24 máj 20, 23:16:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Az animéket, mangákat letölteni szereted jobban, vagy megvásárolni eredetiben?
Letöltöm
Megveszem, ha olcsón hozzá lehet jutni
Ha megtetszik valami, bármilyen áron megveszem!

Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Letöltés vs Vásárlás  (Megtekintve 4949 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Dátum: 10 szep 09, 22:08:23 »

Amúgy a manga azért "teljesít" jobban Franciaországban, mert egy rész felől a franciák a legotakubb nyugati nemzet, másrészt pedig ott már akkor megindult a mangakiadás, amikor nem volt Internet. Hozzánk már túl későn jöttek be a mangák, annyira későn hogy Magyarország warezország lett.  Szomorú   
Internet nélkül elég nehéz beszerezni valamit, azon kívül, hogy megveszed... Marad az otthoni soksorosítás, ami elég lassú, és minden másoláskor romlik a minőség...

Ez a magyarország warezország a 22-es csapdája... A kiadók drágán adják a legális dvd-ket, füzeteket, hogy legyen haszon. Drágán meg nem kell a cucc a kutyának sem... Bárki, bármit olcsón letölthet a netről... Jóformán csak a villanyszámlát terheled ha korlátlan neted van... Így a kiadóknak sincs akkora profit hogy lejjebb birják adni az árakat... Egy mangáért senki sem ad ki 4500 ft-ot... De ha 1000 ft-ért adnák, jó minőségben, akkor jobban megvennék... De az árakat sem lehet a végtelenségig lenyomni...

Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy jobban szeretem az animéket dvd tokban borítóval kitenni otthon a polcra...
Így ha tehetem megveszem az anime DVD-t eredetiben... A buktató ott van, hogy kinek van pénze megvenni a 3-4 ezer ft-os lemezeket? Nos nekem nincs... Soha nem vettem még 2000 ft-nál drágább DVD-t...

Volt már erről a témáról szó, valamikor alameik topikban, de gondolom megérdemel egy saját topikot!  Gondolkozik
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1 Dátum: 10 szep 10, 10:01:18 »

Nálam mangánál a letöltés a nyerő minden esetben. Mosolyog Nem hiszem, hogy akár minimális összegért is vennék a béna mangafordításokból. A fansub csapatok sok esetben sokkal jobbak, mint a hivatalos fordítások.

Animéknél talán egy kicsit vonzóbb az eredeti megvásárlása, hiszen a DVD-ken mindig van feliratos verzió is. (Szinkron nem igazán érdekel, még ha jó, akkor is jobban szeretem a japán hangot.) De még itt is a letöltés a nyerő. Báár azért a polcomon tényleg jól mutatna a teljes Naruto, CG, meg FMAB egymás mellett. Nevet Csak hát ki tudja ezt finanszírozni?

Játékoknál, szoftvereknél pedig csakis download+crack. (Bár ez utóbbi már kicsit off itt, bocsi. Mosolyog)
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2 Dátum: 10 szep 10, 10:22:54 »

Semmi baj... Én kérek elnézést! A játékokra, és más filmekre nem gondoltam! Lehet jobb lett volna az általános szavazásba tenni ezt a topikot... smirksweat
Áthelyezhetem ha akarjátok, és akkor nem lessz OFF a játék sem... Gondolkozik
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #3 Dátum: 10 szep 10, 19:35:25 »

Ami a játékokat illeti, a játékok árai két év alatt (kivétel az Electronic Arts kiadásai) elég szépen le szoktak menni. Jade Empire-t például legutóbb 600 Ft-ért láttam egy üzletben, Fable-t 1000 Ft-ért, Star Wars díszdobozokat pedig 3000 Ft-ért. Véleményem szerint vétek ilyen játékokat/filmeket nem megvenni. 

"Egy mangáért senki sem ad ki 4500 ft-ot... De ha 1000 ft-ért adnák, jó minőségben, akkor jobban megvennék... De az árakat sem lehet a végtelenségig lenyomni..."

4500 Ft-ért én nem is nagyon láttam magyar mangát. A legdrágább magyar manga amit eddig láttam, az kb. 3000 Ft volt. A nyugati képregények szoktak nagyon drágák lenni, pedig azok vékonyabbak de színesek. A legtöbb anime DVD pedig nem szokott 2000 Ft-nál drágább lenni díszboboz nélkül, én pl. InuYasha mozifilm DVD-t vettem egy ezresért egy üzletben.

Én úgy vagyok a vásárlással, hogy ha tehetem akkor megveszem. Mivel az alkotó ezt várja el tőlem, és ha egyszer jó munkát csinált, miért is ne?  Mosolyog A fordításokkal viszont én kritikus vagyok, ezért nem lett beszerezve a magyar Naruto egyik kötete sem. Akkor már inkább megveszem angolul vagy japánul. 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
verdict
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 473



« Válasz #4 Dátum: 10 szep 11, 08:55:10 »

Látom még mindig én vagyok az egyetlen aki képes bármit megszerezni (amennyiben van rá keret természetesen ikszdé) főleg mangák~ (persze nem magyar DDD: sokkal inkább a VIZ féle angolok onnan is DGM :Đ)
az artbookokat, CD-ket (mondjuk itt csak LM.C CD-DVD gyűjteményem van ikszdé) és egyéb letölthető dolgokat szintén jobban kedvelem eredetiben O_O
Naplózva

ANYAPA tag Lakhely: Tobi sziget 
Onee-sama: Syzy ikszdé
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #5 Dátum: 10 szep 13, 19:49:21 »

én - ha nem túl drága a manga/anime - megveszem, mert élőben tényleg jobb a kezemben tartani egy mangát, mint a gépen olvasni... feelingesebb ... arról nem is beszélve, hogy azok, amik már ki vannak adva, nem nem találhatók meg a neten a szerzői jogok miatt... =/ szal, ha érdekel, kénytelen vagyok megvenni...

most is pl. volt egy leárazás az egyik nagy magyarországi könyvesbolt-áruházláncban, 300 forintért lehetett mangákat venni augusztus végéig... hülyének is megéri, nem hogy nekem xDD bár az első kötete 1500 forint volt, átlagba akkor is jobban jött ki a maga öt kötetével...

ugyanilyen esetem volt a Trigun DVD-immel... mindössze 2500 forinért vettem az öt DVD-t, 26 résszel .. nem nagy anime, de ott van a polcomon, és büszkeséggel tölt el, hogy van DVDm *-*

viszont például egy Death Note mangát megveszek, mert abból kell az összes - eddig 3 darab van meg :3 - és nem érdekel, hogy darabja 2000... a Death Note az Death Note... Nevet
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #6 Dátum: 10 szep 13, 20:53:37 »

"Trigun DVD-immel... mindössze 2500 forinért"

*_* Hol vetted a DVD-ket?? PÜ-ben részletes választ kérek!  Pirul

Még egy érv a erdeti dvd mellett: Az olcsó írható lemez pár év után olvashatatlanná válik... A gyári bírja...
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #7 Dátum: 10 szep 13, 21:01:51 »

Ha mi is beszerezhetjük hasonló módon, jöhet nekem is az a pü. Nevet
Naplózva
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #8 Dátum: 10 szep 22, 20:31:36 »

most is pl. volt egy leárazás az egyik nagy magyarországi könyvesbolt-áruházláncban, 300 forintért lehetett mangákat venni augusztus végéig... hülyének is megéri, nem hogy nekem xDD bár az első kötete 1500 forint volt, átlagba akkor is jobban jött ki a maga öt kötetével...
ugyanilyen esetem volt a Trigun DVD-immel... mindössze 2500 forinért vettem az öt DVD-t, 26 résszel .. nem nagy anime, de ott van a polcomon, és büszkeséggel tölt el, hogy van DVDm *-*

Pü-ben küldel nekem is a bolt nevét lécci!
Én miért nem tudtam erről az akcióról?  >.<# franc

Amúgy én is inkább a letöltés mellett vagyok. Bár ha van valami kevés kötetből álló manga (DN) , azt megvenném boltban, és talán karácsonyra azt is kérek  Nevet.
De pl Naruto manga vásárlásba nem kezdenék bele. Eddig talán 8 jött ki magyarul, de ha mindet lefordítanák magyarra és megvenném az összeset, akkor új könyves (mangás  Kúl) szekrény/polc kéne.
Naplózva

....................................................................................................................
Sunny
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 240


« Válasz #9 Dátum: 12 máj 20, 09:38:28 »

Már egy másik topicban is hozzászóltam, hogy ha megjelenne a dragon ball összes része dvd-n magyarul, akkor megvenném!!!!!!! Így maradnom kell a letöltésnél, de reménykedem, hogy egyszer kiadják!!!!!!!!!!! Mindig nézem az üzletekben az anime sort, hátha felbukkan, de szerintem reménytelen. Szomorú
Naplózva
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #10 Dátum: 12 máj 27, 20:00:41 »

Én minden esetben maradok a letöltésnél ,ennek jó pár oka van .
1. Ha minden aminét DVD n megvennék ,amit már megnéztem ,akkor jó esélyel 6 számjegyű összeg jönne ki (sanszos ,hogy az a 6 számjegy első jegye sem 1 es lenne)
2. A DVD még ha gyári is bizonyos idö/használat után bemondja az unalmast ha letöltöm és ez megtörténik nem vesztettem semmit max letöltöm még1x. Ez mellett eltörhet ,szakadhat ,karcolodhat ,elveszhet
3. Én inkább vettem egy külön winchestert az animéknek , az kijött egy 20 asból és van rá annyi hely ,hogy a netem nem birja megtölteni .Ez nem kopik (annyira) , jól birja az ütéseket , nehéz elveszteni (csak géppel együtt , és mivel van vagy 25kg nem éppen megy el magától) , ha nem piszkáljuk magát a vinyot nem karcolodik ,eltörni meg még direktben sem könnyű.

Innentöl off ,de ez kikivánkozik:
Magyarországon még nem is az animékkel vagy mangákkal vannak a legnagyobb hibák , manapság egy újonnal kiadott játék gyakran 10k+ os ,ilyen árak mellett ki az ,aki megveszi. Vagy ki bír várni min 1 évet ,hogy valamelyest normalizálódjon az ár?

Lényegben , ha tényleg realizálódnak árak lesznek (minden értelemben ) akkor esetleg áttérek én a vásárlásban ,de igy esélytelen ,mert nincs az a fizetés/szülő ,aki ezt anyagilag kibirná.
Naplózva



Sunny
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 240


« Válasz #11 Dátum: 12 máj 27, 20:23:34 »

Nagy igazság van az írásodban! Mondjuk van, akinek van az a fizetés/szülő, aki ki bírná csengetni, de lehet hogy azok másra költik, nem épp ilyenre, de biztosan van aki "ilyenekre" is. A játékos témában, tényleg ez a rossz, hogy egy játék egy tízes, nagyon magas ár, és ha azt vesszük egy év sem elég, hogy jelentősen lejjebb menjen arra a szintre, amin az ember meg szeretné venni. Mostanában, azon szoktam gondolkozni, hogy a boltban a "semmire"(élelmiszer) ott hagy az ember elég jelentős vagyont, ami kell az kell, de akkor az ilyen "élvezeti" cikkekre is lehet néha, nem azt mondom, hogy havonta, de néha lehet bővíteni a gyűjteményt stb. ha spórol az ember, mert legalább ez maradandó, örök, nem mint az étel. Természetesen felfogás kérdése, és ugye sok minden határt szabhat, de míg nem szab, addig lehet!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 12 máj 27, 23:22:19 írta Sunny » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #12 Dátum: 12 máj 27, 22:03:36 »

Nem csak az a gond, hogy túl drága, hanem hogy túl nagy a választék, és közte túl sok a szar. Minden honnan kapod, hogy ez a király ezzel játssz, eszt nézd meg s mindezt 150 ezer irányból 200 ezer termékre vonatkozóan, neked meg mind kell, de valójában mégse, mert igazából már nem tudod mi az a kevés jószág ami kielégítené a szükségleteidet.

Emlékszem anno mikor kicsi voltam kb 3-4 ezer forintért vettünk orogyinál Nintendo-t volt rajta alig pár játék. (mario, tank, contra, myghty jack, faltörő) plusz egy kazettén 500 ft-ért a mortal kombat Akkoriban egy ilyen gépre a mezei embernek több mint fél havi keresete ráment.  Belegondoltok manapság is kb. ugyanez az arány.
S akkoriban ezekkel úgy elvoltunk. A filmeket rongyosra néztük, mert akkor még éveket kellett várni, hogy adja a haza mozi,meg még éveke a videotékába, meg azután csak a tv-be.
Most meg ugye nem tudsz annyit a képernyő előtt ülni, hogy beérd az összes kiadott filmet.

A játékoknál filmeknél benned van az, hogy most már minden sokkal kritikusabb szemmel nézel.

Régen tök örültél, hogy mozgóképet láttál, mert még új volt és tök jó volt, mert mozog ott az a nem tudom mi, de tök jó.
Ma: na ez is egy szar film volt, kár volt letölteni...

ui: nálam kb 2,5-3 milkába jönne ki az eddig megnézett animék ára.  Kúl Hmm?

ui2: valamiért dejavu érzésem van.  Gondolkozik

« Utoljára szerkesztve: 12 máj 27, 22:11:21 írta Shiro » Naplózva

Sunny
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 240


« Válasz #13 Dátum: 12 máj 27, 23:31:31 »

Mondjuk én nem is gondoltam azt, hogy ha kiadnák a dragon ballt, akkor 990 Ft-nál többe kerülne. Mosolyog Kérdés az, hogy egy dvd-n hány rész lenne rajta egyáltalán? Úgy mint a gumimaciknál, mondjuk meg nem mondom azon mennyi van. Lényeg a lényeg, hogy nem egy évad. Mosolyog Majd a következő találmány az az lesz, hogy egy dvdre, hogyan fér rá harmincakárhány giga adat. Most belegondolva, ha az összes részt kiadnák, elég húzós anyagi vonzata lenne, de lassacskán csak összejönne. De úgysem adják ki. ( Ne legyen igazam.)
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #14 Dátum: 12 máj 28, 00:05:13 »

Ott vannak a díszdobozos kiadások is, mondjuk 5 DVD-vel, DVD-nként meg mondjuk négy-öt résszel. Azok drágábbak, de hosszútávon jobban megérik, ha az anime hosszabb. Én a Devil May Cry-t vettem meg, de csak a sima 3 DVD-t, nem a díszdobozos verziót, és lényegében ugyanúgy jöttem ki, mintha azt vettem volna meg. Ennyit nekem nem ér egy díszdoboz. Mellesleg a magyar kiadás igénytelen lett. A felirat csúszik, késik és a szinkron is gagyesz.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!