24 máj 04, 03:54:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haki  (Megtekintve 93130 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #180 Dátum: 14 márc 06, 16:16:52 »

Pont ez a szép a loggiában, hogy eleinte  jó, mert nem tudnak megsebezni később meg már tudod kombinálni Hakival. Kizaru csinált egy fény pengét ráadásul a sebessége megmarad Haki ide vagy oda. Ceasar gázgyümölcse is mekkora gáz már?Nevet (szóvicc mekkora király vagyok már:D) Hiába van Haki, ha megfulladsz mire odaérsz vagy felrobbant. Logia is nagyon jó dolog csak tudni kell használni. Homok gyümi gyenge? Croci-boy még mindig az egyik legjobb gyümit birtokolja. Simán szét szívathat akárkit. Mit csinálsz a hakiddal mikor 200 m sugarú körben eltűnik alólad a szilárd talaj és elnyel a futóhomok?Nevet
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #181 Dátum: 14 márc 06, 16:33:21 »

Hiei: Meggyőztél valamelyst:)

Végtére igen komoly támadásokat lehet logiával eszközölni, csak az nem mindegy, hogyan használod. Védekezésre viszont már annyira nem jók... legalábbis mikor még nem tudtunk a hakiról, akkor az már nagy szám volt, hogy vki egy logiát megsebzett....Mosolyog ennek most vége, gyakorlatilag erős hakival meg lehet sebezni egy logiát.

A fegyverzet színe nevű haki, amivel logiákat lehet sebezni mennyire képezhető? ezt arra értem, hogy pl aokiji jég logiáját ugyanúgy meg tudja sebezni pl Zoro a kardjával, ha hakizik mint pl Monetet? elvégre mind2 logia, csak erőben köztük ég és föld a különbség
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #182 Dátum: 14 márc 06, 21:04:42 »

Alapvetően erőben semmi különbség a logiák között. Csak akkor van különbség ha az elemek ütik egymást. Továbbá ott van különbség, hogy ki az aki használja. Mone "gyenge" volt és nem ismerte, nem tudta a hakit használni. A lényeg, hogy aki logiát birtokol és ismeri a haki használatát az semmivel sem gyengébb mint egy haki használó, sőt. A különbséget az dönti el, hogy ki tudja jobban használni. Viszont a logiásnak a hakin kivül ott van még a gyümije is. És te hiába vagy baromi erős hakiban ha mondjuk ugrás közben megfagyaszt a logia használó vagy ahova érkezel az éppen mocsárrá változik. Szóval, azért ez nem ilyen egyszerű, hogy nincs létjogosultságuk. Másrészt a hakiról beszélhetünk de mégis csak baromi akaraterő, edzés és hosszú idő szükségeltetik azt elsajátítani még tehetséges tagoknak is. Például ha visszaemlékszünk a Rokushiki technikára, azt is nagyon kevesen tudták megtanulni. Luffynak másfél év kellett csak az alapok elsajátításához és ez még csak az alap, ráadásul tehetséges volt benne.
Naplózva
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #183 Dátum: 14 márc 06, 21:44:47 »

ezt értem rini67:)
csak az nem világos, hogy van ugye egy szupererső emberünk aokiji, aki logiával bír és van egy gyengébb monetünk, szint úgy logiával bír. ha valaki Pl zoro tud fegyverzethakizni, akkor ha megvágja aokijit, akkor az ugyanúgy akkora sebzést kap, mintha monetet vágná meg? a vágás ereje legyen ugyan akkora mind2 esetben
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #184 Dátum: 14 márc 06, 22:00:16 »

Jah csak lehet Aokijinek van annyi esze, hogy védekezzen vagy kitérjen a támadás elől egy jég pengével mondjuk. Ettől független megvágná épp annyira mint egy rendes egyszerű gyüminélküli embert. Viszont még mindig nem vagyok benne biztos, hogy Zoro hakival sebzi meg az ellent. Érzékelés színét tudja használni, de ez a fegyverzet dolog gyanús.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #185 Dátum: 14 márc 06, 22:12:44 »

Tudod még arra sincs bizonyíték, hogy Zoro vagy Sanji hakit használna azon kívül, hogy Luffy említett ilyet. Viszont még soha nem láttuk tőlük.

Ha Zoro hakizna akkor teljesen mindegy, hogy Aokiji a célpont vagy Mone. Ilyenkor, haki esetén nem a logiát támadja hanem magát a testet. A sebzés nagyságának eltérése már csak a testük erejétől és felépítésétől függene. Egy nő általában gyengébb, kisebb míg Aokiji eléggé megtermett darab ember. Mellékesen Hieinek igaza van abban, hogy aki esetleg tud hakizni az megérzi azt is ha odébb kell mozdulnia mert különben neki annyi.

« Utoljára szerkesztve: 14 márc 06, 22:18:53 írta rini67 » Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #186 Dátum: 14 márc 06, 22:19:03 »

Tévedsz. Tudjuk, hogy érzékelés színével mind a ketten rendelkeznek. Többször is láttuk. Sanji a víz alatt használja. Zoro mikor követi a Tontattát Dressrosán becsukja a szemét és úgy keresi. A másik, mikor a gyojin szigeten érzékelik az a nyomorultat Yowahoshinál.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #187 Dátum: 14 márc 07, 01:23:43 »

Igaz, ezt lehet annak nevezni viszont fegyverzet színére nincsen példa, sőt ellenkezőleg. Például Mone is ilyen eset volt. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem tudják csak azt, hogy még nem használták azt fegyverzetként.

Ezektől függetlenül én továbbra is azt tartom, hogy az összes ilyen különleges képesség a hakiból származik és annak valamilyen részét képezik, beleértve a Rukushiki technikákat is. Ezt Raelight mondására alapozom amikor azt mondta, hogy a hakinak rengeteg megjelenési és felhasználási lehetősége van. Továbbá mindenki azt erősíti legjobban amelyre a legnagyobb szüksége van. Szóval lehet hakinak is nevezni de aki használja az nem hakiként gondol rá. Például egy tolvajnak elsőrendű az érzékelés színe mindenek előtt. Ez egy olyan megérzésként jelenik meg benne. Soha nem gondolná, hogy ez a hakinak nevezett képesség egyik ága ha valahogyan nem tudja meg a haki ezen ágának létezését. Egyszerűen csak használja és megérzésként kezeli a dolgot. Zoro és szerintem a komolyabb kardforgatók ugyan így kezelik a hakit. Nem hakiként gondolnak arra a képességre amellyel képesek megvágni egy logiát de valójában azt használnak. Annyi, hogy az átviteli eszközük nem a testük hanem a kardjuk.
Naplózva
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #188 Dátum: 14 márc 07, 09:04:15 »

egy biztos: jó lenne már sanjit és zorot látni teljes erőből harcolni. így legalább képet kapnánk arról, milyen erősek valójában és mennyire tudnak hakizni
Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #189 Dátum: 14 márc 07, 16:15:45 »

fegyverzetre is van példa zorónál, mikor megvágja mone-t.
(amikor szorongatja tashigit, és utána azért ijed meg tőle emrt tudja hogy képes lenne megölni egy vágással; bár az igaz hogy utána szimplán vágta ketté)

És szerintem nincs nagy jelentősége a hakinak, a logiák használók elleni harc csak kivétel, úgy is agyoncsaphatsz valakit ha az hakizik, de te sokkal erősebb vagy. Régen zoro meg sanji inkább erre felé mozogtak, meg luffy is, most meg minden egyes ütés/rúgás fekete kontúros.

meg régebben is mutattak vad hajtásokat, mr.1 ellen mind a kettő fajtát, vagy luffy mihawk ellen.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #190 Dátum: 14 máj 24, 15:30:04 »

Sanji-t én nem láttam fegyverzet színével hakizni, és szerintem Zoro is kérdéses. A megfigyelés színe haki-t, tény hogy mindkettő tudja használni.
Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #191 Dátum: 14 máj 24, 17:36:23 »

Itt van hogy megvágja: http://naruto-kun.hu/manga/One_Piece/687/14
És ezután azért ijed meg, mert tudja hogy Zoro képes lenne hakit használni ha akarna.

(még abba kiegyezek esetleg, hogy zoronál ez nem feltétlen Haki, hanem annak egy módosult formája, de lényegében birtokolja)
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 24, 17:39:32 írta Yamael » Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #192 Dátum: 14 jún 01, 14:34:09 »

Szerintem túl komplikáljátok a haki dolgot.  Nyelvesít

Amikor Rayleigh definiálta a hakit Luffynak akkor a fegyverzet hakinál az ő ujja sem lett fekete amikor megpöckölte.

Szerintem ez a fekete dolog csupán annyi célt szolgál, hogy könnyebben felismerjünk egy haki használót valamint hülyén nézne ki pl a mostani opening-ben ha puszta kézzel ütögetné Luffy a magmát ikszdé

Szerintem csak ez utóbbi miatt lett kitalálva, hogy emészthetőbb legyen, hogy miért nem ég le a keze.
(persze van még ezenkívül sok példa, csak most ez volt eszemben Nevet )

Zoro meg Sanji pedig egyértelmű, hogy rendelkeznek megfigyelő és fegyverzet hakival is.

Zorohoz mondjuk nagyon illene a Haoshoku haki de ezt ő szerintem tuti nem fog kapni.Túlságosan is előre vagyunk a történetben ahhoz, hogy ez Zororól most derüljön ki.
Valamint Zoro ha fegyverzet hakit használ tuti nem fog befeketedni mivel rajta hülyén nézne ki.
Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #193 Dátum: 14 jún 01, 18:42:57 »

Mondjuk ha a sok párhuzamot veszem Roger meg Luffy között, akkor Zoro is rendelkezik vele, mint ahogy Rayleigh bácsi.

De a kardos haki ötleteddel egyet értek teljes mértékben.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #194 Dátum: 14 jún 02, 15:25:52 »

A haki azért fekete, hogy tudjuk ki az aki használja és ki az aki nem. Ezért vezette be Oda, mert túl sok volt a félre értés meg a találgatás. Így egyértelmű, ha valaki használja. Zoro meg koránt sem biztos, hogy Haki-val sebezte meg Monet.
Zoro mestere mondta egyszer vannak kardforgatók akik semmit sem tudnak átvágni, azonban ezek a kardforgatók képesek átvágni az acélt vagy BÁRMI mást. Ugyan azzal a katanával. Szóval Zoro nem a fegyverzet színével fogja megvágni az ellenfelét. Hallja ahogy "lélegzik" az anyag amit megakar vágni, mint Mr 1nál. Ha hallja a lélegzetét megtudja sebezni vagy éppen nem tudja megsebezni. Rajta áll mit akar tenni. Ez véleményem szerint félelmetesebb képesség mint a fegyverzetszíne. Zoro mestere egyébként szerintem erősebb, mint Mihawk és neki még lesz szerepe a történet során. Ha tippelnem kéne Dragon színre lépésénél és megismerésénél kerül erre sor.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 02, 15:26:36 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!