24 máj 10, 05:41:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Melyik a legerősebb zanpakuto szerinted?
Zangetsu (Ichigo) - 36 (24.7%)
Zabimaru (Renji) - 0 (0%)
Hōzukimaru (Ikkaku) - 1 (0.7%)
Tenken (Komamura) - 0 (0%)
Suzumushi (Tosen) - 2 (1.4%)
Benihime (Urahara) - 8 (5.5%)
Kinshara (Otoribashi) - 0 (0%)
Katen Kyokotsu (Kyoraku) - 1 (0.7%)
Sogyo no Kotowari (Ukitake) - 2 (1.4%)
Ashisogi Jizo (Kurotsuchi) - 1 (0.7%)
Suzumebachi (Suì-Fēng) - 2 (1.4%)
Shinsō (Gin) - 3 (2.1%)
Kyōka Suigetsu (Aizen) - 18 (12.3%)
Sakanade (Shinji) - 1 (0.7%)
Ryūjin Jakka (Yamamoto) - 41 (28.1%)
Tengumaru (Love) - 0 (0%)
Hyōrinmaru (Hitsugaya) - 6 (4.1%)
Tachikaze (Kensei) - 2 (1.4%)
Senbonzakura (Byakuya) - 10 (6.8%)
Engetsu (Isshin) - 6 (4.1%)
Egyéb (akkor melyik?) - 6 (4.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Melyik a legerősebb zanpakuto szerinted?  (Megtekintve 29156 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #30 Dátum: 11 jún 12, 13:36:59 »

Azért ez így nem igaz. Ichigo sebessége a sorozat eleje óta vagy lecsökkent, vagy Byakuyáé nőtt meg jelentősen. Ichigot Vaizard maszkkal (ami ugye szintén jelentősen dobott a sebességén) Ulqiorra lealázta. Byakuya pedig hülyét csinált a leggyorsabb Espadából. Ezek után nem nagyon tudom elképzelni, hogy Ichigo jelentősen gyorsabb lenne egy kapitánynál. Másfelől nézve a sorozat elején tényleg gyorsabb volt Kuchiki taichou-nál. Szóval vagy Kubo fail, vagy Byakuya fejlődés.

Biztos közrejátszik egy Zanpakuto erejében a használó lélekenergiája, de Yamamoto kardjának képessége alapból is elég erősnek számít, szerintem egy gyengébb használónál is benne lenne a top 3-ban. (Persze gyengébb használó alatt nem egy Hanatarou-ra gondoltam, hanem mondjuk egy hadnagyra)
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 12, 13:37:42 írta Mistich » Naplózva

janos0166
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130


« Válasz #31 Dátum: 11 jún 12, 13:49:56 »

Amikor Ichigo harcolt Aizen ellen ott elégé gyors volt a Bankai-val tehát szerintem gyorsabb mint Byakuya de csak akkor ha képes a összehangoltan harcolni a kétségek nélkül.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #32 Dátum: 11 jún 13, 15:27:34 »

Ha nem számítjuk Aizen és Yamamoto zanpakutoját, akkor Ginek lehet a legerősebb kardja. Hiszen annak is  hatalmas ereje van. Mayurinak is elég erős kardja van csak ő túl béna ahhoz, hogy forgassa. ikszdé
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #33 Dátum: 11 jún 16, 14:40:01 »

Amúgy ti mit gondoltok Benihiméről ? Szerintem igen hasznos egy kard. Hiszen van támadó, védekező, "megkötő" képessége plusz még egy spéci támadása. Eléggé sokrétű Mosolyog Remélem lesz még 1-2 képessége.

Amúgy én a bankaiára nagyon kíváncsi vagyok. Azok alapján, amit Chad edzésekor mondott, hogy az ő bankaija nem edzésre való, én arra következtetek, hogy vagy nagyon erős és Chadnak esélye sem lenne, vagy olyan képességgel rendelkezik, ami az ellenfelet gyengíti mint amilyen Tousené.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #34 Dátum: 11 jún 16, 14:57:56 »

Nagyon lenézitek a kapitányok sebességét pedig akik már ilyen szinten vannak, ott már elég alacsony a különbség is közöttük. Persze van különbség, de már nem olyan nagy. Ilyen sebesség mellet pedig már van ideje felkészülni a támadás kivédésére. Nem vitás, hogy Soi a leggyorsabb kapitány mert ezzel próbálja ellensúlyozni az aránylagos erő hiányát. Mayuri is megmutatta már, hogy nagyon gyors az Ishida elleni harcban, de igaz ez Komamurára is. Ő például pont az ellenkezője Soi-nak. Lassabb nála de jóval ellenállóbb és fizikailag is erősebb. Kíváncsi leszek, hogy mi történik majd a mostani animében közöttük, de a végét sajnos úgy is tudjuk. Egyszerűen Komamurának kell győzni a hamis Soi ellen. Ráadásul az ok is kitalálható. Egyszerűen nem használhatja a zanpakutouja bankai képességét egy-egy elleni harcban, míg Komamura megteheti ezt. Ha használja akkor nem lesz aki elkapja és ráadásul annyira lelassul, hogy Komamura a viszonylagos lassúsága ellenére is könnyedén levághatja. Esetleg azt sem tartom kizártnak, hogy a bankaia képes ellenállni Soi bankaiának bizonyos szintig.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 16, 15:08:03 írta rini67 » Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #35 Dátum: 11 jún 16, 16:07:12 »

Benihime is egy igen erős kard  bár Ulquiorra fél kézzel elhárította az egyik támadását viszont  Aizent meg szépen szívatta a hálós trükkel. A Moviéban meg a pajzs elég erősnek látszott. Szerintem az a vörös valami energia amit Urahara kedve szerint formálhat és így lehet ilyen sokk mindenre felhasználni nem úgy mint Ichigonak aki ösz visz egy technikát tudd Zangetsuval. Pojén
Egyszer mutatták hogy Unohana kardja valami gyógyító repülő rája. Az a Shikaija vagy a Bankaija volt ?

Komamura meg korántsem biztos, hogy nyer mert a legtöbb hadnagy is kikapott még Rukia is. Hitsugaya is elég rossz börben volt igaz 2-en támadtak rá és az érzelmeivel is játszadoztak. Byakuya valószínűleg most veszít mert már fáradt. Kenpachi meg azért nyert mert ő Kenpachi. ikszdé Szerintem Yoruichi közbe fog lépni és Soifon meg nem akarja majd őt megtámadni. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #36 Dátum: 11 jún 16, 17:53:33 »

Jó de Ulquiorra, Ichigo fekete Getsuga Tenshouját is visszaverte egy kézzel, pedig Ichigo bankaiban volt, szóval szerintem nem kell lebecsülni Benihime támadását. Ulquiorra mindent visszaver mert ő Ulquiorra Nevet

Ez már egy kicsit off:( sőt... jön a bünti :S, de remélem nem Nevet )
Byakuya nem fog veszíteni, hiszen meg kell védenie a büszkeségét.

A hamis Soifon pedig minden bizonnyal veszteni fog, hiszen a reigaioknak pusztulniuk kell, még ha a valóságban Soifon legyőzné Komamurat. Amúgy fog Shunkot meg shikait használni, látszott a kövi rész preview-jában.
Ha Yoruichi közbelép, ami szerintem is valószínű, akkor Soifont ez nem fogja visszatartani, hiszen éppen Hinamorinál látszik a legjobban, hogy még az érzelemekkel sem lehet befolyásolni a reigaiokat, hiszen Momo nem akarta bántani Hitsugayat, de megtette, mert Inaba azt mondta neki.

Egyébként mint már írtam Soifon legyőzné Komamurat, hiszen nem kell neki bankai, elég a Nigeki Kessatsu, hiszen rá hatna, mert nem olyan erős mint Aizen. És Soifon gyorsabb is mint Koma.

Amúgy nem tudom, de van egy olyan elképzelésem, hogy Komamura bankaiban nem tud Shunpot használni, hiszen ő meg az óriás össze vannak kapcsolódva a mozdulataik által, és nem tudnám elképzelni, hogy az a nagy monstrum hopp eltűnne Nevet bár elképzelni el tudom, de nem valószínű Nevet

Igaz, hogy Mayuri gyors, de azért Ishida utolsó lövését nem tudta elkerülni és lett egy nagy lyuk a pociján Nevet
Azt ti tudtátok, hogy Mayuri kardja nem csak magát tudja folyékonnyá változtatni, hanem mindent amit megvág a katana( nem a shikai) az zöld trutyi lesz. ( az egyik databookban van)
Én arra vagyok még kíváncsi Mayuri bankaijával kapcsolatban, hogy vajon mennyire ellenálló a különböző támadásoknak. Mert az láttuk, hogy Ishida ketté lőtte, de vajon egy Komamura bankai-kardcsapást kibírna?
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 16, 18:02:57 írta Domynyk » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #37 Dátum: 11 jún 16, 19:13:22 »

Toausen is megpróbálta kikerülni. Nyitott is vele hamis Karakurában egy új főutcát. Pedig nem semmi sebessége volt neki sem. Erőben meg messze Soi felett állt abban a formában Tousen. Ráadásul szerintem sebességben is gyorsabb volt akkor mint Soi. Egyszerűen mindenki csak úgy képzeli a nagy darabúsága miatt, hogy nagyon lassú.

Biztos jó a méreg csak meglehetősen lassú. Viszont ha nincs ellenmérged akkor akár győzöl, akár veszítesz  mindenképpen véged a méreg miatt.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 16, 19:15:43 írta rini67 » Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #38 Dátum: 11 jún 16, 19:18:57 »

Hát én Benihimét választanám mert nem olyan ronda a Shikaija. Nevet Meg valószínűleg a Bankaija se olyan ronda.^^ Meg valahogy nem tetszik az a gondolat, hogy a Bankaiom arra megy amerre akar. Harc közben elmegy valamerre én meg ott maradnék egy szál kard nélkül. smirksweat Kicsit utána néztem és arra jöttem rá, hogy miután megsemmisül Mayuri Bankaija a kardja is megváltozik legalábbis a markolata és a keresztvasa. Mert harc előtt ilyen nagyobb tüskés keresztvasa van a kardjának és miután elpusztúl a Bankai akkor csak sima keresztvasa lesz a kardjának.
http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach/122/13 harc előtt.
http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach/305/16 Bankai pusztulása után.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #39 Dátum: 11 jún 16, 19:21:51 »

Úgy van, hogy van a keresztvas, az alatt vannak a tüskék és utána a markolat. Hát én még nem vettem észre,de igazad van. De amúgy ezek a tüskék shikaiban átalakulnak vastagabb tüskévé. Amúgy a bankaiját ő irányítja, nem császkál el Mosolyog és ha Mayuri bankait használ, a katana nála marad, szóval ő is tud harcolni közben, csak épp nem tudja a shikait aktiválni.

Én amúgy erő szempontjából Benihimét, esztétikai okokból ( mert nekem tetszik, hogy olyan furcsa a kinézete Nevet ) Ashisogi Jizout választanám.

Amúgy Komamurat Mayuri le tudná győzni. Ha megvágja Ashisogi Jizouval mielőtt használná Koma a bankaiját, akkor lebénulna és nem tudná használni. Ha meg Koma előbb használja és lecsapja mayuri bal felét, akkor visszanöveszti Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 16, 19:40:05 írta Domynyk » Naplózva
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #40 Dátum: 11 jún 20, 15:50:48 »

Szerintem vicces, hogy amikor Tousen letette a kapitányi vizsgát, és megmutatta a bankaiját, akkor senki sem látta Nevet

Úgy gondolom, hogy Senbonzakura és Hyourinmaru eléggé kedvelt zanpakutok. Ti melyiket választanátok?
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 21, 14:05:38 írta Domynyk » Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #41 Dátum: 11 jún 21, 20:57:25 »

Én Hyourinmarut választanám mert szerintem több dologra lehet felhasználni.És bírom a sárkányokat. Na meg az egyetlen férfi karakter akinek jól áll a rózsaszín az Byakuya. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 21, 21:47:45 írta Tilon » Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #42 Dátum: 11 jún 21, 21:38:35 »

. . . az egyetlen férfi karakter akinek jól áll a rózsaszín az Byakuya. Nevet
És ez hogy jön ide?  Nevet
Akárki, akármit mond, én akkor is Aizen kardját mondanám a legerősebbnek. Hogy lehet olyan képességgel versenyezni, ami bármit elhitet veled?? (jó, előbb be kell kerülni a hatása alá, de akkor is, utána annyi  Nyelvesít)

Pl ha ez a kard egy kevés reiatsuval rendelkező shinigamié lenne, akkor egy nagyobb reiatsuval bíró shinigami ki tudna törni a hipnózisból ugye  ?
Naplózva

....................................................................................................................
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #43 Dátum: 11 jún 22, 11:52:18 »

Én azért megmaradok Muramasa mellett. Egyik kardnak sincs esélye ellene. Milyen jó érzés is lehet például Aizennek a saját kardja ellen harcolni vagy éppen Yamának milyen élvezetes lehet ugyan ez. Nem is csoda, hogy csak a fillerben szerepelhet egy ilyen kard.Ördögi
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 22, 11:53:12 írta rini67 » Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #44 Dátum: 11 jún 22, 12:06:09 »

Azért az Arrancarok ellen semmit sem ér ha jól emlékszem. Nevet De Shinigamik meg menekülhetnek előle amerre látnak. ikszdé De pont ez volt Amagai esetében is a Bakkōtōja neki sem hatott a hollowokra.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!