pegazus20
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Válasz #4967 Dátum: 13 jan 19, 12:58:11 »

Hát na most már tuti a Sabertooth akár győz akár veszít Minervának hála már senki sem fogja kedvelni a céhet am érdekes, hogy míg az SB-t egyre ellenszenvesebbnek tüntetik fel (kegyetlen, vagy aljas húzások amikkel elismeri a gyengeségét) addig az FT egyre közkedveltebb kicsit yin-yangos beütés.
 Nekem egyre gyanúsabb, hogy az Ft győzelme lesz az ami miatt bekövetkezik az a borús jövő. Az elképzelésem: Minerva bekattan megidéz valamit akár magát Acnologiát is, közbe kinyírja Lectort amitől ugye Stingnek is elmennek otthonról és ahelyett hogy védené az embereket ő is csatlakozik az emberek ledarálásához, bár előtte neki megy Minervának. Az elmélet még hiányos de várom a kiegészítéseket, javításokat.
 Vajon Gemma bábunknak lesz még szerepe? Kíváncsi vagyok, hogy csak befolyásolásra kellett-e Minervénak vagy más célja is van...
 
Jah meg valaki írta korábban hogy nem érti mért nem szíven szúrta Kagurát Minerva. Azért mert a versenybl kizárnák, ha megölne valakit akkor meg ugye nem tudna harcolni a győzelemért.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 19, 13:09:09 írta pegazus20 » Naplózva
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #4968 Dátum: 13 jan 19, 13:15:04 »

A mostani rész nekem sem jött be, leginkább azért mert az előző fejezetben Kagura lazán feltörölte vele a padlót. Mostanra pedig Erza észhez tér és egy vágással győz szinte... wtf?
Magam részéről kedvelem Erza karakterét, de ha már nyer(nie kell), legalább legyen jól kidolgozva az hogy miért is kerekedik felül az ellenfelén. Ezt hiányolom nagyon.
Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #4969 Dátum: 13 jan 19, 13:53:30 »

rini67 már elmondta miért lett erőseb.
Másik meg ha egymást nem ismerték volna nincs Geradd stb akkor Erza lazán legyőzte volna mert akkor nincs Kagurának a gyűlölet ereje.
Hiszen leonal is döntetlen lett meccse aki nem erősebb mint Gray.
Naplózva
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #4970 Dátum: 13 jan 19, 13:58:07 »

Sajna én azt nem tudom komolyan venni, ha valakinek valamely érzés által nő meg 1 pillanat alatt a harci ereje... legalábbis olyan szinten, ahogy itt történt
vagyis pontosítok: ez csakis a csillagharcosoknál megengedett számomra  ikszdé


« Utoljára szerkesztve: 13 jan 19, 14:02:40 írta rougon » Naplózva
Ookami-chen
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 76


orosz kém


« Válasz #4971 Dátum: 13 jan 19, 14:08:09 »

de basszus Erza nem győzte le itt igazából Kagurát, csak sikerült egyszer eltalálnia, ami miatt egy kicsit lehiggadt a Sellő, aztán jött a szent beszéd ami miatt Kagura feladta volna a harcot, magyarul Titánia lehet hogy veszített volna, az hogy sikerült eltérítenie egy nagyon nagy hatalmú támadást? lehet h nem is volt olyan hűde nagy az a támadás csak elég elhitetni az emberekkel aztán kész a csoda Nevet
Naplózva

Nézz csak ránk! Mindenünket felhasználtuk! És mégsem fekszünk holtan! Képesek vagyunk felülkerekedni a gyengeségünkön és félelmünkön! Ezt jelenti az élet!
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #4972 Dátum: 13 jan 19, 14:14:57 »

Így is szemlélhetjük a dolgokat, de szerintem már az is csodának tekinthető, hogy Kagura nem végezte ki ott és akkor ilyen erőkülönbség mellett  Mosolyog
Nem fújolni akarom a mangát, mert én is szeretem, de tény hogy kezd egyre kiszámíthatóbbá válni és ellaposodni.
Ha Titániának nyernie kell az nem zavar, mert alapból bírom a karakterét, de ne ilyen kényelmes megoldások mellett, mint ahogy történt.
Naplózva
Sharingan-Sensei
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



« Válasz #4973 Dátum: 13 jan 19, 14:55:00 »

Én is így gondolom, maguk a szereplők is túldramatizálták ezt az "Erza legyőzte Kagurát" dolgot. Nevet Cheatania nem nyert, csak bevitt egy vágást, de ez nem azt jelenti, hogy egyből győzött is, csak a többi szereplő állt egyből úgy hozzá, hogy akkor ez már tuti győzelem. Erza itt NEM nyert, maximum Kagura átadta neki, hiszen már épp mondta volna, hogy feladja, ugyanakkor a Tenrou arc-ban sem biztos, hogy győzött volna Titánia a fa ereje nélkül.
Naplózva
Dorci
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 717



« Válasz #4974 Dátum: 13 jan 19, 15:40:25 »

Kíváncsi leszek Erza és Minerva harcára ugyebár Mavis kitalált egy taktikát amiben Minerva szerepelt mint ellenfél nem Kagura ergo sanszos  valami hiperszonikus csoda technikával leveri Minervát Erza.Tény Kagura Erza harc eléggé lapos lett:/ komolyabb összecsapásra számítottam:D Egyébként szerintem Minerva azzal szándékkal szúrta le Kagurát feldühítse Erzát (ugyebár érzelmi kapcsolat=nagyobb erő)Várom ennek a folytatását mi lesz ebből,eddig Erza nem veszített de lehet most emberére akadt :DD
Naplózva

Wolfoxy
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5



« Válasz #4975 Dátum: 13 jan 19, 17:14:23 »

Sziasztok, én már régóta olvasom (és nézem) a Fairy Tail-t, de csak most jutottam el odáig, hogy ide a fórumba is írjak. Lássuk a mostani fejezetet:

315. fejezet

Hát, ez Erza részéről tényleg elég izééé... volt. Bár szerintem annyira nem cheat, mert azért Erza erős. És igen, szerintem alap erőben (nakama powerup, meg hasonlók nélkül) Natsunál erősebb is. De az, hogy Kagura kivont karddal ilyen "hű de legyőzhetetlen"-nek lett elmondva, majd Erza megússza egy ilyen minimális vágással... De ez kb. annyi volt, hogy Kagura rájött, Erza visszaemlékezésének köszönhetően, hogy hoppá, nem is akarja megölni Erzát, csak sajna Minerva közbeszólt ikszdé Amúgy Minerva elég sunyi, én csak a győzelemért azért nem csinálnék ilyet...

Hát, nagyjából ez a véleményem erről a fejezetről. Ja, és Erza nem annyira cheater, mint Natsu! Bastiannak igaza van sok dologban az előző oldalon, de Natsu harcainál egy csomó félelmetesen gyenge ellenfelet (pl. Vanish Brothers, Bora, Virgo, meg szerintem Kageyama se volt olyan hű, de erős, na meg Hughes se, bár én az Edolas arc-ot úgy, ahogy van, kihagytam, legalább is animében. Egyszerűen meguntam...) megemlített, akiket persze, hogy simán a saját erejéből legyőzött... De ez csak az én véleményem.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #4976 Dátum: 13 jan 19, 18:07:16 »

Üdv, a fórumon Wolfoxy! Mosolyog

Elfogadom a véleményedet Natsuról és egyúttal kifejtem, hogy nálam ő miért nem nagyobb cheater, mint Erza.

#1     A Cobra elleni harcot elvesztette volna, ha nincs Brain, vagyis legalább egyszer kikapott a szememben.
#2     A Nakamán kívüli Power Uppok nem számítanak nálam cheatnek, lévén tisztán kijelenthető, hogy nem úgy győzte
         az ellenfelét, hogy a semmiből kiütötte. Nagyon is tudatában voltunk annak, hogy erőt szerzett.(Aetherion,   
         Romlottság lángja, Saggitarius nyila által keltett tűz)
#3    Zancrown kívül egyetlen ellenfelét sem úgy verte le, hogy hozzá sem tudott érni az ellenéhez, majd a semmiből
        1 támadással legyőzi, azaz Erza módon.  ikszdé

@Negativchaos

Elhiheted, hogy csak a legelvakultabb Erza fanok nem panaszkodtak a fejezet után. Meglepő módon külföldön is sok volt a facepalm. Azzal, hogy szidok egy fejezetet/harcot, azzal még nem az egész mangát szidom. Továbbra is követni fogom és, ami nem tetszik azt ki fogom fejteni. Erről szól a fórum: megtudni mások véleményét, még ha az negatív is.
 Mosolyog
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #4977 Dátum: 13 jan 19, 18:25:08 »

de basszus Erza nem győzte le itt igazából Kagurát, csak sikerült egyszer eltalálnia, ami miatt egy kicsit lehiggadt a Sellő, aztán jött a szent beszéd ami miatt Kagura feladta volna a harcot, magyarul Titánia lehet hogy veszített volna, az hogy sikerült eltérítenie egy nagyon nagy hatalmú támadást? lehet h nem is volt olyan hűde nagy az a támadás csak elég elhitetni az emberekkel aztán kész a csoda Nevet
Azért ha jobban megnézed Kagura támadása jó pár épületet pusztított el és szelte át majdnem az egész város egy csíkban, és még így is Erza bekapott egy kisebb sérülést a jobb vállán. Szóval eléggé nagy támadás volt az, amit Erza hárított, továbbá Erza lehet nem végzett vele teljesen, de nekem itt: http://mangastream.com/read/fairy_tail/81404703/11 és itt: http://mangastream.com/read/fairy_tail/81404703/12
Eléggé úgy látszik, hogy Kagura a földön van, és Erza még talpon, még ha fel is áll utána Kagura Mosolyog
Aztán jött a szikla omlás és a szentbeszéd és Minerva (aki azért aljas egy nő...)
Még Kagura mondta saját szavaival, hogy vesztett és utána lépett közbe Minerva. Viszont így akkor kérdés, hogy Erza mennyire kapja szét Minervát Nevet
Durva menet lesz, jó fejezet volt Mosolyog

Sziasztok, én már régóta olvasom (és nézem) a Fairy Tail-t, de csak most jutottam el odáig, hogy ide a fórumba is írjak. Lássuk a mostani fejezetet:
...
Először is üdv a fórumon, másodszor pedig, miért lenne Erza cheater? Amit Natsuról írtál, abban egyetértek, nála tényleg eléggé nagy hangsúlyra van fektetve az, hogy "minél jobban bántják a barátaimat, annál erősebb leszek" powerup Mosolyog Viszont Erza már az elejétől fogva eléggé erős volt... Na igen azt beismerem, hogy nála is volt már az, hogy a barátai adtak erőt, de az meg is lett magyarázva Mosolyog

Bastian: Ha arra az egy csapásos visszavágásra gondolsz, amivel Kagura a padlóra küldte, akkor az tényleg kicsit túlzás volt, de nekem kábé úgy jött le, mint mikor a szamurájok harcolnak. Azok is... Két szamuráj egy karddal, egy csapással elintézik egymást. Számomra ez így jött le, de persze egy kis túlzás volt benne ^^
Szeretem Erza karakterét, meg mindegyik karakter közül Ő a kedvencem, de ettől függetlenül én még így is objektív szemmel olvasom a mangát Nevet
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #4978 Dátum: 13 jan 19, 18:29:39 »

Erza mutatványa, hogy kivédte Kagura támadását, amivel kapcsolatban elég nagy elvárásaink voltak, még a fairytail.wikia-n is megdöbbenést eredményezett, (pedig ott elég nagy demokrácia van, csak akkor tesznek közzé vmit, ha megszavazzák):

"When Kagura finally unshealthed it during her battle against Erza Scarlet, a single slash from it caused so much damage that annihilated an entire section of Crocus during the Grand Magic Games. Oddly enough, Erza was able to block it nearly unscathed, with minimal effort."  / http://fairytail.wikia.com/wiki/Archenemy /

Lefordítva:
Amikor Kagura végül kivonta a kardját az Erza elleni harc során, egyetlen vágás akkora pusztítást okozott, hogy egy teljes körzet Crocus-ban megsemmisült a Nagy Mágia Játékok alatt. Elég furcsa, hogy Erza képes volt kivédeni ezt közel sértetlenül, minimális erőfeszítéssel.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 19, 18:45:18 írta Domynyk » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #4979 Dátum: 13 jan 19, 20:01:49 »

Kagura támadása oldalirányú, volt. (felső kép)
Viszont az által keltett kamaitachi már horizontális (középső kép)
http://mangastream.com/read/fairy_tail/81404703/6

A felső képen a kard helyzetéből úgy néz ki, hogy Erza blokkolta.
Az alső képen viszont már jól látszik, hogy eltérítette Kaura kardját.
http://mangastream.com/read/fairy_tail/81404703/7

Horizontális irányú támadásból egy vertikális. Az irányultság megváltoztatása közben Erza
kapott egy kicsi haránt vágást a vállára.

A probléma ezzel
A kamaitachi féle támadások (mint pl ez vagy a getsuga) ugyanabba szügben jünnek létre, mint amiben befejeződött a vágás. Réadásul a kamitachi féle támadások a pengéről indulnak ki vagyis a penge éléről merőleges irányba hatnak. Amit akarok ezzel mondani, hogy a kamaitachi hatásnak így is úgy is félbe kellett volna vágnia Erzát, mert logikailag a hatókörében volt.

De aztán közben megoldottam magamban.
Kicsit korábban.
A bal alsó kép.
http://mangastream.com/read/fairy_tail/81404703/5
Már gondoltam, rá hogy ennek küze van a fél város ketté szeléséhez.
Előszőr arra gondoltam, hogy a hűvelyen megfeszítve a pengét, majd az ellenerőhatást áttörve
megnő a vágás ereje.
De jobban megnéve így utólag inkább azt mondom, hogy ezen a képen van jelezve, miszerint a mágikus erő a kard hegyábe koncentrálódik és a kamaitachi hatás is onnan indul ki és nem a teljes pengéről, ami magyarázat arra, hogy Erza miért csak a vállán sérült.
 
Egyértelmű, hogy a fáslipáncél
http://mangastream.com/read/fairy_tail/81404703/9

javítja a kardforgató képességet
http://mangastream.com/read/fairy_tail/81404703/10

Máskülönben mi értelme volt szövetről szövetre cserélni?
Persze ott aszem egy korábbi magyarázat, hogy mivel ez nem fém, így nem veszít a mozgási sebességéből, vagy ilyesmi.
Ez szerintem alapból hülyeség, mert Erza akkora fizikai erővel rendelkezik, hogy max ha ólomból lennének a páncéljai azok tudnának lassítani a mozgásán.

Szóval Erza a saját mágiájának köszönhetően tudott egyenlíteni az álláson.

 De Kagura akkor is sokkal jobb kardforgató.  Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 330 331 [332] 333 334 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!