24 máj 22, 16:40:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haki  (Megtekintve 93493 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
naru-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323



« Válasz #150 Dátum: 12 júl 12, 02:26:31 »

hát én tényleg hülye vagyok mert még most is kérdések merülnek fel.
Az rendben van h a tengerkő lebénítja és h mikor lekötözték akkor nem használta a hakit.
a t.kő hatására puding lesz így nem képes használni nem képes koncentrálni....viszont a képek alapján itt nem tűnik olyan élettelenek sőt eleven mint mindig és poénkodik.
Bár az is ott van h azért ilyen mert nem ér hozzá a lánc csak a kabáton keresztül.
Na mindegy úgy láccik ez számomra bonyolult Nevet

off:van olyan téma itt ami a tengerköröl szol? én nem találtam.
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #151 Dátum: 12 júl 12, 08:09:55 »

Szerintem nem kell ennyire komolyra gonodlni a megkötözésükkel kapcsolatban. Nevet

Ha olyan kedvük lesz sztem simán kijutnak, de az is egy taktika, hogy hagyod magad megláncolni, és az ellenfélről megtudsz addig többet. Ha a láncokból kiszabadulnak, akkor franky simán kijuttatja őket, mint korábban is tette namiékkal.
Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #152 Dátum: 12 dec 22, 19:46:15 »

Miért van az hogy Marco és Vista megsebezték akainut a hakijukkal, de mégsem lett semmi baja. Pedig nem tanúsított ellenállást. Olyan mintha hagyta volna azt hogy megsebezzék. Ezt el tudná nekem valaki magyarázni?

Mikor Mr.1 megkérdezte zoro-tól hogy most mit akar majd átvágni legközelebb...a gyémántot? És azt válaszolta hogy felesleges. Miért mondhatta? Talán tudatában volt annak hogy hakit használ?

Mikor Mone említette tashiginak hogy hiába használ hakit akkor is ha a logia ellenfele gyorsabb akkor nem tud semmit tenni. Na most a megfigyelés haki ezt segíti? Minél nagyobb területre hat az érzéked annál gyorsabban reagálsz?

Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #153 Dátum: 12 dec 22, 20:14:40 »

Akainu: Eléggé eltúlozták az erejét, miután felkelt a hamvaiból. Gyakorlatilag végigtört a maradék fehérbajusz legénységen, és a luffyt segítő nem akármilyen csapaton úgy hogy holtra volt verve. Simán bele kellett volna halnia Marco támadásába.

Zoro: szerintem nem tudta hogy hakit használt, csak olyan erőssé vált hogy átvágja az acélt. Később (Mihawk edzése alatt) rájöhetett hogy a kettő összefügg.

És a harmadik, szerintem a megfigyelés nem segít ha gyorsabb az ellenfél.
Tehát: hiába látod, hogy mit akar tenni nem bírsz kitérni/megakadályozni a nagy sebesség különbség miatt. A reakció idődet segítheti, de nem leszel képes csodákra vele szerintem. Vagyis ha alapjáraton lassabb vagy csak a fegyverzet színében (védelemben) bízhatsz.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #154 Dátum: 12 dec 22, 23:41:22 »

Ez igaz. Mindent nem tudsz kivédeni vele hiszen ez látszott Luffy ringbeli harcánál is, viszont mindenféleképpen ad egy bizonyos védelmet mert lehetővé teszi azt, hogy felkészüljön a védekezésre vagy támadásra. Ennek főleg akkor lehet jelentősége ha a másik gyorsabb de te erősebb vagy. Ha egyikkel képességgel sem rendelkezel, tehát az ellenfél gyorsabb és erősebb is akkor meg teljesen mindegy.
Naplózva
WayneGace
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


« Válasz #155 Dátum: 12 dec 22, 23:47:26 »

Akainu erejét nem eltúlozták, maximum eltúlozta Oda. Mosolyog Hisz őt is ő írta, rajzolta.


Érzékelő Haki meg pont olyan, mint a sima érzékelés, csak annak egy emeltebb szintje. Hiába tudod, látod, érzed, hogy jobbról fog támadni, ha nem vagy elég gyors, hogy kitérj. Viszont, ha érzékelés mellett megvan a gyorsaságod, akkor az nagyon erőssé tehet.

Ha Coby ennek a mestere lesz és mellé meg is erősödik és gyors is lesz, akkor tényleg nagyon erős lesz. Így haladhat majd a ranglétrán.
« Utoljára szerkesztve: 12 dec 22, 23:50:01 írta WayneGace » Naplózva
Pein7
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 250



« Válasz #156 Dátum: 12 dec 26, 00:32:54 »

Nos Akainu szerintem jó nekem bejön,most egy lávát nehéz legyözni ereje is van.
Haki jó meg minden de sok dolgon múlik,amugy részben melyikük rendelkezik erösebb hakival,ki az ügyesebb,ki agyalgat jobban,és kinek van erösebb fizikai ütöereje.
Naplózva
Beeng
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 227



« Válasz #157 Dátum: 13 jún 11, 14:13:22 »

A mangaka elég szűk és ésszerű keretek közé szabta ezt a képességet.
Van 3 típusa:
Érzékelő haki az ellenség támadást előre lehet tudni, magas szintű használata pedig érzékeli mások jelenlétét.
Fegyverzet színe, amivel támadni lehet és különböző tárgyakba is bele lehet vezetni, továbbá hat a gyümölcshasználókra is.
Hódító haki amivel nyomást gyakorlunk az ellenség elméjére, akár akkorát, hogy elájul.


Minden ember más típushoz alkalmazkodik könnyebben. De aki megtanulja mind kettő(vagy három) típust igazán erős lehet. A hódító hakit kb. minden 1 milliomodik ember tudja használni, de örökölhető képesség.
Valaki sohasem tudja előhozni magából ezt a rejtett erőt, de valaki csak úgy megszerzi (pl.Aisa) , stressz hatására is felébredhet (pl.: Luffy, Ace, Coby ) . Amazon Lily be mivel szinte minden lakos tudja használni, ezért feltételezhetően megtanulhatják "átlagosabb" karakterek is (esetleg egy különleges oktatási módszernek köszönhető.)
Mivel főként csak az erősebb emberek tudják használni ezért szinte ismeretlen a Déli, Északi,Nyugati, és Keleti tengeren. Viszont az Új-Világban vannak a legerősebb tengerészek és kalózok ezért ott mindennaposnak számít. (De ez így van a démongyümölcsökkel is)
A tengerészetben az Admirálisok, Altengernagyok, Ellentengernagyok, Sorhajókapitányok meg esetleg pár Kapitány (Coby, Tashigi) tud használni.



Továbbá, ha valaki pl. Zoro csúnyán néz valakire és emiatt megijed az nem jelenti azt, hogy már hódító hakit tud használni. Hiszen mondta Smoker legénysége Sanjinak, hogy a barátja úgy néz ki mint aki először vág utána kérdez, szóval a megjelenése is félelemet kelt. Szóval ha valaki csúnyán néz és az ellenfele ledermed, vagy meghátrál még nem jelenti azt, hogy hakit használ.

Valószínűleg a Hakit oda csak az égi szigetektől tervezte bele a történetbe, de Crocodile is biztosan tud használni. És azért kapott később a fegyverzet színe az időugrástól fekete színt, hogy felismerhető legyen mikor alkalmazzák.

Voltak olyan, hozzászólások is, hogy pl.: Magelan nem tud hakit használni. De szerintem simán tud, sőt felesleges is lenne, hiszen sokaknak felesleges lenne használni, hiszen ott van a gyümölcsének az ereje.

Azt is sokan mondták, hogy démongyümölcs képességbe vezetni hakit elég brutál lenne. Szerintem hakit, csak szilárd formákban lehet használni. Pl.: Smoker is megszilárdította a kezét mikor megütötte Vergót.
Amikor a halember keze szétment Barton, akkor is sokan mondtak hakit (hogy a levegőbe vezette...vagy valami ilyesmit). De szerintem levegőbe se lehet belevezetni.


Nekem ez a véleményem a hakiról.
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #158 Dátum: 13 jún 11, 16:07:24 »

A levegőbe nem lehet vezetni részhez szólnék hozzá.

Itt gondolom,hogy a fegyverzet színéről beszélsz,mert az észlelés hakinak pont az a lényege, hogy a magadat körülvevő környezetre realász élesebben. Amiben a levegő is benne van.

Szóval a fegyverzet színe a levegőbe vezetve. Abban egyet értek, hogy szilárd felületettel használják támadásra. Ami a védelmet illeti, ott már nem ilyen egyértelmű a dolog. Az eddigi teljes történetben egy alkalomra emléxem, ami megcáfolja azt, amit mondasz. Ez akkor történik, amikor Rayleigh oktatja Luffy-t a haki típusaira, és a használhatóságukra. http://www.mangareader.net/103-56928-13/one-piece/chapter-597.html    Ennél a résznél látható, hogy az elefánt a közelébe sem tudottkerülni az öregnek. Nem a "megmerevített felületű" kezével védi ki a támadást. A hakijának ereje,és hatótávolsága a levegőn(itt most a közeg anyaga a lényeg, hanem a tér) keresztül adott távolságra hat.  Ha ezt mint kivételes példát nézzük, akkor Barto erejét ezzel is magyarázhattük volna.

 Ez megint egy olyan dolog, ami érdekesebbé teszi a story-t.  Kivételek mindíg voltak, vannak és lesznek is. Mivel az Új Világban tömörül az összes brutál durva erős ember, az összes különös, de hatásosan erős képesség(vhogy túl kell élni ott) így simán előfordulhat olyan ember, akinek olyan a hakija, amit nem tudunk megmagyarázni az eddigi ismeretek alapján. pl: Nem csak a bőrfelületén tudja a hakit érvényesíteni, hanem mondjuk az egész tesztén 30cm-es körzetben(mint egy auraként).   Nem mondom hogy van, vagy lesz ilyan, de simán előfordulhat.
Naplózva
Beeng
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 227



« Válasz #159 Dátum: 13 jún 11, 16:54:37 »

Igen az előző hsz be még leakartam írni azt is, hogy lehet nem kellene 100 % ig komolyan venni az a képkockát amit odarajzoltak. Szerintem csak azt akarja szemléltetni Oda, hogy bizony abban a tenyérben történik valami, az elefánt lábának távolsága meg simán lehet egy pillanattal előtte és utána.
 Eddig láthattuk az összes Shichibaukait, a tengerészet legjobbjait az altengernagyoktól, a 3 admirálison át a főadmirálisig, a legerősebb Yonko, Shirohige és világíres legénységének többek között Marco, Ace, és Jozu erejét. Még Shanks ot is megpillanthattuk egy pillanatra mikor hakit használ. De semmi ehhez hasonlót nem láthattunk.

Persze abban igazad van, hogy még bármi lehet még a történetben, hiszen nem látom a jövőt. És megcáfolni se tudom teljesen a te állításodat.

Nah úgy tűnik még megvolt HD be a gépen az a rész szóval megnéztem. Az animébe megnéztem nagyon lelassítva, ott azt lehet látni, hogy az elefánt hozzáér a kezéhez, ő (pár képkocka alatt) meglöki egy kicsit, majd jön egy nagy kék fehér lézersugár szerű valami.(ami szerintem csak egy  effekt volt, hogy menőbb legyen. Mosolyog ) . De nem azt se akarom, hogy megcáfolom és 100 fejezet múlva Kaido lézer hakival fog lövöldözni, kicsit égő lenne nekem. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 11, 17:17:44 írta Beeng » Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #160 Dátum: 13 szep 03, 20:20:51 »

Nem olvastam az előző hozzászólásokat, szóval, ha volt már, bocs.
Azon gondolkodtam, hogy a Haoshoku Haki a gyenge ellenfelek kiütésén kívül jó- e valamire? Mert már többször láttuk, hogy használják, de a nagykutyáknak meg sem kottyant.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #161 Dátum: 13 szep 03, 23:35:46 »

Igazából csak arra jó, hogy a "gyenge akaratú" embereken, állatokon uralkodhass. Viszont ez éppen elég hiszen az emberek legnagyobb többsége gyenge akaratú. Így a különböző akadályokat gyorsan le lehet küzdeni. Lásd a Halemberek sziget  sok emberének leredukálását. A lényeg, hogy ezek az akadályok valójában emiatt nem lényegesek és elég csak a főnökökkel foglalkozni. Másrészt idővel ha ez tovább erősödik a használóban akkor idővel az erősebb ellenfeleknek is problémát okozhat.

Még egy dolgot nem tudunk róla. Márpedig azt, hogy mi van az erejével ha célzottan egy személy ellen veti be és nem szétteríti mindenki irányába. Lehet, hogy ekkor már erős ellenfél ellen is komoly fegyvernek minősülhet.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 03, 23:39:08 írta rini67 » Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #162 Dátum: 13 szep 04, 08:23:17 »

Ha hódító hakit fentartva harcolsz valaki ellen, akkor az ellenfél egy kis bicsaklása is végzetes lehet.  A másik jó példa az, amikor Shanks meglátogatja Fehérbajuszt.  Ott Shanks hódító hakija a hajót is megrongálta, tehát valószínűleg más, általunk nem ismert haszna is van.
Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #163 Dátum: 13 szep 04, 14:56:45 »

rini67:Az igaz, hogy még nem tudjuk, mi van akkor, ha 1 emberre koncentrálja.
Duu:Ebben van valami. Lehet Shanks többre is képes vele, csak nem akart komolyabb kárt tenni a hajóban és a legénységben.
Közben gondolkodtam, és szerintem azért becsültem alá ennyire ezt az erőt, mert még nem láttuk, hogy valaki aki tényleg magas szinten képes használni, harcban bevetette volna.
Mert amit Luffytól láttunk, azt már tudta anélkül is, hogy uralná. (Sőt Ace gyerekként is.) Kétlem, hogy gumi barátunk 2 év alatt teljesen kitanulta és mesteri szinten használná.
Szóval véleményem szerint, még túl keveset láttunk belőle.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
chaoslord3
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 180



« Válasz #164 Dátum: 13 szep 04, 17:14:42 »

Szerintem ahogy az szokott lenni Luffy esetében a csata hevében tanul/talál ki új támadásokat és fejlődik az ereje. Ez szerintem nem lesz másképp a hakijával sem (a gumi képességét is így fejlesztette pl:gear 2, 3). Hogy ezeknek a képességek milyen formát öltenek ezt inkább Oda-ra bizom. Mosolyog (bár én is kiváncsi vagyok a hódító haki egy személyre való koncentrálására meg ez a Shanks által használt hajó roncsoló hakira hogy még is hogy lesz ez)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!