24 máj 10, 06:30:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A Tizenegy Szupernova  (Megtekintve 28750 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #45 Dátum: 12 márc 31, 19:17:47 »

megfigyeltétek azon a time skip képen mekkora fail Law hüvelykujja? biztos kikapta magának és fordítva visszarakta hogy jobban fogja a kardot:D
amúgy eléggé megerősödött Law, nem értem ez a habtestű Smoker nem használ totál hakit? pl észlelés színével kitérhetett volna, vagy fegyverzet színével lehet nem is hatott volna rá, pedig elvileg vice admirálisok képesek rá. Érdekelne Kid mennyit fejlődhetett, neki egyetlen hátránya az lehetett régen hogyha nincs a közelébe fém, szart se ér (biztos hord magánál mint gaara homokot Faceg)
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #46 Dátum: 12 márc 31, 19:40:12 »

Az a hüvelykujj Luffy tulajdona, ahogy a zászlót fogja. Law-é látszik is a képen egy kicsit. Meg a bőrszínük is tök más.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #47 Dátum: 12 ápr 01, 06:40:51 »

mert rá süt a nap Nevet
amúgy tényleg, fel se figyeltem luffyra, kösz
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
hegetom
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Válasz #48 Dátum: 12 nov 30, 04:09:41 »

Sziasztok.
Nem rég elkezdte újra nézni a One Piecet és felkeltette a figyelmem Jewelry Bonney viselkedése a Legjobbak Háborúja alatt. Biztos volt már erről valahol régebben szó de kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ti mit gondoltok róla.

 Az egyik az volt, hogy amikor mutatják 474 részben Sabaody-n a háborúközbe az újoncokat akkor Bonney sír ezt nem nagyon tudtam hova tenni.

 Aztán a háború végén 490 részben a hajóikról nézik a tengerészeti főhadiszállást akkor azt mondja : "Ez az egész...az ő hibája! Hamarosan megtalállak! Indulás! A cél az Új Világ!".

 513 részben pedig látjuk, hogy Fekete Szakál elkapta majd jön Akainu itt az ő egyik mondata keltette fel a figyelmem.: "Mikor hallottam, hogy megszöktél a kormány elől, megfagyott a vérem."

 Most nem tudom, hogy valamikor régen akarták elkapni vagy  Sabaody-n, amikor Luffy lecsapta az égi sárkányt és ugye mindegyik Super Nova megszökött Kizaruék elől. Én ezekből a momentumokból azt szűrtem le, hogy Bonney közel állhatott Ace-hez mivel a kivégzés alatt sír és utána amikor azt mondja, hogy "az ő hibája" akkor Fekete Szakálra gondol mivel a többi kapitány mintha egymás gondolat menetét fejezné be és előtte Fekete Szakáról volt szó. Ace-t pedig ő kapta el így ő hibája, a kivégzés és utána is ered. Szerintem nem véletlen, hogy összetalálkoznak az Új-világba. Ez pedig megint azt mutatja, hogy közeli kapcsolat volt Ace és  Bonney  között mi más ért akarna Teachet elkapni amikor látta, hogy milyen erős lett.

 Akainu mondata pedig megint csak elgondolkodtató mit tehetett  Bonney amiért annyira elkellet volna kapni. Mondjuk nem hiszem, hogy Oda mester megint ellőné a titkos szerelem gyerek mesét mint Rogernél, bár Akainu eléggé rá van izgulva erre a vér vonal kérdés Luffyt is csak Dragon fiának nevezte folyamatosan.

 Bonney még azt mondja 513-részben, hogy nem bocsát meg nekik és itt szerintem Fekete Szakálra és Akainura gondol mivel az ő hibájuk Ace halála. Ezt ezekből a fél mondatokból kombináltam össze nem tudom van e értelme, bár Odánál szerintem a fél mondatoknak is van jelentősége.

 Aztán, hogy Ace és Bonney találkoztak e a valaha nem tudom annyi biztos, hogy Bonney South-Blue-ról származik illetve Ace is ott született ebből lehet megint azt kombinálni, hogy Ace mondjuk elment meglátogatni az anyja sírját valamikor és ott futottak össze vagy mint Luffyval és Buggyval a Grand Line-on amikor Teachet üldözte. Körülbelül ennyit akartam bocs a hosszú fejtegetésért és kíváncsian várom, hogy Oda mester fog-e még Valaha Bonneyval foglalkozni és magyarázatot-e ad ezekre a dolgokra.                     
Naplózva
Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #49 Dátum: 12 nov 30, 09:26:42 »

HŰŰ!! Érdekes gondolatok jutottak az eszembe a kommenteket olvasva: Akkor mi van ha kiderül, hogy Bonney Big Mom lánya vagy unokája. Akkor is érthető lenne az admirális reakciója.
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #50 Dátum: 12 nov 30, 11:58:15 »

Az infók alapján Bonney nem a grand line-ról származik, hanem a déli tengerről, tehát nem nagyon tudom összeegyeztetni azt, hogy  big mom rokona lenne, főleg ha big mom is Roger korának hátramaradt része.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #51 Dátum: 12 nov 30, 16:47:28 »

Mi már többször boncolgattuk Booney esetét. Szerintem sokkal inkább a lánya valakinek aki ott maradt a háborúban. Arra is gondoltunk, hogy valami titkos fegyver lenne. Esetlegesen a képessége lehet valamire jó. Túl sok a kérdőjel és kevés az infó vele kapcsolatban szóval kár vele foglalkozni egyenlőre.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #52 Dátum: 12 dec 01, 15:31:24 »

Valamiféle fiatalító képessége van (bár ez se olyan nyílt infó, meg nem annyira biztos), ennyit tudunk róla, meg talán de nagyon talán kapcsolatban állhat az egyik yonkou-val.
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #53 Dátum: 12 dec 01, 18:18:28 »

A fiatalítás, nem túl pontos, mert öregeket is csinált a haditengerészekből. Ha úgy fogalmazunk, hogy mások korát képes befolyásolni, akkor már is közelebb vagyunk az igazsághoz.
Naplózva
WayneGace
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


« Válasz #54 Dátum: 12 dec 04, 17:19:05 »

Sziasztok!

Aktuális manga rész hírnél leírtam pár dolgot, de nem igazán odaillik, ezért itt is megosztom.

Nekem ezek a szupernovák nem igazán jönnek be. Meg is mondom miért. Mert ugyanazt fogja velük Oda előadni, mint Luffyékkal. Tehát akármibe keverednek, akárki lesz az ellenfelük, mindig meg fogják úszni. És szerintem ez árt a történetnek, ha logkát is ide vesszük.
Ezt írtam válaszban a hírhez, engedelmetekkel nem írom le megint, hanem bemásolom.
"Kizaru leverte őket a (Sabaody szigeteken) 1 perc alatt, minden erőfeszítés nélkül. Nem túl logikus, hogy hagyja őket ezután elmenni. Egyszerűen nem kellett volna ezeket az kapitányokat ilyen helyzetbe hozni. Vagy, ha már igen, akkor haljanak meg egy admirális ellen. Erre írtam, hogy igaz one pieceben 99% túl élik az ilyenek, ami szerintem nem jó, mert logikátlan cselekedet.
Kizarunak, mint admirálisnak nem kellene elengedni 100+ milliós kalózokat. Akik elvileg gyilkozok, erőszakos bűnözők.
Az meg, hogy sietett Luffyék után, hm. elég erőltetett megoldás, lévén ő fénysebességgel mozog elvileg.
Rayleigh vs Kizaru is érdekes, hogy Rayleigh mégis, hogyan tudott Kizaru elől elmenni."

Szóval ez a gondom, de ez az egész One Piece-re igaz. Nem tetszik, hogy Oda olyan helyzeteket alakít ki, ami után a harcban vesztes mindig túl él, ráadásul Luffyval már sokszor eljátszotta ezt.  Crocodile is leverte, csak nem ölte meg, mert minek, de a legrosszabb Magellan ellen volt, aki méregember, de 10 óra kell míg megöl valakit. Ne már. Magellan menj kérj tanácsot egy nyílméregbékától, majd az megmondja, hogy kell gyorsan méreggel ölni!
Szóval értitek. Már látom előre, hogy Jewelry Bonney is él és virul pedig Akainu fogta el, az aki a manga 15 éve alatt végre nem szarozott és átdöfte az ellenségét.

Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #55 Dátum: 12 dec 04, 19:22:40 »

Akkor neked alapjában véve nem tetszik maga a one piece Nevet Oda többször is leírta, hogy Luffy ellenfelei miért nem halnak meg. Elég nekik az, hogy megfosztják az álmaiktól, ambícióiktól őket. Ez önmagában a vereség egyik legdurvább formája.

Ezen felül ha realitást keresel a történetben akkor ki kell hogy ábrándítsalak. A való életben nem léteznek ördöggyümölcsök...
Egyébként személy szerint azért szeretem a one piece-t mert nem kaszabolós anime, hanem a szabadság eszményének kutatásáról szól, illetve kalandokról.

Nem akarok offolni tehát a a Szupernovákról is írok egy keveset.

Ez egy jó ideje megfigyelhető, illetve kitalálható, hogy a Szupernovákból teremti elő Oda a következő kor nagy kalózait, akik elsöprik a régi korok kalózait, és olyan nagy nevekké válnak majd, mint régen Roger, Shikki, Fehérbajúsz, illetve a Yonko tagjai. Persze ezen nevek is több ezer kalóz közül emelkedtek ki, így valószínűleg lesznek akik lemorzsolódnak majd a történet során. ( Nem feltétlen halnak meg, ami sztem pozitív dolog)
Naplózva
WayneGace
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


« Válasz #56 Dátum: 12 dec 04, 19:51:14 »

Nem elsődlegesen Luffy ellenfeleiről írtam. Pont, hogy Luffyt hagyják életben, mert többször is legyőzik őt, aztán persze ő győz. Az a baj, hogy ilyen helyzetek vannak és újra el van játszva ez. Erre hoztam példának a Magellan vs luffyt vagy a Kizaru vs kapitányokat.


"A való életben nem léteznek ördöggyümölcsök..."   Nem mondod? Az ilyen odaszólásokra szerintem semmi szükség. Attól, hogy valami fantasy még a logika, az marad. Ha felépít Oda egy olyan világot, ahol a tengerészek, főleg admirálisok olyan erősek, mint amilyenek és az a feladatuk, hogy megtisztítsak a kalózoktól a világot, akkor nem illik a történetbe, hogy hagyják őket elmenekülni állandóan.
Remélem megérted mit akarok mondani.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #57 Dátum: 12 dec 04, 21:06:48 »

A kommentedre már ott írni akartam, hogy elfelejtesz egy tényezőt miszerint ott volt egy sötét király nevű ember aki feltartotta. Ráadásul Kuma is bekevert ott nem is kicsit. Simán volt ideje lelécelni a szupernováknak. Hülyeséget nem akarok írni nem emlékszem, hogy pontosan hogy is volt, de lehet Rayleight meg is csapkodta annyira, hogy kénytelen legyen visszavonulni.
Luffyékat meg evidens, hogy Kuma mentette meg.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
WayneGace
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


« Válasz #58 Dátum: 12 dec 04, 23:20:31 »

Név szerint nem tudom őket. A woodoo-s, az égi szigetről származót, Drake-et és zenész kapitányt, már azelőtt leverte mielőtt Rayleigh megjelent.

Egyébként nem akarom ismételni magam. Szerintem érthetően leírtam. Nem arról van szó, hogy ha van egy normális szökés, akkor meglépnek. Lásd Kuma esete mugiwaráékkal. Hanem az, hogy logikátlan, ahogy általában életben maradnak egyes szereplők. Erre írtam Kizaru vs kapitányokat.  Lerúgja őket, de azok persze élve maradnak, nncs letartóztatás vagy valami. Kizaru simán megölhette volna őket ott helyben. Nem fejezi be a munkát. Pl. Aokijinek volt indoka elengedni Luffiékat, de Kizarunak nem volt semmilyen indoka elengedni például a zenész kapitány, aki mellesleg elég rendesen meg is támadta őt.
Luffy harcai: Crododile megveri, de élve hagyja. Később Luffy mégis legyőzi. Rob Lucci legyőzi, de nem végzi ki, végül Luffy eszméletére lel és nyer. Magellan éltében hagyja, mert 10 óra múlva úgyis meghal.
Szóval még egyszer nem az a gond, hogy életben marad mindenki, akinek van neve, az utolsó matróztól, az összes mellékszereplőig, hanem az, hogy olyan szituációk vannak, ahonnan már nem is ők lépnek meg. Csak a győztes hagyja és így alakul valahogy.
Kiváló példa Eines lobby, ahol valakit leszúrtak, lelőttek, megvertek, de mégis megúszta mindenki még a két szörny is, szodoma és gomora. Pedig elvileg a hírhedt Buster Call lőtték az egész szigetet.
Nem ragozom tovább. Leírtam a véleményem. Ennél szájbarágósabban már nem tudom elmondani. Mosolyog
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #59 Dátum: 12 dec 04, 23:29:39 »

WayneGace: Elsőre is megértetem amit írtál. Egészében véve pont olyan vita partner vagy akivel hosszan lehetne boncolgatni a történéseket és sokat vitatkoznánk. Valószínűleg kicsit más személyiségek vagyunk, ennyi.

A szupernovákra meg azt hittem, hogy elég ha megírom, hogy ők lesznek a nagy tagjai a következő kalózkornak. Én evidensnek tartom, hogy emiatt tartja életben Oda őket.
Mint azt látom eléggé Haditengerészet párti vagy. (ebbe is beleköthetsz nyugodtan)

A karakterek egyediségében egyet értek veled, de a haditengerészetet tekintve nem értek eggyet a nézeteddel.
Tudni illik két fajta igazság nézet létezik a one piece-ben a haditengerészeknél. Van az abszolúlt igazság. Tehát amikor a szabványkönyv szerint csinálunk mindent, és a felsőb vezetés által kijelölt IGAZSÁG az szent, még ha egyoldalú is . Talán emiatt elenszenves Akainu számomra. A másik pedig az erkölcsi igazság. Vagyis, önön igazság érzet alapján való cselekvés, a szabványt is figyelembe véve.  Egyébként a Robin által kutatott elveszett századot valószínűleg nem hiába akarja a kormány titokban tartani. Valószínűleg azért, mert az IGAZSÁG nézetüket romokba döntené, ha kitudódna.

Viszont eltértem a tárgytól. Összegezve: nem is várom el egy mesétől( bocsi, animétől) hogy valósághű dolgokat ábrázoljon. ebből kifolyólag, ha a történet fel van építve rendesen, és egyedi karakterekkel fut végig a cselekvés az nekem rendben van. És szerintem minden nézőpont relatív.

A véleményedet tiszteletben tartom, csak nem értek vele egyet.
« Utoljára szerkesztve: 12 dec 04, 23:31:08 írta Duuu » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!