24 máj 03, 06:07:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haki  (Megtekintve 93112 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #195 Dátum: 14 jún 02, 18:18:47 »

A haki azért fekete, hogy tudjuk ki az aki használja és ki az aki nem. Ezért vezette be Oda, mert túl sok volt a félre értés meg a találgatás. Így egyértelmű, ha valaki használja. Zoro meg koránt sem biztos, hogy Haki-val sebezte meg Monet.
Zoro mestere mondta egyszer vannak kardforgatók akik semmit sem tudnak átvágni, azonban ezek a kardforgatók képesek átvágni az acélt vagy BÁRMI mást. Ugyan azzal a katanával. Szóval Zoro nem a fegyverzet színével fogja megvágni az ellenfelét. Hallja ahogy "lélegzik" az anyag amit megakar vágni, mint Mr 1nál. Ha hallja a lélegzetét megtudja sebezni vagy éppen nem tudja megsebezni. Rajta áll mit akar tenni. Ez véleményem szerint félelmetesebb képesség mint a fegyverzetszíne. Zoro mestere egyébként szerintem erősebb, mint Mihawk és neki még lesz szerepe a történet során. Ha tippelnem kéne Dragon színre lépésénél és megismerésénél kerül erre sor.

Hmm ez nagyon érdekes.
Én úgy voltam vele, hogy amikor Monet a szeme alatt vágta meg akkor használt hakit csak a kettévágásánál nem.
De amit te írsz sokkal badassabb képesség remélem ez a nyerő  Ördögi

A mesteréről nem hiszem, hogy több szerepet kapna.Ebbe még bele se gondoltam de nagyon érdekes lenne Nevet pláne ha valami okból kifolyólag ellenfélként tűnne fel Nevet érdekes dolgokat lehetne belőle kihozni.
Továbbá nőhetne akár a gyümi nélküli karforgató karakterek száma is.
(Shanks,Mihawk,Zoro,Vista és akkor a mester) nyilván van több de ezek az erősebb karakterek Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #196 Dátum: 14 jún 02, 19:01:18 »

Ha Zoro a kettévágásnál képes volt haki nélkül megtenni ezt a tevékenységet akkor a sebzés is történhetett haki nélkül. Erre két dolog is utal. Amikor Monet kettévágta akkor Zoro irtózatos félelmet táplált belé, de amikor a szeme alatt vágta meg akkor Mone is utalt rá, hogy nagyon erős gyilkolási vágy érzést érzékelt előtte Zoro felől. Zorot érdemesebb egyenlőre úgy kezelni, mint egy vadállatot. Szerintem maga is erre utalt amikor amikor Moneval beszélt. Tulajdonképpen ez nekem Zoronál egyfajta ölési és védekezési ösztönnek gondolom. És szerintem itt az ösztönön van a hangsúly. Egyébként szerintem Sanji sem feltétlenül ismeri a hakit. Ő inkább a Rokushiki technikákat tanulta a saját egyedi képességeivel kiegészítve. Hozzáteszem, hogy magam azt tartom, hogy a Haki egyfajta alapösztön és ebből fejlődött ki rengeteg ág. Luffy a teljes és egész alapot tanulta. A Rokushiki ebből néhány válogatott típust tartalmaz de a haki az alapját. Így érzékelnek ők is mint a normál hakizo típusok. Lucciéknál lehetett látni amikor mindig kitértek a támadások elöl. Zoro pedig alapjában véve egyfajta állati ösztönt használ, aminek használatára Mihawk taníthatta ki. Ez inkább jellemző is lehet Mihawk egyediségére és képességére.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 02, 19:15:38 írta rini67 » Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #197 Dátum: 14 jún 02, 19:58:01 »

Sok helytálló feltevés  Gondolkozik
Luffy mondatát, hogy (csak) ők 3an tudnak Hakit használni én úgy értelmezem mint: "hármunkat most már nem szopat körbe bármilyen logia".
Szerintem nem kell túl komplikálni ezt a Haki dolgot.
Nem kellett volna hozzá ez a magyarázat amit Rayleightől kaptunk nekem teljesen emészthető lett volna annyival, hogy ez "szellemi energia".Anno még a fordításokban is így volt amikor semmit nem tudtunk arról, hogy Haki amikor Shanks kiütött vele néhány Shirohige kalózt.
Annyival is el lehetett volna intézni, hogy ha a szellem erőd/kisugárzásod elég erős vagy adott ellenfélhez képest erős akkor megtudod ütni ha Logia, akkor is.Én ennyi is beértem volna de ennél mi egy részletesebb magyarázatot kaptunk ami még néhol mindig magyarázatra szorul  smirksweat

Zoro Haoshoku haki dolgára én is csak a Luffy-Roger párhuzamok miatt láttam/látok esélyt.
Talán majd ha kinyitja a szemét  Ördögi
Naplózva
dbzgt83
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Válasz #198 Dátum: 14 jún 02, 22:10:58 »

Amúgy ez a "ha majd Zoro kinyitja a szemét" dolog érdekes. Elképzelhető, hogy tényleg rejt valamiféle titkot az a szem(Hakit, ha már ebben a témában vagyunk), de lehet hogy csak látvány elem. Ugyanakkor úgy gondolom, és szerintem jogosan(ha már Zoro és Sanji riválisok, és lényegesen túl nagy különbség még nemigen volt köztük, vagy ha mégis lenne, vagy kialakulna egy nagyobb átugorhatatlan és behozhatatlanul nagy szakadék, akkor a másik fél ne hívja az egyiket a riválisának), hogy ha már Zoro szeme feltételezhetően titkot rejt, akkor Sanji jobb szeme is rejthet. Ha Zoro sebhelyébe belemagyarázható egy esetleges király akarata, akkor Sanji szemébe is ugyan úgy belemagyarázható az, hogy valószínűleg nem csak úgy unalomból bement a fürdőszobába a tükör elé, és gondolt egyet, hogy hopp inkább most a másik szememet takarom el. Lehet hogy az ő szemével is történt valami.. Lehet hogy ugyan olyan, vagy hasonló titkot rejt mint Zoroé.
Naplózva

Mr. Prince
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #199 Dátum: 14 jún 03, 13:42:59 »

a Zoro Sanji viták kizárólag a poén kedvéért vannak.Egyáltalán nem riválisak.
Az erő szinteken meg nem kell vitázni egyértelmű, hogy Zoro erősebb mint Sanji.
Az utóbbi fejezetek mangában megmutatták, hogy Zoro kikkel képes felvenni a verseny minden erőfeszítés nélkül.
Sanjinak meg Vergo széttörte a térdét.
De ez off nem is ez a lényeg.

Azt a szemes dolgot csak poénból láttam mert láttam yt-n egy ilyesmi kommentet ahol a fanboyok túlzásba vitték ezt a Zoro kinyitja a szemét dolgot Nevet

Mindenesetre epic lenne ha kinyitja és király akaratával kiüt mindenkit  Ördögi
de szerintem az lesz a nyerő, hogy csak látvány elem Mosolyog
Naplózva
dbzgt83
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Válasz #200 Dátum: 14 jún 03, 14:00:18 »

Tény, hogy Oda nagyon szívatja Sanjit az időugrás óta, ezt aláírom, bármennyire is szarul esik. Az időugrás előtt, viszont bőven tudott annyit mindkettő, hogy rivalizálhasson a másikkal, és de szerintem pont hogy azok. Mindkettejüknek megvolt a maga epic és badass jelenetei, mindkettő bizonyított, csak Sanjiról hajlamosak jobban megfeledkezni, és ha már hakinál tartunk, Sanji is mutatott bőven annyit, amibe belemagyarázható a haki. Példának okáért Absalom.
Naplózva

Mr. Prince
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #201 Dátum: 14 jún 03, 14:35:33 »

nem értem a logikát.
Shirohigének is volt nem egy badass meg epic jelenete akkor ő is rivalizál velük?  Mosolyog

Egyikőjüknek sem bemagyarázható a király akarata se sanjinak se zoronak, zoronak kizárólag a Luffy Roger párhuzam miatt esélyes. Rayleigh király akarata= Zoro király akarata.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #202 Dátum: 14 jún 03, 15:56:48 »

Khm. Zoro és Sanji összehasonlítása lerágott csont. Ráadásul nem itt a helye.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 03, 15:57:33 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #203 Dátum: 14 dec 07, 13:24:17 »

Manga topicból a hsz-m egy részét kimásolom ide, mivel ide jobban illik és kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Most ahogy 1-2 kommentel visszább olvastam itt egy része ugyanaz amit Hiei is felvetett Zoroval kapcsolatban régen csak ő jobban kifejtette mint én.

Monet és Luffy is kijelentette valamilyen formában, hogy Zoronak van hakija.Arra nem igazán emlékszem, hogy Zoro használta volna a megfigyelés hakit mint Sanji de lehet, hogy igen sőt szerintem biztos csak én nem emlékszem ikszdé

De szerintem az sokkal jobban ütne, hogy ha Zoro haki nélkül is tudná aprítani a gyümölcshasználókat mint ahogy anno meg tudta vágni Mr. 1-t is, a király akarata helyett (ami egyébként az egész manga szereplőgárdájából rá illik a legjobban) csak simán lefagynának az emberek az erejétől és mozdulni sem bírnának (Monet).Szerintem ez sokkal nagyobbat ütne bár lényegében szinte ugyanaz lenne mint a király akarata de mégis valami más ami még egyedibbé tenné mint az ha lenne neki király akarata Nevet (bocs a szóismétlésért Nevet) ezek mellett a megfigyelés haki elfér mivel azt nem tudja ilyenekkel kiváltani mint a másik 2-t.

Az jutott eszembe, hogy ha ez igaz akkor Shanksal és esetleg Mihawkal is hasonló lehet a helyzet.Nem emlékszem, hogy mihawk használt volna fegyverzet hakit egyáltalán de abban biztos vagyok, hogy shanks egyáltalán nem, pedig amikor kivédte Akainu támadását nem ártott volna.Valamint amikor leszállt whitebeard hajóján akkor meg is repesztette kicsit a fedélzetet és Marko-ék valami olyat beszéltek, hogy ha felkészületlenül ér shanks jelenléte akkora elájulsz, na de a király akarata nem így működik, esetleg azt tartom valószínűnek, hogy Oda akkor még csak kezdetleges formában találta ki ezt a hakit azért volt így.Igaz más mangában is ha valakinek rohadtul nagy az ereje (reiatsu, chakra, mágia) akkor attól is megremeg egy kontinens de ez itt a király akaratára nem volt jellemző, sőt csak Shanksnál történt ilyen máshol a környezettel semmi sem történt csak elájultak az emberek.

Szerintem ez sokkal menőbb lenne mint ha nekik is lenne simán "csak" a 3 haki.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #204 Dátum: 14 dec 07, 14:07:50 »

Egyértelmű, hogy Zoro tudja használni a megfigyelés színét és a fegyverzet színét is. Sanjinak is biztos a megfigyelés színe.
És Shanksnek király akarata van (nem is akármilyen), Mihawk pedig tuti tudja használni a hakit. Azért nem kell túlkomplikálni a dolgokat Nevet
Itt az a kérdés, hogy Zoronak megvan-e a király akarata. Monet ellen nagyon arra hajazott.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #205 Dátum: 14 dec 07, 15:18:23 »

Köszi, ha elolvasod!:D
 
Zoro képes volt megsebezni Monet, aki logia. Most nem arra gondolok, amikor kettévágta, és nem tudott Monet újból összeállni. Az csak a félelem miatt volt. De az előtt Zoro megsebezte az arcát. Ez a bizonyíték rá, hogy képes használni a fegyverzet színét.
Még a Gyojin arcban, amikor az a sárember talán Caribou elment levadászni Sirahoshit, akkor Luffyék megérezték a jelenlétét. Szóval tudja használni mind2-t.


Asasino: "Nem emlékszem, hogy mihawk használt volna fegyverzet hakit egyáltalán de abban biztos vagyok, hogy shanks egyáltalán nem, pedig amikor kivédte Akainu támadását nem ártott volna."

Ha Shanks nem a fegyverzet színével, akkor mivel védte volna ki a logia  Akainu támadását?Nevet Ha itt arra gondoltál, hogy neki is az a megmagyarázhatatlan ereje van és azzal védte ki, abban lehet valami. De amíg erre nincs bizonyíték addig úgy kell kezelni, hogy Shanks képes a fegyverzetszínére. Be is b..na, ha pont ő ne lenne képes rá:D Shirohige ellen használta a megfigyelés, és fegyverzet színét is a királya akaratán kívül. Megfigyelést akkor, amikor Shirohige hozzávágja a szakésköcsögöt, Shanks meg kitér előle. Fegyverzet színét meg amikor összecsap Shirohigével. Kettéválik az ég, szóval valószínűleg ezért. De lehet csak baromságokat beszélek, de én így látom a dolgokat.

Köszi, ha elolvastad!:D
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 19, 19:58:00 írta sasukeuchiha17 » Naplózva

iiHALA MADRID!!
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #206 Dátum: 14 dec 07, 17:06:05 »

Igazad van addig amíg Oda nem közli velünk, hogy nekik valami más van addig nem tudhatjuk Nyelvesít

Meg ha semmi ilyesmi nincs és baromságokat beszéltem akkor ahogy írtad 100%, hogy Shanksnak van mind a 3, Zoronak pedig kérdéses a 3. Nevet minden kiderül Nevet
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #207 Dátum: 15 dec 21, 13:44:19 »

Sanjinál már egy ideje gondolkodtam, hogy lesz megoldva a fegyverzet színe+ diablo jamble combo. Lehet meredek ötlet, de szerintem mivel úgy is Black leg Sanji a beceneve feketén fog lángolni a lába. Elég badass lenne.
Amúgy tényleg kíváncsi leszek, mert általában fekete nacit visel elég nehéz lesz neki ábrázolni a fekete hakit:D
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Takashi
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 96



« Válasz #208 Dátum: 16 jan 22, 19:45:35 »

Úgy érzem lassan eljön az ideje, hogy meglássuk SAnji fegyverzet színét, én is erre a feketés lilás lángokra tudok gondolni. Bizom benne, hogy le fog nyűgözni a látvány. bow
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 [14]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!