24 máj 03, 17:19:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haki  (Megtekintve 93123 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Hiei
Vendég
« Válasz #15 Dátum: 10 júl 25, 12:55:28 »

Királyok akaratát, csak Whitebeard és Shank's tudja meg Luffy. A sima Hakit többen is tudják használni. Asszem a shichibukai csaj is.

A másik nekem az is lejött, hogy a haki hazsnáló képes megjósolni az ellenfele lépését mintha a jövőbe látna így képes az elől kitérni.
Zoro szerintem egyszer használta is a Hakit.
"A többiek nem képesek a Hakira" erre Luffy azt modnaá nem tudhatjuk amíg nem próbáltuk...kacsint Amúgy szerintem Usoopban épp annyira benne van a társain való segíteni akarás, hogy az életét is adná érte ebből kifolyólag épp úgy alkalmasnak látom rá mint bárki más a csapatból pont ez teszi az ő csapatukat különlegessé.
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 25, 12:58:14 írta Hiei the legend » Naplózva
Daken
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 237

~The Dark Agent~


WWW
« Válasz #16 Dátum: 10 aug 19, 19:30:36 »

Na ez egy tévedés: Boa Hancock is tudja használni a Haoshoku Haki-t. Külön megemlítette, hogy maga mellett "ez a férfi" alias Luffy is képes rá, de nincs kontrollja felette.

Zoronak szerintem nincs hakija. Csak rá kell nézni a Rape face-ére és kész. Ha tényleg lenne Hakija, akkor már mutatták volna a jelét, ez a jelenet nem bizonyíték a haki nyomaira. Zoroban nincs meg az a plusz, ami Luffyban annyira megvan, hogy hasson az emberek lelkére, vagy nyomot hagyjon bennük egy életre a puszta jelenlétével vagy a szavaival. Zoro az fizikai erő embere, nem a szellemi erőé. Ő egyszerűen ijesztő, de nagyon. És ha benne nincs, meg Sanjiban sincs meg szerintem. Nem bántom őket, de nem kellene őket így felturbózni.  Ez kábé úgy hangozna, mint a Naruto szerepjátékokból oly ismerős karakterek, a legerősebb, vagy chidorija, rasenistentudjamármilyenganja, mangekyo sharingan, és persze az összes überállat képesség egy normális karakteren. Egyszerűen TÚLZÁS lenne!
És Oda-sensei nem ilyen..Nem fog még vagy 52 olyan karaktert alkotni, akik most Blackbeardhez hasonlóan 2 gyümölcserővel van megáldva.

Egy haki használó bőven elég a csapatba, és a One Piece világában is csak a legkivételesebbeknek van meg ez az ereje. A Yonkounak biztosan. A Shichibukaiban is megjelent, de csak Hancockról tudni, mint használó. Ördög Gyümölcsökből így is van egy egész had és ki tudja, hogy Vegapunk még mit csinál velük és teremt jó néhányat. Nem kell sok Haki használó, csak a tényleg kivételes emberek.
Eddig Whitebeard (már nem), Shanks, Luffy, Hancock, és Rayleigh tudja. Jimbeiről viszont hirtelen nem tudom, de ő nem használó.
Naplózva


"They were criminals, so I killed them in name of justice...As soldiers, weakness is a sin. They surrendered to evil, and caused a crisis in the kingdom. That type of soldier doesn't deserve to live. So they're dead." - Rob Lucci
zoro92
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 21


« Válasz #17 Dátum: 10 aug 19, 21:23:24 »

Jimbeiről viszont hirtelen nem tudom, de ő nem használó.
Jimbei nemhasznál haki-t ö Halember karatét használ Nevet de azis nagyon fasza
És a turbózásról meg anyit hogy akit én most turbózva szeretnék látni az Usopp....sajna a leggyengébb tag(én szemszögemböl) pedig szimpatikus karakter Nevet
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #18 Dátum: 10 aug 21, 11:50:33 »

Szerintem a Haki nem egy túl különleges dolog elvégre az amazonok közül is igencsak sokan használták, viszont tetszik benne az, hogy ugyanolyan, mint a Grand Line akárhogyan lehet alakítani hiszen nincsnek szabályai, mert te magad fejleszted önmagad számára.
Ami negatívum benne legalábbis nekem, hogy ez is lopás gyanús nem ismerős valahonnan ez az elme trükk meg gyenge akaratúak és erőt uralni képes emberek közötti ellentét.
Hoppá ja de csak nem a STAR WARS-ból, de még is az a bizonyos rejtélyes erő ami csak keveseknek adatott meg és csak a gyenge akaratúakra hat.

OFF: Gyakran olvasom különböző fórumokon, hogy ez a manga (például: Naruto, Fairy Tail, Bleach, stb.) milyen rossz meg az a manga mekkora lopás és hasonló dolgokat a One Piece-t mindenki isteníti, hogy ej, de nagyon különleges. Tényleg az, de azért itt is vannak ám csúnya kis megoldások.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Daken
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 237

~The Dark Agent~


WWW
« Válasz #19 Dátum: 10 aug 21, 13:10:00 »

1. A Hakit nem fejleszti ki magából az az ember, amelyik csak akarja.

2. A bolygón már több mint 6 milliárd ember él. Több ezer embernek ugyanaz juthat az eszébe más időben anélkül, hogy tudná, hogy más kitalálta. Oké, az SW rettentő népszerű. De honnan veszed, hogy Oda onnan "lopta"? Csak mert hasonlít rá? Szerintem egy IQ nulla embernek is eszébe jutna olyan láthatatlan erő, ami hat a másikra, vagy a mozdulatok előre megjóslása. Az Hakit ne hasonlítsd az Erőhöz. A Hakit nem erőnek hívják és nem ugyanaz a képességeik. Amíg nem tudod bizonyítani, hogy Oda onnan plagizált volna, addig ne jelents ki ilyeneket.

OFF.. A Fairy Tale-nél a hülye is látja, hogy a rajzolás nagyon hasonló, és sok karakter megegyezik az OP-ban szereplőkkel. Nem bántásnak mondom, de így van, de nem gondolom, hogy lopás. Mindenki valamilyen kedvenc mangaka rajzolásának megtanulásával kezdi, amíg ki nem alakul a saját stíusa. OFF vége.

3. A Haki nem pont a gyenge akaratú emberekre hat. Tisztázni kéne egy gyenge akarat fogalmát: Olyan ember, aki nem tud ki állni maga mellett, a saját akarata mellett, aki mindig másokra hagyatkozik és hagyja irányítani magát.
És a One Piece-ben nem sok ilyen van.
Szerintem akkor is hathat a Haki valaki olyan erős emberre, amikor nem figyel oda. Hülyén hangzik. De senki nem tudhatja senkiről, ki milyen erős akaratú. Egy átlagember is lehet erős akaratú, mégis hat rájuk. Magellan is kapott egy adagot Luffytól, pedig foggal, körömmel vért izzadva üldözte a szökevényeket, hogy a világot védhesse a kiszökött gonosztevőktől.
Naplózva


"They were criminals, so I killed them in name of justice...As soldiers, weakness is a sin. They surrendered to evil, and caused a crisis in the kingdom. That type of soldier doesn't deserve to live. So they're dead." - Rob Lucci
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #20 Dátum: 10 aug 21, 17:30:12 »

1. Az akarat nem velünk született képesség, hanem fokozatosan fejlődik ki születésünktől kezdve. Ebből a kis definícióból lehet következtetni a Haki kialakulására is és sehol nem írtam ,hogy bárki aki csak akarja gond nélkül kifejleszthetné, de még ez is lehet elvégre nem tudunk semmit sem a létrejöttéről nemde?

2. Semmi gondom nincs a megjósolós részével elvégre a Mantra is pont így működött a Skypiea-s részekben.
Egyébként itt sem azt mondtam, hogy lopás hanem, hogy lopás gyanús ahogy te is írtad hasonlít rá méghozzá nem is kicsit és kétségtelen, hogy melyik mű létezett előbb az már más kérdés, hogy a SW-hoz honnan szedték.

3. A gyenge akarat a Haki esetében nem feltétlen az akaraterő hiányára hanem sokkal inkább az elme védettségi szintjére utal ezért is jött le nekem az SW-s erő ként ugyebár "elme trükk" mivel a rajzolásból az látszik, hogy a Haki akárcsak a hang hullámokban terjed és ha ezeket összpontosítod erő jön létre ezzel az erővel pedig az elmét is lehet "sokkolni" gondolom ettől ájulnak be egyfolytában az emberkék.
Még egy utolsó kis észrevétel itt most az átlagos Haki-ról volt szó és nem a Haoshoku Haki-ról ami egy teljesen másik szint még szép, hogy hat az erősebbekre is.

OFF: A másolás vagy annak felfedezhetősége számomra sem gond, de akkor mindegyik műben ismerjük el, hogy ez bizony létezik.

Az külön tetszik, hogy egyre több olyan ember van a fórumon aki értelmes érvekkel vitázik és felkészült is az adott témában amibe ír.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
chrismago
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43



« Válasz #21 Dátum: 10 aug 21, 18:31:48 »

mask666: azt azért még írjuk ide, hogy Amazon Lily-n nem azért képes szinte mindenki Hakit használni, mert ilyen jók lennének, hanem mert ott tényleg csak a legerősebbjeik maradtak életben. Azt hiszem, írták is, hogy azon a szigeten minden az erőtől függ... és ha valaki ott nem tudott hakit használni, akkor nem biztos, hogy sokáig életben is maradt. Mosolyog
Lehet, hogy az egész csak természetes szelekció.
Naplózva
Hiei
Vendég
« Válasz #22 Dátum: 10 aug 22, 11:05:02 »

Jimbeiről viszont hirtelen nem tudom, de ő nem használó.
Jimbei nemhasznál haki-t ö Halember karatét használ Nevet de azis nagyon fasza
És a turbózásról meg anyit hogy akit én most turbózva szeretnék látni az Usopp....sajna a leggyengébb tag(én szemszögemböl) pedig szimpatikus karakter Nevet

Ne nevezd már halembernek annyira nevetséges. Gyoujin karatexD
Nem értem nekem teljesen egyértelmű, hogy Hankok használja a király akaratát és teljesen tudatosan. Ezért mondja a sengoku, hogy félelmetes ellenfél.

Az akart meg akarat, ha nem figyelek oda is ugyanolyan erős. Az akarat "instant" nincs lehűlési ideje maximum, ha berúgtál mint az ökör. A haki lényege, hogy két akarat össze csap és az erősebb nyer a gyengébb behódol. Aki nagyon gyenge el is ájul... ennyi.
Naplózva
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #23 Dátum: 10 aug 22, 14:59:11 »

Kíváncsi leszek Luffy hakijára, mert azt is el tudom képzelni, hogy a szigeten tanulgatja, ugyanakkor Zorrora is kíváncsi vagyok, mert nem vette az üzenetet és az elmúlt manga fejezetekben sem láttam, hogy Mihawkkal kicsit gyakoroljon.
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
shikamaru184
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


« Válasz #24 Dátum: 10 aug 23, 09:49:50 »

off: Amúgy igaza van dakenek. A Fairy Tail szereplők kiköpött one piece szereplők. A legalapvetőbb észrevételek:
Natsu =Luffy viszont ha képességet nézünk:Natsu=Ace
Gray=Zoro
Lucy=Nami
Erza=Robin
Happy=Chopper +
Eligor=Enel (én szerintem)
Kageyama=Shikamaru
Naplózva

I wanna be the king of the pirates!^^
chrismago
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43



« Válasz #25 Dátum: 10 aug 23, 10:38:27 »

Azta, Shikamaru átpártolt a Fairy Tailhez? kacsint
Igen, vannak hasonlóságok a szereplők között, de korántsem annyi, hogy ezt így ilyen egyszerűen kijelenthessük.

Amúgy most nézem, hogy kerülünk ide ezzel a Haki témába? O.o
Ez off...

Na, de hogy ne csak az legyen, igen, én is kíváncsi vagyok arra, hogy Luffy mit kezd magával a szigeten, Rayleigth biztos tud neki mutatni pár dolgot a Hakijával kapcsolatban. Az már más dolog, hogy mekkorát fog koppanni, mikor Luffynak leesik, hogy ez egy képesség. xD
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 23, 10:41:20 írta chrismago » Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #26 Dátum: 10 aug 23, 12:08:27 »

Amúgy most nézem, hogy kerülünk ide ezzel a Haki témába? O.o

Nem tudom, de jó lenne abbahagyni.  Mosolyog
Naplózva
chrismago
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43



« Válasz #27 Dátum: 10 aug 26, 02:39:57 »

Na, megtudtunk pár dolgot a Hakiról, így gyorsan le is írnám, ha már aludni nem tudok. Nevet

Először is, az eddigi vitákat lezáróan, az OP világának minden lényében ott lakozik, mondhatni szunnyad, de csak kevesen képesek felébreszteni. Két fő része van - de igazából három, na mindegy -, ezek pedig:

  • color of observation, azaz a `megfigyelés színe`(jobb fordítás éppen nem jut eszembe, így most lesz ez): lehetővé teszi a használó számára, hogy a szemnek láthatatlan, rejtőzködő ellenfeleket is észrevegye, illetve ahogy fejlődik, az ember, képes lesz megjósolni az ellenfél következő mozdulatát. A Haki ezen részét hívták az Égi szigeten Mantrának.
  • color of armaments, azaz `a fegyverzet színe` lehetővé teszi az adott személynek, mint egy láthatatlan páncél vagy pajzs, hogy kivédje a felé irányuló fizikai támadásokat, illetve támadni is lehet vele, ez nem lett különösebben kifejtve, de gondolom fájdalmas, amikor orrba csapnak egy láthatatlan pajzzsal. xD A Haki ezen része teszi lehetővé a Logiát használók ellen való védekezést, ugyanakkor a támadást is, mintha sima emberek lennének, a szilárd testüket éri a támadás.
  • color of conquerer, azaz a `hódító színe`, ez a Haki legkülönlegesebb része, ugyanis nem lehet fejleszteni, mégha a használónak meg is van rá a képessége, hogy irányítsa, ugyanakkor ennek az ereje csak az illető személyétől, szellemétől függ. Ezt az ellenfél megfélelmlítésére lehet használni - ebből szerintem az következik, hogy az ájuldozók annyira megijednek, hogy elájulnak -, nagyon veszélyes, meg ilyen apróságok...

Amennyire képes voltam felfogni, az első kettővel rendelkezhetnek az átlagos Hakihasználók - többé kevésbé -, a harmadikat viszont csak a Haoshoku Hakival rendelkezők képesek irányítani. Adott személy pedig a fejlődése során egyre jobban közelíteni fog a Haki egyik irányzata felé, specializálódik, így azt valószínűleg jobban fogja tudni használni.
Ami még fontos, hogy eszközöket is lehet vele erősíteni, hogy pusztítóbbak, illetőleg ellenállóbbak legyenek, erre példát már láttunk is Amazon Lilyn.

(Van itt az első oldalon egy hasonló leírás, de úgy gondolom, az új fejlemények fényében ideje összefoglalni újra a dolgokat, remélem, lesz olyan is, aki hasznosnak tartja majd.)

Piros szín használatát legközelebb mellőzd! Az az Adminisztrátorok színe!

Moderátor


szerkesztés: rendben, elnézést. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 27, 17:33:51 írta chrismago » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #28 Dátum: 10 szep 03, 13:52:39 »

Szerintem Zoro is tudja használni a  hakit csak nála mint kardforgató máshogy jelenik meg. Például az akaratát bele koncentrálja a pengéibe amikor védekezik vagy támad. Tehát nem a testének adott pontját erősíti hanem a pengéit "élezi" vele. Ebből pedig az jön le, hogy a haki tömbféle módon is megjelenhet. Ennek megfelelően akkor Sanji is rendelkezik hasonló képességgel csak ő a lábaira koncentrálja az erejét, bár az ő képességét erősen limitálja a nők iránti imádat. Ilyen szempontból kiesnek a többiek.
Naplózva
hoszy
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 89

-=![HoSzY]!=-


« Válasz #29 Dátum: 10 szep 17, 14:02:39 »

Nem esnek ki, mert ennyi erővel, Nami nak is van Haki ja, mert neki nagy az akarat ereje a világ térkép iránt és azért aztán minden erejét a szemébe összpontosíthatná, hogy mindent lásson vele stb... Nevet ( Igen, szeretek kötekedni Nevet )  De csak ha abból indulunk ki hogy te mit hiszel.
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 17, 14:04:34 írta hoszy » Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 14
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!