24 máj 17, 17:58:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Petíció a magyar animés piacért  (Megtekintve 3181 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kiru Hoshino
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1094


Tanulj a múltból! Élj a jelenben! Álmodj a jövőről


WWW
« Dátum: 13 márc 18, 11:06:05 »

Próbáljuk meg együtt fellendíteni az animés piacot!

Április elsejével minden eddiginél radikálisabb és szomorúbb műsorstruktúra-változás köszönt be az Animax életébe. (Ha egyáltalán még tényleg Animax néven fog futni...)
Azt eddig is tudtuk, hogy erre a csatornára a közeljövőben sajnos nem várhatóak animés premierek, miközben áprilistól kezdve több anime joga is lejár. A hónap beköszöntével elsőként a Bleach joga jár le, ami által a sorozat teljesen eltűnik a képernyőről.
Áprilisban animék helyett még több élőszereplős műsort kapunk. Ez ráadásul azt is magával vonzza, hogy már 22.10-től is élőszereplős műsorokat láthatunk. Illetve hétfőnként, csütörtökönként, és hétvégenként egészen 20.55-től az ismétlő sávig csak élőszereplős műsorok lesznek képernyőn.
Mindemellett átmódosul az ismétlő sáv is: legtöbb napon első körben a 21.20-as duplázó műsorokat ismétlik, majd a kora esti animevetítés és a Verhetetlen Banzuke ismétlése kerül adásba. Pont azért, hogy legalább ennyi japán tartalom megmaradjon, de ez sajnos kevés vígasz az animerajongóknak és a csatorna egykori kedvelőinek. RIP!

"A célünk, hogy mi rajongóként próbáljuk segíteni az animevetítést, a DVD-kiadásokat, és a manga-kiadásokat! Biztosan ti is észrevettétek, hogy az Animax már csak ismétli az animéket, lassan semmit nem fognak tudni leadni. A DVD-kiadás megszűnt, nem adnak ki semmilyen DVD-t.
Ez a petíció azért van, hogy együtt segítsük, valamint támogassuk az animés piac fejlesztését."

Ha neked is eleged van abból amit az Animaxon folyik és radikális változásokat szeretnél akkor írd alá, oszd meg a petíciót!

http://www.peticiok.com/probaljuk_meg_fellenditeni_egyutt_az_animes_piacot

Naplózva



Pólófelirat: 'Bombaszakértő vagyok. Ha futni látsz, próbálj meg lépést tartani velem...'

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1 Dátum: 13 márc 19, 14:22:39 »

Sajnálom, de szerintem önmagában az egész életképtelen.

vegyük a naruto-kun kb 20-30.000 fős látogató seregét. Ha mindenki havont max 1000 ft-ot költene animés cuccokra, az max 30 millás bevételt hozna nekik. Vagyis nem.

1 ott van az előállítási költség. esetünkben import, jogdíj, nyomda, fordítás, reklám a közüzemi díjak, épületfenntartás/bérlés plusz a dolgozók bére. Ami szerintem erősen 100 millás költségeket eredményez.

2. ennek a 30.000-nek csak kis hányada potenciális vásárló. ha 20%-ot veszünk, az 6.000 ember.

Persze ennél azért több potenciális vásárló van, de úgymond az anime rajongók mennyisége (vásárló és nem vásárló együttesen) sem éri el az 1 millió főt.
Véleményem szerint kéne ide ennyi (1 millió fő) potenciális vásárló, hogy önmagában megéljen.

3. mivel kicsi a piac, és mivel import áru ami plusz költségekkel is jár. így átszámítva egy egy manga ára kb 2x annyi ba kerül, mint japánban.
Japánban egy heti magazin majdnem 400 oldallal kb 30-35 történettel 240 yen. (2 péksüti ára ott)
Ha magyar viszonylatokra akarnánk vetíteni, akkor ez kb 240 ft. (két péksüti ára itt)

4. anime csatorna miből él, a reklámokbol, potenciális vásárlók anime rajongók.
potenciális reklámok, animés cuccok.

Reklámozható anyag (amiből lehet válogatni), magazinok dvd-k figurák.

Magazin volt 1 aztán lett 2 (aztán már aszem annyi se)

Mivel 2 magazin lett, így először nőt a reklám bevétel.  Az emberek is több magazint vásároltak.

De egy idő után kialakult, hogy kinek melyik tetszik, így persze volt olyan aki mindkettőt vettem, de nem kevesen az 1. magazintól átpártolhattak a 2. magazinhoz.

Így az 1 magazin eladásból származó bevétele csökkent.
Mivel kisebb bevétel, kevesebbet fordít reklámra, ezáltal a csatorna bevétele is csökken.

Persze ha jól  tudom, hogy az egész csatornakülföldi kézen van vagy mi, szóval megoldhatnák globálisan is a költséges problémáit, de mivel tán úgy gondolják, hogy a magyar piac nem elég nyereséges így inkább itt csökkentik a  ráfordításokat, minthogy máshonnan vonjanak el tőkét.

Az anime egy szubkultúra, s mivel mi kis ország vagyunk kevés lakossal, így kevesen vannak a szubkultúralódottak is.

Sajnos szerintem az hogy pár száz ember leírja, hogy 5-10 éve vett 1 dvd-t az kb annyi,  kit halottnak a csók.

Szerintem önmagában eleve életképtelen 1 anime csatorna, viszont több csatorna berkein belül 1-1 anime blokk már gazdasági szempontból is életképes lehet.

ui. A számok hasra ütés szerűek, próbáltam visszafogott lenni, remélem, hogy túlzásokba estem, de attól tartok, épp az ellenkezője.
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2 Dátum: 13 márc 19, 18:52:31 »

Ördögi kör.
Nem tudom hogy mi folyik itt de az egész magyar szinkron úgy globálisan (legyen az anime, mese, film akármi) romlik.
Tegyük fel hogy sikerülne fellendíteni a csatornát (amire a Shiro által leírtak alapján jó ha van vagy 5-10%) , ugyanúgy rossz lenne a szinkron, (mivel "magánszemélyek" ebbe nem/nem nagyon szólhatnának úgymond bele), de e miatt ugyanúgy esne a nézettség és az egész kezdődne elölről.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #3 Dátum: 13 márc 19, 19:09:27 »

Igaza van mint Shironak, mint Ayuminak. A színvonal, ha meg is maradna, valószínűleg nem lenne jobb. Kezdjük ott, hogy van egy szinkroncsapat és azokat használják folyamatosan mindenhol. Ráadásul nincs nagyon pénz újabb animékre, ezért ismételik folyamatosan a régiket, meg raknak bele mindenféle valóság showt, abból is a rosszabbakat. Bleachnek is lejár pedig lehetett volna folytatni, de agyon ismételték, ezért már mindenki unta.

Mangáknál az a baj, hogy mindent lefordítanak. Semmi nincs eredetileg, még a nevek sem. Könyvesboltokban vannak már mangák, Naruto, Death Note és még egy pár, de ezekből sem fogy igazán, és nem is látok új kínálatokat. 
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #4 Dátum: 13 márc 19, 19:27:22 »

Ezt a műfajt a net hozta be az országba (amikor betiltották a DBZ-t volt pár év szünet és ahogy a net elterjedt itt, hozta magával a többit is), és a net a "hazája" és a rajongók szinte mindent onnan szereznek be.
Úgy látszik hogy netes szubkultúra marad de lehet hogy nem is baj, hogy a "pénznyelők" nem kontárkodnak annyira bele, már bebizonyították hogy nem igazán értenek hozzá.  Gondolkozik
A manga és DVD eladásokban levő kereslet hiánynak sok oka van: kevés az érdeklődő (kis ország, kevés ember, kevés eladás), az ország jelenlegi (és egyre csökkenő) élestszínvonala, bizonyos emberek (rajongók hozzátartozói, főleg a szülők) előítélete, internet.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 19, 19:40:51 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
feradraco
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 175


Pengeb*zi rodeogirl


WWW
« Válasz #5 Dátum: 13 ápr 07, 19:14:25 »

Talán nem sok jogom lenne hozzászólni ezen témához, mivel mindössze négy éve kezdtem el megismerkedni az animés szubkultúrával Magyarországon, de mégis megteszem. Egy elég jó ismerősömtől hallottam múlt nyáron az Animax történetéről, és hogy őszinte legyek, szerintem nem is igazán lenne szükség animeszinkronokra, legalábbis én felirattal is megelégednék, csak anime legyen, ne mindenféle amerikai cucc, amit bármelyik másik csatornán is le lehetne adni. Nem értek ugyan ahhoz, hogy ez hogy is megy, de én (talán naivan, de) így gondolom.
Ami még szerintem jót tenne a dolognak, az a változatosság úgy általában. Benézek egy animés boltba vagy egy conra, ugyanazok a fandomok, ugyanazok a zenekarok. Értem én, minek x forintot kidobni egy olyan manga/anime/bármi jogaiért, ami a kutyát sem érdekli, de valahol a népszerűséget is el kell kezdeni.
Hirtelen úgy ennyit tudnék hozzászólni a dologhoz, ha hülyeséget beszélnék, akkor természetesen elnézést kérek.
Naplózva

- Nekem csak annyit mondtak, hogy jöjjek be és mondjam, hogy baj van a gyárban. Nem számítottam a spanyol inkvizícióra!
- Senki se számít a spanyol inkvizícióra!
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #6 Dátum: 13 jún 27, 08:54:26 »

Jé, nem is tudtam, hogy ennek van itt témája, ha tudtam volna nem írok erről máshova is, na mindgy. xD Pont egyik nap írtam erről, de bemásolom ide is, hátha kapok ellenérvet.

2010-ben írtam ezt a hozzászólásomat a fórumra.

Idézet
Az a gáz, hogy egyre többen látnak pénzt ebben az animés-mangás őrületben. Hogy ennyi Con van, ennyi animés/mangás bolt, ennyi kiadó ahhoz fog vezetni, hogy ez az egész szép lassan összefog omlani. Ez egy gazdasági csőd. Minek 8 fajta WC papír, amikor az 1 fajta is kiszolgálja az igényeket és abból is alig fogy?

Szép lassan bedőlnek majd a különböző cégek. Ezeket nem rég írtam máshova, de ide is idevág: Kis ország vagyunk, kevés emberrel, még kevesebb animét szerető emberrel és még annál is kevesebb olyan animés emberrel aki fizet is valamit ezért a szenvedélyért.

Nem titok, korábban én is gondolkoztam mangakiadón, de elvetettem az ötletet, mert még nagyobb gazdasági káoszt szülne.

És tessék. A rajongók már az animés piac megmentését szervezik a bedőléstől. Sz-rakszik az Animax, a 2 újság összeolvadt, mert nem fogyott annyi, boltok szűntek meg, megszűnt a teaház, stb.
Engem most meg fogtok kövezni, de én most azt mondom: Magyarországra nem kell animés tévécsatorna, nem kell animés DVD kiadás, nem kell magyar nyelvű manga. Nem kell. Brutális szintű erőforrás és pénzkidobás az internet korszakában, ahol nem hogy egy szűk szubkultúrának szánt DVD-t, de egy országos szintű, sokkal nagyobb réteget megcélzó zenei CD-t, DVD-t sem lehet eladni. A rajongói weboldalakkal egyszerűen nem lehet versenyezni, hiszen ingyenesen 100x több tartalmat kap az érdeklődő mint úgy, hogyha pénzt fizet érte. Viszont az sem lenne megoldás, hogy ezeket az internetes platformokat megszüntessék, mert az abszolúte megölné a hazai szubkultúrát. Hazánkban ez a mai napig egy interneten kialakult és az internet segítségével fennmaradt kultúra, na most ha ezt kiiktatnánk összeomlana az egész. Hogy miért? A fordítócsapatok több ezer, több tízezer sorozatot biztosítanak minden egyes ízlésvilágot kielégítve, gyorsan, míg a kiadók egyszerűen nem tudnák tartani ezt a lépést, sem animében, sem mangában, sem időben. Mivel sokan nem találnák meg azt amit keresnek, szűkülne a piac, kevesebb lenne a rajongó, kevesebb lenne a bevétel, és egy idő után kivérezne az egész.
(Egyébként zárójelben jegyzem meg, hogy az, hogy Magyarországon ennyire elterjedt az anime/manga kultúra az az internetnek és azon belül az ingyenesen elérhető fordításoknak köszönhető. Nem csak ennek, de javarészt ennek!)

Összesítve: Nem kell se TV csatorna, se mangakiadás, se DVD kiadás - hiszen ezek úgymond ingyenesen megoldhatóak. Viszont akkor mi kellene? Figurák, különböző ajándéktárgyak értékesítése, normális rendezvények - de ne úgy hogy egymásra szervezve és szinte minden héten egy valami, hanem mint régen a MAT-os időkben, amikor még volt jelentősége a Conoknak. Ha a TV-hez mindenképpen ragaszkodna a nagyérdemű, akkor én inkább egy TV műsor mellett lennék, ami mittomén havonta jelentkezne fél órában, 1 órában egy nagyobb TV csatornánál. A fix-nél amikor én bent voltam, ha jól emlékszem 50.000 Ft-ról beszéltünk egy fél órás műsor esetében, de mondta a csávó hogy a műsor körüli reklámblokkokat úgy értékesíthetem ahogy akarom, ergo csak ki kell adni egy marketing cégnek a reklámblokkok értékesítését, és így nem hogy kiadás lenne az 50.000 Ft, hanem még bevétel is származna belőle, ami bőven hozna a konyhára. Havonta fél órát pedig bőven meg lehet tölteni "exkluzív" tartalommal és még a kultúrát is népszerűsítenénk, főleg ha ezt közszolgálati státusszal lehetne valahogy futtatni, arra még állami támogatás is járna.
Ennyi. Magyarországra nem kell több. Ez az ország a népességéből és gazdasági helyzetéből adódóan nem tud többet eltartani. Tisztán látható volt az az állapot, amikor 2008-2010 között minden héten indult egy kiadó, egy bolt, egy rendezvény, hogy ez az állapot hosszú távon nem tartható. A rajongók megcsömörlenek, és egy idő után el fog kezdeni leáldozni ez az egész, főleg, hogy a Conok semmivel sem adnak többet mint pár évvel ezelőtt. Ugyan az megy minden évben.

Itt az egész azzal lett elb***va, hogy sokan sok pénzt láttak ebben, boltot, lóf**zt, mindent nyitottak, de 10-20 ezer animefan, akik javarészt csak a conokra adnak ki pénzt, hogy találkozni tudjanak az ismerőseikkel, nyilvánvaló volt, hogy nem fognak tudni eltartani ennyi céget.

Persze itt, jöhetne a kontrázás, hogyha most abbahagynák a kiadók a különböző sorozatok kiadását, akkor japánok nagyon megharagudnának ránk és a büdös életbe nem kapnánk meg semmilyen licencet. Ez valóban egy nyomós érv, de mint fentebb írtam nem kell ide licenc.
Most akkor felteszem a kérdést, mi a fontosabb? Hogy itthon legyenek meg a licencek és nézzük, ahogy idővel csődbe megy az egész, összeomlik a kártyavár, vagy sz**juk le az egészet és csináljunk olyat mint amiből valóban jön pénz, és amit valóban el tud tartani a piac?
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7 Dátum: 13 jún 27, 21:54:37 »

Itt az kéne (ha a "hivatalos" részét nézzük) hogy 1-2 anime megy valahol csak úgy mint pl a Dragon Ball a Viasat 6-on.
Mondjuk tény hogy az Animax azért még rátett egy lapáttal hogy ide jusson, a hanyag minőséggel és a hozzá nem értésükkel.
Na mindegy, szerintem ebbe pénzt (legfeljebb "filléreket") már úgy sem ölnek bele a hazai "nagyok", de lehet hogy jobb is ha nem mert csak ártanak vele.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!