24 máj 10, 10:39:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 41
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magi: Labyrinth of Magic  (Megtekintve 149569 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #30 Dátum: 13 feb 11, 21:28:00 »

Volt egy Kou herceg mikor Aladdin ment a varázslók országába és ő róla hittem azt hogy csaj.
Seherezádé olyan a saját elvei szerint segít az embereknek, de inkább egy semleges karakternek mondom. Jó lenne már egy picit többet megtudni a magikról már mert Aladdinról is tudtak mint ha ő lenne a messiás és azért élt úgy addig. Judalról sem tudunk még szinte semmit csak annyit hogy kiskorában megtámadták és megölték a népét ha jól emlékszem. Biztos volt valami oka miért lett gonosz. Seherezádéról picit tudunk és az utolsóról meg végképp semmit. Dzsinnekről sem tudunk sokat csak annyit hogy Salamon teremtette őket és ahogy kivettem ők nekik is lehet gyermekük (Amon utalása Zagan dungeon-ben) és hogy dungeon-ökben vannak amik meg a magik hoznak elő. De vannak saját tulajdonságaik is és nem csak szellemek mint az eredeti mondákban.

Még Sinbad is valami különleges személy már a születésétől fogva és tőle se láttunk még sokat. Szóval van mit még kifejteni bőven.

Én inkább attól félek hogy az lesz mint a Narutoban és felélesztenek mindenkit mert képesek úgy manipulálni a rukhot.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 01, 09:44:52 írta zitagirl » Naplózva
BlackPoet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 104



« Válasz #31 Dátum: 13 feb 12, 13:16:10 »

Én úgy emlékszem, hogy épp idén 2013 ban adtak ki valamilyen 70 oldalas OneShot-ot Adventure of Sinbad címmel, ami Sin gyerekkorával, meg, hogy hogyan lett belőle az aki foglalkozik.
http://magi.wikia.com/wiki/Adventure_of_Sinbad Bár még nem volt időm beleolvasni, viszont az ajánló alapján, amit olvastam róla érdekesnek tűnik.

Kouhara gondolsz? (A töpszli hercegre, aki mindenkit szemétnek hív smirksweat smirksweat)Nem tudom, de én őt első meg második ránézésre is fiúnak néztem. ikszdé Mondjuk tény és való, hogy neki is kissé lányosak a vonásai, de azért mégsem annyira, mint Titusnak. Ördögi
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 12, 15:44:09 írta BlackPoet » Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #32 Dátum: 13 feb 12, 16:57:29 »

Arról tudom hogy van Sinbadról csak hát még nincs angol fordítás, japánul meg nem tudok sajnos. Majd keresgélek utána.
Titus tényleg nagyon nőies de ez lehet Seherezádé miatt mégis csak ő volt aki megalkotta. Kouhara akkor csak nekem volt kissé lányos kinézetű. smirksweat
Naplózva
BlackPoet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 104



« Válasz #33 Dátum: 13 feb 13, 16:03:08 »

Apropó nőiesség. Én valahol olvastam, bár azt meg nem mondanám már, hogy hol, hogy a mangaka eredetileg nőt akart csinálni Sinbádból. Szerintem kimondottan érdekes lett volna látni egy női Sinbádot. Bár lehet, hogy akkor Tsunade 2 lett volna belőle. Ördögi
Naplózva

BlackPoet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 104



« Válasz #34 Dátum: 13 feb 18, 08:12:33 »

Na, megnéztem az új részt. Elég érdekesre sikeredett. Viszont ha így haladnak tovább, magyarul minden résszel 4-5 fejezetet dolgoznak fel, akkor tényleg belefér az egész 25-26 részbe. Én csak attól félek, hogy a készítők, - mivel egy még mindig futó mangáról van szó – egy alternatív befejezéssel rukkolnak elő. De ez még a jövő zenéje.

A részről, az hogy Ryuu hangja még mindig nem tetszik az egy dolog. Betudom annak, hogy én nem vagyok kibékülve Kensho játékával, szerintem sehogy nem illik a hangja a karakterhez. De ez az én egyéni szociális problémám. A Sinbád vs. Kougyoku „miniharc” tetszett. Szegény király megkapta az osztást, amit megérdemelt, még ha ártatlan is volt. És azok a fejek, amiket vágott…Kougyoku meg, szegényke nem tudja, hogy a kiskutyája csak fel akarja használni őt a saját célja elérése érdekében.
Azonban csak nekem volt olyan érzésem, hogy azt a részt, ahol Hakuryuu ránézett Alibabára és azután Alinak megfájdult a karja, azt már mintha láttam volna valahol. Tényleg érdekelne, hogy mit akarnak a készítők azzal az egész Alibabát is megmarta egy kígyó dologgal csinálni,
És persze kimaradt a nagytalálkozás is. Talán átrakják majd jövő hétre, a nagy hajókázási rész mellé.

Az új fejezetről… Hát megtudhattuk, hogy Aladdin tápolása elég nagy magasságokba hágott. Titus és Spintus nagyban csodálkoztak (bár ezek ketten múlt héten is ugyanezt csinálták) és mindenkinek leesett, hogy Aladdin bizony egy magi. Halleluja…De ezen a kérdez feleleken legalább jót vigyorogta. És persze a végén megtudhattam, amit eddig is tudtam, hogy Aladdin barátunk egy pacifista, aki csak a háborút akarja megállítani. MAGYARÁN megint semmi új nem történt.
Naplózva

marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #35 Dátum: 13 feb 18, 17:56:57 »

Hát inkább legyen egy pár év kihagyás , vagy filler , mint egy alternatív befejezés . A Soul Eater utolsó pár perce egy csalódás volt nekem , a Fullmetal Alchemist (a sima) befejezése egész jó lett szerintem egy kicsit árnyékos , de lényegében pozitív befejezés .

A 18.rész lényegében jó volt , sőt nagyon jó . Jó látni egy shounent ahol nem idegesít a lány főszereplő (khm Orihime , Sakura). Már várom a Kou herceget Sindriában . Az mágus csaj nagyon nagy volt , ahogy az a gőz (?) aurája megjelent , és lerázta magáról Aladint . Kíváncsi vagyok az edzésekre , és az azutáni erejükre . 
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #36 Dátum: 13 márc 30, 15:34:03 »

Most egy kis kihagyás után végig néztem a részeket.
19.rész
Elejét megint  megváltoztatták azzal, hogy kihagyták Alibaba edzését amivel Amon átment volna a kardba, de elnézhető, hisz az apjáé volt. A többi meg nagyon vicces volt ahogy a kis félreértésből próbáltak jót kihozni. Vége meg kis bevezető volt a hercegnek.
 
20.rész
Ezzel hozták vissza, és magyarázták meg a mérgezést? Kicsit később van ez, nem? És ezzel magyarázzák meg hogy menjenek oda? Végül is oké, bár nem manga szerint van, de anime szempontjából elfogatható.

21.rész
A Zagan dungeont igen jó lett. Erről nem is mondok többet.

22.rész
Folytatása a dungeon-nek. Morgiana household vesselje nagyon jó lett, bár időnként érdekesek voltak a láncok.
23.rész
Alibabáék harca jó lett a filler tényezőkkel is. Igaz azzal hogy Sindriába tették át az összes többi csatát párhuzamosan, kicsit megváltozik a történet.

24.rész
A harcok jók voltak, manga szerint mentek, de a vége. A lányt eléggé úgy néz ki kiiktatták, továbbá nem Aladdin volt aki látta az emlékeit és nem is lett megtisztítva a rukhja. Alibabából sötét király? Na jó ez már kicsit túlságosan is eltér. Értem én hogy epikussá akarják az utolsó részeket, de már nagyon elveszti a fonalat a mangától.

Amont teljesen kihagyták a Zagan dungeonból, pedig volt néhány jó pillanata + egy olyan infó ami később még érdekes lehet. Így egy kicsit átment olyanná az egész, mintha csak tárgy lenne a dzsinn és semmi más. Hakuryuu kar elvesztése is megváltozott, mert eredetileg az átváltozott kígyó harapása miatt vesztette el. Zagan megjelenése még rendesen meg lesz ahogy a mangában, de így a hazafele lévő csaták + plusz a 8 generális megjelenése nincs már, hisz megváltoztatták, Azért még remélem Sinbad harca meg lesz.

Cenzúra nem igazán volt, csak azok amiket kihagytak a változtatások miatt.

Összességben jó részek voltak, csak eléggé eltér a mangától, és sok mindent változtat meg. A zenék nagyon jók ami a mostani részek alatt ment. Utolsó részre kíváncsi vagyok, hogy mégis mit hoznak ki ebből az animések. Utolsó résszel együtt majd elmondom a véleményemet az animéről.

Manga:
Alibaba újra színen, Seherezádéról kiderült, hogy ő is csak egy klón az eredetinek aki több mint 200 éves, és nincs is már sok idejük egyiküknek sem. A Kancellár meg úgy néz ki, hogy mégis ő a gonosz itt, vagy valami bekattant nála. És Salamon királyról is megtudtunk egykét dolgot. Eredetileg volt egy másik világ, ahol ő uralkodott  az ő által alkotott dzsinnekkel, és volt ez a szervezet, ami mindent tönkretett és megsemmisült az a világ. Salamon meg létrehozta a mostani világot. Kövi fejezetben szerintem nagy eséllyel támadni fog a Kancellár.

Ja és megjelent az OST: http://www.putlocker.com/file/FFEF1BF47A44D85E
Most így külön meghallgatva szerintem van egy jó pár igen jó zene, különösen az utolsó, de ez csak a saját véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 30, 16:29:22 írta zitagirl » Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #37 Dátum: 13 márc 30, 19:33:33 »

Sok jót hallottam a mangáról és az animéről is, szóval bele kezdtem mindkettőbe és cirka 2 hét alatt be is értem mindkettőt.
Szomorúan hallom, hogy mire várhatnám a heti animét, arra véget is fog érni. >.<# Az A-1 Pictures miért nem tudta ezt a fajta animációs minőséget átvinni a Fairy Tailbe? Egyszerűen alig fedeztem fel állóképeket, olyan dinamikusan animálták a legtöbb jelenetet. Amon tüze különösképpen gyönyörű Natsu lángjaihoz képest. Negatívumként azt megjegyezném, hogy rengeteg dolgot kihagytak és megváltoztattak a mangához képest, ami nagyon szúrta a szemem. Sötét Király Alibabára inkább no comment WTF? A második endingben mi a fenéért rakták be Sinbad mellé Focalort? Kétlem, hogy szerepelni fog...
Az OST-nak nagyon örülök. Köszi zitagirl!  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 30, 19:36:32 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #38 Dátum: 13 márc 30, 19:45:47 »

A változásokkal én sem vagyok megelégedve annyira. Bastian a sötét király Alibabára én is néztem és mondtam, hogy na ezt nem (Főleg úgy hogy akinek a rukhja feketévé válik és iylen erőt használ az meghal úgy mint Cassim) Nem értem miért kell mindent megváltoztatni a végére. Simán csinálhatták volna a szétválásig rendesen.  Viszont ha a mangát nem vesszük figyelembe akkor a legtöbb változással is jó maga az anime. A zenéjét meg imádom. Szépen visszaadják a hangulatot.

Na majd az utolsó rész után mondjunk teljes véleményt, de én most megjegyezném, hogy akinek tetszett az anime annak nagyon ajánlom elolvasni a mangát is. Rengeteg dolgot hagytak ki és változtattak meg, főleg a végén.

« Utoljára szerkesztve: 13 márc 30, 19:49:38 írta zitagirl » Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #39 Dátum: 13 márc 30, 19:54:23 »

A tempó is hihetetlenül gyors volt. Az Amon arc 15 fejezetes nagyjából a mangában, itt meg megcsináltak 3 rész alatt. Plusz az egész dungeon kapott egy "tüzes" jelleget. Pont az volt szerintem a bevezető arc egyik lényege, hogy Alibaba is szerzett egy Djinnt, de még nem tudtuk a Djinn képességet. Az animébe meg Amon bemutatkozik, hogy ő egy Tűz Djinn...  >.<#
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #40 Dátum: 13 márc 30, 20:07:21 »

Az elején meg más hogy volt az egész, de ezt már korábban írtam így az már szinte az animésekre volt bízva hogy csinálják meg és mennyire maradnak hűek a mangához. A Balbados részek szerintem nagyon jók lettek, és nem is volt benne sok változtatás, na meg cenzúra sem igazán volt, csak annyi ami a mangában volt.
Nekem igazából ezek a Cassim részek után kezdte el nagyon bökni a csőrömet a változások, mert igen sok lett belőle. Bár ez valószínűleg azért van így, hogy a vége nagyot üssön, csak így most lett egy nagy baki ami a mangások tudnak, hogy mi lenne most Alibabával ezek után.

Focalortot én sem értem miért ragták be az endingbe mert később jelenik csak meg.( A harcok is amiket most összehoztak igazából Alibabáék harca után történne ugyanazon a szigeten, Hakuryuunak meglenne már Zagan és Morgiana is próbálna harcolni, és a generálisok mentenék meg őket.)
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 30, 20:13:08 írta zitagirl » Naplózva
BlackPoet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 104



« Válasz #41 Dátum: 13 márc 31, 09:40:22 »

Én erre csak azt mondom: Éljen az alternatív befejezés bow bow Mert mostmár egészen biztos, hogy az lesz belőle. Nevet
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #42 Dátum: 13 márc 31, 09:46:15 »

Azt én is tudom, de akkor is én azt mondom simán még eljuthattak volna a szétválásig, és az még jó is lett volna befejezésnek. Vége is lenne, de folytatni is lehetne.
Most így nézegettem néhány helyen és nagyon ki vannak akadva a 24.részre már az aki olvassa a mangát. A többieknek tetszett valamennyire.

Én azért remélem lesz majd  folytatása az animének, mert tényleg jó, ha ezt most manga szempontjából nem vesszük figyelembe.
Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #43 Dátum: 13 márc 31, 11:59:39 »

Ősszel jön a 2. évad: http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-03-31/magi-anime-gets-sequel-this-fall
 Nevet
Naplózva

marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #44 Dátum: 13 márc 31, 12:06:19 »

Megelőztél , most akartam én is linkelni . Nevet
Na nem baj már , csak azért is : http://myanimelist.net/anime/18115/Magi:_The_Labyrinth_of_Magic_2
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 31, 12:07:14 írta marioV » Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 41
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!