24 máj 04, 03:12:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: One Piece - számítógépes kártyajáték tervezés  (Megtekintve 1770 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
AkaiX
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Dátum: 15 szep 25, 18:37:31 »

Sziasztok!

Jelenleg egyetemre járok és egy olyan feladatot kaptam, hogy írnom kell egy programot, amit majd be kell adjak. Mivel imádok játszani és egyik kedvenc animém a One piece, így arra gondoltam, hogy egy One Piece-re épülő kártyajátékot (mint pl: Yugioh) készítek. Rengeteg ötletem van ezzel kapcsolatban, de sajnos nem tudom mi tévő legyek, így gondoltam profi segítséget kérek hozzá. Mosolyog Alapból úgy tervezem, hogy vannak támadó (karakterek) lapok illetve varázs kártyák, amik erősítenek, gyengítenek, stb. (Ennél több mindenre gondoltam már, de fix tervem még nincs). Nagyon megköszönném, ha leírnátok a véleményeteket, hogy milyen legyen szerintetek, esetleg ötleteket, hogy kik legyenek benne, milyen varázslapok legyenek stb.

Előre is köszönöm a válaszokat! Mosolyog
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1 Dátum: 15 szep 26, 04:15:59 »

Speckó, Varázs lapokra pár ötlet.

Dial-ok:

A megfelelő fajta dial elnyelheti az ellenfél egy támadását. Amit a saját körök egyikében mint bónusz támadás használhatsz fel az ellenfél ellen. Használat során az ellenfélre mért sebzés 50%-át  szenveded el.

pl Ace támad, akkor azt kivédheted egy tűz dial-al. S később azt a támadást felhasználhatod az ellenfél ellen.

Bible Card

Kijátszva szabadon választhatsz a  pakliból egy olyan karaktert aki egy csapatba tartozik a táblán lévő karakterek egyikével.

Pl ha van a táblán egy Nami kártya, akkor a Bible Card segítségével felrakhatod a valahol a paklid mélyén rejtőző Zoro-t.

Természetesen ez is normál húzásnak számít, tehát ha paklidból csak egy karaktert rakhatsz a táblára körönként, akkor ezzel sem növelheted kettőre, csak épen a kívánt karakter előkotorásának "esélyét" növeli.

Ha egy karakter felheylezése után használod a Bible Card-ot, akkor az általa húzott lap, talonba, kezedbe kerül, és csak a  következő körben helyezheted a táblára.


Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #2 Dátum: 15 okt 02, 19:30:06 »

Varázskártyának ajánlanám a gyümölcsöket. Úgy lehetne kijátszani, hogy a játékban lévő creepedet ruházod fel a tulajdonsággal. Ez a tulajdonság pedig 1 körre a plusz sebzésen felül a negatív hatást is rámérhetné. Például ha tűz a készség, akkor ad a creepre 3/3-as boostot és a következő körben a megsebzett ellenfél 1 életerőpontot veszítene. Ha mondjuk az egyik készség üti a másikat, például egy gumi képességű creep támad a tűz képességgel boostolt creepre, akkor a támadó nem, hogy nem sebez, de ő sérül támadása erejével plusz egy körre elszenvedi az ellenfele tűz képességét.
Creepekre javaslat:
Ki kell szedni egy rakat noname kalózt meg tengerészt és a híres karakterek meg valami erősített lapjai legyenek a deckeknek.
Naplózva
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!