24 máj 03, 17:07:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 77 78 [79]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: IQ gyűjtő (szabályok az első hsz-ben)  (Megtekintve 190813 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #1170 Dátum: 12 szep 16, 18:52:35 »

Huhhh, boccs, hogy nem írtam, de meg is feledkeztem róla, olyan rég tettem fel a kérdést.  smirksweat A válasz:
Egyik sem, mert az előzőeken okulva megkérdezték egymástól, hogy olyan-e az arca.
Tehet aki akar.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
kisama
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 253


Made in China :P ("Basszus")


« Válasz #1171 Dátum: 13 máj 10, 14:00:25 »

én is teszek fel, de lehet h van aki ismeri...na mindegy Nevet

szóval van egy régi okirat, amiben ez áll:
"A ház tuladjnosa pontosan az I. világháború kitörése első évfordulóján hunyt el, a ház tulajdonjoga fiára és annak feleségére száll."

honnan lehet rájönni hogy hamis? Nevet
Nemtudom, hogy érkezett -e erre válasz, de szerintem  Az, hogy akkor , amikor meghalt, már nem volt világháború...
Naplózva

Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #1172 Dátum: 13 máj 10, 21:04:54 »

Én sem tudom, hogy érkezett-e, de amúgy nem ez a megoldás, én tudom mi az.
Ha tudni akarod: az első világháborúban még nem tudhatták, hogy lesz második, tehát nem 1. világháború, hanem csak simán világháború lett volna.
Amúgy most akárki tehet, nyitott kör van.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #1173 Dátum: 13 máj 13, 22:03:00 »

Remélem megfelel ,lehet gondolkozni (ha volt már akkor bocsi ,bár kétlem ,hogy emlékezne valaki rá már csak azért mert az előző kérdés a topik 1. oldalán szerepel és nem találta meg senki)

Rendelkezésünkre áll 100 db törpe. Mindegyik fejére elhelyezünk egy sapkát ,mely lehet fehér vagy fekete. A törpéket sorba állítjuk, méghozzá úgy hogy ne lássák milyen színű sapkájuk van. Hátulról kezdve mindegyik törpétől megkérdezik milyen színű sapka van a fején, aki eltalálja túléli aki nem az meghal. Milyen stratégiát kell a törpéknek alkalmazni (melyet előtte megbeszélhettek ,méghozzá úgy ,hogy tisztában voltak a játék minden szabályával),hogy a lehető legtöbben éljék túl.
Kiegészítés: a sapka színek véletlenszerűek és nem feltétlen van belőlük azonos számú.
Naplózva



MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1174 Dátum: 13 szep 27, 23:51:33 »

Jó ez a topic, most találtam meg. Mosolyog A sapkásra viszont még nem jöttem rá.
Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #1175 Dátum: 13 szep 28, 00:42:10 »

Ez a sapkás feladvány tényleg nem könnyű.Főleg a kiegészítés.

Megbeszélés sokat segít: Ha a leghátul levő,azaz kezdő törpe páros számú FEKETÉT lát azt mondja FEKETE. Ha páratlan FEKETE sapit lát, azt mondja FEHÉR. Az első tippelő pl. 73 FEKETE sapkát lát, tehát a mebeszéltek szerint azt mondja FEHÉR. Namost. A 2. törpe szintén előrenéz és megszámolja, hány feketét lát. Tudja, hogy a saját sapkájával együtt páratlan számú feketét kell látnia, de nem így van, mert csak 52-őt lát, ami viszont páros. Tehát ebből következtethet, hogy akkor bizony a saját fején fekete van. Ez pedig így megy tovább.
Talán ez így jó. smirksweat

Szerk:Most néztem meg az első oldalt,és látom hogy privátban kéne hoppá >.<#
Remélem mivel rég megfejtés nélkül volt elnézhető. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 28, 00:54:09 írta K ichigo » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1176 Dátum: 13 szep 28, 00:54:10 »

Ha jól értem a törpök csak a saját sapkájukat nem láthatják?

Továbbá, ha a törpök megmondhatják egymásnak, hogy milyen színű sapkájuk van, akkor egyszerűen csak megmondják a szomszédjuknak, hogy milyen színű sapka van rajta és voálá.

Vagy valamit elnézek?

---

Van egyáltalán annyira aktív a téma, hogy kelljen a  privátos dolog?

Mert az elején, záporoztak a feladványok és ép ezért lett bevezetve a pü-s dolog.

A mostani aktivítás meg nem olyan nagy a témán belül.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 28, 01:29:32 írta Shiro » Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1177 Dátum: 13 szep 28, 10:30:39 »

Szerintem simán elég valahogy spoilerként megjelölni a megoldási javaslatokat.

óóóóóh, ez szívás...
na most én jövök. ömm, ez nem biztos, hogy így van, lehet h rosszul emlékszem, de így is rá lehet jönni, és így is értelmes:

egy teremben van 4 sapka:egy fehér és 3 fekete. bevisznek 3 gyereket, és mondják nekik h csukják be a szemüket. mindegyikre ráadnak egy-egy fekete sapkát, a fehéret meg elrakják. a kölykök feladata h kitalálják, mien színű sapka van rajtuk, de nem vehetik le magukról, csak úgy jöhetnek rá h megnézik a másik kettő sapiját. a gyerekek kinyitják a szemüket, aztán pár mp múlva megszólal az 1ik: -rajtam fekete sapka van.

hogy jött rá?
(ja, am. a gyerekek tutták h 3 fekete és 1 fehér sapka volt)

Erre közben rájöttem (végülis csak egy 6 évvel ezelőtti hozzászólás volt Nevet):aki szólt, hogy rajta fekete van (legyen A), azért jött rá, mert látta, hogy a másik kettő (B és C) fején is fekete van, de nem szól senki. Mivel ha A fején fehér sapka lett volna, akkor már előbb szólt volna B vagy C, hogy rajta fekete van - hiszen látták volna, hogy a fehér A fején van, tehát rajtuk értelemszerűen csak fekete lehet.

Egy ember egy hétre elutazik otthonról. Indulás előtt gondosan behúzza a függönyt, becsukja az ablakot, és kikapcsol mindent. Becsukja az ajtót is, és elmegy. Egy hét múlva, mikor visszajön hajnali 2 órakor, kinyitja az ajtót, és mielőtt még felkapcsolja a villanyt, észreveszi, hogy valaki járt a házában nemrég. Honnan tudhatta ezt? (A függöny, ablak olyan állapotban volt, mint amikor elment.)

(Kérdezni lehet!)

Érezte, hogy még meleg a villanykörte?
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 28, 11:54:46 írta MrSaiyan » Naplózva

Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #1178 Dátum: 13 okt 13, 14:36:03 »

Remélem megfelel ,lehet gondolkozni (ha volt már akkor bocsi ,bár kétlem ,hogy emlékezne valaki rá már csak azért mert az előző kérdés a topik 1. oldalán szerepel és nem találta meg senki)

Rendelkezésünkre áll 100 db törpe. Mindegyik fejére elhelyezünk egy sapkát ,mely lehet fehér vagy fekete. A törpéket sorba állítjuk, méghozzá úgy hogy ne lássák milyen színű sapkájuk van. Hátulról kezdve mindegyik törpétől megkérdezik milyen színű sapka van a fején, aki eltalálja túléli aki nem az meghal. Milyen stratégiát kell a törpéknek alkalmazni (melyet előtte megbeszélhettek ,méghozzá úgy ,hogy tisztában voltak a játék minden szabályával),hogy a lehető legtöbben éljék túl.
Kiegészítés: a sapka színek véletlenszerűek és nem feltétlen van belőlük azonos számú.


Hát kicsit régen adtam már ezt fel ,szóval kellett egy kis idő ,hogy eszembe jusson ,de ha már próbálkoztok elárulom a "helyes" megoldást. Lehet kicsit rosszul fogalmaztam még régebben meg ,szóval az a lényeg ,hogy a stratégiát a törpök a sapkák elött tehetik meg.

Maga a megoldás igen egyszerű:
a páratlan számú törpék az elöttűk lévő páros számú törpe színét mondja és így meg végig , eredmény ,hogy minden második törpe biztos túléli és a másik felének is van 50% esélye a túlélésre ,azaz ha nagy átlagot veszünk 75 en élik túl.

K ichigo:
Azért vannak sorba állítva a törpék ,hogy csak az elöttük lévőt láthassák. Eredetileg ez emberekkel volt ,de éppen ezért változtatták meg törpékre ,mert gyakran voltak olyan megoldások ,hogy kinéz a sorból és valami hasonló megoldások születtek.
Ha nincsen a sor kikötés akkor az a helyes megoldás ,mert 99 túléli és 1 nek van 50% esélye ,hogy túlélje.


Naplózva



Chilliboy
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 66



« Válasz #1179 Dátum: 14 ápr 05, 18:49:02 »

Egy jó feladvány: Van egy ág azon egy, mókus család: anya, apa és kölyök mókus. A kölyök meg számolja magukat: és 4 számol. Ez, hogy lehet????????????????????????????????????????????

Moderátor: A jövőben mellőzd a mondatatvégi írásjelek, jelen esetben kérdőjelek eltúlzott használatát. Felesleges és idegesítő. 1 darab használata után is kérdés marad a kérdés. Nem kell nyomatékosítani.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 06, 23:29:15 írta Bastian » Naplózva

Ez az Én ninja utam!
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #1180 Dátum: 14 ápr 06, 23:06:37 »

Egyik szülőnek az apja vagy az anyja is velük van.
Ebben az esetben igaz az állítás ,mert csak apa anya és kölyök van az ágon csak éppen nem mindegy ,hogy milyen szereposztásban.


Még esetleg játszhatna az is ,hogy nem 1 kölyök van ,de a 2. mondat "a kölyökkel" kezdődik, szóval ez miatt én nem hiszem.
Naplózva



Oldalak: 1 ... 77 78 [79]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!