24 máj 21, 00:08:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 634 635 [636] 637 638 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 933173 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9525 Dátum: 16 jan 09, 21:54:59 »

Amikor az asszony nem beszél, néha én is szóhoz jutok.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #9526 Dátum: 16 jan 09, 23:42:56 »

Akkor az valami olyasmit jelenthet,  Gdat,  hogy kinőtted már azokat a témákat lehet,  amelyekről eddig beszéltetek,  de amugy nem kellene csüggedni emiatt,  mindi van szerintem valami új dolog,  amit megtudhatunk egymástól.  ikszdé Csak ne váljon unalmassá a beszélgetés meg a téma,  és akkor nem nagyon lehet gond.

Amugy egy kurva érdekes és menő dolgot hallotam ma. Ilyen motoros banda,  képzeljétek,  összeállt,  elment a terroristákhoz,  és amolyan irtóhadjáratba kezdtek,  ha meglátnak egy terroristát,  akiről tudható,  higy az,  annak szanaszéjjel zuzzák a képét. :O Nem tudom, meg is lesz-e ölve az illető,  viszont végre egy kurvásul bátor szerveződés a mocsok geci kis terroristákkal szemben. Nevet Naggyon bátrak,  basszus. :O
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #9527 Dátum: 16 jan 10, 02:10:43 »

Szokott valaki valamiféle kézimunkát csinálni? Faragás, kovácsolás, varrás, ötvösség, etc. Mostanság elég sok szabadidőm van, farigcsálni én is kezdegetek, de érdekel más szokott-e a két kezével alkotni valamit.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #9528 Dátum: 16 jan 10, 02:13:15 »

Mivel augusztus óta nem voltam nővel így elég jártas vagyok a kézimunkában lel.
Naplózva



Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #9529 Dátum: 16 jan 10, 03:37:05 »

Hát az szívás :/ Különben egyre rosszabb lesz, valamit csak tudsz alkotni valami rendesebb lánnyal nem ?
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #9530 Dátum: 16 jan 10, 05:18:31 »

Jaaaaj,  Stance. ikszdé Fűzzed azt a kiscsajt,  hogy vmi jobb kézimunkázós dolgod lehessen. ikszdé

Szia heo. Mosolyog Hát,  nem nagy titok,  már pár saját kézimunkámat raktam fel ide is,  de én varrni szoktam sokat kézzel,  meg ha minden jól megy,  egy géppel is lassan. Mondjuk mostanában csak kb a ruháimat varrtam át,  mert kurva sokat lefogytam,  de a régi gönceimhez meg ragaszkodom. Nevet De kézimunka szerintem a virágok rendezgetése is,  meg ha sikerül a kis muskátlijaimat átteleltetni,  akkor kapni fognak új cserépvázát,  meg puccos kültakarót rá,  uhh,  nagyon szépek lesznek. :O Az egyik kis virágom már most úgy néz ki, mint egy olyan bonsai fa,  majd holnap lefényképezem, ha érdekel. Mosolyog
Miket sikerült azóta kifaragnod amugy? Mosolyog
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9531 Dátum: 16 jan 10, 05:28:13 »

Én főzni szoktam, akkor is a kezemmel alkotok dolgokat, mitöbb lehetne egész művészieket is. Régebben próbálkoztam egész hosszasan a kötéssel ill. gyöngyötfűztem, de utóbbi uncsi volt, előbbibe viszont majd újra beleakarok kezdeni.

Ma voltam bulizni ezen csodás francia városban, amely a belega határnál fekszik, és szomorú vagyok épp mert elveszett a félpár bőrkesztyűm, majd megkell kérnem a franciául nagyon jól beszélő holland lányt, aki ma is adott kölcsön pipellőt, hogy segítsen megkérdezni nem-e találták meg véletlenül. Ha valakit esetleg érdekel írnék hosszabb beszámolót is az itteni első hetemről, de ha nem akkor nem koptatom a billentűzetem. Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9532 Dátum: 16 jan 10, 08:34:17 »

Biztos van, akit érdekel, írd le nyugodtan.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9533 Dátum: 16 jan 10, 12:59:46 »

Nos, szerdán sikeresen megérkeztem kisebb nagyobb nehézségékkel, akik abban merültek ki, hogy pl. nem tudtam, hogy a Brüsszeli reptérről lehet ide is jönni egyenest busszal ezért bementem Brüsszelbe, hogy majd legalább azt is meglesem egy kicsit, mert még úgy sem jártam ott és majd vonattal eljövök ide. Csakhogy Belgiumban sztrákjoltak a vasutasok, ami jó francia szokás szerint az interneten előre nem volt feltüntetve, mert kapja be minden külföldi. Szerencsére kifogtam egy 10 perc múlva induló telekocsit, mivel 3 táskám volt gyorsan vettem benne több helyet is, hogy megérje neki elhozni. Am mákom volt, mert tudott a sofőr angolul egy kicsit, mert aznap a franciám még sehol se tartott.

Végül úgy, hogy Pesten 6:40-kor szált fel a repcsi 12:30-ra megérkeztem Lillebe, de még el kellett jutnom a kolikulcsimért egy ilyen diák istápolós irodába. Természetesen jól eltévedtem. Végül találkoztam egy pasival aki tök segítőkész volt és jól beszélt angolul. Útbaiazított a katolikus egyetemhez, ami minimum akkora, mintha az összes pesti suli egy helyen lenne. A pasi megkérdezte hol és mit fogok ott tanulni, így kiderült, hogy ő élelmiszer technológiát tanít, adott névjegykártyát is. Nagynehezen, átgyalogolva az egész várost, kézzel lábbal mutatva, mert, ha Franciaországba jössz tanulj meg franciául megszereztem a kulcsaim, de az ilyen bemutatkozást és körbevezetést az első nap lekéstem, pedig állítólag vicces volt a beképzelt amcsik miatt. A szállásra jutva megismertem pár embert, megkerestem az évfolyamtársnőm Budáról, aki szintén itt lakik, kialudtam magam.

Majd másnap elmentem franciaórára, mert most még csak olyanom van, de érdekes módon szeretem, bár a kiejtésem az 5 év német tanulás miatt sose lesz jó. Megismertem a kis sulitáraim, van 4 indiai és 4en vagyunk Budáról is, van egy holland, egy mexikói, egy perui és egy cseh lány, meg egy lengyel és egy norvég fiú. A suli menza finom, de nagyon hiányzotnak a szaftos magyar kaják. Mondjuk érdekes, a tömegközlekedés meg a szállás marha drága, de a bolti árak nem nagyon térnek el a magyar áraktól.

Már megvoltak a rossz tapasztalataim a bevándorlókkal is. Természetesen a legtöbbjük kedves. De van egy ilyen 10 éves arab kisfiúkból álló tolvajbanda a városban, illetve tegnap hazafele 2 fekete pasi kiabált utánunk franciául és elsiettünk, mert jött egy francia pasi aki figyelmeztetett, hogy az adott környéken már őt egyszer megtámadták. Még mindig vannak katonák az utcákon, meg a sulinál, de nem valami sok, illetve a plázába beefelé ellenőrzik a táskákat. Ezen kívül én nem érzem a terror fenyegetettséget, bár pénteken beültünk sörözni és volt egy nagy durranás amitől mindenki megilyedt, meg ott is próbáltak rabolni a kisfiúk, de a pincér jól védelmezte a helyet és a durranásnál is megnyugtatta az embereket. Nevet

Amúgy a francia temperamentum nagyon laza, nagyon leszarják a dolgokat, pl. ami idegesít, hogy még ötletem sincs, hogy milyen órarendem lesz jövőhéten, arról már nem is beszélve, hogy a félév hátralévő részében. Meg azt is nagyon lazán veszik, hogy lehet, hogy itt van pár órára hollandia, de azért mégsem ott vagyunk, egyszerűen mindenhol megcsap a fűszag, de úgy, ott szívják az orrom előtt. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 10, 13:03:33 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9534 Dátum: 16 jan 10, 14:14:33 »

Dejó, már kérni akartalak hogy írj egy kicsit és mesélj milyen kint! Viszont úgy mentél ki, hogy kb nuku franvia tudásod van?O.o Esemény teli az biztos, kicsit irigyellek, mert én oda vagyok a francia nyelvért és nagyon is vonz hogy kinézzek.  Be van tépve
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9535 Dátum: 16 jan 10, 14:19:21 »

Hogy lehet oda lenni a francia nyelvért? Nekem négy évig próbálták a fejembe verni, és konkrétan semmi se maradt meg belőle. ikszdé
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9536 Dátum: 16 jan 10, 16:39:59 »

Úgy mentem ki, hogy nyáron vettem intenzív nyelvleckéket (nyelvtanilag a Passé composé-ig jutottam), de az 5 év német után nem akar a fejembe menni a francia, a kiejtésem borzasztó miatta, ezen kívül nem nehéz a nyelv, csakhát baromi gyorsan beszélnek ami megnehezíti a dolgokat, egyébként ha elég lassan beszélnek megértem őket. Most tényleg szeretnék rendesen megtanulni franciául,  nem bánnám ha egyszer egy középfokú nyelvizsga szint is összejönne persze előtte még le szeretnék rakni egy nemzetközi (minimum Cambridge FCE, de inkább CAE) nyelvvizsgát.

Túl sok nyelv van amit szeretnék tudni, de franciát én sose akartam tanulni, csak ez a hely volt a 2. legjobb lehetőség az Erasmusra ezért kénytelen vagyok. Nevet Mondjuk bánni nem bánom, úgyis az a célom, hogy vénségemre kb. egy 8 nyelven boldoguljak társalgási szinten és ebből egyelőre csak 4 van meg, szóval még nagyon sokat kell tanulnom. ikszdé

Na jó mivel a csah és a szolák vehető egy nyelvnek ezért vonjunk le mind a 2 előző számból egyet. A 3 további nylev tanulását már egyszer elkezdtem, szóval csak folytatni kell őket és még van 1 amibe nem tudom elég bátor leszek-e belekezdeni. :/
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 10, 16:51:29 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9537 Dátum: 16 jan 10, 17:05:26 »

Hogy lehet oda lenni a francia nyelvért?
Úgy hogy gyönyörű! Nevet A franciák nem érdekelnek, ha az országot nézzük akkor is a táj érdekel, nem az emberek, nincs ilyen "Látnom kell Párizst izém". Engem mindig is vonzott ez a nyelv, nagyon szeretem beszélni is meg hallgatni is. Valakinek az orosz jön be, másnak a finn, harmadiknak a portugál és még sorolhatnám. Nevet Én a franciát szeretem többek között. Pirul

De abban igaza van Noéminek, hogy baromi gyorsan beszélnek. Szomorú Bár ha megkéred hogy lassabban beszéljenek, és picit megszólalsz az ő nyelvükön akkor már pozitívabbak és kedvesebbek. Mindenki oda van, ha egy külföldi megszólal az adott ország nyelvén.
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9538 Dátum: 16 jan 10, 18:22:17 »

A mamámnak volt ilyen izéje, de aztán elment és csak fekákat látott.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #9539 Dátum: 16 jan 10, 19:46:22 »

Szerintem is a spanyol vagy a latin meg persze a magyar mellett a legszebb nyelv a francia. Mosolyog De akkor értem,  honnan jöhetett a franciázás kifejezés,  ha olyan nagyon gyorsan beszélnek tényleg. ikszdé
De amúgy nagyon szép még nekem az orosz meg a japán nyelv is. Mind olyan nyelvpörgetős valahogy.

Az igaz vajon,  hogy a Kazahsztániak kb magyarul beszélnek meg hogy abban az országban jobban őrzik a magyar hagyományokat,  mint itthon vagy Erdélyben pl? :O Egy pasas mondta ma,  de kicsit nehéz neki hinni ebben. Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 634 635 [636] 637 638 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!