24 máj 04, 03:33:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egyéni technikák  (Megtekintve 17526 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #15 Dátum: 11 dec 30, 14:27:07 »

Ha jól emlékszem a mantra a haki egyik fajtája amely az észlelés színét takarja. Tehát nem a teljes haki hanem annak egy része. Ezt a technikát az Égi szigeten használta a négy pap és maga Enel. Tehát nem egyedi képesség mert megtanulható mások által is. Így ismerik nagyon sokan és gondolom ahogy haladnak előre Luffyék, úgy egyre több személy lesz aki rendelkezik majd vele.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 30, 14:31:53 írta rini67 » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #16 Dátum: 11 dec 30, 23:47:11 »

szerintem aki ott tart, hogy hakit használ, az tudja az összes válfaj létezéséről. mondjuk igaz, a másik kettőt nem láttuk tőlük (luffyék ott is halnak, ha fegyverzet színét is használnak)
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #17 Dátum: 11 dec 31, 00:11:23 »

Az biztos, hogy a haki nem egyedi képesség mivel sokan használják akár teljes, akár valamelyik fajtáját. Amik egyedi képességek azok leginkább egy-egy emberre vezethetők vissza, de a démongyümölcsök is ilyen képességekkel látják el az embereket. Továbbá látható olyan is mint Nami képessége az időjárással kapcsolatban. Zoro és Sanji például szintén nem egyedi képességeket használnak mert az övék is tanulható. Az viszont igaz, hogy rendkívül tehetségesek abban amit és ahogy csinálják.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #18 Dátum: 11 dec 31, 15:25:55 »

A Black Leg Style inkább azért egyedi, mert Zeff csak egy embernek "adta tovább" az erejét, ez Sanji. Ő pedig nem valószínű, hogy tanárrá válik, így gyakorlatilag ő az egyetlen, aki ezt a stílust használja.. bár azért megnéznék egy Hell Memories tanítást Sanjitól Nevet
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #19 Dátum: 11 dec 31, 17:16:18 »

de nem csak ő használ rúgótechnikákat.. ugye ott a Newkama-kempo ^^
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #20 Dátum: 11 dec 31, 17:25:49 »

Olyan nincs, hogy Black Leg Style. Sanji is csak megtanulta Zefftől. Tehát más is megtanulhatja. A tudás Sanji zsenisségében keresendő mert bárki megtudja tanulni ha elég tehetsége van hozzá és valaki tanítja. Sanji is továbblépett, hiszen az ő technikája a kempo. Ehhez kapcsolódik továbbá a CP9 által használt technika, amelyet az Okamáktól sajátított el. Mondjuk szerintem ez az Okama kempo és a CP9 által használt technika nagyon közel áll a haki egyes stílusával.

Zoro esete szintén hasonló Sanjiéhoz csak ő a kenjutsut használja. De szintén tanulható képesség megfelelő hozzáállással és tehetséggel. Egy ponton ő is megrekedt és nem tudott továbblépni. Itt jött a képbe Mihawk aki valószínűleg magasabb szintre emelte a tudását és új lehetőségeket adott számára a fejlődésben. Szerintem az ő képességei is közel állnak a hakihoz csak ő nem a testén használja hanem a kardjába vezeti azt. Ezért olyan erősek a vágásai.

Nami viszont tipikus egyedi képességgel rendelkezik. Megérzi az időjárás változást és ennek megfelelően tud is cselekedni. Viszont az ahogyan befolyásolni tudja a villámokat vagy netán az időjárást már nem ebbe a kategóriába tartozik. Az a képesség szintén tanulható ha valaki elég tehetséges hozzá.

Számunkra a legnyilvánvalóbb egyedi képességek a gyümölcsökből származnak. Ezek senki által le nem másolható képességek és csakis az rendelkezik velük akié a gyümölcs. Természetesen ettől függetlenül találkozhatunk még egyedi képességgel a történetben hiszen erre jó példa Nami képessége is, de szerintem ez minimális lesz.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #21 Dátum: 11 dec 31, 19:06:27 »

Wikin így hívják. Tudom, nem szentvéset a wiki, de legalább ad egy nevet a stílusnak.
A Sky Walk-ot nem az okama-k tanították neki. Magától tanulta, mikor menekült a szörnyek elől.
Szerintem most alapból azzal van gond, hogy te mást értesz egyéni technikán, mint én.
Példa rá: Sanji. Te csak a rúgásokat látod, így egyértelműen nem egyéni technika. Viszont ha a rúgások mögötti erőt és technikásságot (Diable Jumbe, stb...) nézed, akkor már az egyéni technikák sorát erősíti ez is. Szerintem egy okama nem lenne képes olyan gyorsan forogni, hogy a lába lángba boruljon. Zefftől sem láttunk ilyet, szóval valószínűleg erre ő sem volt képes.
Vagy a másik példa: Franky. Valószínű, hogy vannak még hozzá hasonló cyborgok, de elég kevés. Ha pedig a kóla alapú támadásokat nézzük... hát... szinte biztos, hogy Franky az egyetlen ilyen.
Viszont a Newkama Kempo-t nem értem miért véled Haki alapúnak. A CP9-os technikát kifejtetted még régebben valahol, azzal nem értek egyet, de ha ott nem tudtak meggyőzni, én se tudlak itt Mosolyog
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #22 Dátum: 12 jan 01, 12:19:45 »

Nem tudhatjuk, hogy ők tanították neki vagy sem. Lehet, hogy így történt de az is lehetséges, hogy nem. A feladata az volt, hogy leverje és megszerezze az okama recepteket. Az, hogy közben fejlődjön elkerülhetetlen ilyen esetben. Egyéninek is nevezheted a saját szemszögedből nézve, én minden esetben nem tudom annak tartani mert megtanulható technikai fogásokat alkalmaz. Hogy milyen neveket ad neki az pedig a személyiségéből vagy szokásból teszi.

Most nem azt írtam, hogy az okama kempo haki alapú, hanem azt, hogy közel áll egymáshoz.  És való igaz, hogy a véleményem nem változott a Roushiki technikáról, hiszen ők is hasonló képességeket mutatnak. Gyors mozgás és látják előre az ellenfél mozgását, támadását. Ezek pedig a haki tulajdonságai. Továbbá az al-admirálisokról tudjuk, hogy hakit használnak és mégis soriunak nevezik a mozgásukat, hovatovább Kobi is ezzel került Luffy mögé, akit viszont Garp tanít haki használatára. Röviden a véleményem még inkább megerősödött ezeknek tudatában. Persze kijelenteni egyértelműen nem lehet amíg nem mondják ki a történetben.

Ettől független azt gondolom, hogy az ami megtanulható másoktól az nem nevezhető egyéni technikának. Gondolj csak bele, hogy Sanji talál egy megfelelő alanyt és a főzés mellett megtanít mindent neki amit tud a harcból. Elképzelni sem tudnék jobb folytatást az One Piece folytatására Ha mindegyikük így járna el és valahogy a tanítványok összeverődnének.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #23 Dátum: 12 jan 01, 13:22:23 »

Itt szerintem elég erősen azt sugallja a manga, hogy Sanji magától tanulta meg a Sky Walk-ot. Valószínű, hogy az okama verés nélkül nem ért volna el erre a szintre, de így (bár közvetetten a rémségek tanították) végül is magától tanulta a Geppo-t.
Az Okama Kempo-Haki párhuzamot felvázolhatnád, mert nem találok köztük kis egyezést sem. Érdekelne miért gondolod hasonszőrűnek ezt a két stílust.
Nem értem, hogy a Haki és a gyors mozgás hogyan kapcsolódik egymáshoz. Igazából még csak az észlelés színe sincs a Rokushiki technikák között, mivel a Kami-e a légmozgásokat követi, szóval nem látja az ellenfél támadását, csak kitér előle.
Az egyetlen párhuzam, amit én felfedeztem köztük, az Jyabura Tekkai-a és a Busoshoku.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #24 Dátum: 12 jan 01, 14:00:02 »

Azt látom köztük, hogy hasonlít egymáshoz az okama kempo és a Rokushiki technika mint ahogy kedvenc történészünk rámutatott. Persze biztos van amiben el is tér és más technikai fogásokat is felvonultat, de a mozgás amit mutatott ugyan az, legfeljebb más névvel használja azt. Lásd az égi szigeten a Mantra és a földön a haki színe ugyan azt jelenti, csak a nevük más.

Ebből következik hogyha a Rokushiki hasonlít a hakira akkor az ezért az okama kempo is hasonlít. Itt viszont meg kell akkor kérdeznem, hogy hogyan gondolod ezt a kitér a támadások elöl? Ha nem látja előre a támadásokat akkor nem is lehet azokat kikerülni vagy blokkolni a Tekkaival sem. Ez pedig inkább arra utal, hogy mégis látja vagy érzi a támadásokat.

A lényeg ettől függetlenül az, hogy ami mások által megtanulható vagy elsajátítható az nem egyéni technika.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 01, 14:14:11 írta rini67 » Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #25 Dátum: 12 jan 01, 14:23:31 »

Hát nem is tudom... abból a pár támadásból merész következtetést vontál le, bár lehet alapja... szerintem ha lesz ilyen párhuzam a Rokushiki és az Okama Kempo között, akkor a későbbiekben fény derül rá, bár szerintem csak a véletlen műve az a pár hasonlóság.

Ha jól emlékszek Blueno a papírral hozta hasonlóságba a Kami-e-t. Tehát ahogy jön egy támadás, a test a levegő mozgását papírként követi, így kitér előle. Ergo a technika miatt a test tudja a mozgást, de maga az ember nem ismeri az ellenfél támadásának irányát.

Viszont én ajánlanék egy topic átnevezést a moderátroknak, mivel az "Egyéni technikák" valóban csak azokra vonatkoznak, amiket egy egyén használ csak. Az "Egyedi technikák" cím jobban illene a topichoz véleményem szerint.
Naplózva
Drahaka
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 284



« Válasz #26 Dátum: 12 feb 03, 14:55:44 »

Egy kérdés.Sanji hogy a fenében tud teljes testen lángolni izzani?Ez valami Katekyo hitmen reborn féle haldokló (vagy legvégső mindkettő találó) akarat vagy mi? 
Naplózva

A lehetetlen, IGENIS LEHETSÉGES!!!!
Egy mindenkiért,mindenki egyért!
In brightest day,in blackest night,no evil shall escape my sight.Let those,who worship evil's might,beware my power GREEN LANTERN'S LIGHT!!!
renato
Vendég
« Válasz #27 Dátum: 12 feb 03, 14:58:44 »

Hát végül is a dühtől kap lángra. Hogy hogy nem ég meg, azt ne kérdezd, gőzöm sincs, bár ugyanennyi erővel az emberek a kezüket sem tudják 800 méteresre nyújtani, szóval szerintem egy animében ez tökre elmegy Nevet
Naplózva
Drahaka
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 284



« Válasz #28 Dátum: 12 feb 03, 21:50:35 »

olvastam az egyik mangához mellékelt levélben hogy az egyik rajongó pont azt kérdezte hogy (fordítom) "hogy-hogy nem ég meg sanji lába a diable jambe közben?" erre oda válasza "te mit olvastál nem a lába hanem a szíve éget."Vagy valami hasonló volt.Amúgy ha valakinek kell annak belinkelem http://www.mangareader.net/103-2533-19/one-piece/chapter-426.html (Én csak a Töööömör  tartalmat írtam le.)
Naplózva

A lehetetlen, IGENIS LEHETSÉGES!!!!
Egy mindenkiért,mindenki egyért!
In brightest day,in blackest night,no evil shall escape my sight.Let those,who worship evil's might,beware my power GREEN LANTERN'S LIGHT!!!
RoronoaZoro
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 351



« Válasz #29 Dátum: 12 máj 24, 12:21:12 »

Továbbá az al-admirálisokról tudjuk, hogy hakit használnak és mégis soriunak nevezik a mozgásukat, hovatovább Kobi is ezzel került Luffy mögé, akit viszont Garp tanít haki használatára.

Garp nem tanított Kobinak Hakit. A háborúban jött elő ez Kobinál. Helmeppot és Kobit is csak Rokushikire tanította.
Szerintem a Haki, a Rokushiki és az Okamak álltal használt technikák közül csak a Rokushiki és az Okama kempok hasonlítanak. A Haki abszolút más, azt fel kell ébreszteni magadba. A másik kettő meg sok és kemény fizikai edzés hatására alakul ki. Az is csak ha bírja a tested.
És, hogy a támadások elől miért tudnak kitérni azért mert vagy 1 szinten áll a Rokushiki használó az ellenfelével, vagy még erősebb is nála. A DBZ-ben is voltak harcosok akik nem tudták szemmel követni a harcot mert nem voltak azonos szinten az éppen küzdő harcosokkal.

Viszont én ajánlanék egy topic átnevezést a moderátroknak, mivel az "Egyéni technikák" valóban csak azokra vonatkoznak, amiket egy egyén használ csak. Az "Egyedi technikák" cím jobban illene a topichoz véleményem szerint.
Támogatom + eleve nem értem miért nem volt egy külön Rokushiki használók topic nyitva. A CP9-et mindenki bírta, már az al-admirálisoknál is alap követelmény ez a technika és szerintem 2 év alatt fejlődött annyit a CP9 is, hogy fogunk még velük találkozni.
« Utoljára szerkesztve: 12 máj 24, 12:28:27 írta RoronoaZoro » Naplózva

''Az örökkévalóság csak egy illúzió, melyet az öregedéstől való félelem szült.''
-Bleach-
''A hit egy szó a tudatlanságra.''
-Dr. House-
Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!